Forum Forum podatkowePIT

zwrot podatku dochodowego

zwrot podatku dochodowego

Dorotaxxx / 194.88.224.* / 2008-10-29 16:55
witam, mam problem z pitem-AZ. nie za bardzo nie wiem jak go ugryźć. osiągnęłam w roku 2006 dochód i w Polsce i w Anglii oczywiście rozliczyłam sie w Polsce z tych dochodów osiągniętych tez za zagranica. jednak mój problem jest następujący nie płaciłam jeszcze wtedy w Anglii podatku, ale jak podsumowałam w picie dochód z obydwóch krajów niestety zapłaciłam za to duży podatek w Polsce czy mam szanse jakoś to odzyskać, .
belladonna / 2008-10-30 20:06 / Tysiącznik profesjonalny
Pewnie, że masz. Składasz PIT-AZ właśnie (termin mija 6 lutego). Jeśli zeznanie było wspólne z mężem, to składasz PIT-AZ też z mężem. Do PIT-AZ jest oświadczenie.(dają w komplecie). W PIT-AZ wpisujesz tylko dochody angielskie. Czyli wpisujesz kraj "Wielka Brytania" i wpisujesz przychód angielski (przychód pomniejszony o diety), koszty uzyskania (za ilość miesięcy kiedy pracowałaś w Anglii), dochód oraz podatek zapłacony za granicą (jak go tam nie płaciłaś, to zero, jak pewnie masz w zeznaniu). Będzie to PIT złożony o zwrot podatku. Na czym polega wyliczanie podatku przez US? Twoje dochody angielskie doda do polskich i wyliczy stopę procentowa, następnie wyliczy podatek wg tej stopy od dochodów polskich. Kwota podatku zostanie porównana z tym co miałaś w zeznaniu i wrócą Ci różnicę:) PIT-AZ składasz za rok 2006, czyli za ten, za który chcesz zwrot podatku. Jak sobie wejdziesz na stronę Ministerstwa Finansów, następnie wybierzesz z lewej strony "podatki", a następnie też z lewej strony pierwsze z góry "praca za granicą-nowe sposoby opodatkowania" to Ci rozwinie. Klikniesz na "jak korzystać z ustawy-informator dla podatników" i tam jeszcze możesz zagłębić się w temat. Poizdrawiam:)

Najnowsze wpisy