trzeci filar

Bozo / 83.20.212.* / 2006-10-21 17:41
Witam mam takie pytanie ; otóz znajomy doradził mi zebym skorzystał z doradztwa finansowego a mianowicie aby przygotowali dla mnie oferte odprowadzania składek na trzeci filar . Moje pytanie dotyczy tego czy takie rozwiazanie bedzie dla mnie opłacalne i przyniesie mi korzysci w postaci leprzej emerytury.
Oraz drugie moje pytanie jesli bym sie na takie coś zgodził to czy nie tracił bym na prowizje bo jakoś nikt mnie o tym nie poinformował.
Prosze o odpowiedż
dziekuje i pozdrawiam
Wyświetlaj:
RGK / 89.68.56.* / 2012-03-18 13:09
NIE lepiej samemu zainwestować w perspektywiczne spółki, np. w KOV?
tedchom / 2012-03-18 14:31 / Tysiącznik na forum
Jak się na tym znasz i masz wystarczająco czasu to czemu nie, każdy pomysł by coś sobie odkładać jest bardzo dobry, a nawet konieczny aby kiedyś mieć jakieś środki.
Kielczanin / 2012-03-17 11:05
Drodzy Państwo,
jestem multi-agentem z dużym doświadczeniem, III filar to konieczność, jak ktoś nie ma kasy na zakup nieruchomości lub złota, diamentów. To regularne oszczędzanie to zapewne jest jedynym rozwiązaniem zabezpieczenia sobie przyszłości i rodziny. Ja sprzedaje produkty finansowe kilku Towarzystw, opiekuje się klientem i pod klienta dopasowuje produkt w zależności od jego potrzeb, czasu i możliwej kwoty (żadna polisa mi nie upadła). III filar posiada każdy Niemiec, takich polis trzeciofilarowych jest ponad 100 mln, w Polsce może 1,5 mln. Wniosek...!!!
Pozdrawiam
polspoł / 83.9.162.* / 2012-01-23 10:20
wszystkim chcącym inwestować w trzeci filar odradzam lepiej odłożyć na koncie nawet nie oprocentowanym lepiej się opłaci wiem co piszę otóż przez 13 lat płaciłam dla męza co miesiąc na trzeci filar i to nie małe pieniądze zaczynałam od79zł teraz jest to kwota 234zł.Mam obecnie problemy ze zdrowiem męża chciałam wykupić zainwestowane pieniądze i o zgrozo..... oni mi wypłacą 7800zł!!!!!!! Jeśli mi ktoś mógłby pomóc odzyskać chociaż 90% byłabym wdzięczna.Bardzo proszę o radę do Kogo mogę się zwrócić.
Jan 456 / 77.254.232.* / 2014-12-20 17:52
Mi też mydlono oczy (Hestia), żebym wpłacał na lepszą emeryturę. Mieli potrącić sobie 2-3 tys. za obsługę, a po 10 miały już być tylko zyski. Okradli mnie na 10 tys. po 12 latach. Trzymajcie się z daleka od złodziei!!! To jakaś piramida dla nierobów zza biurka.
artur3432 / 46.112.42.* / 2011-03-05 16:30
Na pewno warto oszczędzać na emeryturę, ale trzeba robić to z głową. Ja spotkałem się doradcą ze strony www.krainafinansow.pl. Odpowiedział mi praktycznie na wszystkie pytania, jak nie wiedział to nie ściemniał a po prostu powiedział że nie wie i skonsultuje się z odpowiednią osobą żeby rozwiać wątpliwości. Zdecydowałem się na współpracę z nimi bo dali naprawdę bardzo fajne rozwiązanie.
jertom / 83.5.26.* / 2006-11-28 20:02
jeżeli III filar w sensie z ubezpieczeniem terminowym na życie i z inwestowaniem w fundusze to uwaga na rozkład składki co idzie na inwestycje a co na ochronę
bardziej polecam programy inwestycyjne z wyrażnym odzieleniem kasy na inwestycje i na ochronę Skandia Aegon i wcale nie są tam duże opłaty pod warunkiem że potraktuje się to jako inwestycje długoterminową na około 10 lat a kwoty jakie można wpłacać to już 200,00 zł miesięcznie
worlon / 83.13.196.* / 2007-01-15 02:29
sorki ze tutaj - mam pytanie chce zlikwidowac iii filar i jestem w nim okolo 4 lat ile kasy mi wyplaca w gotówce i czy mi cos dadzą?
pchelek / 2007-01-15 18:06 / Tysiącznik na forum
poczytaj prospekt emisyjny i postepuj uwaznie to odzyskasz cala kase - mnie walka z CU o oddanie mojej kasy zabrala pol roku - a jakie metody stosowali bandyckie by mnie od tego zamiaru odwiezc to koszmar - w koncu mi wyplacili prawie cala wplacona kase - przez trzy lata zarobilem dokladnie zero - gdybym to wplacil na jakikolwiek fundusz akcyjny to bym byl do przodu ze 30 % - te trzecie filary to takie zlodziejstwo ze az strach
olala11 / 78.88.174.* / 2009-11-16 13:15
A jak się tobie to udało, od czego zacząć...Mi właśnie po 9 latach wypłacili kasę (część) a ponad 5 tys zabrali. Nie wiem od czego zacząc a też chciałabym powalczyć.pozdrawiam
damianix25 / 83.11.197.* / 2008-03-26 21:32
Mysle ż jesli nie posiadasz wiedzy na temat inwestycji w fundusze to nie powinienes sie na ten temat wogóle wypowiadac. Przede wszystkim to inwestycje długoterminowe koło 10 lat i dopiero wtedy widac pomnożenie kapitału i to 4 - krotnie. Ja osobiscie na tym bardzo dobrze zarobiłem i ciesze sie ze nie wycofałem swoich pieniedzy wczesnie, bo pewnie bym tak samo nażekał jak ty.
eff_ka / 80.245.184.* / 2010-11-12 23:07
Co Ty opowiadasz, jestesmy z zona ponad 10 lat i wlasnie wycofujemy kase. Powiedzieli ze bedzie 5 tysiecy do tylu. Zlodzieje, tez chce sie za to zabrac ale nie wiem ile nam nalicza ostattecznie.
martuunia / 79.186.38.* / 2009-02-12 18:22
drogi kolego jestes jednym z niewielu ktorym sie to udalo. Przede wszystkim trzeba miec bardzo duzo pieniedzy zeby moc tam inwestowac. poza tym nie laczy sie takiej inwestyci z ubezpieczeniem bo jak wiadomo jego suma z wiekiem sie podnosi i taki fundusz zamiast pomnazac nasze wklady przelewa je na ubezpieczenie. Stawke trzeba caly czas podwyzszac. Przepraszam bardzo co sie dzieje z Twoimi pieniedzmi przez 3 lata gdzie one sa? Jesli ktos inwestuje w dluzszym okresie to nie znaczy ze dopiero po 10latach maja sie pojawic zyski. jeszcze nie slyszalam o 10-letnim III filarze. W przypadku takiego rozwiazania wypada nam tylko umrzec , zeby osoby uposazone mogły z tych pieniedzy skorzystac. Tym nikt nie zapewni sa lepszej przyszlosci na emeryturze. Ludzie otworzcie oczy...
miron1974 / 77.253.197.* / 2009-02-01 11:52
Ja po dziesięciu latach wpłacania jestem na dzień dzisiejszy ok 3500 zł w plecy . Dodam ,że jest to trzeci filar w CU
satello / 83.28.162.* / 2009-11-26 16:51
Zdaje się, że wszyscy jesteśmy nabrani na III filar (z ubezpieczeniem na życie). Jestem tego żywym przykładem: 4 lata regularnego wpłacania składek do ING w ogólnej kwocie około 5,500zł. A na dziś wartość wykupu (czyli to, co mam w gotówce) to... około 2,500zł. To co to jest??? Trzeba uciekać, tylko dokąd? Może ktoś ma jakiś sprawdzony pomysł?
kalkulek / 87.205.186.* / 2009-02-02 10:29
Witam!!
Dla tych co interesują jak działają III filary to polecam przeczytać całość.
Popularny III filar w takich instytucjach jak ING, CU, to jest inwestycja z
ubezpieczeniem. Jeżeli chcesz mieć emeryturę, to MUSISZ rozdzielić inwestycje od
ubezpieczenia. Popatrzmy jednak jak działa III filar: Przez pierwsze 2 lata firma pobiera
od 80 do 100% wpłacanych kwot na ubezpieczenie i/lub opłaty, Po tym okresie firma pobiera
od 10 do 20% od każdej składki na ubezpieczenie. I dopiero do tego dopisują swój
wypracowany zysk. Najlepsze jest jednak to, że bez względu na to jak jest ułożony
portfel, czy to w akcje czy dynamiczny czy zrównoważony, to mają obowiązek dopisać 3,6%
(wiem że ING dopisuje 5%) i tyle też w rzeczywistości dopisują (nie więcej), a nie tak
jak mówią, że dopiszą ile uda im się zarobić.
Przykład kwotowy:
Np. wpłacając miesięcznie 100zł. Przez pierwsze 2 lata Firma wszystko bierze dla siebie,
czyli wpłaci się 2400zł i to wszystko jest dla nich. Po 2 latach wpłacając nadal 100 zł
miesięcznie pobierają 10-20zł na ubezpieczenie. Czyli zostaje 80-90zł. I do tego dopisują
max 5%. Czyli do będzie- 80zł + 5%= 84zł lub 90zł+5%=94,5zł. wpłacając 100zł!!!!!!! Czyli
podsumowując: W III filarze zawsze będziesz gonił miesięczną składkę i nigdy jej nie
dogonisz. Ostatnio słyszałem u mnie w rodzinie, że wysłali pismo do CU z pytaniem ile tak
jest pieniędzy z zyskiem. Odpisali że mają na koncie 51 tys zł. Powiedzieli że to jest
zdzierstwo a nie emerytura, bo wpłacili grubo ponad 60 tys złotych.
Dlatego powtarzam: jeżeli ktoś chce mieć emeryturę to MUSI to rozdzielić od
ubezpieczenia. Jakie to są m.in. firmy?? Wiem na pewno, że Skandia, Axa, Aegon. Ale
również można zainwestować w np. ziemie, kupno mieszkania. Rozchodzi się to aby w
przyszłości mieć stały dochód np. z wynajmowania kupionego przed laty mieszkania.
Jeszcze jedno: nie powiedziałem o indeksacji sładki. Co roku firma żąda sobie
podwyższenia składki o 4%-6%. I jeżeli płacimy 100zł to w drugim roku już 104, w kolejnym
roku 108,16zł. I tak dalej. Jest to obowiązkowe i jeżeli ktoś się na to nie zgodzi to
instytucja może rozwiązać umowę.
Mam nadzieje że jest to w miarę jasno wytłumaczone.
Z poważaniem
Fahrenheit / 2010-02-05 22:47 / Bywalec forum
cymbale, indeksacja nie jest obowiązkowa. Pan "uczciwy", uczciwy być nie może, bo nie ma wiedzy.
maniek323 / 95.41.86.* / 2010-01-27 21:19
fakt, zrezygnowalem z III filaru z CU przed uplywem 2 lat i nic mi nie dali, szkoda ze nie poinformowali mnie o tym wczesniej.... a dawalem i 100zl co miesiac, III filar to dzialajace zgodnie z prawem wielkie oszustwo, wyciaganie od ludzi kasy, a bogaca sie tylko prezesi III filaru i ich przedstawiciele jesli udaje im sie w to wciagnac jakiegos naiwniaka
muszencja / 212.160.160.* / 2009-05-29 14:51
dostalam piapierki z ing,indeksacja! i wcale sie nie musialam na nia zgadzac.i tak tez zrobilam.i nikt ze mna nie zerwal umowy...wiec jak to jest? wiem,ze przedstawiciele chca zarobic.chcialabym,zeby ktos wylozyl łopatologie na temat 3go filaru.ja mam, w ing.na razie jestem.pewnie na tym strace,ale jakos nie przychodzi inna forma oszczedzania do glowy.zwlaszcza,ze ciagle jestem w traumie po inwestowaniu w fundusze.mam wrazenie,ze najlepsza forma oszczednosci jest pchanie kasy w skarpete...
tedchom / 2009-05-29 15:50 / Tysiącznik na forum
Ustawa wprowadziła termin trójfilarowej emerytury ale 3cim filarem może być WSZYSTKO co przynosi mi dochód w czasie kiedy nie będę w stanie sam generować sobie dochodów.

Różnie ludzie gadają o tych filarach bo każdy co innego pod tym pojęciem rozumie, natomiast większość ludzi kupuje drogie jak diabli ubezpieczenia w których tylko część kasy jest inwestowana i to mała część.
Klient taki otrzyma w sumie z powrotem tą kasę którą wpłacał całe życie, które to pieniądze będą mniej warte bo przecież mamy inflację:) to jest głównie ubezpieczenie a nie emerytura!!

Piszesz muszencja, że skarpeta jest najlepsza niestety jeśli teraz na dole wypłaciłaś kasę z funduszy to na pewno nie odzyskasz jej bo już nie masz jednostek:)
Sprzedałaś je taniej o tyle za ile sprzedałaś, dzięki ludziom z takim podejściem ci któży myślą o zabezpieczeniu sobie tak zwanego trzeciego filaru odkupili te jednostki taniej:)

Na tym forum jest mnóstwo ludzi którzy wykorzystują pieniądze i wiedzę co jest moim zdaniem JEDYNĄ PEWNĄ I LOGICZNĄ FORMĄ ZBUDOWANIA SOBIE 3ECIEGO FILARU
pozdrawiam myślących:)
muszencja / 212.160.160.* / 2009-05-31 12:12
nie wyplacilam kasy z funduszy...zdziwiony,ze to pisze kobieta??? a ja sie dziwie,ze tak pochopnie stawiasz ocene.panuje nad swoimi finansami,chociaz przyznam,ze meczy mnie to. Zanim przystapilam do 3go filaru wypytalam dokladanie,chociaz uwazam ,ze i tak glupia umre w tym temacie. mnie najbardziej interesowaly nie zyski(zdziwiony?)tylko sam fakt odkladania pieniedzy ,czyli wlasciwie taka skarpeta:) i jakis wplyw na zarzadzanie,czyli podzial na akcje i obligacje.czego moge dokonywac:) pozdrawiam...wszystkich.niemyslacy to tez ludzie:)
tedchom / 2009-05-31 14:53 / Tysiącznik na forum
muszencja chyba mnie nie zrozumiałaś i ja ciebie po tekście:
ze ciagle jestem w traumie po
inwestowaniu w fundusze

zrozumiałem że wyszłaś z nich ale jeśli nie to bardzo dobrze gratuluje. Uważam że nic do tego nie ma że jesteś babka czy facet nie wiem z czego ten domysł.

a ja sie dziwie,ze tak pochopnie stawiasz
ocene

nie bardzo wiem w którym momencie Ciebie oceniałem
a co do pozdrowienia niemyślących to masz rację dzięki takim osobom więcej możemy zarobić
siekacz / 79.163.134.* / 2009-06-15 10:01
jeden agencików ...taki zawsze będzie zachwalał
pchelek / 2008-03-27 08:50 / Tysiącznik na forum
sranie w banie - po 4 latach inwestowania w III filar bylem do przodu okolo 5 % - zlikwidowalem te oszukancza "inwestycje" i wplacilem na akcje - jestem do przodu 40 % -
ty piszesz o funduszach a tu chodzi o III filar - czytaj uwaznie posty
gridorg / 193.24.24.* / 2008-03-27 09:04
tiaaaaa III filar to i ubezpieczenia i fundusze i lokaty i trzymanie w skarpecie - czyli wszystko na co wpłacasz kasę samemu... III filar to tylko umowna nazwa
analityk / 2007-01-15 08:20 / portfel / Bywalec forum
sorki ale na to pytanie nikt Ci nie odpowie bo jaką masz polisę w jakiej firmie itd. moja rada: napisz do centrali towarzystwa ubezpieczeniowego aby Ci odpowiedzieli o warunkach likwidacji i podali wartoścwykupu polisy
odziluk / 2006-11-24 15:47
Dobrze znajomy Ci doradził tylko problem jest taki , że w III filarze masz ograniczoną kwotę. A są alternatywy na podobnych zasadach, np. brak podatku Belki i nie jesteś ograniczony żadną maksymalną kwotą jaką wpłacasz. Jak jesteś zainteresowany to w Krrakowie służę radą.
Robert' / 83.24.129.* / 2006-11-23 16:18
Trzeci filar, to bardzo obszerne pojęcie. Zależy co wybierzesz (oby nie polisę ubezpieczeniową, za to może być polisa inwestycyjna). Jeśli chodzi o prowizje, zawsze ją zapłacisz. Nie sądzisz chyba, że ktoś będzie pomnażał dla Ciebie pieniądze za darmo - czyli pracował za darmo. Ważny jest wynik: zysk - koszty = !!??
ja dyzma / 77.89.68.* / 2012-03-17 00:01
za darmo to tylko mamy co zrobimy sami
xena / 193.239.80.* / 2006-11-04 19:53
Pomysł świetny, ale obawiam się, że znajomy myślał o polisie. To związane jest z wysokimi opłatami ubezpieczeniowymi. Proponuję konsekwentne inwestowanie mayłch kwot w fundusze akcyjne.
Robert' / 83.24.120.* / 2006-11-24 10:29
Też nie głupie rozwiązanie. Ważne jest tylko wtedy przełożenie kasy w bezpieczniejsze miejsce, gdy do końca programu pozostanie niewiele czasu. Wtedy mogą dobrze sprawdzić się portfele funduszy, nie stracisz wtedy "Belki".
analityk / 2006-10-24 19:03 / portfel / Bywalec forum
w ogolnym pojęciu III filar jest to forma indywidualnego oszczedzania na godną emeryturę, starość lub nieprzewidzianem sytuacje losowe.Jeśli posiadasz środki ku temu to powinieneś już rozpocząć odkładanie . Jest wiele instytucji finansowych umożliwiających ten proces,
Pytasz o prowizję - nic nie ma za darmo jednakże różnie to wygląda w zależności od firmy i formy, IKE i PPE to wielka pom7y6łka nie służąca temu celowi
pozdrawiam
mick / 2006-10-23 08:01 / Uznany Gracz Giełdowy
III filar to kot w worku. wplacasz a nie wiadomo czy w ogole cos dostaniesz. zadowoleini beda tylko agenci zyjacy z Twojej prowizji. Lepiej sam odkladaj kase i lokuj w otwarte fundusze inwestycyjne
alfi86 / 2006-10-23 10:58 / portfel
kolego widać że nie wiesz o czym mowa. Doradcy finansowi mogą odkładać pieniądze klienta wszędzie nawet w produkty inwestycyjne np. TFI wszystko zależy od klienta. Jeśli nie posiadasz III filaru to życzę powodzenia żyjąc z ZUSU :)
mick / 2006-10-23 11:37 / Uznany Gracz Giełdowy
No rzeczywiscie chyba nie wiem o czym mowa - dopiero co skonczylem studia ekonomiczne. Nie posiadam i nie mam zamiaru posiadac III filaru :D
PPE, czy IKE - totalne nieporozumienie - limit wplat 3500zł rocznie. a to ze sie nie placi podatku jak sie wytrzyma do emerytury to nie jest wielka zacheta dla mnie - wiecej da sie zarobi placac podatki (np. w zwyklych TFI). I nie trzeba placic prowizji doradcy, i nie placi sie za wyjscie z niespelniajacego oczekiwan rozwiazania; mozna wyjsc w kazdej chwili i za tyle kasy za ile ci potrzeba.
od 5 lat zarabiam m.in. na emeryture, kupujac samodzielnie jednostki TFI. dziekuje serdecznie rzadzacym za takie rozwiazania jak II czy III filar. Na sile musze przystapic do II filaru, ale na szczescie do III filaru nie ma przymusu.
rewand / 83.30.47.* / 2006-10-25 19:42
Nie wiem gdzie byliście,że mówicie o limicie 3500 wpłaty rocznej.Znam taką możliwość,że wystarczy 1200. A wyobrażenie ,że doradcy czy też agenci żyją z waszych prowizji możecie włożyć między bajki!
Tomwic / 2006-10-24 18:40 / Bywalec forum
Trzeci filar, to również to, co trzymasz w pończosze.
Nie musi to być nic "zinstytucjonajizowanego".
Możesz o niego zadbać sam, lub z pomocą doradców - w dowolnej formie.
Ale jedno jest pewne: JEST konieczny !
Zgadzam się , że IKE czy PPE to pomyłka.
zbigj / 2006-10-23 12:40
Nie do końca jest to prawdą, bo przecież IKE możesz sobie również bezpośrednio kupić także w niektórych TFI, nie jesteś ograniczony do limitu wpłat 3500 zł, po prostu ta kwota jest wolna od podatku Belki. Nadwyżka będzie traktowana jak zwykła wpłata do TFI. Również nie musisz czekać do emerytury aby wypłacić pieniądze, wtedy po prostu zapłacisz Belkę i już. A prowizję płacisz tak samo kupując w otwartych funduszach inwestycyjnych.
alfi86 / 2006-10-23 13:47 / portfel
Ale jak wypłacisz to nie możesz ponownie IKE założyć... Pyzatym jakie zyski przynoszą IKE :D
zbigj / 2006-10-23 12:38
Nie do końca jest to prawdą, bo przecież IKE możesz sobie również bezpośrednio kupić także w niektórych TFI, nie jesteś ograniczony do limitu wpłat 3500 zł, po prostu ta kwota jest wolna od podatku Belki. Nadwyżka będzie traktowana jak zwykła wpłata do TFI. Również nie musisz czekać do emerytury aby wypłacić pieniądze, wtedy po prostu zapłacisz Belkę i już. A prowizję płacisz tak samo kupując w otwartych funduszach inwestycyjnych.
alfi86 / 2006-10-22 17:08 / portfel
trzeci filar w Polsce jest to podstawa nie wiadomo co będzie z ZUS 'EM , czy będą wypłaty w 2009 roku.Doradcy finansowi to dobry wybór ponieważ nie będziesz musiał czytać wielu umów finansowych dzięki doradcy wasz pewność że dostaniesz coś co jest najlepsze Ciebie. znam jednego odezwij się do niego wojtekkucia@o2.pl
arturfinanse / 84.10.79.* / 2006-10-22 17:07
trzeci filar w Polsce jest to podstawa nie wiadomo co będzie z ZUS 'EM , czy będą wypłaty w 2009 roku.Doradcy finansowi to dobry wybór ponieważ nie będziesz musiał czytać wielu umów finansowych dzięki doradcy wasz pewność że dostaniesz coś co jest najlepsze Ciebie. znam jednego odezwij się do niego wojtekkucia@o2.pl
kilimandżaro / 193.41.113.* / 2006-10-25 22:40
Przez trzy lata "oszczędzałem" z żoną w CU. Na fali owczego instynktu tłumu zapisaliśmy się do III filaru w 1998r. Po dwóch latach nasza agentka zaproponowała nam wykupienie innych polis, bo te co mamy okazało się, że za wiele pieniędzy nam na starość nie dadzą. Poza tym wchodziła reforma i chciała wyjaśnić niuanse. Dziwne, bo agent gdy nam owe polisy w 96 roku sprzedawał mówił o "kokosach". No nic. Wykupiliśmy te nowe z prośbą jednak by kapitał z tych poprzednich został zaliczony na poczet tych nowych. I tu był błąd bo zaczęliśmy już wpłacać zamiast 140 zł kwartalnie (po staremu), 100 zł miesięcznie od osoby (po nowemu) czekając na decyzję. Okazało się, że żaden transfer kapitału możliwy nie jest natomiast doradzono kontynuację opłacania obu polis. Jednocześnie, ponieważ zaprzestaliśmy wnoszenia poprzednich opłat 140 zł kwartalnie, CU zaczęło opłacać za nas. Gdy spytaliśmy agentkę o co chodzi, powiedziała by nie rezygnować, tylko kontynuować. Ale powiedziałem jej, że dwie polisy nie sa nam potrzebne, więc chcę by zaliczono mi kapitał z poprzedniej polisy do nowej, tą pierwszą chcemy zlikwidować i możemy nasze relacje z CU kontynuować. Przyszło pismo z CU by tego nie robić, bo wartość odstąpienia będzie niska. Zatkało nas. Jak to, po dwóch latach??!! Mimo to naciskałem. Przyszło kolejne pisemko z CU, że w przypadku rezygnacji z tych pierwszych polis realna wartość odstąpienia, czyli to co nam po dwóch latach płacenia oddadzą to 350 zł dla żony i 370 zł dla mnie. Trafiło nas! Natychmiast wysłaliśmy pismo o zdecydowanej rezygnacji, tym razem z obu polis. Zwrócono nam jak wyżej, nie zwracając nic z kwot wpłaconych w ramach drugiej polisy. To tyle. Jak mówili Rzymianie: sapienti sat.
dwagrosze / 81.164.115.* / 2006-11-04 12:56
Rzymianie przed wszystkim mieli system monetarny oparty na zlocie i srebrze, nie na papierze. Za jedna uncje zlota w czasach rzymskich mozna bylo nabyc przyzwoita tunike. Za jedna uncje zlota dzis mozesz dalej nabyc przyzwoity garnitur. A co mozesz nabyc za gomulkowskie czerwone 100 zl? co mozesz nabyc za gierkowskie 100 zl ze smutnym Warynskim? co bedzie warte dzisiejsze 100zt za dwadziescia lat? Ta dzisiejsza wiara w papier i papierowe obietnice jest zdumiewajaca, zwlaszcza w Polsce gdzie Balcerowicz jest na odchodnym, a Lepper z Giertychem blisko drukarki z pieniedzmi.
Wez oszczednosci, kup pare zlotych monet i zrob z tego swoj czwarty prywatny filar.
KKKatarzyna / 79.186.125.* / 2008-08-31 20:07
Popieram Cię! Człowiek zarabia grodze, płaci kolosy na pier... ZUS, dobrowolnie PZU, 2-gi filar, żeby usłyszeć, że jak będzie, to nie będzie miał nic! Dajcie więcej na emerytury i renty KRUS-owskie, pomoc dla pijaków i bez dochodów milionerom!!!
Tomwic / 2006-11-10 12:06 / Bywalec forum
To też III-ci filar.
mick / 2006-10-26 08:08 / Uznany Gracz Giełdowy
dokladnie o tym wyzej mowilem, w rozmowie z alfi'm86. III ma dac zarobek glownie agentom i posrednikom a nie Tobie, jako klientowi. Lepiej sie na tym wyjdzie samodzielnie troszczocac sie o emeryture
kilimandżaro / 213.199.225.* / 2006-10-26 10:21
Gdy tłumaczyłem ten przypadek ludziom w pracy, którzy również mieli takie "ubezpieczenia emerytalne", mówili, że to był mój błąd bo za wcześnie zrezygnowałem. Że powinienem płacić. A byli to ludzie, którzy nie płacili 100 zł miesięcznie, tylko 300 zł, 350 zł. Dziś wiem, że kilka z tych osób nie jest już posiadaczami swoich polis, gdy się okazało, że mając potrzebę ich upłynnienia ich realna wartość po 6-8 latach (a nie jak u mnie po 2) była rzędu 5 tys. zł. Ich rozczarowanie było wielkie.
gemil / 2006-11-08 17:42 / Góral
Kupiłeś ubezpieczenie , gdzie oszczędzanie jest połączone z ubezpieczeniem na życie .
To ,jak można się domyśleć, nigdy nie jest za darmo .Jeżeli twoja agentka ci tego nie wytłumaczyła , to świadczy to tylko o jej uczciwości i profesjonalizmie. W tego typu umowach przez pierwsze kilka lat płacisz swoisty haracz firmie ubezp. za to że masz ubezpieczenie na życie .Stąd tzw.wartość odstąpienia w pierwszych latach jest bardzo niska albo wręcz zerowa.Dopiero w następnych latach następuje efektywny przyrost kapitału poprzez zmniejszenie haraczu lub wręcz jego likwidację. Tego typu umowy są skuteczne jedynie w przypadku kilkudzięsięcioletniego okresu oszczędzania ale w końcu są to umowy emerytalne i nikt nie powinien wyciągać pieniędzy po trzech latach bo nie o to tu chodzi.Jeżeli ktoś ma zamiar oszczędzać tylko kilka lat to powinien to od razu to ustalić z doradcą/agente. Ale tu wracamy do problemu profesjonalizmu i uczciwości...
Tomwic / 2006-11-10 12:04 / Bywalec forum
Zgadza się. Wszelkie polisy tzw "kapitałotwórcze" nie maja żadnego sensu w okresie krótszym niż 6 - 7 lat.
Po prostu w tym okresie wszelkie opłaty i prowizje, szczególnie w przypadku wycofywania kapitału zjadają cały zysk.
Efekty widać (przy prawidłowym dobieraniu portfela) dopiero w długim okresie czasu.
Moim zdaniem zdecydowanie powyżej 10-ciu lat.
Natomiast filozofia czystego ubezpieczenia na życie czy NW, to coś jak Auto-Casco;
pieniądze są wypłacane tylko w przypadku nieszczęścia. Jeśli ktoś chce siebie, lub swoich bliskich zabezpieczyć to OK, ale na pewno na tym nie zarobi.
Zdecydowana większość polis to mniej lub bardziej elastyczne kombinacje tych dwóch modeli.
znajduch / 83.29.165.* / 2010-01-24 17:51
a skąd pewność ze po tych 10 latach będą te zyski. ile to istnieje jedna osoba na forum napisała ze na tym zarobiła. sam płace i muszę zrezygnować.
s8866 / 83.1.36.* / 2010-02-04 01:50
Ludzie drodzy z ogromnym przerażeniem czytam te wszystkie wasze wpisy! Decydując się na inwestycję III-filarową każdy musi być przygotowanym na horyzont inwestycyjny co najmniej, powtarzam co najmniej kilkunastoletni... Czy przy zawieraniu umowy naprawdę nikt wam o tym nie powiedział? W takiej formie oszczędzania na emeryturę dopiero po 10-15 latach aktualna wartość polisy przekroczy sumę wpłaconych składek i to też w zależności od sumy ubezpieczenia na jaką owa polisa opiewa. Środki wpłacone przez pierwsze 2 lata są automatycznie pobierane na poczet sumy ubezpieczenia i opłat za prowadzenie rachunku na 20 lat do przodu... Jestem agentem pracującym w jednej z niezaleznych firm (nie chcę podawać nazwy bo zaraz rozgorzeje niepotrzebna dyskusja) ale zawsze, każdemu z moich klientów przed podpisaniem takiej umowy w prostych słowach mówię z czym wiąże się jego decyzja. Zastanawia mnie też jak ktoś musiał niektórych obecnych tutaj omamić aby otworzyli sobie takie "ubezpieczenie na życie z ubezpieczonym funduszem kapitałowym" z myślą o 4-5 letniej inwestycji... SZOK!!! Tego typu inwestycje/rozwiązania są bardzo dobre bo pozwalają przy systematycznej długoterminowej inwestycji opartej na "procencie składanym" generować naprawdę duży kapitał. Ważną rzeczą jest tutaj tylko długi horyzont inwestycyjny oraz zminimalizowana suma ubezpieczenia pozwalająca wpłacanym środkom pracować na naszą przyszłość, bo przecież na tym zależy nam otwierając sobie III filar a nie na tym, żeby większość naszej składki przeżerało z każdym rokiem rosnące ubezpieczenie...

pozdrawiam.
mad_7 / 83.29.46.* / 2011-03-20 03:51
Pomimo minimalizacji ubezpieczenia i okresie 12 lat składek wartość mojej polisy ( w wspominanym przez innych CU) nadal jest niższa niż suma wpłat (mój agent co rok mówi jakie teraz będą zyski ). Pozatym na ostatnim tzw liście rocznicowym wpisali iż opłata w kolejnych 24 miesiącach wyniesie 67,5 % skladki !(agent miał rację ale myślał o firmie ) Trzeci filar to złodziejstwo, z którego mam nadzieję jakoś się wypiszę . Jeśli ktoś myśli o trzecim filarze to bardziej polecam skarpetki bo to jednak lepszy od tego sposób oszczędzania ! Dodam jeszcze że chyba wszyscy agenci też chcą dobrze żyć ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy