Forum Forum inwestycyjneFundusze

Skandia i rezygnacja po pół roku.

Skandia i rezygnacja po pół roku.

devil410 / 2009-01-23 18:16
Witam w zeszłe wakacje założyłem ubezpieczenie w Skandii zachęcony wysokimi zyskami zaryzykowałem. Niestety kryzys i wszystkim wiadome spadki. Moje pytanie brzmi czy można jakoś zrezygnować i odzyskać chociaż cześć pieniędzy?
Wyświetlaj:
Jr Janek / 83.10.62.* / 2009-07-08 19:06
Chcąc zarobić grubą kasę w skandi to trzeba ładować masę pieniędzy, to nie jest dla zwykłych szaraczków nie w polskich warunkach. A i ile się słyszy że jakiś fundusz padł i pieniądze przepadły, skandii raczej to nie grozi za porządna firma.

Najbardziej denerwujące są wypowiedzi agentów, którzy namawiają ale taka ich rola bo za to im się płaci, tylko szkoda że za te najmniejsze składki mają premie i wycieczki a zwykły szarak dostaje kopa w dup.. taka jest niestety przykra prawda.

Wolę sobie odłożyć trochę grosza, coś kupić niż o wodzie i chlebie a na starość umrę przed wypłatą i będzie paradoks a moje dzieci pozabijają się o majątek
alex212 / 89.73.97.* / 2014-04-16 18:13
hehe, jak sobie wychowałeś dzieci tak się wyśpisz :)
mafiaf / 193.93.92.* / 2009-02-12 00:07
Proponuję nie rezygnować, ale spotkać się jeszcze raz ze swoim agentem (tym który podpisał z tobą umowę jego nazwisko jest na szczegółach polisy) i poprosić go o pomoc w przedstawieniu nowej strategii inwestowania. W perspektywie długoterminowej i odpowiednim wykorzystaniu narzędzi które masz na platformie z całą pewnopścią jesteś w stanie odbudować kapitał. Brać agenta do galopu i go nie żałwać!!!
puszka / 2009-02-03 09:11
Moim zdaniem nie warto rezygnować, Skandia pobiera wysoką opłatę za rezygnację z programu, która zmniejsza się z każdym rokiem, z tego co wiem to rezygnując w 1 i 2 roku zabierają Ci 99% a w kolejnych latach 90, 80 ,70...itd. Pozdr.
Yarno / 83.24.57.* / 2009-04-06 10:16
Dokładnie tak, nie ma sensu dokonywać pochopnych decyzji, podstawa to myślenie o inwestycji jako o procesie, nie ma takich, które zysk przynoszą w sposób ciągły i w każdych warunkach. Trzeba się z tym pogodzić.
pigi / 178.43.247.* / 2016-05-10 07:22
chłopie nikt nie liczy na kokosy......ale jak przez 8lat nic nie zarabiasz bo ci twierdzą że taka jest giełda a cały czas tracisz, przez te lata straciłam 7lysięcy.Pogodziłbyś się z tym...??????? A zwłaszcza że człowiek się rozchorował i wpłaca z renty!!!!szlag człowieka trafia!!!!!
Rumburak / 2009-01-24 01:13 / Bywalec forum
może daj sobie czas przez kilka miesięcy jeszcze, spróbuj pochodzić po forach, poczytać trochę wiadomości gospodarczych, jeśli teraz masz spadki to co tracisz?... oczywiście zależy dużo od tego na jak długo masz polisę i jakie masz składki - skandia ma wkurzające rzeczy ale dużo osób jej używa i mają tego efekty.
Co do mnie to z efektami narazie marnie ale że rezygnować w dołku to trochę bezsensu nawet Ja wiem ;) podejrzewam że jesteśmy nawet obaj w tej samej sytuacji: staż około roku, te same nerwy przy comiesięcznych składkach i minusy. Tylko myślę że szkoda rezygnować - nie jestem żadnym agentem Skandii i przyznam szczerze że z mojego agenta jestem mocno średnio zadowolony...

Powoli czegoś się będzie można poduczyć i być może będą z tego efekty. Trzeba do tego niestety cierpliwości. jeśli przez pierwsze dwa lata cena wykupu wynosi zero jak pisze max to może warto poczekać jeszcze trochę?
Zeus52 / 2009-01-24 02:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Frycowe każdy płacił,ja też,choć siedzę trochę dłużej. To nie Skandia,czy jakaś inna firma zawiniła...to jest kryzys! Ale on się kiedyś skończy. I wtedy będzie bardzo nudno. Zobacz,co napisał rumburak, przemyśl wszystko i obserwuj. Tego nie da się opisać nawet w wielu postach. Posiedź trochę,poobserwuj...szkoda rezygnować...chyba,że musisz. Jednak szkoda,bo właśnie teraz,w czasie bessy zdarzają się najlepsze okazje. Później będzie nudno.. A propos..dzisiaj z ML5wypadło+0,35% do tego +4,11% za dolara,czyli łącznie+4,46%...porównując to z lokatą...co tu porównywać. Gdybyś miał kasę na lokacie nawet 8-procentowej i zamiast opłaty administracyjnej zapłacił podatek Belki,czyli zostało by Ci tylko około 6,4% zysku,to ile miesięcy musialbyś trzymać kasę,żeby zarobić te 4,46% ? To się zadrza tylko w bessie. Kiedy można zarobić 40% w 2 miesiące? Tylko w bessie. W czasie hossy tyle zarabia się w rok...jak dobrze pójdzie.
luckyLUK / 79.186.89.* / 2009-01-23 18:31
Także jestem w Skandii, tyle, że od marca 2007.Tak więc zyskami z funduszy cieszyłem się w zasadzie kilka miesięcy.Dla przykładu Nobla Akcji kupiłem po 121zł(maks. cena to chyba 153zł), dzis jest po 65zł.
Wkurza to, że Skandia pobiera comiesięczne opłaty, pomimo topniejącego portfela. Jednak coś za coś..Kilkakrotnie robiłem konwersje między funduszami.Bez opłat.
Można się wycofać ze Skandii, ale płaci się frycowe.Poczytaj w umowie ile.
Nie wiem czy warto.Moja polisa kończy się w 2013 roku....ale czy warto rezygnować opierając się na emocjach?
max1224 / 2009-01-24 00:56 / Tysiącznik na forum
powinieneś mieć info na podsumowanie roku jest tam podana wartość polisy na dzień 31.12. a zaraz pod spodem cena wykupu o ile dobrze pamiętam przez pierwsze dwa lata wynosi 0 zł
ale chłopie rusz głową jak sam nie możesz to zaglądaj na to forum wielu w tym i ja na nim skorzystało wbrew pozorom i malkontentom jak się wczytasz to znajdziesz tu wiele cennych rad a i Twój portfel szybko spuchnie pozdr
grzegorz77 / 2009-02-03 20:32
Słuchaj chłopaków co piszą ja też jestem dokładnie rok w Skandii pierwsze pół roku 40% w plecy a potem znalazłem to forum i przestałem słuchać "doradców" dziś prawie "dogoniłem" swoje składki .Do tego troszke literatury i pomocy od ludzi wyżej wymienionych:)Powiem szczerze ,że to dobra nauka zanim będe iwestował większe kwoty :)
pigi / 178.43.247.* / 2016-05-10 07:25
jak nie pracujesz fizycznie no to masz czas na to wszystko i literature......a powiedz mi za co pobierają opłaty z naszych pieninędzy????? jak ich nie pilnują!!!!!!!!!!!!!!!!
tedchom / 2009-04-30 01:16 / Tysiącznik na forum
dołączam się do tekstów powyżej nie rezygnuj z kilku powodów
1. masz jeden z najlepszych instrumentów na rynku
2. teraz w dołku rezygnować to całkowite nieporozumienie(choć może sam bym to od ciebie kupił dla żony, zamiast wkładać sobie kasę na konto b hmm) :)
3. jeśłi teraz wyjdziesz to już nigdy nie wrócisz i na 100% nie odrobisz strat!!!! A wręcz przeciwnie dołączysz do grona sceptyków którzy bedą gderać że stracili na takim czy innym produkcie a powinni byli zarobić. Inni bedą czytali twoje opinie co będzie powodowało coraz więcej sceptyków itd.
I zamiast uczyć się inwestowania będziemy się cofali w swojej edukacji ad. finansów i potem najlepiej by komuna wróciła bo dawali z niczego bezmyślnie i wszyscy ponoć mieli po równo:)

W końcu nawet poprzez comiesięczne dokupywanie jednostek akcyjnych zarobisz w dłuższej perspektywie więcej niż w banku.

Jak to max pisał poszperaj po tym forum poczytaj opinie maxa zeusa lukaszai innych po pewnym czasie sam załapiesz kto się zna a kto nie. I UCZ SIĘ , a tą twoją stratępotem potraktujesz jako inwestycję w swoją edukację finansową czego Ci życzę pzdr.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy