Forum Forum emerytalneInne

Tusk mięknie? Nauczyciele zachowają przywileje

Tusk mięknie? Nauczyciele zachowają przywileje

Wyświetlaj:
marek 19.53 / 83.24.2.* / 2008-11-19 10:37

szef ZNP Sławomir Broniarz ustalił z minister pracy Jolantą Fedak,


Krótko mówiąc Tusk dogadał się z SLD.

A pozostali teraz już nie odpuszczą.
josta / 83.6.164.* / 2008-11-19 11:52
To laba nie robota!!!! Spracowany nauczyciel...2 miesiące wakacji, 2 tygodnie przerwy świątecznej, 2 tygodnie ferii, a jak już w pracy to krótko .
NIE MAJĄ MORALNEGO PRAWA do życia na koszt tyrających ciężko rówieśników w innych zawodach!!!
alicja841 / 178.235.209.* / 2013-04-07 19:26
Nie wiem jak mają nauczyciele w szkołach ale my nauczyciele w przedszkolu mamy 35 dni urlopu. Prosty rachunek - 9 dni więcej od przeciętnego Kowalskiego. Pracujemy krócej? 5 godzin dydaktycznych z wychowankami, 3 godziny na przygotowanie zajęć, pomocy dydaktycznych,dekoracji, papierkową robotę, szkolenia i do dyspozycji dyrektora. Taka laba? 5 lat studiów pedagogicznych i proszę bardzo, każdy może być nauczycielem.
lara / 83.1.81.* / 2012-03-23 23:35
Proszę bardzo- trzeba było zostać nauczycielem, skoro Josta tak narzeka! Droga stoi otworem!
ghgfhg / 195.117.93.* / 2008-11-19 17:16
Jak tak swietnie pracuje sie w szkole, to proszę złozyć CV i ... powodzenia może szanowną panią
przyjmą do pracy w szkole i wtedy porozmawiamy. Każdy może spróbować
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-11-20 11:57
A właśnie, że nie każdy, kto ma odpowiednią wiedzę, wykształcenie i umiejętności dydaktyczne może zostać nauczycielem, bo karta nauczyciela stawia bariery administracyjne w zatrudnianiu osób z poza klanu nauczycieli. A jeżeli Rząd ustąpi to znaczy, że ma gdzieś dobro kraju i poświęci następne miliardy podatków płaconych przez Uczciwych Cichych i Pracowitych Polaków, aby utrzymać pozorny spokój i notowania poparcia w sondażach, ale się pomyli, bo nas jest więcej i w następnych wyborach możemy zagłosować tak, że nikt, kto popiera utrzymywanie nieuzasadnionych przywilejów ekonomicznych nie znajdzie się w Sejmie ani w Senacie. Wszak cichych i pracowitych podatników jest w Polsce zdecydowana większość. Niech nasze podatki są przeznaczane wyłącznie na cele publiczne a nie na indywidualne przywileje emerytalne dla tych co głośniej i więcej strajkują i protestują ale mniej i krócej pracują.
tara / 2008-11-18 22:12 / Tysiącznik na forum
To skandal aby ludziom co ciezko pracuja na zmiany w warunkach szkodliwych dla zdrowia odbiera sie prawo przejscia na wczesniejsza emeryture a tu prosze ,dosyc ,ze nauczyciele uwazaja sie za święte krowy ,co im się należy po dwa tygodnie ferii,dwa miesiące wakacji ,obijania się na lekcjach i ograniczenia sie jedynie do wymagań od ucznia w zamian nic od siebie nie dając ,co wymusza nas rodziców do opłacania korepetycji . Czy ktoś teraz słyszy aby dzieci miały do domu zadane napisanie wypracowania ,po co przeciez takie wypracowania trzeba sprawdzć, w niektorych szkołach dochdzi już do takich anomali ,ze młodzież musi prosić nauczycieli aby wyłożyli temat i w odpowiedzi słysza aby sobie wzieły korepetycje i bardzo często polecana jest kolezanka.Jestem zbulwersowana decyzją premiera Tuska ,nie ma twarzy obiecał .że nie ulegnie naciską ,Teraz dosyc ,ze bedziemy pracowac dla tych darmozjadow na korepetycje ,to i nadal na ich emerytury,SKANDAL
MSP 7 / 2008-11-19 17:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tusk był nauczycielem i ma może obawy o powrocie do zawodu...
tdb / 78.8.222.* / 2008-11-19 07:00
Ty na kasie w Biedronce zarabiasz wiecej niz nauczyciele wiec skoro tak im zazdroscisz 'obijania sie' za 1100 zl i wakacji to zloz podanie. Ah sorry, zapomnialem ze zeby byc nauczycielem trzeba byc bardzo dobrze wyksztalconym.
Kiedys, gdy moj ojciec byl nauczycielem to zarabial malo ale przynajmniej byl szanowany. Teraz, dzieki takim opluwaczom jak Ty, zawod ten zostal zmieszany z blotem...
josta / 83.6.164.* / 2008-11-19 11:54
Proponuję zmienić pracę na kasę w Biedronce. Kwalifikacje wystarczą, pracowitości i pokory może jednak zabraknąć...
jonatan / 195.117.93.* / 2008-11-19 17:19
Ty josta - zazdrościsz chyba nauczycielom. Zmien człowieku zawód, popracuj jakis czas z grzcznymi i ulozonymi dziecmi, tak jakis rok, no chociaz pól, to mozemy pogadac.
Oj zazdrosc, zazdrośc. Zal mi cie biedaczku.
MSP 7 / 2008-11-19 17:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nikt, nikogo nie przymusza (na szczęscie) do danego zawodu. Do żony narzekającej (budżetówka) kiedyś doradziłem, żeby zmieniła kwalifikacje - od tego czasu innym podpowiada, że nie są przywiazani do danego zawodu jak przyslowiowego stołka... Ublizanie jednak innym (i to można domyslać się ludzi z niby wyższym tym na stanowiskach niższych (tu z wykształceniem może być różnie) jest niegrzeczne...
Garand / 2008-11-19 09:52 / portfel / Bywalec forum
Nie dziwne, że nie ma kasy na płace dla budżetówki w tym dla nauczycieli, skoro duża jej część jest przejadana przez biednych, spracowanych, wcześniejszych "emerytów"...
MSP 7 / 2008-11-19 17:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Słusznie - jeżeli jest ok. 600tys. nauczycieli i pracują ok. 30 lat - długość życia jest inna - na emeryturz średni są ok. 40 lat to jest 1mln 400tys ludzi do utrzymania - to wszystko jest budżetówka.
Zakładając średni 20tys brutto na jedną osobę rocznie to jest prawie 30mld złotych.....resztę możecie dopowiedzieć - płacą na to (i tym samym mniej uzyskują finalnie) wszyscy pracujący nie w budżetówce i prowadzący interesy...
nauczyciel_ / 195.117.93.* / 2008-11-18 22:50
Jak tak swietnie pracuje sie w szkole, to proszę złozyć CV i ... powodzenia może szanowną panią przyjmą do pracy w szkole i wtedy porozmawiamy. Każdy może spróbować.
fetta / 83.5.183.* / 2008-11-19 01:26
zapraszam do huty, spróbuj szczęścia
man13 / 2008-11-18 23:41 / Tysiącznik na forum
Wiesz dla czego polskiego nauczyciela traktuje się jak "kundla"?
nauczyciel_ / 195.117.93.* / 2008-11-19 09:25
Ja ponownie zapraszam do szkoly skoro jest tam tak dobrze. Ja np. nie chcę pracować s hucie, bo przeciez w szkole jest lepiej. czekamy na nowych pracowników. Zapraszamy do sielanki, wakacje, ferie i co tylko chcecie ... o zxapomnilbym 18h pracy normalnie bajka. czekamy, ludu pracujacy miast i wsi do szkoly, bo tam rewelka jest.
josta / 83.6.164.* / 2008-11-19 13:14
Każdy z nas wybiera gdzie i za ile pracuje. Pracujemy i zarabiamy. Nie pracujemy- nie zarabiamy. Zasady nie pracujemy pracują na nas inni nie ma.
KX / 80.249.248.* / 2008-11-18 21:24
Inni maja to czemu ja nie miałbym mieć? Ja też ciężko pracuję i chciałbym mieć co roku wakacje i przynajmniej raz w karierze zawodowej płatny roczny urlop. Ja też tak chcę!!!
hilek / 195.117.93.* / 2008-11-19 17:20
Jak tak swietnie pracuje sie w szkole, to proszę złozyć CV i ... powodzenia może szanowną panią
przyjmą do pracy w szkole i wtedy porozmawiamy. Każdy może spróbować
Pilsener / 2008-11-18 21:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie masz politycznych pleców, to wara od koryta - władza się wyżywi, a sektor prywatny, który na nią pracuje, niech s... Oczywiście jak oni ciężko pracują i jak mało zarabiają - a jak chce się ograniczyć zatrudnienie, to dopiero wyłazi szydło z worka - urzędnicy (a nauczyciel to też prawie urzędnik) to jedna z najbardziej zadowolonych grup zawodowych w polsce.
piro / 79.190.126.* / 2008-11-18 22:12
I znowu to samo ech szkoda gadac!!!Tusk jeszcze nie dawno mówił ze nie ustapi ale siła zwiazków znowu góra a wiekszosc niech dalej z********* na tych "ciężko"pracujacych do usranej smierci
man13 / 2008-11-18 23:39 / Tysiącznik na forum
A ta "większość" jakoś pomoglą w kwestii unormowania/wycofania wcześniejszych emerytur?

Najnowsze wpisy