Forum Forum podatkowePIT

Jaki PIT gdy zmiana nazwiska

Jaki PIT gdy zmiana nazwiska

aniamania1 / 2008-01-21 21:00
W zeszłym roku wyszłam za mąż i zmieniłam nazwisko. Jaki PIT wypełnić do US o zmianie danych osobowych?
Wyświetlaj:
MaJuśśka / 83.26.151.* / 2010-01-18 21:56
Wiem ze moze nie pisze w odpowiednim watku i moze nikt mi nie udzieli tu odpowiedzi ale musze sprobowac bo na innych forach odpowiedzi sa niejasne a wiec moja historia jest taka ze mam 16 lat i bardzo chce zmienic moje nazwisko. Niej jest to sprawa mojego gustu ze to nazwisko mi nie odpowiada czy cos ale po prostu nie chce nosic nazwisko mojego ojca. Nie czuje sie z nim kompletnie zzyta, odszedł ode mnie i mojej mamy gdy mialam 2 lata, przez kilka lat kompletnie sie mna nie interesowal ale gdy skonczylam 7 lat zaczal sporadycznie do mnie przyjezdzac lecz niestety czesto pod wplywem alkoholu pozniej rowniez nasze kontakty ulegly jeszcze wiekszemu pogorszeniu i widywalam go tylko gdy przechodzil pod moim domem z kolegami z piwem i udawal ze mnie nie widzi. Jednak alkohol nie wyszedl mu na dobre i zachorowal, po operacji chcial zaczasc sie ze mna spotykac bo nie mial sie kto nim opiekowac, dochodzilo nawet do tego ze grozil mi ze sad mnie zmusi zebym sie z nim spotykala i ze odbierze mnie mamie. To było 4 lata temu, strasznie wtedy to przezywalam, chowalam sie gdy go widzialam itp., Teraz gdy mam juz 16 lat nagle sie do mnie odezwal i napisal mi list ze chce sie ze mna zaczasc spotykac gdy powiedzialam mu ze nie znowu mi zagrozil ze bede musiala i ze mam serce z kamienia. Bardzo przepraszam ze tak wszystko dokladnie opisuje ale nie wiem juz co robic...Nie wiem czy mam prawo zmienic nazwisko ktore kojarzy mi sie tylko z zastraszaniem i z tym za jestem potrzebna tylo temu czlowiekowi po to by mial sie nin kto opiekowac. Bardzo prosze o odpowiedz.
belladonna / 2010-01-19 18:45 / Tysiącznik profesjonalny
Jesteś nieletnia, więc wówczas wniosek składa jedno z rodziców, a drugi rodzic musi wyrazić pisemną zgodę, chyba że nie żyje lub nie posiada władzy rodzicielskiej.
Dlatego jeśli Twój tato nie został pozbawiony władzy rodzicielskiej, to bez jego pisemnej zgody nie da się nic zrobić :)
Leh / 2008-01-29 17:41 / Bywalec forum
Zmianę danych osobowych zgłasza się na NIP-3 jeżeli nie prowadzisz działalności gospodarczej, lub na NIP-1 jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą.
tata Stasia / 2008-01-28 21:25 / Bywalec forum
Masz oboiązek złożyć NIP-3 w terminie 30 lub 14 dni od daty zmiany.
raf73 / 83.3.229.* / 2008-04-16 18:59
Ale o ile wiem, to US się zlituje i nie wsadzi Cię do więzienia, jeśli złożysz NIP-3 razem z rocznym zeznaniem PIT.

Najnowsze wpisy