Forum Forum podatkowePIT

gdzie złożyć PIT-36?

gdzie złożyć PIT-36?

kinga_pe / 2009-03-23 10:26
Witam!
Od kilku lat mieszkam w W-wie, a jestem zameldowana w woj. lubelskim. Do tej pory składałam PIT w US adekwatnym do mojego miejsca zameldowania - teraz wiem, że powinnam składać adekwatnie do msc. zamieszkania. Do tej pory nie składałam NIP-3, że miejsce zamieszkania jest różne od miejsca zameldowania. W tej chwili chciałabym odliczyć sobie od podatku internet, który mam podłączony w msc. zamieszkania, więc muszę poinformować urząd o zmianie. Czy teraz mam złożyć PIT-36 wraz z PIT-0 i do tego NIP-3 w urzędzie adekwatnym do msc. zamieszkania (czyli w Warszawie)? Z tego co wiem należy wysłać NIP-3 w ciągu 3 m-cy od zmiany miejsca zamieszkania, więc nie wiem jakie konsewkencje mnie czekają, jeśli teraz dopiero wyślę NIP-3.
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź!
Pozdrawiam,
Kinga
belladonna / 2009-03-23 21:13 / Tysiącznik profesjonalny
Zmianę adresu zamieszkania zgłaszasz do miesiąca, a nie do 3 miesięcy. PIT składasz w tym US, który jest właściwy wg miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia 2008 (składając PIT za 2008). A Net masz mieć w miejscu zamieszkania. czyli jak cały rok miałaś w wawie, to powinnaś na NIP-3 podać właściwą datę do odliczanej ulgi :-))

Najnowsze wpisy