Forum Forum podatkoweVAT

Prezydent przegrał - będzie zwrot VAT-u

Prezydent przegrał - będzie zwrot VAT-u

ble / .* / 2005-08-30 15:19
Komentarze do wiadomości: Prezydent przegrał - będzie zwrot VAT-u.
Wyświetlaj:
Studentka Akademi Ekonomicznej / .* / 2005-09-01 14:24
Sorry, ale kur.... mnie strzela jak czytam wypowiedzi takiego palanta. To ma byc minister finasów'?dobre sobie.Zwrot VAT-u jest spowodowany niewiedzą takich właśnie idiotów, którzy przed prawdziwym rozdawnictwem w postaci wcześniejszych emerytur dla górników nie mają żadnych zastrzeżeń! Śmiechu warte!
anka / .* / 2005-09-01 12:21
Dobrze, że pieniądze z VAT-u będą zwracane. Musimy jednak liczyć się z tym, iż jedne ulgi podatkowe oznaczają wprowadzanie coraz to nowych podatkow
Uszaty / .* / 2005-08-31 15:06
Dobrze że pieniądze z VAT-u będą zwracane. Jak jest logika> Jeżeli budujesz systemem gospodarczym to zapłać haracz 15%. Jeżeli zarejestrujesz firmę to VAT zostanie Ci zwrócony. Taki system jest nie uczciwy. VAT wcale nie będzie zwracany bogatym, bo oni i tak korzystali z możliwości rozliczenia materiałów jako usługi. Pieniądze będą zwracane tylko tym co sami wykonywali prace budowlane, a więc tym biedniejsym.
juras / .* / 2005-08-31 12:03
prowadzę firmę, i jakbym szacował wydatki tak jak oni - od 4,5 do 18 Mld - nawet w skali mniejszej - 1000 lub 4000 zł, to na pewno poszedłbym z torbami. Do podstawówki gamonie-ministrowie, hehe" finansów".
mlody / .* / 2005-08-31 09:58
wiecie co... koncze wlasnie studia.. do tego musze na nie zarabiac...z praca cienko... jak "madrzejsi" tego kraju dalej beda tak prowadzic ten folwark to ja chyba spie.... z tego kraju bo co mnie tu czeka? moja ciotka jest pokojowka w niemczech- bez przesady- kokosow to tam nie ma ale utrzymuje 2 dzieci siebie i jeszcze cos jej zostaje a tutaj? jak tylko nie daj Boze cos by Ci zostalo to Ci z******... i powiedza ze tak trzeba, chcialbym kulturalnie ta wypowiedz zakonczyc ale..... pewien facet kiedys mi powiedzial- " jak pukac... to ksiezniczki... jak krasc to miliony.." ci na gorze chyba to stosuja... no moze tylko nie pukaja ksiezniczek:) ciekawe ile jeszcze wytrzymamy w spokoju w tym kraju....
Zdebal / .* / 2005-08-31 09:13
Panie MinistrzeVat nie będzie rozdawany tylko oddawany tym którzy go nadpłacili. Z pana wypowiedzi, po decyzji sejmu, wynika pana niekompetencja. pomyliły się panu pojęcia rozdawać z oddawać. A teraz coś o uczciwości.Rozdawać można, jak się ma w nadmiarze.Oddawać trzeba, nawet kosztem wyrzeczeń.Jeżeli ktoś nie rozróżnia tych pojeć to jest albo nieuczciwy albo niedouczony.
dcw / .* / 2005-08-31 10:28
I to właśnie chodzi !!!Ale Wszystkim się wmawia że będą musieli zrobić "zrzutke" na budowlańców.
Mała / .* / 2005-08-31 09:00
Gdyby opodatkować łapówki jakie biorą posłowie i członkowie rządu np.: 50% VATem to w ciągu dwóch góra trzech miesięcy pojęcie dziura budżetowa zniknęłoby z polskiego słownika. Zwykły człowiek to dla mnie ktoś kto nie kradnie i nie robi interesów na okradaniu innych (to nie to samo co okradanie Państwa). Pytanie: Czym różni się szara strefa od rządu i posłów? Odpowiedź: Znacznie niższymi dochodami i tym, że kradnąc nie opowiada bajek o tym, że działa w interesie Państwa. Co to są dochody Państwa? Pieniądze wyjmowane siła z kieszeni zwykłych ludzi po to by zapewnić rządowi i posłom dostatnie prywatne życie i dużo mega uciech (prywatny przelot krajowy w jedną stronę rządowym samolocikiem to 15.000 PLN). Ja nie zachęcam do likwidacji podatków. Wręcz przeciwnie do ich podniesienia. Trzeba jedynie sięgnąć do nieco innych kieszeni. Tych poselskich. I dlaczego posłowie i rząd nie są po zakończeniu kadencji rozliczani z państwowych przechulanych pieniędzy?
Mała / .* / 2005-08-31 08:45
Pragnę zauważyć, że Ci którzy mają własne wysoce dochodowe firmy, z których podatek mógłby zasilić państwową kasę zarejestrowali swoje firmy poza granicami Polski, w państwach gdzie podatek wynosi np.:3%. Te państwa są bardzo bogate właśnie dlatego, że tam rejestruje się firmy z połowy świata i to te firmy zapewniają (mimo tak niskiego progu podatkowego) główne wpływy do budżetu. W Polsce odstrasza się zagranicznych inwestorów wysokimi podatkami a zachęca do robienia rozmaitych malwersacji fundując takim firmom wakacje od podatku. Firma zarejestrowana na trzy lata nie płaci podatku. Potem zmienia tylko szyld i znów nie płaci podatku i tak w kółko. Co zaś do budowania domów to politycy nie potrzebują zwrotu VAT bo całe domy mają postawione z haraczy i łapówek co z racji braku faktur nie kwalifikuje ich do odliczeń. A poza tym ich dochody (w tym te nielegalne) są tak wysokie, że mają w d... jakieś nędzne kilka tysięcy. Zawsze można podwyższyć poziom łapówki, albo powetować straty latając na prywatne wycieczki rządowymi maszynami.
