Forum Forum inwestycyjneFundusze

Które TFI wybrać?

Które TFI wybrać?

marcinsobczak / 2008-10-31 12:46
Chciałbym odkładać 200-300 PLN na przyszła emeryturę w TFI. Chciałbym inwestować w fundusz parasolowy. Które wybrać? ING, PKO TFI, SKARBIEC?
Wyświetlaj:
cj / 89.64.2.* / 2017-11-18 12:12
zobacz np. http://swiatowid.blox.pl/2017/11/Szukam-zyskownego-funduszu-o-akceptowalnej.html
cj / 89.64.2.* / 2017-11-18 12:11
Dużo zależy od twojego apetytu na ryzyko. Ja bym kierował się bezpieczeństwem i stabilnością, zobacz np. http://swiatowid.blox.pl/2017/11/Szukam-zyskownego-funduszu-o-akceptowalnej.html
Paweł75 / 31.11.181.* / 2011-12-05 19:16
Warto zajrzeć do poradnika dla inwestujących w fundusze inwestycyjne - http://www.tfi.net.pl/jak-wybrac-fundusz-inwestycyjny
Sympatyczny / 83.22.221.* / 2008-11-29 15:26
Pierwszym kryterium powinna byc oplata za zarzadzanie (< 2%). Co do reszty to trudno radzic nie znajac Twoich preferencji.
mfundusz.pl / 79.163.41.* / 2008-11-19 19:18
Panie Marcinie, nie wiem na ile to pytanie jest jeszcze aktualne, ale może moje informacje okażą się przydatne dla innych użytkowników forum. Oczywiście w szeregu odpowiedzi, które już Pan otrzymał jest część prawdy, są też różne reklamy. Współpracuję z różnymi instytucjami finansowymi, a wcześniej jako pracownik dużej korporacji obsługiwałem wiele naszych krajowych TFI i teraz mogę powiedzieć, że wiem jak wybrać dobre Towarzystwo.

Jeśli chce Pan wybrać odpowiednie TFI dla siebie proszę się nie kierować opiniami innych tylko poszukać i znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Ważne aby przy wyborze był Pan świadomy wyboru, a nie kupił Pan dlatego, że tak już zrobiły miliony.

Co do stóp zwrotu to są to historyczne dane i nie można na ich podstawie podejmować decyzji. Jednak warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ one pokazują zdolności zarządzającego. Chyba, że nastąpiła zmiana zarządzającego, ale to jest temat, który wymaga szerszego omówienia.

Wkrótce na mojej stronie www.mfundusz.pl ukaże się artykuł opisujący Towarzystwa działające na naszym rynku. Już teraz można tam znaleźć artykuły na temat niektórych ciekawych produktów dostępnych na naszym rynku.

Co do odpowiedzi na Pana pytanie to uważam, że dobrym rozwiązaniem dla Pana mogą być tzw. Unit-Linked, które w swoich produktach parasalowych posiadają kilka, a nawet kilkanaście TFI. O takich produktach też pisałem na swojej stronie.
mk1 / 79.189.101.* / 2008-11-12 08:39
tak czytam sobie i mam pytanie co myślicie o skandi ? czemu nikt nic nie pisze, czyżby była tak dobra, taka zła, czy poprostu jej nikt nie zna.
amare / 89.240.253.* / 2008-11-13 09:52
ja bym powiedzial o skandii - ZLA. kilka lat wplacalem tam pieniadze i przez caly ten okres nic nie zarobili dla mnie w czasie gdy inne fundusze zarabialy krocie dla swoich klijetow. rok temu postanowilem przeniesc swoje pieniadze bo mialem dosc patrzenia na straty, to nie dosc ze mieli mniej niz wplacilem to jeszcze 30% mnie skasowali za zerwanie umowy, a umowa miala cztery strony drobnym druczkiem... ODRADZAM
mk1 / 79.189.101.* / 2008-11-27 22:00
skandia to nie jest TFI, miałeś kiepskiego doradce.
max1224 / 2008-11-12 10:22 / Tysiącznik na forum
największa burz dyskusji o skandii minęła wpisz w wyszukiwarkę skandia a się przekonasz wg mnie najlepsza (prywatna opinia użykownika!!!!!!!!)
regionalny / 77.253.33.* / 2008-11-11 15:40
Panie Marcinie przeczytałam wszystkie komentarze i dochodzę do wniosku że "..każda pliszka swój ogon chwali .." rzucony przez Pana temat stał się przyczyną przepychanek agentów ( to dobrze bo mozna poznać poziom naszych "doradców" ) , ja oczywiście też jestem rzec by - agentem (nie lubię tego słowa) ale zapewniam Pana że moje "doradztwo " jest wielokierunkowe , jeśli Pana zainteresowałam proszę o kontakt
lezdrub / 79.185.72.* / 2008-11-11 17:32
Niby regionalny,a żadnych propozycji. chociaż dwa typy w co zainwestować.
regionalny / 77.253.33.* / 2008-11-11 15:42
oczywiście kontakt 508-176-319
jertom / 2008-11-10 18:34 / portfel / Bywalec forum
wszystko zależy w jakim jesteż wieku,czy masz jakieś pojęcie o rynkach finansowych czy też nie ,czy masz czas aby śledzić rynek czy też nie,jaki jest twój poziom ryzyka i jaką kwotę chcesz zdobyć za te lata inwestowania
jeżeli się troche orientujesz to inwestuj sam najlepiej w kilka tfi aby zdywersyfikować portfel lub inwestuj na giełdzie w długim horyzoncie czasowym na pewno zarobisz
dgy nie masz czasu i nie orientujesz się zbytnio w ryku wybież firmę która posiada różne fundusze z różnych tfi np aegon czy scandia i nie przerażaj sie opłatami bo w długim terminie nie maja one większego znaczenia
jeżeli nie zależy ci na płynności kapitału można inwestować w monety czy złoto z czasem na pewno zarobią na fajną emeryturę
pytaj dużo i wszędzie gdie się da poodwiedzaj i banki i firmy doradcze a potem spokojnie przemyśl temat i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie
alinah / 2008-11-11 09:18
Podoba mi się to co napisał jertom / rozsądne wskazówki /. Jesli szukamy to rozwiązanie najlepsze sie znajdzie! Ofert na rynku jest dużo, co ważne to to, że są wśród nich bardzo dobre propozycje!
pozdrawiam / kontakt 504 054 257 /
drek / 62.87.237.* / 2008-11-09 20:14
po drodze do banku, wstap do psychiatry
lezdrub / 79.185.75.* / 2008-11-08 21:21
Czego akurat w tych. Przglądnij historyczne wyniki wszystkich TFI w skali 1, 3 , 5 lat. albo zadzwoń to ci powiem. bo ja na bieżąco śledzę wyniki wszystkich i mam dane do 5 lat.
600942367
alinah / 2008-11-10 17:54
Jeśli nadal jesteś zainteresowany tematem, to mogę przekazać informacje w tym zakresie. Decyzję podejmujesz sam!
Zyczę powodzenia,
pozdrawiam / kontakt 504 054 257 /
trani / 83.5.219.* / 2008-11-08 19:51
nie ma znaczenia ktore wybierzesz !! i tak wszystko stracisz ,
lezdrub / 79.185.75.* / 2008-11-08 20:19
dlaczego tak sądzisz???
Ptasiński Jan / 79.189.123.* / 2008-11-08 14:32
Poniżej otrzymałeś kilka prawdziwych porad. Najbliższa prawdy jest ta którą napisała jola 1954 . Jeżeli jesteś z rejonu Lublina to możesz zadzwonić również do mnie na numer
607-274 997 i wtedy umowimy się na spotkanie bo napewno ani mnie ani nikomu innemu nie uda się dobrze przedstawić problemów w czasie rozmowy telefonicznej. Musisz dostać do ręki pelną dokumentację włącznie z kosztami i wtedy wybierzesz to co będzie Ci odpowiadało. Nie daj sobie zasugerować że np. IKE nie ma podatku Belki, ten podatek może tam również występować i może niekiedy być bardzo bolesny. Są również takie rozwiązania w których nigdy nie zapłacisz tego podatku. Ja jestem również doradcą finansowym i jeżdżę po całej Polsce i spotykam się z ludźmi aby im to wytłumaczyć. Pamiętaj o tym że oprócz kwoty jaką chcesz inwestować regularnie jeszcze ważniejszym elementem jest to w jaki sposób Twoja inwestycja będzie zarządzana. Na dzień dzisiejszy istnieją już programy które pozwalają złagodzić negatywne skutki załamań na rynkach finansowych. I proponuję abyś z nich skorzystał. Pozdrawiam JP
poldek34 / 83.22.238.* / 2008-11-10 15:54
Panie Ptasiński,

gdzie Pan wyczytał, że IKE dotyka podatek Belki? Jeśli oczywiście klient który odkłada na emeryturę zamierza z tych srodków korzystać nie wcześniej niż po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Ja rozumiem, że zakładając klientowi IKE dostaniesz najmniejszą prowizję z usług finansowych albo wogóle. A w innym przypadku otrzymasz dożo większą.

IKE jest dla ludzi którzy nie chcą korzystać z pieniędzy gromadzonych przed emeryturą, i jesli osoba która pyta o zainwestowanie swoich środków tak zamierza jest dla niego optymalnym rozwiązaniem.
Pod warunkiem, że otwiera IKE w stabilnej instytucjhi finansowej i ma możliwość lokowania swoich środków w różne fundusze wg ryzyka inwestycyjnego.

Jeśli natomiast ktoś chce inwestować i wybierać z większej gamy funduszy może sobie wybrać np, fundusze inwestycyjne lub jeden z programów emerytalnych ING dających możliwość lokowania swoich składek na emeryturę.

Ja mogę powiedzieć, że zarówno IKE jak i program emerytalny ma swoje wady i zalety godne uwagi.
Ale od razu muszę dodać, że to co dla jednego klienta będzie wadą dla drugiego będzie zaletą.

Np. w Emeryturze Premium już po 6 latach można wybrać wszystkie srodki i "przejeść" a w IKE się to wogóle nie opłaca. Jest wiele niuansów.

Więc ja powiem szczerze nie powiem co się bardziej opłaca czy IKE, czy program emerytalny czy lokata. Określiłbym to dopiero wted\y gdybym wiedział jakim zyskiem jest zainteresowany klient, czy chce mieć możliwość korzystania z gromadzonych środków, czy chce mieć możliwość wyboru funduszy kapitałowych w trakcie odkładania, itd.

Co do podatkuy Belki nie jest to istotne przy oszczędzaniu gdyż nie wiadomo nawet czy za 8,10 lat w ogóle ten podatek będzie obowiązywał.

Stąd też aby cokolwiek doradzić nalezy wiedzieć więcej o preferencjach kienta.
Natomiast doradca Jan zdaje się, chce bardzo szybko "zgarnąć klienta" strasząc IKE i naciągając go w rozwiązania - wg mnie - korzystne zwłaszcza dla doradcy niż płatnika.

Pozdrawiam.

p.s.

Panie Marcinie. Jeśli Pan jest zainteresowny ofertą w różnych wariantach w ING proszę się odezwać na maila: poldek34@gmail.com. Przygotuję Panu warant zgodny z Pana preferencjami.
lezdrub / 79.185.74.* / 2008-11-10 23:58
Następny naciagacz na prowizję.
Piszesz,ze po sześciu latach może już wybrać i przejeśc.Czyżbyś zapomniał, że on chce zbierać na emeryturę. Z IKE ARKA może wybrać już po roku i przejeść. Nie musi czekać 6 lat.
Zyski Arki akcji za ostatnie 5lat są Ponad 3-krotnie wyższe niż ING akcji

