Forum Forum inwestycyjneFundusze

2 mln zł na 3/6 lat w fundusze, co wybrac?

2 mln zł na 3/6 lat w fundusze, co wybrac?

mlody_inwestor / 83.5.167.* / 2007-09-07 17:55
Witam,

chcialbym zainwestowac kwote 2 mln zl w fundusze inwestycyjne, mam kilka swoich pomyslow, ale chcialbym uslyszec Wasze opinie. Minimalny czas inwestycji to 3 lata dla 1mln zl i 6 lat dla nastepnego miliona. Nie zalezy mi na swobodnym dostepnie do tych pieniedzy, poniewaz mam z czego zyc, ale nie chcialbym aby byly calkowicie zamrozone.
Co sadzicie o produktach typu Aegon, Skandia itp?
Wyświetlaj:
trex / 83.5.248.* / 2007-09-10 19:49
jesli chcesz życ spokojnie to kup obligacje , a jak chcesz stracic zdrowie i pieniądze to wybieraj te rady co tutaj piszą , lub posłuchaj sie doradcow z private banking lub maklerow , a jestem pewien że tak Cie przetrzepia że stracisz jedno i drugie , chyba że sa to pieniadze ukradzione , to juz inna bajka .
mlody_inwestor / 83.5.140.* / 2007-09-09 19:02
Dziekuje wszystkim za opinie, jutro dalej ruszam w odwiedziny do roznych bankowi itp. instytucji, zobaczymy co z tego wyniknie. Jednoczesnie dalej namawiam do pisania swoich przemyslen, za ktore bede wdzieczny.
Pozdrawiam
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-10 13:05
Jak widzę, to Ty przede wszystkim potrzebujesz doradcy finansowego, a nie produktów do kupienia. Zajrzyj do Xeliona lub do komórek banków zajmujących się private bankingiem (choć tam oferta inwestycyjne będzie uboższa niż w Xelionie).
mlody_inwestor / 83.5.138.* / 2007-09-10 14:07
Oczywiscie, ze korzystam z doradcy finansowego, ale nie mozna slepo im ufac. Kontrola najwyzszym wyrazem zaufania :)
Idyll / 2007-09-09 14:25 / Bywalec forum
Jeżeli będziesz chciał zainwestować cześć gotowki tak, aby mieć do niej dostęp to proponuję zainwestować w fundusze pieniężne: np. UniWIBID, CITI Płynnościowy. UniWIBID zarządzany jest przez dariusza Laska, ktory w 2005 roku zistał wybrany za najlepszego zarzadzającego funduszami piniężnymi, a produkty przez niego zarządzane były wielokrotnie nagradzane!
mirash84 / 2007-09-09 12:10 / portfel
Masz kilka wyjsc. Aegon, skandia, są OK, są jeszcze inne: Axa, Compensa, Aspecta i inne -większość z nich posiada portfele modelowe, są takze fundusze hedgingowe: Superfund oraz K1 Global a takze lokaty terminowe inwestycyjne z zagwarantowanym zyskiem (jak to lokaty), przy Twojej kwocie powyzej 250tys zl to umowa na minimum 2 lata (11,5% odsetek), 3 lata (12,75%), 4 lata (13,55%), 5lat (14,55%) oraz 10 lat (15,25%) oraz na waluty obce. Procenty podaje bo to żadna tajemnica. Jesli bedzie potrzeba więcej info to nie ma problemu.
Pozdrawiam
sebastian9 / 87.96.11.* / 2007-09-08 18:19
Wg mnie Skandia jest tańszym rozwiązaniem. Choć oba instrumenty są tylko narzędziem. Uważam, że ważniejsza jest cała koncepcja i jej planowa realizacja, dlatego też proszę wybaczyć ale o inwestycjach na taką kwotę nie rozmawiam na forum.
Pozdrawiam
sebastian9
mlody_inwestor / 83.5.140.* / 2007-09-09 11:16
A ja rozmawiam, wiadomo, ze decyzji nie podejme bezposrednio na podstawie jakiegos postu, ale im wiecej pomyslow, tym wiecej przemyslen i nowych rozwiazan w glowie.
Wiem, ze latwiej doradzac przy inwestycjach 20 tys zl niz 2 mln, wiec nie prosze o cudowny przepis na bogactwo, a o rade.
melox / 83.18.31.* / 2007-09-08 17:31