dcw / .* / 2005-08-31 08:22
Od maja zeszłego roku niesłusznie płaciłem 15% więcej za materiały budowlane. A dzisiaj żądam zwrotu tej nadwyżki z odsetkami. To nie jest żadne "rozdawnictwo" to jest "oddanie" pieniędzy zabranych ludziom pieniędzy.Nikt nie ma prawa decydować co chce zrobić z swoją kasą. A już napewno nie p. Gronicki i Prezydent.
piotr / .* / 2005-08-31 09:18
a ja mam w nosie twoje materialy budowlane, niestac cie nie buduj, stac zapłac tylko swoimi pieniedzmi a nie rowniez moimi...tyle
kart / .* / 2005-08-31 12:26
Skoroś nie kupił tych materiałów budowlanych, to te pieniądze też nie poszły z Twojej kieszeni, tylko z mojej. I nie rozumiem, dlaczego chcesz je sobie przywłaszczyć (czyżby tęsknota za komunizmem?). Popieram przedmówcę: Pilnuj swojej kasy, a nie czyjejś.
dcw / .* / 2005-08-31 10:26
Jak mi zabrali 100zł niesłusznie to niech oddadzą 100zł. Bo jest moje a nie Twoje. Pilnuj swojej kasy a nie czyjej.
Mariusz / .* / 2005-08-31 08:20
Błedem było wprowadzanie tak wysokiego VAT-U na materiały budowlane. Po pierwsze jest to wbrew logice rozwoju gospodarki, po drugie mamy tą stawkę jedną z najwyższych w Europie, a po trzecie jeśli sie pobiera to nie po to żeby to oddać. Lepiej moim zdaniem obniżyć tą stawkę do 15% bez żadnych ulg i zwolnień. Podarujemy sobie wtedy kabaret polityczny opłacany z kasy podatników, zaoszczędzimy czasu w skarbówce, i zarazem uszczupli się caly aparat skarbowy żyrujący na naszych pieniądzach. Co do Kwaśniewskiego, to dla mnie jego polityczne zagrywki juz mnie znudziły, i życzę sobie by Polska już tak słabego Pezydenta więcej nie miała.
a / .* / 2005-08-31 07:48
Ha, ha, ha. No jakie to proste. Jak coś sie w budżecie rozjeżdża to najłatwiej przypieprzyć w akcyze albo podatki bo przecież "Szukanie tego po stronie wydatkowej jest nierealne." No ja padne. A może jakby wypieprzyć paru ludzi z ministerstwa to nie dość że było by taniej to jeszcze może by sie zabrali do roboty i nie podawali takich bzdur że koszty wejżsia w życie ustawy mogą być od 4,5 do 18 mld. To tak jakbym powiedział że pociąg odjeżdż gdzieś pomiędzy pierwszą a dwudziestą trzecią. Acha. Ci co macie gaz w samochodach założony. Nie cieszcie się. Was też dosięgnie srawiedliwa ręka polskiej władzy.
ja i on / .* / 2005-08-30 23:19
Ja bym się jeszcze zastanowił nad tym, co wyczytałem w pewnej wypowiedzi Bochniarz. Ustawa była pisana na kolanie i sporo w niej różnych dziur. Zwykle w takich przypadkach pojawia się pole do nadużyć. A w ogóle to zamiast płacić i potem odbierać, sensowniej jest obniżyć podstawową stawkę VAT.
robert xx / .* / 2005-08-30 22:43
cimoszko wredny lisku,nie pomoze ci to.
Jacek / .* / 2005-08-30 21:45
Niech mnie ktoś sprostuje jeśli się mylę...Cimoszewiczowi było potrzebne coś co poprawiłoby jego wyniki w sondażach. Więc przyjaciel-Prezydent zawetował ustawę a na drugi dzień przygotowany na to Cimoszewicz rozpoczął starania o to by Sejm to weto odrzucił. Będzie mógł doliczyć kilka ogłupionych wyborami owieczek do swego stada.Przecież wśród obecnej i przyszłej władzy tylko niepoprawni optymiści inetresują się budżetem a wyborcy są znowu traktowani jak klient w hipermarkecie podczas kilkudniowej akcji gazetkowej.Liczy się efekt a wiadomo, że mało kto pamięta działania każdego z kandydatów sprzed roku , dwóch czy pięciu. Liczy się efektowność ostatnich tygodni.A określenie "rozdawnictwo" czy też "prezenty" są zwyczajnie nie na miejscu.Jeżeli odbieram coś od fiskusa to zawsze jest to ZWROT a nie darowizna !!!
JMK / .* / 2005-08-30 21:13
Jakim prawem minister doliczyl te roznice w wacie do dochodow panstwa pewnie myslal ze sie uda na zasadzie ze jakos to bedzie. Wiec niech teraz nie udaje durnia . Nic nie daje ZWRACA jedyni nienalezne panstwu pieniadze.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy