Forum Forum podatkoweVAT

Obniżka podatków receptą na kryzys? Tusk ostrożny

Obniżka podatków receptą na kryzys? Tusk ostrożny

Wyświetlaj:
e.gon / 198.28.69.* / 2008-11-27 11:23
Cóż Tusk jak każdy prawdziwy liberał, jest za pozostawieniem w kieszeni państwa jak największych dochodów....
kryzys 2009 / 78.133.171.* / 2008-12-20 23:28
PIS powinien pomóc Tuskowi i jego wyborcą w podjęciu właściwej decyzji o obniżce VAT do 15% najlepiej zgłaszając projekt ustawy -np. w ramach walki z kryzysem PIS za pobudzeniem konsumpcji :]
?! / 2008-11-27 11:31 / Tysiącznik na forum
Najlepszy czas (rządzili wówczas populiści z PiS, Samoobrony i LPR ) na obniżkę PIT do płaskiej stawki, której jestem zwolennikiem, już minął!!! Tylko nieodpowiedzialny szef rządu mógłby zdecydować się na zabójczy dla finansów państwa krok. Liczę, że Tusk oprze się naciskom, bo po prostu przez chorobę, zwaną kryzysem, trzeba przejść. Dobrze, że przynajmniej od przyszłego roku będą dwie stawki 18/32%, bo gdyby rządziły PiSuary, to wycofaliby sie z tego, co sami uchwalili (sami niedawno złożyli taki projekt nowelizacji ustawy PIT, który przywracał stare stawki 19/30/40%).
bod / 83.4.65.* / 2008-12-23 00:25
Wszyscy w roku 2009 zapłacą większy podatek, bo jest pomniejszona wolna kwota od podatku o której głośno się nie mówi, pomimo że będzie 18%
zyczę dobrego samopoczucia
e.gon / 198.28.69.* / 2008-11-28 12:14
Co do "płaskiej stawki" - PiS właśnie to zrobił. Jest płaska stawka dla 98% podatników. Jak dotąd to podatki obniżał rząd SLD (od firm) i PiS. Największą podwyżkę zafundował nam "liberał" Osiatyński zamrażając progi podatkowe przy dużej inflacji.
tfardy liberał / 149.156.110.* / 2008-11-26 17:07
Przecież już pożyczył tyle, oczywiście na konto podatników, i rozdał pomiędzy tych oprychów finansowych z których sie sam wywodzi
arch / 2008-11-26 17:27 / Tysiącznik na forum
"Obnizymy podatki "
-Przecież to było jego sztandarowe hasło!
-wy......ał wszystkich .

Niech żyje socjalizm!