Polecam głównie fundusze cypryjsko-greckie i adriatycko-bałkańskie. Rewelacyjnie zachowaly sie podczas korekty, gdy nasze rodzime akcyjne notowały spadki nawet po 16 % to te zanotowały wzrost o 4,5 % ( moze troche dziwne, ale jak widac zarzadzajacy widocznie przejmuja sie pieniedzmi swoich klientow ) Troche sie obawialem zagranicznych inwestycji, poniewaz ten fundusz rozliczany jest w euro, ale nawet jakbym mial stracic nieco na roznicy kursowej to warto, bo za ostatni rok fundusze te zarobily po ok 70 % i jak widac nawet w czasie korekty notuja zyski wiec w tym roku powinno byc podobnie
maciekbmaciek / 217.35.114.* / 2007-09-09 22:18
melox, zaciekawil mnie twoj komentarz, mozesz podac nazwy tych funduszy? dzieki
mlody_inwestor / 83.5.154.* / 2007-09-08 12:28
Na produkty private banking zwroce uwage, natomiast domow maklerskich sie troche boje.
Nie wiem czy bede mial wystarczajaco duoz czasu, aby pilnowac codziennie gieldy.
plazmer / 83.10.88.* / 2007-09-09 17:16
ja mam tz lokatę rentierską z możliwościa wypłaty 10% bez opłat
może też być zwykła lokata i opłaty sa tam mniejsze i krócej trwają jest możliwość przewalutowania w euro i dolara
po niedzieli mam jeszcze rozmawiać na temat funduszu zamkniętego tz struktura 2012
z wstępnych informacji ciekawy fundusz inwestujący w 12 spółek z europy z gwarancją kapitału po prostu nie gwarantują zysków ale w razie spadków nic nie tracisz z kapitału
i jak wcześnie pisałem mam zadawalającą mnie obsługę a jestem w aegonie
zawsze możesz podzielić kasę na kilka części i różne programy
plazmer / 83.10.155.* / 2007-09-08 08:56
ja mam 300k w aegon od stycznia i jestem zadowolony mimo spadków jestem na plusie
dużo w podjęciu decyzji i wyjaśnieniu jak to działa pomógł mi jertom może i tobie pomoże
Trade / 2007-09-08 00:35 / Bywalec forum
2 mln/... z taką kwotą proponował bym indywidualnego maklera który będzie zarządzał pana kapitałem taką możliwość ma pan w biurze maklerskim WBK Ii najlepiej niech pan się uda do biura maklerskiego i przedstawi swoją sytuację a oni na pewno przedstawią panu swoją ofertę. A po za tym jeżeli ktoś z forum będzie pisał i prosił o kontakt z nim w celu doradzenia panu to nie radzę z nikim takim się umawiać bo będzie on chciał na panu zarobić lub też.... Pozdrawiam
Gagarin / 2007-09-07 20:21 / Bywalec forum
narazie to radze nie wchodzic w fundusze - poczekaj tak do stycznia 2008r.
pigabo / 2007-09-07 19:14
krew mnie zalewa jak czytam takie teksty
mlody_inwestor / 83.5.167.* / 2007-09-07 22:51
Nie pytam sie czy czekac, czy nie? Liczylem na ciekawe propozycje i dyskusje.
Inwestycja takiej kwoty nie jest dla mnie rzecza prosta, wiec wole sie dobrze zastanowic, zanim podejme jakies kroki.
kiler1 / 2007-09-08 19:57 / Bywalec forum
kwota jak marzenie, najgorsza rzecza jaka mozna zrobic to wdac sie w rozmowe z kims takim jak gosciu powyzej z nickiem : analityk ,widac ze zobaczyl niezle % dla siebie, dobry bedzie indywidualny makler z banku jak proponowal trade ,oczywiscie warto przesledzic zyciorys finansowy kogos takiego. pozdrawiam
wyborca / 62.179.91.* / 2007-09-07 23:49
Mając takie kwoty, proszę się zainteresować produktami private banking, tam Panu pomogą.
Jeśli chodzi o rady forumowiczów, zawsze wielki dystans i poprawka. Nigdy nie wiadomo kto i o jakich kompetencjach się wypowiada.
A ja jako doradca samego siebie, doradzam najostrzejsze fundusze akcyjne, wejście od zaraz. Ktoś musi kupić moje akcje :/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy