Forum Forum nieruchomościOferty

Cesja umowy z developerem - skąd umowę...??

Cesja umowy z developerem - skąd umowę...??

Bzzzzik / 194.183.33.* / 2007-10-10 20:21
Witam, czy moze ktos poradzić. mam okazje nabyc mieszkanie nowe (po raz pieerwszy w zyciu !!) od człowieka, który ma podpisana mowe z developerem, wziął to na kredyt, ale mieszkanie jest jeszcze nieodebrane notarialnie - ja to mam zrobic. Ale ni emam skad uowy wziąc aby wejśc w umowe przedwstepna,? przelew cesji praw do lokalu?? a developer nie ma nic takego...prosze o pomoc - ak to zrobic? jaka umowe podpisac, gdzie wzór znajdę...szukam i szukam i nie moge znaleźć...
Wyświetlaj:
stevien / 91.198.177.* / 2008-03-04 15:40
Widzę,że jak zwykle w internecie wypowiadają się laicy.Umowa cesji jest bardzo prosta,niepotrzebny jest notariusz (po co płacić 2 razy),a jeśli ktoś się boi ,to niech nie wychodzi z przedszkola.Biznes jest dla ludzi.Prawidłowo zrealizowana cesja jest bezpieczna,sam dokonywałem ją niedawno.
opolo / 212.180.145.* / 2008-02-16 23:07
Jeśli kupujesz mieszkanie i nie jesteś pewien skutków swoich działań to lepiej od razu skontaktuj się z prawnikiem. Lepiej ponieść dodatkowy koszt i się zabezpieczyć niż później żałować ...
oka / 89.77.79.* / 2007-10-26 12:38
też szukam ale chyba nie ma takiego mądrego, który za darmo udostępni prawnicy za to tna niezłą kasę
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-10-27 23:16
Po pierwsze na cesję praw a umow, obilgatoryjnie, musi wyrazić pisemną zgode Developer. Potem można przystapić do cesji.!!!
A umowę cesji sporządzi Notariusz i to nie jest problem.
Ewa1 / 81.219.225.* / 2008-02-20 20:24
Mozna podpisac porozumienie u notariusza i zalezy jakie ustalenia sazzawarte w umowie u developera odnosnie odstapienia .Jezeli Developer sie zgodzi musisz zaplacic komus roznice czyli tzw odstepne bo tu nie ma sprzedazy jeszcze a reszte formalnosc z cena podstawowa zakupu dokonuje developer tak samo jakbys byl pierwotnym nabywca.Niektorzy zadaja jakis kwot za zmiane np 5 tys jest to zawarte juz w umowie ,musicie isc do developera i sie dowiedziec .Teoretycznie za odstepne US nie pobieral podatku dochodowego ani tez nie bierze jezeli mamy od kogos zadatek i dana osoba nie wywiaze sie z zakupu ,nie wykazujemy nawet tego przychou w Pit ,nie ma na to uregulowania podobno w US

Najnowsze wpisy