Forum Forum podatkoweVAT

Prezydent nie zawetował samochodowego VAT

Prezydent nie zawetował samochodowego VAT

miłośnik golfa / .* / 2005-05-18 14:59
Komentarze do wiadomości: Prezydent nie zawetował samochodowego VAT.
Wyświetlaj:
jj / .* / 2005-05-20 16:48
kto widzial podpisywac siebie i wszystkich obywateli pod takimi kretynizmami jakim jest ta ustawa?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! p.Prezydencie, kiedy koniec Pańskiej kadencji?!?!
rYSZARD / .* / 2005-05-19 23:43
Czy to cudowne nowe prawo obejmuje również tych ,którzy kupili auto z kratką,zgodne z wzorem Lisaka,lub wcześniej(chodzi o odliczanie VAT od paliwa).Czy prawnie(Konstytucyjnie)można zmieniać zasady gry w podatkach w trwającym roku podatkowym?Każdy DZIAŁAJĄCY a nie nygusujący ma swoją kalkulację,którą brał pod uwagę kupując KRATKĘ?Ewentualne Wyjaśnienia proszę podać wszystkim.Oczywiście jeżeli ktoś na ten temat ma wiarygodną wiedzę.BARDZO PROSZĘ.I.BARDZO CIESZĘ SIĘ ,ŻE KADENCJA TEGO CZŁOWIEKA NIE NA TYM STANOWISKU MIJA.UFFF !!!!
SILVANO / .* / 2005-05-20 00:32
To proste, z nygusa nie da się nic zerżnąć.
rYSZARD / .* / 2005-05-20 01:00
Fikuśnie.Ala nie o tym gadka.O tym wiemy!Dzięki za za głos zgodny z moimi odczuciami.Pozdrawiam.
BOB / .* / 2005-05-19 22:27
To normalne w naszym kraju... 3 lata temu zapłaciłem za pieprzoną kratę w samochodzie służbowym 2000zł... po dwóch latach nie mogłem już odliczać VATu z paliwa... a teraz żeby sprzedać samochód będę musiał zapłacić kolejne pieniądze aby zrobić z niego osobówkę - i tak w kółko... ciągle wymyślają kretyńskie ustawy które zmieniają w przeciągu roku lub dwóch... paranoja
belka / .* / 2005-05-19 20:39
U nas nie opłaca się mieć firmy ponieważ ;ZUS-Y,PODATKI ITD.WYKOŃCZA WSZYSTKICH NO I BRAK ODLICZEŃ TE NOWE USTAWY TO POMYSŁY SFLUSTROWANYCH PEDERASTÓW KTÓRZY Z NAS ŻYJĄ ŻAL MI ICH, TEN KWAS TO MA KOMPLEKSY!!!!
vatowiec / .* / 2005-05-19 20:29
Ten KWAŚNIEWSKI I JEGO ŻONA NIECH SPIER.....z tego kraju bo my nigdy się nie podniesiemy już Słowacy nas wyprzedzili a my znów na tyłach dzięki takim rozwiązaniom TYCH ZŁODZIEJI I szkoda słów wszyscy i tak wiedzą!!!
Shrek / .* / 2005-05-19 20:25
Jak zwykle Ten DEBIL nasz P..... nie ma własnego zdania i podpisuje to co mu każą wstyd i upokorzenie że wybraliśmy takiego CEPA!!!!!!!!
Andrzej / .* / 2005-05-19 18:12
kretyni ,kurom znoszącym złote jaja(dla nierozumiejących urzędasów czytaj - polskie firmy) nie ukręca się szyji- nie obcina głowy, tylko delikatnie podcina skrzydełka żeby nie wyleciały z kurnika.
podatnik / .* / 2005-05-19 09:33
Z rozmowy z urzędnikiem skarbowym, że powodzeniem bedzie się cieszył Smart, gdyż spełnia warunki
miłośnik golfa / .* / 2005-05-18 14:59
Prosiłbym szacownych autorów ustawy co powiecie Państwo jak podjadę pod Urząd Skarbowy samochodem za np. 200 000zł dodam 5 osobowym z wykrojoną z tyłu "otwartą przestrzenią ładunkową", w której prócz kijów golfowych już nic więcej się nie zmieści i poproszę o całkowity zwrot Vatu.Właśnie szykuję taki pojazd
MacMurphy / .* / 2005-05-18 23:27
E tam.Jeśli naprawdę Twoją firmę stać na furę dla Ciebie za 200k, to zwroty VAT dla wszystkich takich firm w Polsce w ciągu roku nie obniżą przychodów z VAT w o więcej niż milion zł (dwadzieścia pięć aut po 200k)Tak naprawdę to chodzi o VAT od setek tysięcy małych firm, które muszą używać samochody osobowe lub małe dostawcze w 100% w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Jestem szefem średniej firmy budowlanej i korzystam z samochodu służbowego bez ograniczeń. Z ciekawości przez jakiś czas prowdziłem notatki ile tak naprawdę jestem w stanie wykorzystąc służbowy samochód do celów ściśle osobistych. I wyszło mi 12% całkowitego przebiegu - około 100 km miesięcznie, co daje około 50 zł wartości (30 zł paliwo, reszta pozostałe koszty ekploatacji) Gdyby firma wystawiła mi fakturę, to VAT-u tak naprawdę należnego byłoby 10 zł, a nie 200 zł, które miesięcznie firma musi płacić w całym paliwie.Kuriozum polskich przepisów VAT jest chociażby to, że nawet taksówkarze, których zmuszono do kas fiskalnych, a nie mogą odliczyć VAT w paliwie, nie mówiąc o VAT za samochód.

Najnowsze wpisy