Niech żyje Tusk! -:))
scan / 79.190.1.* / 2008-11-26 15:31
dlaczego nikt nie próbuje poszukać recepty na kryzys w inwestycjach publicznych. Mamy dobry pretekst: EURO2012 + kasa z Uni. Możemy się wybronić z kryzysu za nie swoje pieniądze. Budujmy na potęgę drogi, koleje... infrastrukturę, modernizujmy armię. Po co te dyskusje? W tym jednym przypadku Hitler może być dobrym przykładem.
janiszek1972 / 193.111.166.* / 2008-11-26 15:46
Jak widzisz łatwiej jest obiecywać niż zrobić. Po roku od przejęcia władzy przez Platfusów nie widać tych nowych dróg i autostrad, co więcej nie widać perspektyw na ich wybudowanie. Z kolei koleje zamykają co chwila kolejne połączenia, bo okazują się one nie rentowne. Jak na razie nie udaje się zbudować miodem i mlekiem płynącej Tuskolandii. A zapowiedzi było bez liku, słowotok przez trzy godziny sławnego expose Premiera pamiętamy chyba dokładnie. Bajerować można profesjonalnie problem w tym kto na taki bajer się kupi i postawi krzyżyk w niewłaściwym miejscu. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
kozyk / 77.113.143.* / 2008-11-26 16:20
Nie wiem jak autostrady ale drogi ekspresowe powstają w ekspresowym tempie woj.zach-pomorskie 3-ka gorzów szczecin i 10-ka bydgoszcz-szczecin, zasuwają chłopaki cały czas, nawet teraz pomimo śniegu, tak trzymać!
scan / 79.190.1.* / 2008-11-26 16:09
a mi się zdaje, że wszyscy się nabieramy. Nie chodzi o to, żeby udowodnić wyższość kaczorów nad donaldami lub odwrotnie - bo tego udowodnić się nie da.
Wszyscy lubimy się emocjonować śledztwami, pedofilami, IPNami i setkami innych tematów zastępczych - na bazie których toczy się wydumany "spór polityczny". Nic się nie zmieni, dopóki nie zmusimy urzędników do roboty, a przde wszystkim nie zmniejszymy ich liczby. Tylko. kto to zrobi..?
scan / 79.190.1.* / 2008-11-26 16:16
sorry, że sam sobie odpisuje, ale zapomniałem o jednej rzeczy. Dzisiaj premierek wystrzelił o in vitro, a o 19.30 prezydencik będzie się produkował o slużbie zdrowia. ja wszystko rozumiem, ale przez najbliższe dwa tygodnie będą się o to kłócić, a w tym czasie nie powstanie ani centymetr autostrady. Za dwa tygodnie będzie temat małżeństw homo itd itd.
janiszek1972 / 193.111.166.* / 2008-11-26 15:29
Według Platfusowych liberałów należy się powstrzymać z rozluźnianiem pasa. Wręcz przeciwnie należy zacisnąć pasa. Jest to bezpieczniejsza metoda, bo jak komuś galoty opadną, to co gołą d..ą przyjdzie mu świecić. To nie wypada żeby w Unii bez dolnego odzienia chodzić. Chyba że stopień naszej tolerancji jest już tak wysoki, że wszystko nam będzie już zwisać. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam.
jola217 / 2008-11-26 14:59
Pomijając kwestię, kto dał się nabrać na obietnice p.Tuska, to jest tragikomiczne, że w sytuacji gdy nawet socjalistyczna UE przebąkuje o obniżce podatków (np. VAT-u), polski "liberalny" premier jest "ostrożny" (czytaj "zdecydowanie przeciw").;)
jliber / 2008-11-26 15:29 / Tysiącznik na forum
Liberalizm to nie tyle obniżki podatków, ale obniżki wydatków państwa. Państwo ma wiele innych sposobów, np zadłużanie się albo podatek inflacyjny, aby zabrać ludziom pieniądze nawet gdyby w ogóle nie było bezpośrednich podatków. Jeżeli chcemy zwalczyć kryzys, należy odchudzić państwo, samo obniżanie podatków NIC nie da.
Pilsener / 2008-11-26 15:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tu nie chodzi o obietnice - w polsce wyborcy głosują dokonując selekcji negatywnej - głosowali na PO, żeby odsunąć od władzy PIS, a nie jakieś tam obietnice.
mycha10 / 2008-11-26 15:14 / Bywalec forum
nasi politycy dbaja tylko o leni, którzy wyciągaja lapę po kasę, a ci co płacą podatki ich nie intresują,u nas najlepiej mają socjaliści
jliber / 2008-11-26 14:51 / Tysiącznik na forum
Szukam urzędnika który mnie ożywi, bo jakiś taki przez ten kryzys nieżywy jestem. Dam 100 zl aby tego urzędnika utrzymac, po to aby mi oddal 10 zl abym się ożywił. Nie mogę się doczekać jak tylko sobie pomyślę jaki będę ożywiony gdy państwo mnie ożywi.
Pilsener / 2008-11-26 15:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tylko wiesz, te 100 zł jest rozłożone na całą gospodarkę, trudno policzyć wymierne skutki, natomiast te 10 zł owocuje praktycznie natychmiast winkiem owocowym w rękach wyborcy - do tego media, które krzyczą "rząd dał 10 zł!" i sukces murowany - 10 zł tu i teraz, namacalne, policzalne, wypijalne. Nikt nie mówi o tym, ile zostanie zabrane, że aktywność gospodarcza rządu przynosi wymierne straty - tylko jakieś tam lumpen-liberały czy jakieś centra im. A. Smitha - czyli nudni faceci z ich nudną ekonomią - kto by ich słuchał.
Pilsener / 2008-11-26 14:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"wyraźnie obniża podatek dochodowy" - to chyba jakaś kpina. Dostanę do łapy jakieś 0,5% więcej dochodu, który wytwarzam. Podatki dochodowe w polsce są jednymi z najwyższych na świecie, wynoszą od 60% w górę. Skończmy dzielić włosa na czworo, nazywać podatki składkami czy przerzucać obowiązek płatnika z pracownika na pracodawcy - zacznijmy dyskusję o faktycznych obciążeniach fiskalnych w polsce.

Jak pracodawca płaci 5 tysięcy a ja dostaję z tego dwa, to co za różnica, czy to on, czy ja zapłacimy rządowi 3 tysiące i jak to nazwiemy? Składka na ZUS, FUS, NFZ, może jeszcze bardziej podzielimy podatek na: składkę na autostradę, składkę na oświatę, składkę na przemysł, składkę na urzędy? Proponuję podzielić podatek na 50 różnych składek - politrucy i komisarze będą mieli zajęcie, a ja będę dostawał 40% tego, co płaci na mnie mój pracodawca. I to oczywiście on jest winien! Wredny burżuj! Wyzyskiwacz!
gandzia / 83.24.42.* / 2008-11-26 15:26
"Jak pracodawca płaci 5 tysięcy a ja dostaję z tego dwa, to co za
różnica, czy to on, czy ja zapłacimy rządowi 3 tysiące i jak to
nazwiemy?"

Różnica jest taka, że przeciętny zjadacz chleba nie będzie o tym pamiętał.

Gdyby zjadacz chleba dostał te 5tyś. A potem w zębach te 3 tyś gotówki musiał by zanieść do US/ZUS to by następnym razem na socjalistów nie głosował
Cspostrzegawczy / 2008-11-26 14:39 / Tysiącznik na forum
Tusk to zwykła chorągiewka, mówi to co teraz wypada, a że ośmiesza sie i osmiesza wcześniejsze propagandowe zapowiedzi obizki podatków to i tak ludzie tego nie skojarzą.
tomixon / 193.201.167.* / 2008-11-26 14:52
Od nowego roku będzie nieznaczna obniżka podatków.
Pierwsza od kilku lat !!! Na podatek 3x15 w tym momencie Nas nie stać...wprowadzenie takiej zmiany jest bardzo kosztowne a wzrost PKB będzie niższy od prognoz. Nie oczekujmy cudów. Nie będzie też podatku Belki...
Cspostrzegawczy / 2008-11-26 15:12 / Tysiącznik na forum
to kiedy bedzie obiżka 3x15? Po co było kłamać, by nabierać naiwnych.

Obiżke podatków (PITowskich) od nowego roku to zorganizował PIS, a PO by sie z tego wykręciło, ale bało się weta prezydenta i nie bardzo mogło uderzyć w propagandę w związku z zaprzeczeniem głosowanych wcześniej idei.

Czy teraz rozsądne argumenty wcześniej głoszone przez PIS o stopniowym dojściu do linniowego zaczynają docierać , czy może zmiana miejsca siedzenia zmienia punkt widzenia, a okłamywanie ludzi to specjalność PO.
?! / 2008-11-27 11:38 / Tysiącznik na forum
Każdy MYŚLĄCY wiedział już po ogłoszeniu wyników wyborów 2007, że realizacja 3x15% bedzie niemożliwa!!! PO nie uzyskało większości, a rządy koalicyjne tej mozliwości nadal nie dają, do tego wetujący co chwilę Kaczaszwili. Nie ma co się teraz wsciekać, czas zacząć myśleć.
Co do obowiązującej obniżki 2009, czyli, 18/32% - ciesz się, że nie rządzi PiS, bo płaciłbyś po staremu, gdyz PiSuariat złożył bodajże w lipcu projekt nowelizacji ustawy PIT, przywracający stare stawki i progi (19/30/490%)!!!.

Czy teraz rozsądne argumenty wcześniej głoszone przez PIS o stopniowym dojściu do linniowego zaczynają docierać

Nigdy nie było "rozsądnych argumentów" ze strony PiS. Rozsądek i PiS, to dwie wykluczające się rzeczy.
tomixon / 193.201.167.* / 2008-11-26 15:40
Dla mnie liczą się fakty a nie populistyczne opinie, kto kłamie a kto mówi prawdę... i nawet kilkadziesiąt złotych więcej wypłaty to już jakiś znaczący fakt. Z tego, co się orientuję więcej w tym roku maja, nauczyciele i emeryci. Nieznacznie, ale więcej... Nadal czekam na podatek 3x15...
Mam nadzieje, że przez kolejne trzy lata się doczekam. A jak nie to wtedy sam kogoś nazwę kłamcą...
Pilsener / 2008-11-26 14:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A czego można się spodziewać po konserwatywnym socjaliście?
man13 / 2008-11-26 15:00 / Tysiącznik na forum
Przeczytaj Jego wypowiedź.

Najnowsze wpisy