Forum Forum podatkoweVAT

Więcej pracowników - zero ryczałtu VAT

Więcej pracowników - zero ryczałtu VAT

Money.pl / 2006-07-24 15:43
Komentarze do wiadomości: Więcej pracowników - zero ryczałtu VAT.
Wyświetlaj:
wowa / 150.254.22.* / 2006-08-03 19:24
Zapowiadanym ryczałtem VAT, wprowadzonym zamiennie zamiast ryczałtu PIT zostanie objętych maksymalnie 100 tyś podmiotów. Ryczałt PIT straci natomiast ok. 600-700 tyś. Czy to przysporzy korzyści Państwu, ułatwi działalność gospodarczą, zwłaszcza jej rozpoczęcie?
Ja już nie mam wątpliwości. Nowa władza postanowiła „wyrównać podatki”(cyt.Gilowska) niszcząc drobnicę gospodarczą, którą trudno kontrolować, bo nie ma kim (likwidacja ryczałtów w PIT, ograniczenia w liniowym itp.). W aroganckiej, profesorskiej głowie powstał pomysł „pięknych podatków”, bez meandrów i zawiłości, tak aby mógł to zrozumieć nie tylko Prezydent, ale nawet Ona sama. W końcu to nie jest proste, bo tworzyli go kilkanaście lat warszawscy geniusze z komuny, polskiej „nauki” i głupoty rodem . Po takich uproszczeniach szefową MF zostanie z pewnością Danuta Beger .
MIchal / 62.29.141.* / 2006-07-24 18:04
To przeprowadzka jest aż tak kreatywną dzialalnoscią?
bizon / 83.17.143.* / 2006-07-24 15:43
SZCZYTY DEBILIZMU dla polskiego rynku i czystych przepisów jest wymagana jedna, ta sama stawka VAT, a dla firm o małych obrotach zwolnienie z płacenia VAT!
Czyste logiczne i bez pułapek.
Teddy47 / 80.54.40.* / 2006-07-28 07:58
Nie zgadzam się, że małe firmy mają nie płacić VATu. Sam mam małą firmę, jednosobową i chcę płacić VAT. Nie jestem ułomny i potrafię na niego zarobić. Powinno się wprowadzić podatek PIT-15%, CIT-15%, VAT-15% i zero zwolnień, zero kwoty wolnej od podatku, nic! Po prostu żadnych ulg. I wtedy będzie sprawiedliwie. Dlaczego jak ktoś zarabia więcej, ma płacić większe podatki? Przecież nikt mu tego nie daje, tylko sam to zarobił własną głową! Dopóki tak nie będzie, ludzie będą uciekali przed podatkami zawyżając koszta, pracując "na lewo" itd.
dari1 / 83.25.219.* / 2006-08-04 13:46
Jak myślicei co mam zrobić, od czerwca weszłem już na stawkę 30% PIT i nie chce mi się dalej pracować - bo to jest po prostu dużo. Może w końcu bym sobie zrobił wolne. Tylko co z moimi zleceniodawcami, nie mogę przecież ot tak wyjść z rynku na pół roku, bo to będzie wypadnięcie z rynku, chyba pozostaje mi praca tylko zachowawcza - do stycznia. Potem na liniowy i mozemy dalej normalnie pracować po 12 godzin z nastawieniem się na wydajność.
dari1 / 83.25.217.* / 2006-08-04 16:01
Muszę jeszcze trochę rozwinąć swoją wypowiedź. W zasadzie to czuję się ukarany przez pańswo za to, że mam dobrą pracę, za to że dużo pracuję, za to że nie korzystam z urlopu, za to wreszcie, że jestem oszczędny i mam dużą rodzinę. Wyjaśniam to ostatnie, gdybym miał np. jedno dziecko tylko (zamiast czterech), to mógłbym moje dochody przeznaczyć na zakup nowego samochodu i miałbym dzięki temu większe koszty, czyli na pewno bym nie był jeszcze na stawce 30%, a tak jeżdżę 7-letnią Astrą i się cieszę z tego co mam. Ale najlepsze jest to, że jestem jeszcze z drugiej strony ukarany, bo mam wysokie dochody i żadne zasiłki ani becikowe mi się nie należą. Kara w postaci 30% podatku jest dość dotkliwa, bo jest to tak jakbym zamiast sześciu miesięcy pracował przez 7 miesięcy. Krótko to wyjaśnię. Załóżmy dochód w wysokości 100zł przed opodatkowaniem, przy stawce 19% zostaje mi 81zł, przy stawce 30% zostaje mi 70zł, czyli zarobiłem 11zł mniej, a to jest 16%mniej, prawie 1/6 czyli przez pół roku tracę jeden miesiąc. Do czerwca wystawiałem faktury z radością, a teraz ze łzą w oku i żalem w sercu, tym bardziej potęgowanym po obejrzeniu wiadomości o 19.30, kiedy się dowiaduję na co ja pracuję przez ten 1 miesiąc.
tatko / 2006-07-24 18:37 / Tysiącznik na forum
Jak widać,nie dla wszystkich to takie czyste i logiczne.Co zwykły człowiek załatwiłby w trzy dni,polityk załatwi w trzy lata,jeśli jest jako tako rozgarnięty.
emssik / 62.21.29.* / 2006-08-03 17:57
Nie mam nic przeciwko wszelkim przepisom, które umożliwiają nam płacenie NIŻSZYCH podatków, pod warunkiem, że ktoś inny na tym nie ucierpi... W artykule, zapomniano tylko o takim niewielkim drobiazgu...

"Art. 114a. 1. (...) świadczący wyłącznie usługi na rzecz osób fizycznych niebędących podatnikami podatku, może wybrać do usług wymienionych (...) opodatkowanie w formie ryczałtu kwotowego..."

Krzyżyk na drogę w znalezieniu np. wspomnianego w projekcie informatyka - NIE prowadzącego działalności na rzecz płatników podatku VAT...

Najnowsze wpisy