Forum Forum ubezpieczeńInne

Polscy kierowcy wyłudzili z polis miliard złotych

Polscy kierowcy wyłudzili z polis miliard złotych

Wyświetlaj:
Zyg_zyg / 85.222.34.* / 2008-09-23 17:52
Kilka lat temu naprawiałem bezgotówkowo szkodę powstałą w moim samochodzie. Naprawa polegała na wymianie drzwi. Zgodnie z orzeczeniem rzeczoznawcy drzwi miały zostać wymienione na nowe. Naprawa była wykonywana bezgotówkowo pod nadzorem inspektora PZU w którym to towarzystwie mój samochód był ubezpieczony. . Po dwóch latach od naprawy okazało się, że zamiast nowych w warsztacie wstawioono mi jakieś stare , podmalowane drzwi. Czy inspektor PZU podpisujący dokumenty o tym nie wiedział ? Jestem przekonany , że wiedział. Za usługę wziął swoją dolę a drzwi po 2 latach nadawały się ponownie do wymiany (przerdzewiały).
Niech towarzystwa lepiej pilnują swoich inspektorów. DFuża część znich powinna być pozbawiona prawa wykonywania zawodu.
juhc / 84.38.16.* / 2008-04-07 12:01
Co za bezczelność ze strony ubezpieczycieli!!!
Na jakiej podstawie są te ich wyliczenia? W związku z tym powinni zwolnić wszystkich swoich likwidatorów szkód bo mają nieuczciwych pracowników którzy poprzez swoją postawę narażają ich na straty. Co do pozostałych kierowców wyłudzaczy może ubezpieczyciel jeśli tak uważa zgłosić sprawę do prokuratury. Jeżeli tego nie robi to znaczy, że kłamie mówiąc że został oszukany. Nie wiem chyba tylko u nas mogą sobie pozwolić na taki luksus okradania obywatela w majestacie prawa. Prawo nie chroni obywatela przed nieuczciwym ubezpieczycielem a sądy ze swoimi wyrokami przyznający ochłapy poszkodowanym stawiają sie w dwuznacznym świetle.
Oroszę zobaczyć na zyski jakie osiągają oficjalnie towarzystwa ubezpieczeniowe. Dla nich najlepiej by było aby zapłacić i w ogóle o nic się nie upominać. Tylko jak wtedy umotywować podwyżki.
kaszcz / 2008-03-19 00:01
Szkoda, że Gazeta Prawna nie przeprowadziła badania na jaką forsę zakłady ubezpieczeń oszukały klientów przy wypłacie odszkodowań. Obstawiam, że jest to przynajmniej dziesięć razy większa kwota od tej "wyłudzonej przez polskich kierowców". W ciągu siedmiu lat zdarzyło mi się spotkać jednego klienta co do którego powziąłem podejrzenie, że mógł oszukać zakład ubezpieczeń. W tym samym czasie spotkałem kilkudziesięciu klientów, którzy zostali oszukani na odszkodowaniu. W ubiegłym roku pomagałem klientowi likwidować szkodę spowodowaną przez klienta Samopomocy. Żaden zakład naprawczy nie chciał zgodzić się na naprawę bezgotówkową.bo nie chciał mieć nic do czynienia z likwidatorami tej firmy. Wcale im się nie dziwię bo sam widziałem co ci "fachowcy" wymyślali aby obrzydzić życie klientowi. Jak już wszystkie ich "argumenty" legły to na koniec zgubili jedną z faktur dostarczonych przez klienta. aby wypłacić mniej. Z relacji klientów wynika, że wszystkie inne zakłady ubezpieczeń też mają spore osiągnięcia na polu zaniżania odszkodowań.
Pole / 83.10.32.* / 2009-03-06 18:04
Nikt nic nie wyludzil poza PZU ktore wyludzalo i bedzie wyludzac pieniadze od kierowcow. Czy oni mysla ze im sie nalezy ze moga sobie placic pensje w dziesiatkach tysiecy zlotych. Z czyjej kasy tak dobrze zarabiaja, ano z kasy kierowcow. Co oni jeszcze chca.
z-nie-smaczon---a / 83.22.245.* / 2008-03-18 10:03
Myślę że ci kierowcy co wyłudzili aż tyle kasy ,byli zarazem uczciwi i to komuś zgłośili...BO skąd te dane...rany..
Wyłudzacze to raczej wszelakie instytucje ubezpieczeniowe,ja jak narazie tylko płacę składki i nie mam wpływu na ich wielkość ,a ZU mają wpływ na wielkość wypłacanych odszkodowania.Oni maja wybór a my nie...i jeszcze coś piszą o podwyżkach...myślę że mało mają Prezesi...może brakuje im na jakąś brykę...
Pozdrawiam..
Wapniak / 83.28.145.* / 2008-03-17 02:46
Jak zwykle; kij ma dwa końce....
acomitam / 83.25.142.* / 2008-03-15 12:26
Pewnie szykuje się podwyżka składek no i potrzebne jest alibi, że wszystko przez nieuczciwych kierowców.
sztyfa / 2009-03-10 10:19
ja sie podwyzek nie obawiam, w koncu jest tyle towarzystw ze znalezc tanszy przez telefon nie ejst problem......
Pole / 83.10.32.* / 2009-03-06 18:06
Jak zwykle, jest im za malo na biesiadne zycie, wiec przygotowuja podwyzke ale przed tym szukaja motywu.
Zbigniew ze Śląska / 83.28.177.* / 2008-03-14 19:15
Największymi wyłudzaczami są ubezpieczyciele. Np. PZU
Andre7 / 2008-03-14 10:06 / Tysiącznik na forum
Trzeba dojść do normalnego systemu, jak mam uszkodzone auto to odstawiam do autoryzowanego warsztatu i odbieram naprawione - po to uczciwy kierowca ma ubezpieczenie.
A ile to kosztuje to juz problem ubezpieczyciela i zakładu.
Wtedy ograniczy się i przekręty i nabijanie kierowców w butelke.
aww / 89.77.251.* / 2008-03-14 18:34
Nie bądź naiwny. Większość zakładów ma "układ" z ubezpieczycielem i część kasy z ostro zawyżonych faktur wraca pod stołem do likwidatora.
keyser soze / 83.19.118.* / 2008-03-14 09:35
już to kur.... widzę jak obniżają składkę
JKK / 83.143.163.* / 2008-03-14 09:18
PYTANIE - ILE KASY Wyłudzili ubezpieczyciele zaniżając odszkodowania -
ggg445 / 87.205.171.* / 2008-03-14 09:24
PYTANIE NASTĘPNE - Ile oni wyłudzili od nas wszystkich pobierając drakońskie składki??
polaczek / 87.205.212.* / 2008-03-14 09:03
Takiego chamstwa dawno nie widziałem!
Gdybym sam nie musiał przeprowadzać likwidacji szkody w ubezpieczalni to może w te bajki bym uwierzył!
Jeśli wyłudzili i Państwo o tym wiecie TO DO PROKURATURY Z OSZUSTAMI..., ale problem polega na tym, że ubezpieczyciel chce każdego zrobić na kasie i traktuje jak potencjalnego oszusta.
Bajeczka dla grzecznych dzieci żeby więcej brać za ubezpieczenia.
wolny człowiek / 83.27.58.* / 2008-03-17 10:05
100% racji. Czysta manipulacja aby usprawiedliwić kolejne podwyżki.
B.K. / 83.3.52.* / 2008-04-23 14:58
Widzę, że sami eksperci się znaleźli.

Najnowsze wpisy