Forum Forum inwestycyjneFundusze

ING Subfundusz Środkowoeuropejski Sektora Finansowego Plus

ING Subfundusz Środkowoeuropejski Sektora Finansowego Plus

spod londynu / 78.147.28.* / 2008-01-31 22:27
Już kilka razy zauważyłem na tym funduszu że przed zmiana trendu notowania jakby "przystawały" w miejscu na jeden dzień. Czasem też cena jednostki zachowuje się odwrotnie do cen akcji banków na GPW (a z akcji banków , głównie Polskich, zbudowany jest portfel tego funduszu). Przykładem jest dzień wczorajszy gdy Wig20 strzelił mocno w górę a cena jednostki tego funduszy spadła mocno w dniu dzisiejszym. Jedynym logicznym dla mnie wytłumaczeniem tego "zjawiska" jest zwykłe oszukiwanie klientów. Zarzadcy , ich rodziny i ich znajomi wchodza w dniu gdy zarzadca przewiduje krótkoterminową zmiane trendu i wychodzą gdy zaczyna spadać. zarządca "przytrzymuje" kurs na jeden dzień aby wtajemniczeni nie stracili. I wszystko się kreci. Pare takich numerów tam i spowrotem i da się wyciąc niezłą kasę. Myslałem o kupnie tego gó....a ale teraz już wiem ze NIGDY WIECEJ POLSKIEGO FUNDUSZU. Szkoda tylko tych nieswiadomych drobnych"dawców szmalu", emerytów i innych ciułaczy którzy dali sie nabrać.
Pozdrowienia dla M2008 twoje komentarze antyfunduszowe są sarkastyczne ale prawdziwe
Wyświetlaj:
lukout / 2008-02-16 16:06
Witam, widze ze tez siedzisz na Wyspach. Jestes moze zorientowany czy juz jakies
polskie banki maja swoje oddzialy w UK lub Irlandii i udzielaja kredytu na zakup
nieruchomosci w Polsce? sorki,ze tak ni zgruszki ni z pietruszki, ale z gory
dziekuje za odpowiedz
Pilsener / 2008-02-13 23:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Powiem krótko - nie lubię takich funduszy i już. Ryzyko, że trafisz w branżę jak kulą w płot - więc trzeba dywersyfikować. Jak trzeba dywersyfikować, to nie lepiej od razu fundusz, który inwestuje w dobre spółki we wszystkich branżach? Jeśli są dobre czasy dla sektora finansowego to taki fundusz też zainwestuje sporo w ten sektor - ale niech każdy ma co lubi :)
miki3d / 2008-02-12 13:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na wynik funduszu składają się wyniki konkretnych spółek. Zawsze zarządzający będzie chciał pobić benchmark, więc skład funduszu nie odwzorowuje benchamarku w sposób dokładny. Stąd pytanie, czy chciałeś inwestować w indeksy czy w fundusze? Bo jeśli w indeksy, to są do tegi inne instrumenty.
spod londynu / 78.151.148.* / 2008-02-12 18:16
Przez ostatnie kilka dni na GPW cały czas rosło (włączając akcje banków) a fundusz ten systematycznie topniał. Nie sądzę aby zarządca wybrał akcje spółek które spadają gdy większość rosła chyba że jest kompletnym idiotą. Jeśli jednak tak jest powinni go zastąpić orangutanem, wtedy fundusz pokazałby lepsze wyniki!. Moim zdaniem odpowiedz jest inna. Zwyczajne krojenie ludzi.
Co do innych "innych instrumentów" to oczywiście istnieją fundusze oparte na indeksach. da sie je kupić bezpośrednio przez brytyjskie lub amerykańskie strony internetowe. W POLSCE JUZ NIGDY FUNDUSZU NIE KUPIĘ. Na marginesie, możesz wskazać mi polski fundusz pokazujacy wyniki lepsze od benchmarku??
lukout / 2008-02-16 16:03
Witam, widze ze tez siedzisz na Wyspach. Jestes moze zorientowany czy juz jakies polskie banki maja swoje oddzialy w UK lub Irlandii i udzielaja kredytu na zakup nieruchomosci w Polsce? sorki,ze tak ni zgruszki ni z pietruszki, ale z gory dziekuje za odpowiedz
miki3d / 2008-02-13 00:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mało jest takich funduszy. A mówiąc o innych instrumentach na myśli miałem certyfikaty strukturyzowane, które notowane są na GPW. Handluje się nimi jak akcjami poprzez rachunek maklerski, natomiast ich rzeczywista wartość jest mniej lub bardziej wiernym odzwierciedleniem 1 lub kilku indeksów.
spod londynu / 89.242.97.* / 2008-02-13 22:27
Dziękuję, nie wiedziałem że istnieje taki instrument. Pozdr.
miki3d / 2008-02-13 22:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziejszy news z Moneya: http://www.money.pl/gielda/poradniki/artykul/rosnie;konkurencja;dla;funduszy;inwestycyjnych,216,0,320472.html.

A fundusze mają tę trudnośc w pobiciu benchmarku, że te akcyjne muszą zarobić nawet o 4% więcej niż indeks, żeby odrobić opłatę za zarządzanie.
KoP / 2008-02-05 20:45 / Bywalec forum
chyba co nieco przesadzasz, akurat ten fundusz dośc lużno jest powiązany z WIG20, raczej z sektorowym WIG banki oraz z bankowymi indeksami środkowoeuropejskimi, a to wcale nie musi sie przekladać na ogolną sytuacje na gieldzie. Troche dziwne masz podejście do wszystkiego co polskie, czyżby tam, pod Londynem nie było szwindli i oszustw. To skad wzięły się ich problemy, z uczciwości?
Faktem jest, że ten fundusz nie radzi sobie najlepiej, zwlaszcza w ostatnim czasie, ale posądzanie o oszustwa to lekka przesada.
suv44 / 2008-02-05 21:27
w tfi arka tez zauwazylam taka sytuacje ;w styczniu dwa przypadki-gielda na +,tif na-
antymarksista / 77.242.225.* / 2008-02-06 06:17
zgłoś szwindel do KNF.
spod londynu / 78.151.148.* / 2008-02-12 18:19
Niestety nie da się tego udowodnić. Powiedzą że były umożenia i musieli tanio sprzedać lub wcisną inny kit
miki3d / 2008-02-13 00:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie wierzę w spiski. Ale w ludzką głupotę i nieudolność owszem.
czestochowianin / 2008-02-12 13:44 / Bywalec forum
Czy warto zainwestować trochę grosza , aby sie odbić?:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy