Forum Forum emerytalneInne

Nie będzie zmian w pomostówkach

Nie będzie zmian w pomostówkach

Money.pl / 2008-08-27 13:57
Komentarze do wiadomości: Nie będzie zmian w pomostówkach.
Wyświetlaj:
hello2 / 2008-11-18 18:17
odn.komentarza matki nauczycielki. Obecnie kobiety sa zdbane i wiek 60 lat to nie jest staruszka z laską , która jest głucha i ślepa .Jest to wiek gdzie w dobrej formie można kończyć pracę zawodową w szkolnictwie . Każda praca z ludżmi jest w pewien sposób stresująca i jest takich wiele zawodów i działalności gospodarczych , że oprócz stresu trzeba cały czas się uczyć i niestety nie ma wakacji i feri jak to maja nauczyciele. Więc absolutnie jestem przeciw wcześniejszym emeryturom dla nauczycieli.Ich czas pracy jest bez porównania niższy aniżeli innych grup równiez odpowiedzialnycvh . I to powinni traktowac jako duży przywilej
podatnik / 2008-09-03 15:36 / Bywalec forum
Jeżeli nie da się nic zrobić dla naszych dzieci to zróbmy to dla wnuków.
Wprowadźmy nową ustawę dla tych co dopiero podejmą pracę od stycznia 2009 .określony wiek emerytalny jednakowy dla wszystkich zawodów , bez żadnych przywileji,normalnie.Chory , niezdolny do pracy na rentę bez możliwości dorabiania. Renta zależna od ilości lat przepracowanych . Niezdolny do pracy , nie uprawniony do renty - instytucja charytatywna . Ma być normalnie , a nie
okradanie jednych żeby dać drugim.
Wtedy nauczycielami zostaną Ci co mają powołanie być nauczycielem , a nie Ci co chcą przywileji .
Pomęczymy się z tymi darmozjadami jeszcze 35- 40 lat ale nowe pokolenie zyć będzie w normalnym sprawiedliwym kraju . Może będą lekarze , których bedzie obchodzić pacjent , a nie jego kasa , może urzędnik który będzie rozumiał ,że on jest dla podatnika , a nie odwrotnie.
Z obecnym pokoleniem postkomuny nic nie da sie zrobić
nauczono ich ,że im się należy i ta garstka pracowitych musi ich utrzymać , i to jest cena spokoju , tylko czy warto mieć spokój za wszelka cenę.
Ludzie wybierają wiele zawodów nie dla tego że to jest jego powołanie tylko dlatego,że są przywileje i to nie jest normalne bo do każdego zawodu trzeba mieć predyspozycje - to jest problem nauczycieli są młodzi mają małe dzieci - to co idzie do szkolnictwa , mało godzin , dużo wolnego , ale to im mało chcą jeszcze dużo pieniędzy.
Odwalają robotę , a nie są nauczycielami , nie mają ani powołania ani serca dla dzieci dlatego jest taki poziom jaki jest.Przychodzą do pracy nieprzygotowanii , naburmuszeni , niezadowoleni z życia - bo to nie jest ich powołanie.
Lekarze - większość wybrała ten zawód , bo pensja mała ale idzie dorobić , założyć praktykę , nie widzą chorego cierpiącego człowieka tylko jego kasę.
Te nadęte i wiecznie niezadowolone pielegniarki , jak człowiek idzie do przychodni to już od rejestracji go cofa ,bo nie może patrzeć na te wykrzywione z niezadowolenia geby.
Przesiedzą w tej rejestracji pare godzin , wypiją hektolitry kawy , nagadaja się i wracaja zmeczone. Jak im się zakłoci spokój bo chce się coś zapytać człowiek to mało brakuje by go nie zabiły wzrokiem. To jest cała prawda o tych zawodach a tu powinni być ludzie z powołania.Gdyby pracowali z powołaniem byłoby by ich mniej , zrobili by wiecej i mieli by więcej pieniędzy.
man13 / 2008-08-27 20:34 / Tysiącznik na forum
Kino WOLNOŚĆ ..... ciąg dalszy.
kozyk / 77.115.12.* / 2008-08-27 19:10
600 mln to nie jest duża kwota i gdyby była taka naprawdę to ok!
Byle złodzieje z OFE biorą dla siebie w tym roku 1,3 mld złoty dewidenty z racji posiadania akcji (naszych! bo za naszą kasę). Nie licząc 7% składki a i tak przynoszą straty.
Rząd platfusów rżnie nas jak może na emeryturach i jaszcze ma czelność kłamać że zabraknie na ich wypłatę !!!!!!!
Gwiżdżę na zyski ale niech chociaż oddadzą na emeryturze to co teraz zabierają!
lesnik123 / 213.158.196.* / 2008-08-27 19:05
Jacy nauczyciele jacy lekarze po co te archaizmy . Policja wojsko straż też nie powinna odchodzić po 15 latach to jest śmieszne. Kolegi ojciec - wojskowy emerytowany w Sharpie w Łysomicach fizycznie zasuwa i ma emeryture a obok ludzie starsi do niego bez emeryturki tez pracują
Komunistyczne podejście te pomostówki
man13 / 2008-08-27 20:31 / Tysiącznik na forum
A co z tego ma wynikać?
FirezeuG / 2008-08-27 16:43 / Tysiącznik na forum
Widać że tego typu repotaże mocno podkręcają atmosferę. Jednak nie można się temu dziwić.

