Forum Forum podatkowePIT

Oddałeś 1 proc. podatku? Fiskus cię sprawdzi

Oddałeś 1 proc. podatku? Fiskus cię sprawdzi

Wyświetlaj:
ggg445 / 87.205.240.* / 2008-04-25 11:58
nie płacą podatkow i niczego nie odliczaja. A prawdziwy komfort jest wtedy, gdy sie dziala na czarno. Nie zglaszac zadnej dzialalnosci, nie skladac deklaracji tylko robic biznes - zyc nie umierac. Zadnych papierów, zadnych kontroli. Urzednicy skarbowki przychodza tylko do tych, którzy dzialają zgodnie z przepisami, bo chociazby wiedza, gdzie ich szukac. Urzednik jak to urzednik - jest leniwy - jak ma na tacy podatnika (zgloszenie dzialalnosci, pit-y) to przyjdzie. Żenada.
fbwealifuyhgoef / 79.188.45.* / 2008-04-25 11:34
hahaha
ale złodzieje dają nam możliwość wsparcia dla różnych organizacji a później szukają haków żeby oddać jaknajmniej tym organizacjom.
Czegoś takiego to Kaczyński nie mugłby nawet sobie wymyślić.
DONALD i jego partia zaczyna nam pokazywać pięść ,nam zwykłym obywatelom a nie Bandytom. Bo jak Ćwiąkalski mógłby sobie pozwolić na ściganie ludzi których wcześniej bronił jako adwokat (za nie małe pieniądze).
maxymili / 2008-04-25 12:11 / Tysiącznik na forum
Każdy minister skarbu zachował by się w ten sposób, Zyta by tak też zrobiła nie bój nic. Fakt, że to przykre, nie powinno tak być, co najwyżej powinni wstrzymać płatność do czasu uregulowania zaległości podatkowej, a być może nawet tak jest tylko art jest nieprecyzyjny?
A co do Ćwiąkalskiego to nie masz racji.
wolny człowiek / 83.27.25.* / 2008-04-25 11:17
To już było. Pokażcie mi podatnika, a paragraf na niego się znajdzie. Zdegenerowana bolszewicka banda!!!.
cr3ate / 2008-04-25 11:15
Jak ja sie ciesze, ze mnie juz to nie dotyczy! Nawet nie wiecie jak bardzo. Wyprowadzilem sie z tego chorego kraju zawisci i zazdrosci, gdzie nadal panuje zasada "nie wychylaj glowy, bo ci ja odetna". Zyje w kraju dla ludzi, gdzie nie musze sie spowiadac urzedasowi, gdzie zalozenie dzialalnosci trwa 10 minut przed kompem, przerejestrowanie samochodu tyle samo od razu w komisie. Nie musze biegac po jakichs chorych urzedach. Mieszkam sobie w Irlandii i takie artykuly tylko skutecznie mnie utrzymuja w tym, ze nigdy nie powinienem wracac! Mnostwo ludzi wyjechalo nie za kasa, tylko wlasnie przez takie przyjemnosci jakie nam ojczyzna robi od czasu do czasu.
Bodek2 / 2008-04-25 11:29 / Bywalec forum
No właśnie - mieszkam wprawdzie w Polsce, ale podróżuję wiele. Ludzie w innych krajach są jacyś tacy fajniejsi (nie wiem jak na wschodzie, mam na myśli południe, zachód i drugą półkulę).
arianin / 83.9.70.* / 2008-04-25 12:14
Bo gdzie indziej nie ma tyle katolicyzmu który uczy nienawiści.
katolik / 83.15.89.* / 2008-04-25 12:52
W którym miejscu katolicyzm uczy nienawiści? Dodam, że uczy miłości nawet do nieprzyjaciół. Irlandia to katolicki kraj. To historia u nas wykrzywiła mechanizmy państwowe (zabory, niewola, wojny, komunizm). Trudno wyjść z tego zahukania i wyprostować aparat państwa tak by był dla obywatela, a nie odwrotnie. Potrzeba czasu i zmiany myślenia na górze. PO jak na razie brak pomysłu.
dikens / 213.199.219.* / 2008-04-25 12:59
katolicyzm jako taki nie uczy nienawiści, ale już nasze polskie wykonanie tej nauki jest zupełnie inne - wystarczy posłuchać radio co ma ryja i zwolenników (a tych niestety jest sporo), żeby w naszym kraju katolicyzm widzieć jako religię pełną nienawiści, jako recepty na nasze kompleksy i wady.
Pajchiwo / 2008-04-26 00:30 / Tysiącznik na forum
heh - bo trzeba umieć oddzielić Kościół - który jest przecież instytucją i broni swoich wpływów wszelkimi sposobami - od wiary w Boga, która czasami stoi w sprzeczności z zasadami narzucanymi przez urzędników kościelnych (bo kapłanami to już od dawna nazwać można tylko nielicznych).
Nastały zresztą ciekawe czasy - Kościół w czasach PRL był w zasadzie ostoją patriotyzmu, tolerancji jak i inteligencji teraz za inteligentnych uważa tylko "swoich", o "tolerancji" można się sporo nowego dowiedzieć z RM, a patriotyzm jest krzewiony tylko w postaci posłusznego powtarzania tego co ksiądz biskup wydumał i bicia pokłonów przed hierarchami...
Wobec powyższego należy uznać, że Kościół się zmienił - tylko czy tędy droga?
Ciekawe spostrzeżenia można przeczytać w:
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2008/04/13/nie-budzic-biskupow/
Nie do końca się z Panem Ziemkiewiczem zgadzam, ale warto spojrzeć na to również z tej strony - polecam.
wolny człowiek / 83.27.25.* / 2008-04-25 11:20
Gdybym był młodszy chociaż o 10 lat zrobiłbym to samo.
leiho / 2008-04-25 12:08 / "Tu Ne Cede Malis"
NIGDY nie jest za pozno... Col. Saunders zrobił miliony na KFC jak był staruszkiem. Nie bój sie, jesli chcesz tego, to nic nie stanie Ci na drodze. Trzeba tylko chciec,.
99 / 80.68.236.* / 2008-04-25 10:51
i oto chodzilo w nowelizacji ustawy. Do tej pory każdy sam wpłacał. Teraz US są posrednikiem. I, jak to z państwowa instytucją bywa, bardzo drogim. Czasami bierze 100% prowizji.
ryyryrtryryt / 147.91.12.* / 2008-04-25 10:00
A to skarbowka zaczela zwracac nadplaty tez tego samego dnia, co zlozenie PITa (w przypadku gdy nalezy sie zwrot) i tez mozna ich pociagnac do konsekwencji jesli spoznia sie choc jeden dzien?
lciesiel / 2008-04-25 09:53 / Bywalec forum
Autor takiego pisma z MF w normalnym kraju na drugi dzień byłby juz bez pracy.
sceptyk / 2008-04-25 11:13 / Tysiącznik na forum
W normalnym kraju NIE BYŁBY WOGÓLE urzędnikiem.
Ale żyjemy w kraju tuskowych cudów, i zyje się lepiej. Wszytkim.
Wszystkim Tuskom.
Spawara / 62.111.211.* / 2008-04-25 09:22
Wiedziałem, że dobrze robię odpuszczając sobie oddawanie 1% na organizację pożytku społecznego. Choć w oczach znajomych uchodzę za egoistę, to jednak byłem pewien, że mogą być z tego tylko same kłopoty.
leiho / 2008-04-25 09:10 / "Tu Ne Cede Malis"
ta pier... bolszewicka mentalnosc nigdy ich nie opusci. Byle złapac kogos na 1 dni spoznienia, byle dowalic kare. Tak dzialaja w skarbówkach, policjanci, urzednicy - byle pokazac, ze "ja moge, a ty robaku, pełzaj". To są skutki 50 lat komuny i 20 lat kolejnego socjalizmu. Przykre. I jak tu ma byc dobrze, jak mamy sobie pomagac, jak te mendy w krawatach tylko patrzą jakby zabrac ci kolejne pare % twoich pieniedzy.
juścitamuj / 213.158.196.* / 2008-04-25 20:50
a i wcześniej było nie lepiej. Twojego pańszczyźnianego przodka, też pański ekonom pilnował, bo by opier..... z pola i z pańskiego stołu, co się tylko da. Także i bolszewizm i demokracja, jakoś z potomkami pańszczyźnianych musi sobie dawać radę.
99 / 80.68.236.* / 2008-04-25 10:43
Polska bezinteresowna zawisc...
a tak na marginesie, cos czulem, ze z tym przekazywaniem 1% podatku beda jakies przekrety...poprzednio bylo jasno: wybieralem organizacje przelewalem 1% podatku i mialem pewnosc, ze te kasa tam wplynela...a teraz wrzucam kase do US, a czy ona dotrze i kiedy do miejsca docelowego - nie wiadomo... i jeszcze za chec pomocy moge zostac ukarany... pamietacie przyklad piekarza z legnicy, ktory rozdawal zwrocony chleb ze sklepow biednym, zamiast go wyrzucac ? Takie sa nasze realia...wycieramy sobie morde katolicyzmem i jp2, a realia sa takie, ze mocniejszy pozera slabszego...
A.T. / 194.73.38.* / 2008-04-25 11:59

poprzednio bylo jasno: wybieralem organizacje przelewalem 1% podatku i mialem pewnosc, ze te kasa tam wplynela...a teraz wrzucam kase do US,

A ja sie zgapilem i nie zauwazylem zmiany w ustawie, bo chcialem sie jak zwykle szybko rozliczyc, zeby potem miec klopot z glowy. Wiec przelalem 1% na konto organizacji. Teraz dodatkowo 1% pojdzie z US. Nie zaluje tego, ze organizacja pozytku publicznego dostanie 2x1%, tylko draznia mnie bezsensowene zmiany przepisow, ktore dobrze dotychczas dzialaly.
99 / 80.68.236.* / 2008-04-25 12:21
dokladnie...nie ma czego zalowac, na pewno nie zmarnuja tych pieniedzy jak nasi "geniusze" na gorze ;-)
99 / 80.68.236.* / 2008-04-25 08:43
sam wezmie, a innemu nie da...
pustafakturaVAT / 213.158.196.* / 2008-04-25 20:55
niedojda jesteś. No nie, sam bierzesz co chcesz, nie?
mamma / 83.5.41.* / 2008-04-25 08:54
Zgadza się, właśnie wczoraj wezwano mnie do US tylko dlatego że chce oddać 1%. Przy okazji sprawdzono moje dokumenty, bo sama wychowuje syna i otrzymam trochę wiecej niż zawsze. Proponuję żeby urzędnicy zajęli się sprawami bardziej konkretnymi i nie tracili czasu.
rascik / 212.76.37.* / 2008-04-25 12:58
Powiem jedno... degrengolada.

Najnowsze wpisy