Forum Forum podatkowePIT

Umowa o pracę 1/2 etatu - odliczenie internetu :(

Umowa o pracę 1/2 etatu - odliczenie internetu :(

sentens / 212.180.165.* / 2008-04-08 19:13
Witam

Mam problem z moim byłym pracodawcą. Otrzymałem pocztą pit-11 i chciałbym się rozliczyć z US.

Rok temu specjalnie podpisałem umowę na internet na moje nazwisko. Chciałem odliczyć za 8 m-cy 560zł.

Umowę o pracę miałem podpisaną na pół etatu. Miała to być normalna umowa i chyba taką podpisałem. Jest w niej wynagrodzienie 449,55 zł brutto. Zgodziłem się na taką umowę ponieważ jestem studentem i chciałem otrzymywać więcej pieniędzy poza umową.

Niestety mój pit-11 który dostałęm pocztą wygląda co najmniej "dziwnie".

Cały przychód to 5616,00 zł
Koszty uzyskania przychodów to 1302,00 zł
Dochów 4314,00 zł

Składki na ubezpieczenie społeczne to 1008,72 zł
a składki zdrowotne to 55,62 zł !!!

Jak to możliwe, że mam takie małe składki zdrowotne i dlaczego zamiast odliczyć sobie internet mam ok 60,00 zł zapłacić podatku??

Bardzo proszę o pomoc, wydaje mi się, że jest to ominięcie przepisów, a także niezgodność z moją podpisaną umową. Chciałbym wiedzieć czy mam po co iść do sądu pracy.

Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

jeśli ktoś nie chce pisać na forum proszę o info na maila j*****@autograf.pl

Pozdrawiam serdecznie
jolajola / 2008-04-10 10:20
Nie widzę gdzie problem bowiem podatku i tak nie zapłacisz. Skoro twój dochód to 4314 zl a po odliczeniu skł. na ubezp. społeczne zostaje do opodatkowania kwota 3305,28 to podatek od tego wyniesie 55,46. Skoro składka zdrowotna zapłacona wynosi 55,62 to juz podatek jest 0, zatem nie trzeba nawet odliczać internetu(chyba że miałeś jeszcze jakieś dochody). A co ci się nie zgadza z tym wynagrodzeniem?Jeśli praowałeś cały rok a tak wynika z kosztów uzyskania to wszystko jest ok.

Najnowsze wpisy