Forum Forum inwestycyjneFundusze

PZU- małych i średnich spółek czy warto

PZU- małych i średnich spółek czy warto

hasior27 / 2007-07-09 20:06
mam 10tyś do zainwestowania na duższy okres . patrzyłem na internecie na ranking funduszy i całkiem niezile sobie radzi fundusz pzu małych i średnich spółek i pzu krakowiaka(akcji) . moje pytanie jest nastepujace czy warto jest w nie zainwestować? a może raczej w inny fundusz? a może lepiej poczekać ? prosze o odpowiedzi
Wyświetlaj:
Agaaaaaa / 62.29.134.* / 2007-07-10 13:50
Hej

niektórzy tu chyba nie chcą żebyś dobrze zarobił :). Nowe fundusze inwestycyjne (mam na myśli fundusze agresywne) zwykle napędzane ą dodatkowo przez popyt i jeśli juz na poczatku mają dobre wyniki, to dobrze rokuje. Stopy zwrotu oczywiście będą się zmieniać (w obie strony:)) Twoje dochody będą uzależnione od tego jak długo będziesz inwestował, czas jest jednym z głównych czynników zarobkowania na funduszach akcyjnych lub mieszanych. Nie ma się czego obawiać, kup dwa agresywne fundusze lub nawet trzy, bedziesz czuł się bezpieczniej a niewielka adrenalina i tak się przyda...powodzenia! Długi czas inwestycji działa na Twoją korzyść! Ryzyko ?:) owszem istnieje ....że zarobisz mniej niż sobie wymarzyłeś :)
Pozdrawiam,
Aga
TaS / 2007-07-10 23:55 / Tysiącznik na forum
Pani Ago,

kpisz czy o droge pytasz? :)

niech zgadne jestes doradca i zaraz numer telefonu rzucisz? :)

Hasior27 jest ewidentnie nowy w temacie i w ten sposob rozgrzewasz jego umysl do czerwonosci (kto by nie chcial kasy za nich, w dodatku tylko barany zachecaja do dbania o bezpieczenstwo).

Pan Hasior zrobi jak uważa - jego prawo :) ale prosze nei mow,ze ryzyko jest minimalne, bo to jest kłamstwo - poczytajcie chcoby prospekty, popatrzcie na wykresy. Poszukajcie informacji ile fundow juz padlo...

myslenie nie boli...
Agaaaaaa / 62.29.134.* / 2007-07-11 23:37
Panie TaS,

nie zgadł Pan, nie jestem doradcą i nie zamierzam niczym rzucać :)

Przeczytałam niejden prospekt emisyjny :) i Hasior zapewne przerazi się kilkukartkowymi informacjami na temat różnych ryzyk związanych z inwestowaniem. Oczywiście, że chciałam "podkręcić " Hasiora :) żeby się odważył...ale myslę że zanim cokolwiek kupi, przeczyta rzeczowe artykuły lub skonsultuje swoją decyzję z wieloma ludźmi, znającymi się na rzeczy i nasze wypowiedzi na forum nie będą miały ostatecznie dużego znaczenia. Chyba przecenia Pan nieco swoje porady na forum :)
Oczywiście, że tzreba kierować się zdrowym rozsądkiem , ale kto nie ryzykuje ten...nie wie jak smakują pieniądze, a obligacje są dla starszych panów, bo oni już nie maja wiele czasu :)

aha, ryzykowne jest nawet wychodzenie z domu :),

Dzięki za komentarz, naprawdę mnie rozbawił :)
Pozdrawim,
Aga
TaS / 2007-07-12 00:04 / Tysiącznik na forum
Pani Ago,

co do moich porad: wszedzie pisze,ze to "tylko"moje skromne zdanie i kazdy ma swoj rozum i sam podejmuje decyzje. Moich porad nie moge ani doceniac,ani przeceniac - bo jestem ich autorem, niech oceniaja czytający :)

co do czytania i rozmowy z wieloma osobami znajacymi sie na rzeczy - pełna zgoda.

Co do obligacji dla starszych panów... no coż, nie jestem starszym panem, nie wiem jak to jest kupowac obligacje majac lat 70 :)
Smaku pieniedzy nie znam - nie jadłem (wiesz, hajs to sie pali, a nie je:D)

aha, co do ryzyka - siedzenie w domu tez jest ryzykowne, ja np dzis omal bym sie na własnych schodach nie zabił :)

pozdrawiam,

TaS
nowicjusz1982 / 2007-07-12 15:07 / Dzieciak *€* forum
hehehe ja tu krotko jestem ale sadze ze TaS ma pojecie :) ale ja nie mam kupilem dws top50 akcji i leci juz straty :(((
hasior27 / 2007-07-10 17:08
masz jakieś propozycje konkretne??? zastanawiam sie ile to jest długi czasz czy to do2lat czy od 2 do 5 lat czy powy żej 5 lat
TaS / 2007-07-09 22:02 / Tysiącznik na forum
Hasior,

poczytaj to forum :) sam znajdziesz odpowiedz. nie bede sie powtarzal ;)

krotko: wbrew pozorom ryzyko MiSiów jest bardzo duze... zwlaszcza bez dywersyfikacji.
hasior27 / 2007-07-09 22:40
czytałem ale konkretnych odpowiedzi nie widze. mam fundusze mał i średn. spółk. w banku milenium, fundusz akcji w banku milenium i małe i średnie spółk. w banku bph jestem jak do tad z nich zadowolony i teraz sie zastanawiam nad pzu mał . i śred. spółek a może krakowiaka A MOŻEZROBIĆ MIŹ ALE JAKI CO PROPONUJESZ
TaS / 2007-07-09 22:54 / Tysiącznik na forum
proponuje obligacje - dla ochłody :)

bo jedziesz po bandzie.

jesli myslisz,ze jestes kozakiem bo masz same misie i Twoje fundy maja najwyzsze stopy zwroty to moze sie okazac,ze nagle stracisz.. duuuzo :)
hasior27 / 2007-07-10 06:31
nie jestem kozakiem dużych pieniedy nie mam na tych funduszach licze sie ze spatkiem ale kto nie ryzykuje ten nie ma . jeśli proponujesz obligacje togdzie i jakie a może zrównoważony fundusz w pzu
TaS / 2007-07-10 11:15 / Tysiącznik na forum
Hasior,

ja proponuje Ci abys inaczej podszedł do funduszy. Widze,ze chcesz sie do tego powaznie zabrac, wiec proponuje: POBAW SIĘ.

brzmi smiesznie? Inwestowanie to poważna sprawa? Moze,ale najlepiej uczyc sie przez zabawe :) z 10ts mzoesz zbudowac swietny portfel ze sporą dywersyfikacją, ciekawymi funduszami i akcyjnymi i zagranicznymi i stabilne i obligacje :)

załóż sobie sfi w mBanku :) tam masz fundusze bez prowizji i wybrór dosc duzy :)

Obligacje proponowałbym kupić w conajmniej dwóch towarzystwach: w skarbcu (tam sa glownie komercyjne) i uniKoronie (SP - wiec bezpieczne na maxa ;))

"kto nie ryzykuje ten nie ma" - obawiam sie,ze powtarzasz utarty slogan, ale tak naprawde jeszcze nigdy nie straciles...
hasior27 / 2007-07-10 17:10
masz racje może zadużo miś a może by tak podzielić 30% akcje 30% spółki 40% stabilne
blazek999 / 2007-07-12 19:07 / Bywalec forum
Moim zdaniem pewniejsze od obligacji sa fundusze pieniężne, a osobiście podzieliłbym tak: 30 - 40 % fundusze pieniężne lub obligacje , 30-40 % stabilne , 30-40% akcyjne ( z podziałem na misie i WIG20)
tak subiektywnie ;)
TaS / 2007-07-13 00:13 / Tysiącznik na forum
Panie Blazek to,ze gotówkowe są bezpieczniejsze od obligacyjnych to nie tylko Twoje zdanie - to obiektywny fakt :) depozyt to sejf, a obligacja to tylko papier :)

Co do Twojego podziału Hasior to zaskakuje mnie pomysl 40% stabilnych - nigdy sie nad taka opcja nie zastanawialem :) generalnie uwazam,ze stabline powinny byc jako bufor miedzy obligacjami, a akcjami (zauwazyles pewnie,ze zrownowazonych nie lubie...)

to czy proporcja jest sluszna zalezy od Twojej sytuacji zyciowo-majatkowej :)
proponowałbym jeszcze z 10-20% wrzucic w zagranice... :)
Observer / 156.17.180.* / 2007-07-14 01:13
Proponujecie tak asekuracyjnie rozdrobnione portfele, że przez to strasznie zaniżacie przyszłe zyski. Jeżeli trzyma się całą kasę od 4 lat w akcyjnych (a miałem to szczęscie), to ma się takie zyski, ze nawet 25% korekta nie jest straszna, bo i tak zostanie jeszcze sporo - nikt by mi tyle nie dął w zadnym banku czy na żadnej obligacji ani w bezpiecznym lub mieszanym funduszu. Trzymając, mimo nawet głebokiej korekty, dalej całą kasę w akcyjnych (aktualnie, tzn. w zeszłym, tym i przyszłym roku tylko w MiSiach) i tak zarobimy sporo, a już na pewno sporo więcej niż przez 3-5-10 lat na tzw. bezpieczniejszych papierach, które wcześniej wymieniłem (obligacje i inne funduszowe mieszanki bonów skarb. i akcji). Fundamenty gospodarki i perspektywy jej rozwoju są na tyle silne, że MiSie w horyzoncie kilkuletnim będą wg mnie dalej dawac znacznie większe zyski niż ociężałe kolosy z WIGu 20. Oczywiście nie jestem w 100% nieomylny, ale jakimś przeczuciem popartym wiedzą kierować się trzeba :) Pozdro.
TaS / 2007-07-14 10:57 / Tysiącznik na forum
prawdopodobnie masz racje, nie zmienia to jednak faktu, ze warto miec uczucie bezpieczenstwa, a na samych akcyjnych - to spacer po linie jest :)

co do ostatnicz 4 lat... byly wyjatkowe - to fakt, ale nic nie trwa wiecznie.
Zimna Krew :) / 156.17.180.* / 2007-07-17 20:15
Jak widać po najnowszych świetnych wynikach, warto :) W niemal każdym okresie porównawczym ten fundusz jest albo na pierwszym miejscu, albo na podium :) A dziś zdaje się, że już skonczyła się korekta :) A PZU MiŚ trzymał się bardzo dzielnie - przy wczorajszych spadkach MiDWIGu i SWIGu o ok. 3 % on spadł o zaledwie 1,61 %, a taki BPH Dynamicznych spółek grubo ponad 2 procent na minusie...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy