Forum Forum motoryzacyjneUżywane

chce sprzedac niedawno kupione auto.

chce sprzedac niedawno kupione auto.

arus / 2007-11-09 21:39
Niedawno tz. 2 miesiace temu zakupilem samochod uzywany,teraz chce go sprzedac,wyjezdzam na dluzej, slyszalem cos o podatku,czy moglbym dowiedziec sie czegos blizej?
Wyświetlaj:
JACEKD60 / 83.7.96.* / 2008-01-06 18:22
PłACIMY PODADEK OD RZECZY RUCHOMYCH DO 6 MIESIECY BYłO 10 % A TERAZ CHYBA TRZEBA UWZGLEDNIć W PICIE ROCZNYM
RALF_SR / 213.17.168.* / 2007-11-22 11:56
ja sprzedałem półtora roku temu auto po 4 miesiacach uzytkowania , żadnych podatków od tego nie płaciłem , nic do tej pory do mnie nie przyszło i mam nadzieje że już nie przyjdzie. a więc zawsze możesz sprzedac auty i mieć nadzieje że cię nie wychacza z pośrud miliona innych tobie podobnych osób
raisin / 212.76.37.* / 2007-11-14 23:43
O jakiego rodzaju podatek chodzi?
Przy kupnie samochodu podpisałeś umowę kupna-sprzedaży. Za tą umowę płaci się tzw. PCC1 czyli podatek od czynności cywilnoprawnych. Jego wysokość to 2% wartości przedmiotu umowy.

pozdr,
arus / 2007-11-15 21:17
Tak przy kipnie samochodu placiłem podatek,jak to sie zwykle czyni ,chyba ze wartosc auta mniejsza jest od 1tyś zl.
Chodzi mi o podatek ktorym ponoc zostane obciazony po sprzedaniu samochodu,ktory mam w posiadaniu mniej niz pół roku ,po tym terminie podatek ten juz nieobowiazuje.
Tak wiec jezeli auto ma sie mniej niz pół roku i chce sie sprzedac trzeba zapłacic podatek, oczywiscie po sprzedaniu auta i o ten oto podatek mi chodzi .
Pozdrawiam!

Najnowsze wpisy