Forum Forum emerytalneInne

Sejm przyjął ustawę o pomostówkach

Sejm przyjął ustawę o pomostówkach

Money.pl / 2008-11-07 08:11
Komentarze do wiadomości: Sejm przyjął ustawę o pomostówkach.
Wyświetlaj:
podatnik / 2008-11-10 11:46 / Bywalec forum
Czy naprawdę w tym kraju nikt nie rozumie ,że dobrobyt powstaje z pracy , pracy i jeszcze raz pracy i tu niestety mało kto pracuje . Ja mam 53 lata i większść moich znajomi w tym wieku już nie pracują , a wcale nie mieli wg mojej oceny wyczerpujących prac raczej tak naprawdę to się całe życie o.....li . Teraz narzekaja ,że maja niskie emerytury pomostowe , renty i diabli wiedzą co jeszcze.
Ci co jeszcze pracują o niczym nie mówią tylko o tym żeby chcieli być na emeryturez - normalnie wszystkim na mózg padło. POtem widzę tych nieudaczników nie ogolonych na kacu , kobiety niedomyte niedoprasowane z petą w gembie
w oknie przez cały dzień . Marzenie Polaka nic nie robić.
Mało kto tak naprawdę potrafi zagospodarować godnie czas i wcale nie jest to problem finansowy tylko bycia rozlazłym , bez iskry życia. Dla mnie jest to nie do pojęcia.
A zapomniałam o malęj grupie pracujacych na czarno bedąc na emeryturze albo rencie- i nie pomyśli o tym jeden z drugim ,że jakby ciagle w zakładzie legalnie pracował to bym mu się odkładał jakiś grosz do wyzszej emerytury w przyszłości , a jak by zachoprował to miałby płacone L4 - ale najważniejsze w życie to dostać od Państwa to co mu się należy czyli wcześniejszą emeryture i nie płacić podatku od dorobionych na lewo pieniędzy - szczyt marzeń Polaka.
podatnik / 2008-11-10 11:32 / Bywalec forum
Taki stan jaki jest nie może być przedłużany w niespończoność.
Pan Śniadek strasznie się martwi ,że zakładybędą zwalniać
ludzi pod rządami tej ustawy i wymieniać na tych bez przywileji. Więc chciałam PanuŚniadkowi zwrócić uwagę jak jest teraz i tym się milczy - Ja znam 4 osoby , które zmuszono do przejścia na wcześniejszą emeryturę mimo,że chciały dalej pracować i nie skorzystać z tych przywileji ,dlczego o tym sie milczy . Nowe regulacji już takiej możliwości zakładom nie dadzą.
A ze związkami tak jest , nibi walczą o pracownika a potem się okazuje ,że działaja na jego szkodę. Ich opracowania i dywagacje są zawsze jednostronne i głownie chodzi o tp aby istnieć i robić wodę z mózgu ludziom.
KONKRET / 89.78.8.* / 2008-11-09 19:31
Jeszcze przed wyborami ostrzegalem przed oddaniem głosu na Platformę Obywatelską, wiedząc doskonale, że nowa ekipa całkowicie odejdzie od propaństwowego i prospołecznego kursu gabinetu PiS. Media wybrały, ludzie zagłosowali, PO wygrała. I mamy to, co mamy.
Jedynym drogowskazem dla rządu Donalda Tuska jest doprowadzenie do maksymalnego osłabienia gospodarczego i społecznego potencjału Polski. Przeżywamy kolejne podwyżki cen żywności, usług, nośników energii, już teraz zapowiada się fala podwyżek w miesiącach wakacyjnych. Kto to wytrzyma? Na pewno nie ludzie, którzy muszą przeżyć miesiąc za 800-900 zł. A jeśli jeszcze muszą kupić leki, to dramat już pełny. I "wybór": lekarstwa czy chleb.
Podobny charakter ma tzw. strategia prywatyzacyjna obejmująca 740 spółek z udziałem skarbu państwa, w istocie - wyprzedaż przez państwo ostatniego mienia.