Powtórzę tylko to co już kiedyś miałem okazję pisać na ten temat. Strajk powinien być traktowany jako automatyczny urlop bez prawa do zapłaty za okres strajku. Ponadto konkretny związek powinien otrzymać rachunek od miasta w którym strajk miał miejsce w którym byłyby zapisane koszty jakie poniosło miasto w związku z obecnością strajkujących.
Jestem jednak zdania że 3 grupy powinny mieć nadal utrzymane przywileje. Chodzi o policję, lekarzy i nauczycieli.
Poza nimi wszyscy powinni przejść na normalne zasady rynkowe.
Powód dla którego powinno się to utrzymać jest banalnie prosty. Te zawody zajmują się podstawowymi aspektami życia każdego z nas i mają wpływ na przyszłość całego społeczeństwa. Pozostali niech sobie radzą jak potrafią bo nei wiem jak inni ale ja nie pływam statkami i nie kupuję węgla :)

Pozdrawiam
mycha10 / 2008-08-27 19:37 / Bywalec forum
przecież nauczyciele to największe nieroby,a lekarze bez problemu pracują nawet po 70-ce, a chirurdzy udzielają konsultacji.Zresztą te grupy w większym stopniu powinny pracowac w sektorze prywatnym
oleńka111 / 77.114.45.* / 2008-08-28 15:19
Akurat jestem nauczycielem!!!! I Jak my to największe nieroby to proponuję żebyś została nauczycielem:) popracujesz to zobaczysz i zastanowisz się zanim napiszesz takie bzdury Pewnie miałaś w szkole problemy i dlatego chcesz sie wyżyć???? Ale spróbuj pouczyć!!!! fajna praca:)
podatnik / 2008-09-03 15:44 / Bywalec forum
A mnie uczyli nauczyciele z pokolenia przedwojennych i mam do dziś do nich wielki szacunek.Byli nauczycielami z powołania.Uczniowie mieli do nich respekt i szanowali ich bo byli prawdziwymi pedagogami.
Na autorytek i poważanie trzeba sobie zasłużyc - dzisiaj do zawodu idziecie wyłącznie dla przywileji. Mało godzin pracy , długie wakacje , wczesne emerytury i jeszcze chcecie górę pieniędzy.
Ja pójdę do szkolnictwa , bo wiem że się nie nadaję.
Ale też nikt nie zmuszał ciebie zebyś był nauczycielem. Zostań ty handlowcem , logistykiem albo spedytorem, jak Ci się wydaje ,że praca z klientem jest lekka to sie przekonaj , jak myślisz, ze w innch zawodach nie muszą odrabiać zadań domowych i sie dokształcac to też się mylisz. Róznica jest jedna , że Ci inni naprawdę poświęcają czas dodatkowy na przygotowanie się do pracy , a nauczyciele tylko o tym mówią.
JanKS / 2008-08-27 17:31 / Bywalec forum
Popieram - policja, nauczyciele i lekarze powinni być utrzymywani/dotowani przez Państwo, bo od nich zależy jakość życia całego społeczeństwa (w ekonomii to się określa, że ich praca przynosi silne "efekty zewnętrzne"). A reszta - wolny rynek. Czyli płaca powinna odzwierciedlać wartość pracy dla pracodawcy. Komu za mało, to wolna droga do zmiany pracodawcy. I koniec.
A statki i węgiel należy kupować tam, gdzie taniej - może być w Polsce, może być w RPA.
Pozdrawiam
raq / 2008-08-27 16:25 / Bywalec forum
Popieram wiekszosc wczesniejszych postow, nie mamy juz gospodarki panstwowej, jedyna dopuszczalna forma protestu powinno byc zwolnienie sie z pracy. Dlaczego inni maja na was nieroby pracowac? Mam na mysli urzednikow, nauczycieli, mundurowych, gornikow, cala budzetowke.. Zaraz sie znajda obrazeni, bo oni uczciwie pracuja jako nauczyciele itd. prosze zatem stwierdzic ze jest pan/pani zadowolona a uznam pana/pania za wyjatek, kazdy jednak kto ma zamiar zabiegac o lepsza place inaczej niz szukajac lepszej pracy jest dla mnie dziadem zerujacym na innych, koniec kropka.
KAP / 2008-08-27 16:07 / Tysiącznik na forum

godnych płac i godnych emerytur


proponuje, godnie domagajmy sie a zwlaszczsa kasy z czyichs podatków
marek 19.53 / 83.24.39.* / 2008-08-27 15:29

- Zapowiadaną na piątek manifestację traktujemy jako wyraz poparcia dla rozmów Komisji Trójstronnej


To paradne !!!
Pilsener / 2008-08-27 14:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Godna praca i godna emerytura to godne życie.
- co za pompatyczne bzdury - chyba miało być "godna płaca"? Czy można żyć godnie zmuszając innych do pracowania na siebie? Jakie to jest fantastycznie godne i wzniosłe - po co pracować, jak inni mogą pracować za nas - oczywiście obowiązkowo "godnie" pracować.
Pilsener / 2008-08-27 14:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

będą od rządzących domagać się godnych płac i godnych emerytur
- czyli domagać się, aby mi zabrali, a im dali. Mam pracować za 1000 zł i dostawać 500 zł emerytury po 50 latach pracy bo związkowcy chcą "godnie" zarabiać? Jak chcą godnie zarabiać, to niech godnie pracują - ale nie! Kto by chciał pracować np. w markecie? Lepsza posadka na państwowym, gdzie tylko strajkują i g.. robią - ale zarabiać muszą obowiązkowo godnie. Jak słyszę słowo "godnie" to mi się niedobrze robi.

Godna praca i godna emerytura to godne życie.
- szkoda, że tylko dla uprzywilejowanych pasożytów. Dlaczego mi się odbiera emeryturę, żeby jakiś pasożyt mógł żyć "godnie"? Dlaczego w polsce ciągle jedni pracują na drugich? Czy system, gdzie każdy sam pracuje na swoją pensję i emeryturę jest niesprawiedliwy? Jak długo jeszcze w polsce będziemy tolerować narodowych pasożytów - górników, rolników, stoczniowców? Młodych, zdolnych, wykształconych zmusza się do emigracji a starych pasożytów się nagradza. Czy tak ma wyglądać polska demokracja? I co to za demokracja, jak rząd i górnicy podzielili pomiędzy siebie MOJĄ emeryturę nawet nie pytając mnie o zdanie? To mają być konsultacje "społeczne"? Ja mam głęboko taki kraj.
Howard Webb / 2008-08-27 13:59 / Bywalec forum
od rządzących domagać się godnych płac i godnych emerytur


komuno wróć zdałoby się rzec, czy ta banda pod nazwą solidarność nie może zrozumieć, że dać jednym znaczy inny zabrać
Lorunia / 79.162.62.* / 2008-08-27 21:51
Jest dużo racji , że niektórzy z uprawnionych nie powinni otrzymywać tak wcześnie uprawnień do pobierania emerytury pomostowej . ! Ale jest też druga strona medalu , gdzie osoby uprawnione pracują 45 lat i dopiero może im się należeć pomostówka . Wtedy nie można mówić już o nierobach , którzy coś tam wyciągają od państwa . A tacy w naszej gospodarce też pracują i swoimi składkami przez te długie lata zarobili sobie na wcześńiejszą emeryturę . Kiedyś w przemyśle były inne normy stężeń szkodliwych substancji , a niektóre nie były w ogóle brane pod uwagę . Pracownicy pracujący w takich warunkach teraz płacą zdrowiem , a nieraz nie są w stanie dożyć do emerytury .
Matka nauczycielki / 79.163.230.* / 2008-08-28 21:46
Nauczyciele powinni walczyć o swoje, mam córkę,która jest nauczycielką i wiem jaka to jest praca. To nie tylko lekcje w szkole, ale i inny czas poświęcony pracy, który nie jest opłacony i wieczne pretensje uczniów lub rodziców ( tych oczywiście, którzy się nie chcą uczyć). Czy ktoś wyobraża sobie nauczyciela w wieku 65 lat o lasce, głuchego, ochrypłego pracującego w szkole z młodzieżą??????
hello2 / 2008-11-18 18:26
Droga Pani , obecnie kobiety są tak zadbane ,że w wieku 60 lat nie sa głuchymi staruszkami pod laską. Uważam że jak najbardziej jest to odpowiedni wiek do zakończenia pracy zawodowej w szkolnictwie.Jest wiele zawodów odpowiedzialnych, pracujących z ludżmi, klientami, które sa bardzo stresujące, wymagają zaangazowania przez 10-12 godz. dziennie, oprócz tego równiez cały czas też trzeba się dokształcać i pracowac do pełnego wieku emerytalnego. Nauczyciele również nie poinni mieć przywileji wcześniejszych emerytur , za przywileje niech w końcu docenią wakacje, ferie i krótszy czas pracy.
podatnik / 2008-09-03 15:58 / Bywalec forum
miałam takich nauczycieli i do dzisiaj wspominam ich
mile i szanuję. To było przedwojenne pokolenie nauczycieli z powołania. Poszli do zawodu bo kochali uczyć dzieci , a nie żeby iść wcześnie na emeryture i mieć długie wakacje.
To informacja dla matki nauczycielki
alutka1959 / 2008-10-30 12:10
Do matki nauczycielki
A może Pani sobie wyobraża 65 -letnią pielęgniarkę pchającą wózek że 100kilogramowym pacjentem, przenoszącą chorych, obliczjącą skrupulatnie dawki insuln i innych leków, a tu pomylić się nie można , bo każda czynność jest nieodwracalna.
Znam nauczycieli
ORINOKO / 83.13.88.* / 2008-10-30 14:58
Ludzie! Nie powinniście się odzywać na forum skoro gówno wiecie o pracy nauczyciela. Popieram to co pisze matka nauczycielki. Prawda jest taka ze każdy powinien w tym kraju móc godnie się starzeć, zarabiać tak aby mu nie brakowało później na leki. Pretensje miejcie do tych co rządzą.

Najnowsze wpisy