Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pionner Akcji Rynków Wschodzących

Pionner Akcji Rynków Wschodzących

paweł77 / 2007-07-23 22:49
witam, co myślicie o Pionnerku Akcji Rynków Wschodzących. Warto zainwestować trochę kasy? Dobrze idzie...
Wyświetlaj:
sebastian.drutowski / 2007-07-25 13:24 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Ten fundusz jest ciekawy, ale według mnie szalenie ryzykowny. Proszę zwrócić uwagę, że fundusz ten nie inwestuje bezpośrednio, tylko kupuje jednostki dwóch innych zagranicznych funduszy Pionieera. Oprócz ryzyka akcyjnego dochodzi jeszcze ryzyko kursowe. Tego ryzyka kursowego nie ma w tradycyjnych funduszach, które inwestują bezpośrednio w akcje tak zwanych rynków nowej Europy. Do takich funduszy należy m.in. Arka NE, PKO/CS NE, UNI NE i jeśli miałbym inwestować to raczej tutaj. Dodatkowo Pionnier nie należy do liderów jeśli chodzi o kadrę zarządzającą na polskim rynku funduszy. Niebagatelną sprawą jest też wielkość aktywów (myślę tu o innych funduszach Pionniera), których wielkość należy do najwyższych w Polsce i to prawie we wszystkich najpopularniejszych kategoriach funduszy które oferują. Nie muszę chyba mówić, że przesadna wielkość aktywów wcześniej czy później odbije się na rentowności funduszu.
justiurbka / 2007-07-25 11:31
Cóż ja 2 miesiące temu zainwestowałam w Pioneer Średnich Spółek Rynku Polskiego, jak na razie mam same straty ale nie załamuje się (powiedzmy)... Miałam właśnie ostatnio chęć zakupienia P. Akcji Rynków Wschodzących bo przynosi ostatnio dosyc spore zyski, jeżeli nie są to Twoje jedyne pieniążki to warto w ten fundusz zainwestować. Ja bym teraz tak zrobiła.W końcu zawsze możesz dokonać konwersji lub wypłacić. Nie jestem wielkim znawcą rynku funduszy, to tylko moja osobista uwaga.
Egzorcysta / 2007-07-25 12:08 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
A ja polecam Arke Akcji Środkowej i Wschodniej Europy ;) Sam wszedlem w tym tygodniu - zapowiada sie ostra jazda w gore, juz w ciagu miesiaca okolo 10% wyciagnela na plus.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy