Forum Forum podatkowePIT

czy musze rozliczac sie z przychodow uzyskanych w Anglii?

czy musze rozliczac sie z przychodow uzyskanych w Anglii?

mo_ni / 2009-04-28 01:55
W roku 2008 (styczen-lipiec) pracowalam w UK, legalnie, placilam podatki. Potem rozpoczelam prace w Polsce od pazdziernika 2008. Wyslalam swoje rozliczenie do Anglii z tamtych przychodow. Jesli chodzi o rozliczenie w Polsce czy musze sie rozliczyc tylko z tego co zorobilam w Polsce czy musze tez podac sume zarobiona w Anglii. Pewna znajoma ksiegowa przygotowala mi PIT 36, ale potem stwierdzila, ze lepiej bedzie inny (nie pamietam, ale nie wiem czy nie jest to PIT 40). tak wlasciwie to jaki PIT powinnam zlozyc, a wlaciwie jak zlozyc korekte jesli taka jest potrzebna?
Od listopada 2008 mieszkam w innym miesjcu niz miejsce zameldowania. Co mam zrobic aby w przyszlym roku moc odliczyc internet (faktury przychodza na adres zamieszkania, a nie zameldowania)? Ostatni PIT zlozylam do US mojego miejsca zameldowania, nie wypelnialam NIP 3. Dziekuje za pomoc.
belladonna / 2009-04-28 16:37 / Tysiącznik profesjonalny
W Polsce rozliczasz się ze wszystkich dochodów, angielskie pójdą do stopy. To PIT-36 plus PIT/ZG. Ponieważ na dzień 31 grudnia 2008 mieszkałaś w danym mieście, to jeśli nie jesteś podatnikiem tego USa powinnaś im złożyć PIT z adresem zamieszkania tego miasta oraz NIP-3 z datą, ze mieszkasz pod danym adresem od listopada 2008. A na przyszłość zmianę adresu zamieszkania zgłasza się do miesiąca, a US właściwy jest wg miejsca zamieszkania, a nie stałego zameldowania :-))

Najnowsze wpisy