Pokaż mi państwo w UE, które nie ma podatku od zysków kapitałowych
Ty widzę,wierzysz jeszcze w obietnice śłonca Peru.
Jeżeli w IKE klient już teraz może składać i nie zapłacić podatku i mieć lepsze fundusze,które proponujesz, to po co on ma w to wchodzić.
Po drugie wchodząc w IKE może zmieniać instytucje prowadzące IKE, podobnie jak OFE
Więc nawet, gdyby okazało się, że w innej IKE są lepsze zyski, to może przenieść kapitał do tej lepsze i dalej wpłacać już do tej nowej.
poldek34 / 83.22.214.* / 2008-11-11 00:47
lezdsrub

piszesz ciągle do siebie a nie do Pana Marcina Sobczaka. Wiesz lepiej co dla niego jest lepsze czy IKE czy Fundusz nic o nim nie wiedząc.

Co wiesz Panu Marcinie skoro wiesz już co jest dla niego lepsze?

Idealnych rozwiązań nie ma a każde ma wady i zalety,

Zapytaj p.Marcina co dla niego będzie wadą a co zaletą a potem znajdź dla niego najlepszy program inwestycyjny.

Nie skorzystałbym z Twoich usług, gdyż jestes zbyt pewiem swojej wiedzy. A takim ludziom nie powierzyłbym nigdy swoich pieniędzy.

Jak mawia klasyk "prawda lezy po srodku" a Ty chodzisz po krawędzi.

Pozdro.
lezdrub / 79.185.72.* / 2008-11-11 22:43
Chcesz powiedzieć,że zaletą dla niei bedzie ING. POprostu śmieszne.
poldek34 / 212.244.160.* / 2008-11-12 11:30
Nie, chcę tylko powiedzieć, że zarówno IKE czy każde inne rozwiązanie ma swoje zalety i wady.
Ale bywa często tak, że to co dla jednego jest zaletą dla drugiego jest wadą i odwrotnie.

Wiec doradzanie jakiegoklwiek rozwiązania musi być dostosowane do preferencji klienta.

To tylko chciałem powiedzieć.

Czy INg czy inna firma - chcesz sie przekonać zapraszam do kontaktu. Będziesz wiedzieć na co możesz liczyć w ING. Z tymi informacjami jakie uzyskasz możesz pójśc do każdej innej instytucji finansowej i porównać.
Gdy porównasz podejmiesz właściwą decyzję.
Nie akceptuję jednak wciskanie klinetowi "dobrego dla agenta produktu nie zapytawszy klienta o to co jest dla niego istotnee:
- możliwośc korzystania z odkładanych pieniędzy
- spektrum funduszy jakie pracują w danym wariancie
- możliwość zmiany lokowania składki na funduszach i ew. opłaty
- podatek Belki
- składka minimalna
- itd.

Jeśli takie informacje się zna od klienta można wtedy dobrać dobry produkt.

Z produktami finansowymi jest podobnie jak z autami. Nie można doradzać komuś osobówki jeśli potrzebuje terenówki i odwrotnie albo może poprostu vana.

Natomiast kolega Lezdrub wychwala "samochód" nie pytając klienta o to czego wogóle potrzebuje i zachwyca się jednym modelem.

p.s.
W ING IKE można sobie kupić w każdej placówce Banku ING, nikoniecznie trzeba korzystac z usług agenta.

Pozdrawiam!
regionalny / 77.253.33.* / 2008-11-12 08:26
nawet o ING nie pomyślałam , natomiast widzę że to TY masz receptę na wszystko , a co ja piszę ?! że trzeba ananilizy a podatek Belki zapłaci sie wszędzie czy w trakcie trwania programu czy będzie on odroczony na koniec programu , chyba że za 20 lat już będzie zniesiony .Cały czas mówię również o TFI ale jest ich dziesiątki ! to który polecisz ?dzisiaj chce inwestować bezpiecznie a na wiosnę agresywnie , to jak mu chcesz wytłumaczyć jak ma to zrobić jak z nim nie usiadziesz i nie porozmawiasz ?!
lezdrub / 79.185.72.* / 2008-11-11 17:43
Dlamnie wystarczy, gdy poda cel na co chce zbierać. Tylko IKE na dobrych funduszach.
Dobre zyski i bez podatku belki (bardzo ważne w wieloletnim gromadzeniu kapitału)
Podatek idzie w dziesiątki tysięcy zł.)
To może mi poldek powiesz i wszystkim na tym forum. Jakie to wady mają IKE przy zbieraniu kapitału na emeryturę.
lezdrub / 79.185.99.* / 2008-11-09 20:21
Ty chyba turystycznie po tej całej Polsce jeźdźisz. W moich okolicach też był taki doradca
i doradzil wielu osobom i zinwestowali w funy akcji. Disiaj nie mają nawet połowy ztego,co włozyłi. naobiecywał im jeszcze wiecej niż Tusk wyborcom.
Jak spadki się zaczely,to niedość, ze wporę ich nie ostrzegł, to jeszcze jak do niego dzwonili to był zdziwiony,że tyle spadło. Pózniej wogóle nie odbierał telefonów.
A jeżdził podobnie.
Ja jade najdalej 60 km. wolę klientów jak najbliżęj, bo wim że nigdy ich nie zawiodę.
Nawet jak mi się coś nie uda. POpełnię jakiś błąd to szybko staram się to wyprostować na pluS. Nie ma ludzi nie omylnych. Ważne aby popełniać ich najmniej.
Po prostu, aby kapitał rósł, anie topniał
lezdrub / 79.185.75.* / 2008-11-08 20:00
Jeżeli bedzie składał do wieku 60 lat, to podatek napewno nie wystąpi.Nie będzie mial podatku również,jeżeli nabędzie prawa emerytalne wcześniej. Nie podał zawodu w jakim pracuje.
Natomiast dokładnie określił cel na jaki zbiera kapitał,tak więc zbierając w IKE podatku nie powinien zapłacić.
Nie wiem dlaczego pioszesz że może być bardzo bolesny.
Podatek kapitałowy jest jednakowy wynosi 19%.
Podatku można jeszcze nie zapłacić w polisach na dożycie. Ale to śą marne efekty jeżeli chodzi o zyski(oparte są o instrumenty typu obligacje, bony skarbowe)-zyski 2-3 procen po wyżej inflacji.
Są jeszcze lokaty strukturyzowane na dożycie,ale to odpada. Bo tam nie ma możliwości składania 200- 300 żł/m

Naprawdę nie rozumie dlaczego odradzasz IKE.
Ja znam takie, gdzie nie ma zadnych opłat wstępnych i barzdo dobre zyski z możliwością przekładania kapitalu po między funduszami przez internet.
Mało tego jeżeli wybierze jakieś towarzystwo funduszy inwestycyjnych. Przykładowo Arkę,
póżnięej by się okazało,żę chce zmienić na inne towarzystwo, to ma takie prawo.
Kapitał zostanie przeniesiony do tego drugiego bez podatku, i dalej będzie sobie wpłacał
już do nowych funduszy.
IKE można zmieniać jak OFE.

Patasiński mam do pana pytanie. Czy zna pan ustawę o Indywidualnych Kontach Emerytalnych, bo mam wrażenie, że pan nie zna.
I wprowadza pan ludzi w bład. To jest karalne. wie pan o tym.
Info@politykapersonalna.pl / 79.187.187.* / 2008-11-08 12:45
Ja wybrałbym IKE raczej nie ING i nie PKO

Skarbiec jest niezły , Alianz , union Investment.

Mocne i niełze Tfi

ps.niezalezni ejak wybierzez wybierzesz dobrze:)jesi zaczniesz
wyniki kazdego Tfi sa podobne..
w perspektywie kilu lat.
jola1954 / 2008-11-07 23:48
Są różne sposoby odkładania na emeryturę. Może to być klasyczna systematyczna inwestycja w wybrany FI lub grupę FI ( "parasol"), o czym myślisz lub IKE, lub... No właśnie, przed podjęciem ostatecznej decyzji w tej sprawi radzę Ci zapoznać się z innymi mozliwościami w tym zakresie. Pamiętaj, że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy i trzeba szukać takiego, które najbardziej odpowiada naszym możiwościom ( kwota wpłaty, okres wpłacania ) i oczekiwaniom ( kiedy będziemy chcieli korzystać ze zgromadzonego kapitału i jak - jednorazowa wypłata całej kwoty, czy systematyczne np. miesięczne wypłaty tzw. "emerytury komercyjnej" , a jeśli tak to w jakiej wysokości ). Jak widzisz, jeśli ma to być przemyślane i sensowne posunięcie trzeba odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań.
Jestem doradcą finansowym i na okrągło rozmawiam z ludżmi m.in. o zabezpieczeniu dochodów na emeryturze. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej odezwij się do mnie ( 0-603 747 609 ). Pozdrawiam.
lezdrub / 79.185.75.* / 2008-11-08 20:27
To pdaj te możliwośći. z ciekawością poczytamy.Ja lepszych możliwośći od IKE w dobrych funduszach, to dla tej osoby nie widze.
Można założyc IKE w biurze maklerskim i kupować akcje bezpośrednio, ale to trzeba mieć duża wiedzę na temat spólek giełdowych.
Myślę, ze gdyby taką wiedzę miał, to by nie prosił o radę.
lezdrub / 79.185.101.* / 2008-11-07 18:07
Jezeli na emeryturę, to nalezy składać w IKE. tylko wówczas nie zapłacisz podatku belki.
Najlepiej załozyć konto na funduszach inwestycyjnych z stałym dostępem do rachunku.
Najlepsze wyniki mają tFI ARKA i LEG MESON. W funduszach parasolowych nie płacisz podatku przechodząc z funduszu do fundszu. Ale zapłacisz podatek wybierając kapitał
Przy 250 zł/m i zysku srednim w wysokości 8% po 20 latach podatek wynosi 15000zł,
po25 latach 29200,
po 30 latach 50200 zł
Takie są efekty.
Wiele osób ma polisy ochronne połączone z budowaniem kapitału i podatek będa musiały zapłacić.Dlatego powinni oni w to miejsce założyć nowe polisy czystoochronne
i zakładać IKE. Mniejsze koszty większe zyski i jeszcze nie załacą podatku.
Osoby z okolic MIelca jeżeli chcą mieć takie rozwiązania, to moę im służyć.
wystarczy wysłać e-mail - lezdrub@interia.pl lub zadzwonić tel kom.600942367.
Otrzymacie najlepsze rozwiązania w dziedzinie ;
- Ubezpieczenia życia
- Ubezpieczenia domu i mienia ruchomego
- w dziedzinie inwestowania kapitału najlepsze fundusze inwestycyjne w Polsce i na świecie.( 70) funduszy inwestycyjnych.
- Najlepszy Otwarty Fundusz Emerytalny, największy zysk od 19999r
Jestem do waszej dyspozycji (Mielec i okolice) Długa droga samochodem mi szkodzi.
1brudek / 2008-11-08 00:45 / portfel

Najlepszy Otwarty Fundusz Emerytalny, największy zysk od 19999r

to chyba dopiero bedzie mialo te najlepsze wyniki skoro od 19999roku:) a jaki to fundusz?? lepszy od generali?
lkl / 79.187.187.* / 2008-11-19 16:02
Allianz........
Fahrenheit / 2008-11-09 22:08 / Bywalec forum
hehehehehe, 1brudek> nie znasz tego funduszu? :) ja też nie, znam tylko ten z najlepszymi wynikami od 2045 r. :) nazywa się Meson :)
lezdrub / 79.185.75.* / 2008-11-08 19:23
Ja nie wymieniłem nazwy funduszu emerytalnego. Tu masz rację. lepszego nie ma.
Fahrenheit / 2008-11-09 22:09 / Bywalec forum
Lezdrub> przepraszam, dopadła mnie głupawka.
bbbbb / 62.29.138.* / 2008-11-08 00:44

Najlepszy Otwarty Fundusz Emerytalny, największy zysk od 19999r

to chyba dopiero bedzie mialo te najlepsze wyniki skoro od 19999roku:) a jaki to fundusz?? lepszy od generali?
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy