Forum Forum podatkowePIT

Koniec ulgi meldunkowej

Koniec ulgi meldunkowej

Money.pl / 2008-07-02 20:56
Komentarze do wiadomości: Koniec ulgi meldunkowej.
Wyświetlaj:
man13 / 2008-07-03 10:42 / Tysiącznik na forum
Zgodnie z obowiązującymi dotychczas przepisami, profesor powinien w przyszłym roku zapłacić 40- proc. podatek od równowartości 1,6 mln dolarów. O zwolnienie naukowca z obowiązku podatkowego apelowały m.in. Papieska Akademia Teologiczna i diecezjalne Radio Dobra Nowina Małopolska z Tarnowa.
rusofob / 87.205.241.* / 2008-07-02 22:09
Tuskomatołki wprowadzą podatki na wswzystko poza wódą palikota oczywiście!!!!!
antyPiSior / 213.192.87.* / 2008-07-03 21:13
wróci normalizm na rynku mieszkań a nie życie na kupnie mieszkań i sprzedaży po 12 miesiącach
JAW / 84.10.239.* / 2008-07-02 20:56
Zbudowałem dom płacąc podatki za wszystkie materiały i usługi. Zechcę wyjechać z Polski i psrzedam dom, a będę musiał zapłacić podatek. Niedługo podatki przyjdzie płacić od sprzedaży samochodu, starych butów, guzikó, a może i zużytych biletów autobusowych?
kuba3 / 2008-07-02 22:17
Pańska, Panie JAW, futurystyczna wizja, nie jest tak do końca futurystyczna. Dziś płaci się podatek co prawda nie od sprzedaży, ale od zakupu samochodu - od czynności cywilno-prawnych (czy jakoś tak się nazywa) - i 2 procent on wynosi. Jeśli kupi Pan stare buty, czy guziki, które są warte powyżej ustawowej kwoty (nie pamiętam limitu), też Pan będzie musiał zapłacić podatek.

Ale przecież to niesprawiedliwe, że tylko kupujący płaci podatek. Sprzedający też powinien. Jeśli Pan sprzedaje dom, to zapłaci Pan podatek, kupujący też zapłaci. W przypadku samochodów też tak powinno być - niech sprzedający też płaci - a co, w końcu dostał gotówkę!

A tak na serio, to mnie też irytuje, że z opodatkowanych już pieniędzy kupuję mieszkanie (i płacę podatek za to, że kupiłem), a gdy chcę je zamienić na większe, to muszę zapłacić podatek od sprzedaży małego mieszkania, żeby kupić większe i też zapłacić podatek za kupno.

Ale jeśli zaoszczędzone (już opodatkowane) 100 złotych poleży na koncie lub na funduszu, to zabiorą mi podatek z odsetek/zysku.

Dojenie podwójne, potrójne, poczwórne, jest normą.
precz z głupotą / 83.31.54.* / 2008-07-03 01:35
Powinieneś płacić podatek od braku rozumu.

Najnowsze wpisy