Twierdzimy, że polityka rządu jest polityką z góry zaplanowaną. Nie można mówić o przypadkowości, gdy niszczona jest służba zdrowia, a tzw. restrukturyzacja szpitali służyć ma wyłącznie ich sprzedaży i likwidacji, podobnie zresztą wygląda sprawa z prywatyzowanymi uzdrowiskami, finansami państwa, narastającą inflacją, pozostawieniem wymierzonego w klientów tzw. podatku Belki czy ostatnio największą zmorą nakręcającą wzrost cen - wysoką akcyzą na paliwa, utrzymywaną przez rząd.
To niektóre jedynie przykłady "cichego" niszczenia państwa, a więc i niszczenia rodziny, gdyż pogarszająca się sytuacja ekonomiczna wraz z liberalnym systemem oświaty powodują rozpad tej najważniejszej komórki społecznej. Coraz częstsze w Polsce staje się tzw. eurosieroctwo czy przemoc ze strony dzieci i młodzieży.
Na takie niszczenie państwa nie może być naszej zgody! Ten rząd musi jak najszybciej runąć, inaczej czeka nas katastrofa.
Musimy się zorganizować tak jak niegdyś dla obalenia "komuny", by rządowi Tuska oraz Platformie Obywatelskiej patrzeć na ręce i ujawniać jej "przekręty". Prowadzić ogólnopolski monitoring złodziejstwa i oszustw politycznych.
Gdy Polską rządzili postkomuniści, powołaliśmy wraz z naszymi Czytelnikami Ogólnopolski Ruch Narodowy, który właśnie monitorował działalność władzy. Plonem jego działalności były raporty i wystąpienia. Uważamy, że dziś nadszedł czas, by działania ORN w pełni reaktywować.
Nasza inicjatywa skierowana jest do ogółu Polaków. Jarosław Kaczyński ogłosił w zeszłym tygodniu organizowanie powszechnego ruchu inteligencji, która sprzeciwia się obecnemu kierunkowi rozwoju państwa i uwłaszczaniu się na niej platformerskiej nomenklatury. Jest to idea jak najbardziej słuszna i nie zamierzamy z nią konkurować. Uważamy więc, że to PiS właśnie powinien być osią takiego ruchu, z którym chcemy współdziałać, ale uważamy także, że nie można go ograniczać wyłącznie do inteligencji.
Polska bowiem to nie tylko inteligencja. To także młodzież, emeryci, renciści, kombatanci, rolnicy... Wszyscy oni (rolnicy np. na cenach skupu) na swój sposób odczuwają "cuda" Tuska.
podatnik / 2008-11-10 11:36 / Bywalec forum
Konkret chyba ekonomi socjalizmu sie naczytał , jakim cudem społeczeństwo na emeryturze w wieku lat 55 ma doprowadzić do rozkwitu , a pracujacy do zapaści gospodarczej to żadną miarą pojąc nie mogę .Może mnie pan objaśnić te wspaniała strategię.
kozyk / 77.112.187.* / 2008-11-07 12:47
Wcześniejsze emerytury można zachować tylko należy je po prostu obniżyć powiedźmy do 200zł i tyle.
Jak komuś to za mało to niech dalej pracuje.
Pol^^ / 213.158.197.* / 2008-11-07 11:54
Lepiej czołgaj się Tusk! Albo zjedz kupę na wizji TVN - wtedy przekonasz wszystkich że ci zależy na ustawie
.
Ludzie, ten chamski gnojek juz nie zrozumie różnicy pomiędzy osobistymi gierkami i polityką?
qawusia / 83.3.9.* / 2008-11-07 12:07
chyba dotkneła Cie ta ustawa. Ja jednak w pełni popieram rząd. Polska nie jest druga norwegią i nie ma ropy naftowej i gazu z kórego mogłaby finansować rozdmuchane świadczenia społeczne. Trzeba powoli konczyć to bizancjum. Wcześniejsze emerytury należą się np. grónikom ale dołowym. pozostali pracownicy tej branzy nie powinni mieć do niej praw a sdzczególnie szefowie związków zawodowych!
kozyk / 77.112.187.* / 2008-11-07 12:39
Ale ma na przykład węgiel tylko że brak jest inwestycji w tym segmencie a zyski przejada wąska grupa "przy korycie"

Wcześniejsze emerytury to ściema jakich mało. Głupi strażnik graniczny ma w wieku 45lat już za sobą 40 lat pracy i dostaje emeryturę.(1 rok pracy liczy im się jaki 1,5 roku do emerytury).
A do tego gnojek może sobie dorabiać bez żadnych ograniczeń kwotowych !!!
cypisek / 79.188.238.* / 2008-11-07 11:06
nie chodz na kolanach jak sikor, tylko najpierw skończ dotacjami budżetowymi dla wielkich koncernów międzynarodowych, skończ z ulgami podatkowymi dla tych mega gigantów. !!!!!!!!!

z tym klęczenim zostało mu po wizycie u cara !
man13 / 2008-11-07 11:36 / Tysiącznik na forum

najpierw skończ dotacjami
budżetowymi dla wielkich koncernów międzynarodowych, skończ z
ulgami podatkowymi dla tych mega gigantów. Niech się wyniosą z świętej ziemi przodków naszych księży!!!
FirezeuG / 2008-11-07 13:53 / Tysiącznik na forum
masz może więcej jego wypowiedzi ??

jeśli tak to wklej je na forum bo ten osobnik chyba cały czas klepie tosamo

pozdrawiam :)
Pomposty dla KAŻDEGO / 83.5.21.* / 2008-11-07 10:06
Dlaczego nauczyciel jest zawodem szczególnie ciężkim?? Rozumiem jeszcze górników, ale wtedy co z budowlańcami, kolejarze tak, a co z TIR-ami, Policjanci TAK, a co z pracownikami ochrony??
Każdy albo nikt do wcześniejszych emerytur!
Betti 52 / 87.207.49.* / 2008-11-09 23:45
Jestem za tym, aby nauczyciele również przeszli na powszechnie obowiązujący wiek emerytalny czyli kobieta 60 lat życia, a mężczyzna 65 lat życia. Tak się bronią przed wejściem nowych zasad przechodzenia na emeryturę, a po przejściu na nią potrafią dalej dorabiać i to w tym samym zawodzie np. nauczyciel w-fu , który uważa, że przy lasce będzie nauczać, a życie pokazuje coś innego, że jest w bardzo dobrej formie fizycznej i po przejściu na emeryturę dalej naucza tego przedmiotu. Generalnie uważam ,że RZĄD musi zrobić cięcia, bo faktycznie dojdzie do tego, że emerytów będzie więcej niż pracujących.
man13 / 2008-11-07 11:37 / Tysiącznik na forum
Idealne rozwiązanie to odpowiednie pensje za wykonywaną pracę i dobrowolne ubezpieczenia społeczne.
Pilsener / 2008-11-07 09:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I nie byłoby żadnego problemu. Każdy przechodzi na emeryturę kiedy chce - ale dostaje ją niższą, proste, sprawiedliwe i uczciwe - ale nie w polsce, tutaj zawsze muszą być jacyś uprzywilejowani a o tym komu i co się należy decydują politrucy, komisarze, związkowe nieroby i społeczne pasożyty pozatrudniane w sektorze publicznym.
cypisek / 79.188.238.* / 2008-11-07 11:10
już twuj wałęsa nie pozwalał odbierać super emerytur dla ubeków, w 1992 r wetował próbę ich odebrania i żyli sobie komfortowo a szło na te extra dodatki rocznie ponad 1 miliard złotych.
A jaka ma emeryture Kiszczak, ten co nie wie kto wydał rozkaz zgładzenia ks. Popiełuszki, no i Człowiek Honoru dla michnika.
FirezeuG / 2008-11-07 13:48 / Tysiącznik na forum
człowieku przecież pilsener pisze że nikt nie powinien mieć pomostówek !!!!
czy ty wogóle czytasz to co komentujesz ? bo mam wrażenie że nie.
A ten wątek tyczy się emerytur które dopiero mają być a nie tego co już miało miejsce, a co dopiero babrać się w wydażeniach sprzed 16 lat.

Zastanów się nad takim powiedzeniem :
"Jeśli nie możesz powiedzieć nic mądrego to lepiej nie mów nic"
FirezeuG / 2008-11-07 10:14 / Tysiącznik na forum
Jasne że to jest sprawiedliwe ale jak widać sprawiedliwość w naszym kraju rządzi się innymi prawami, niestety właściwe to one nie są :):)
łobuzek / 83.29.244.* / 2008-11-07 09:00
Ale miernoty pryszczty neociemnogród do władzy wyniósł, jeszcze gorsze od awełusowskich
Lorunia / 91.94.140.* / 2008-11-07 09:09
Rząd oszukał pracowników którzy pracowali przed 1999 rokiem w szczególnych warunkach ponad 15 lat a teraz już nie pracują w tym zawodzie ze względu na zdrowie . Ci ludzie poniewierani są na różnych stanowiskach a mają niejednokrotnie bardzo długi staż pracy . Renty im nikt nie da ! Po co komu kupa pieniędzy w trumnie ......nawiązując do jakiś tam rekompensat .
Bernard+ / 83.22.128.* / 2008-11-07 23:45
Lorunia sama obie zaprzeczasz, jeżeli ktoś przepracował w warunkach wymagających szczególnie dobrego zdrowia 15 lat i teraz nie pracuje tam, bo nie może ze względu na utratę sprawności psychofizycznej dalej wykonywać tej roboty i pracuje gdzie indziej, czyli tam gdzie nie jest potrzebne szczególnie dobre zdrowie to nie jest osobą niezdolną do pracy zasługującą na rentę inwalidą tylko np. w budownictwie jest taki przepis, że w okularach nie można pracować na wysokości powyżej 3 metrów. W górnictwie nie można w okularach pracować pod ziemią, więc Ci, którym wzrok się pogorszył jak większości ludzi po 40 roku życia to od razu wg Twoich poglądów mają iść na emerytury? A księgowe pracują w okularach a ślusarze w zakładach mechanicznych i monterzy samochodów pracują w okularach, więc to nie jest powód do emerytury a do tej pory pod rządami dotychczasowych ustaw z takich powodów kilkaset tysięcy osób przeszło na wcześniejsze emerytury i jest ciężarem dla reszty pracujących, bo pobiera emeryturę, na którą nie wpłaciło wystarczającej ilości składek i jeszcze będzie te emerytury pobierać dłużej a do tego większość pracuje na czarno u nieuczciwych pracodawców dzieląc się z nimi pieniędzmi zaoszczędzonymi na składkach ZUS i NFZ, których nie płacą, więc okradają resztę cichych i pracowitych Polaków na 3 różne sposoby. Rząd ma rację nie może 1 milion osób głównie etatowych działaczy związkowych dyktować Rządowi, że ma okradać pozostałe 10 milionów pracujących Polaków, wysokimi podatkami , aby fundować naciągane przywileje chuliganom społecznym głośno krzyczącym, zatruwającym powietrze, bo palącym opony, rzucającym petardami i okupującym budynki publiczne. Jak ktoś jest niezdolny do pracy w ogóle to przecież otrzymuje rentę, więc jeżeli ktoś z powodu słabnącego refleksu nie może już prowadzić lokomotywy to może sprawdzać stan techniczny wagonów albo dbać o czystość peronów i poczekalni bo są obskurne nie od razu na emeryturę i życie na koszt starszych od siebie nieuprzywilejowanych cichych i pracowitych Polaków.
Popieram Rząd w sprawie ograniczenia wcześniactwa emerytalnego, które powoduje, że My Polacy jesteśmy obecnie najbiedniejszym narodem w Europie, bo mamy najmłodszych emerytów na świecie. Popieram ograniczenie przyczyn stopniowej samozagłady materialnej państwa polskiego mimo, że mam już 59 lat i 42 lata pracy i będę pracował do 65 lat, więc wtedy jeżeli dożyję to będę miał już 48 lat stażu pracy bez przeliczników tylko zwyczajnie pracuję od 17 roku życia. Więc nie godzę się aby moje składki i podatki rozdawano 40 i 50 letnim leniom głośno krzyczącym a w swoich zakładach państwowych wytwarzającym tylko miliardowe straty które od 20 lat sa pokrywane z podatków cichych i pracowitych polaków, którzy za swoje spokojne wydajne i pracowite postawy mają większe prawo do godnych emerytur po 65 roku życia. Bo teraz to jest tak , że ja przez 48 lat pracy wpłacę do budżetu państwa i ZUS oraz do NFZ na pewno co najmniej 2 razy tyle pieniędzy niż, Ci którzy przepracowali ledwo 25 lat a potem przez 40 lat będą brać emerytury wyższe być może niż moja którą mam szansę brać najwyżej około 20 lat bo niewielu mężczyzn dożywa 85 a może nawet nie dożyję tej emerytury, bo obecnie muszę pracować po 60 godzin tygodniowo bo mam troje dzieci i troje wnuków i spłacamy kredyty na ich mieszkania. Więc Ci którzy chcą zaledwie po 25 latach pracy żyć na mój koszt nie są moimi przyjaciółmi. A jest nas Polaków, którzy muszą pracować po 45 lat do 65 roku życia kilka milionów więc Rząd RP nie może nas lekceważyć słuchając kilkuset zdemoralizowanych pyskaczy, bo to Nasze podatki i Nasze składki utrzymują ten system emerytalny i to całe tak przez ostatnie lata nieuczciwie zarządzane Państwo Polskie.
antyanty / 80.48.10.* / 2008-11-07 10:00
Tylko dlaczego mam na takich placic? Przeciez pieniadze nie ida od jakiegos tam rządu, ale z mojej i innych podatnikow kieszeni. Co miesiac patrze na swoj pasek wynagrodzen, na roznice miedzy brutto i netto i sie nad tym zastanawiam.
pszenzyto / 79.188.238.* / 2008-11-07 11:18
oni tez płłacili przez całe swoje życie zawodowe a cpo z tymi pieniędzmi zrobił balcerowicz , wielki nawigator przez 19 lat III RP ?
podatnik / 2008-11-10 11:53 / Bywalec forum
pszenzyto - Pan Profesor Balcerowicz nic Ci nie zabrał - urealnił to co miałeś.
Za Komuny pracownicy udawali,że pracują ,Państwo udawało,że płaci i w końcu ktoś musiał to urealnić .Dowiedziałeś się tylko ile naprawdę było warte to co wcześniej robiłeś i twoje subiektywne oddczucia krzywdy tego nie zmienią - bo to prawda dowiedziałeś się tylko ile to co masz naprawdę jest warte.
Z prywatyzacją było tak samo - wyceniono to co sprzedawano na tyle ile naprawdę było warte.
Trzeba mieć pretensje do dziadka ,że głosoal 3 x TAK po wojnie , a nie do ludzi , którzy wreszcie chceli uczynić wszystko normalnym , a toże nasze społeczeństwo ciągle nie rozumie i nie chce aby było normalnie to już inna sprawa.
Bernard+ / 83.22.128.* / 2008-11-07 23:48
Kwaczesz pszenzyto jak ktoś płacił tylko 25 lat to nie wpłacił tyle co ten, który płaci 45 lat i nie ma przywilejów. ale ten kto wsczesniej idzie naemeryturę dłużej ja będzie pobierał więc mniej wpłacił a więcej weźmie ze wspólnej kasy.
antyanty / 80.48.10.* / 2008-11-07 12:11
Tak tak, znam te argumenty - "Balcerowicz musi odejść, alleluja i do przodu". Tylko to świadczy o wiedzy i inteligencji (w obu przypadkach mocno wątpliwych) osoby posługującej się takimi hasełkami, za którymi nic merytorycznego się nie kryje.
FirezeuG / 2008-11-07 10:26 / Tysiącznik na forum
dokładnie tak :)
Ktoś ostatnio sobie wyliczył że gdyby wszyscy pracowali tyle co mają pracować a nie przechodzili na wcześniejsze emeryturki (mówie tu o wieku 60 i 65 lat) to nasze PKB wynosiło by jakieś 10. To przełożyło by się na stan majątkowy takich osobników w bardzo prosty sposób. Jeśli ja ze swojej pensji oddawał bym tylko 400 zł to moje dochody wzrosły by o 1500 zł miesięcznie. Mój pracodawca mógłby te pieniądze przeznaczyć na kolejnego pracownika i rozwijanie firmy co przyniosło by kolejnych pracowników.
Gdybym natomiast ja otrzymywał te pieniądze do ręki napewno przeznaczył bym je na jakieś zakupy ewentualnie odkładał na przyszłą emeryturę.
Tak czy inaczej gdyby każdy pracował tyle co powinien to stan posiadania NAS WSZYSTKICH łącznie z kolejarzami górnikami itd mocno by się podniósł i nik by nie krzyczał pod sejmem że mu emeryturę zbierają.

A tak na koniec dygresja:
Mój przyszły teść pracuje na kolei jako maszynista na długich trasach (takie powyżej 24 godzin poza domem) i kiedyś rozmawialiśmy na ten temat. Powiedział mi że on "na wcześniejszą się nie wybiera a ludzi którzy wybierają takie rozwiązanie uważa za kompletnych nierobów ". Człowiek ma dzisiaj 61 lat i ma nadzieję że pozwolą mu pracować jeszcze po przekroczeniu 65 latek.
Lorunia / 79.162.27.* / 2008-11-07 21:19
Wszystko ładnie to wygląda , ale czy nie warto zastanowić się nad tym ile kto pracuje lat a nie tylko wiek . Bo jeśli 45 lat pracy to mało dla mającego otrzymać pomostówkę , to dlaczego 25 lat starcza przy ustawowym wieku . Myślę , że jest tylko jedno tłumaczenie tego przypadku pracownik musi krótko pobierać emeryturę lub wcale ! Rząd ma dane statystyczne ,z których sumiennie korzysta i wie , że najczęściej osoby uprawnione do pomostówki pracują od 15 roku życia , Za przeproszeniem hołotę trzeba utylizować
Lorunia / 87.96.125.* / 2008-11-12 09:42
Bernard + ja nie jestem za tym aby emeryt przepracował tylko ustawowy wiek w szczególnych warunkach i poszedł na pomostówkę ! bo to nie sprawiedliwie do reszty społeczeństwa . W moich przykładach są osoby , które miałyby przepracować 45 lat w przypadku mężczyzny i 60 lat życia, a nie jak podajesz 40 czy 50 lat życia .Jak jest ktoś narażony na jakieś warunki niekorzystna dla zdrowia , nie koniecznie musi być to utrata częściowa wzroku to odbija się to na predyspozycjach pracownika . To jest tak jakbyś miał zapalenie płuc i kazali by Ci się brać za robotę bez ociągania . Z boku ktoś by popatrzył i by powiedział , że próżniak ! tak wolno pracuje , czy jego kolega by czuł to co ten chory człowiek , przypuszczam że nie ! . A ta zabawa skończyła by się dla z teranego człowieka ,śmiercią bo rozumiem że takie są założenia rządowe .

Najnowsze wpisy