Forum Forum emerytalneInne

Emerytury pomostowe - dziś decyzja prezydenta

Emerytury pomostowe - dziś decyzja prezydenta

Money.pl / 2008-12-15 08:48
Wyświetlaj:
El Shilo Elohim / 83.15.206.* / 2008-12-16 09:18
Artykuł 38:
Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.

Cтaтья 38:
Peспубликa Пoльшa oбeспeчивaeт кaждoму чeлoвeку прaвoвую oхрaну жизни.

Artikel 38:
Die Republik Polen gewährleistet jedem Menschen rechtlichen Schutz des Lebens.

Article 38:
La République de Pologne garantit à tout homme la protection juridique de la vie.

Article 38:
The Republic of Poland shall ensure the legal protection of the life of every human being.

***

Komentarz:

Rzeczpospolita
zapewnia każdemu człowiekowi
prawną ochronę życia a to znaczy,
że przepisy pozakonstytucyjne muszą określać
kto oraz w jaki sposób ma zapewnić
każdej osobie to co jest jej potrzebne
do tego by żyła ciesząc się życiem
wśród szczęśliwych osób.
KAP / 2008-12-15 14:18 / Tysiącznik na forum
sprostowanie: Emerytury pomostowe - dziś decyzja brata prezydenta
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-12-15 12:19
Wszawica i swiezb oznaką dobrobytu w cudownym kraju
mycha10 / 2008-12-15 12:36 / Bywalec forum
raczej bałaganu w szkole i świadectwo " ciężkiej " pracy nauczycili i ich poczucia obowiązku
zorro25 / 81.190.145.* / 2008-12-15 11:25
Tusek zapomniał wytłumaczyć Kaczorkowi, że to co robi z emeryturami to jest dla dobra ludzi pracy, żeby im sie też lepiej żyło. Może Kaczorek odpali przez przypadek TVN, tam go o tym poinformują, ładnie wytłumaczą, no i chłopak nie zawetuje tej ustawy.
ottt / 2008-12-15 11:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przy okazji będzie można sprawdzić jak lewicowa jest lewica.
Pilsener / 2008-12-15 08:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wtedy nikt nie będzie miał przywilejów i będzie spokój. Ale to zależy od tego, co mu brat każe, żeby mógł zameldować co trzeba.
Wsciekly / 87.205.180.* / 2008-12-15 09:22
Jesli PO chce dalej rzadzic to niech wrocido propozycji Pana Prezydenta i Zwiazkow -macie na zalatwienie spraw emetalno rentowych rok,bo jesli nie to marnie to widze!
kozyk / 77.114.207.* / 2008-12-15 19:28
A co przez rok załatwisz ??
Związkowcom zawsze będzie mało jeszcze nam dowalą więcej "ciężkich" zawodów i na emeryturę będą przechodzili 35 latkowie a zarabiać na nich będą przedszkolaki!!
KAP / 2008-12-15 14:16 / Tysiącznik na forum
chciales napisac do propozycji jarka kaczynskiego...
mycha10 / 2008-12-15 10:30 / Bywalec forum
Najlepiej zlikwidowac wszystkie złodziejskie przywileje dla leni-pomostówki i przejściówki.Dlaczego wciąz podatnicy muszą utrzymywac tylu nierobów?Przecież tych co płacą jest znacznie więcej ,a krzykaczy-wyłudzaczy ze zwiazków mało i to oni nas szantażują.Nastepny straszy.Jak tak źle ,to zmienic pracę,a nie okradac rodaków
ottt / 2008-12-15 11:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jasne, że tak. A następnie sprywatyzować bez żadnych wyjątków służbę zdrowia, zlikwidować kuroniówki, zlikwidować policję i straż pożarną a następnie po kolei: trzynastki, urlopy - jakiekolwiek, zwolnienia lekarskie, paczki na święta mikołaja i zajączka a wówczas wprowadzić obowiązek skrobania wszystkich dzieci i zabijania starców.
W końcu od czegoś trzeba zacząć. @mycha10 na prezydenta!
mycha10 / 2008-12-15 11:51 / Bywalec forum
Teoretycznie wszyscy powinni byc równi wobec prawa,a ci na pomostówkach sa uprzywilejowani-inni muszą na ich przywileje pracowac.W kraju teoretycznie katolickim państwo utrzymuje złodziejstwo.To wyłudzanie pieniędzy nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Teraz są już prywatne placówki lecznicze i wszyscy chętniej z nich korzystaja niż z państwowych.W państwowych tylko wybrani mogą bezpłatnie korzystac z tego przywileju, a reszta może zdychac bez opieki lub płacic łapówki i tak nie wiadomo za co.Widac,że jesteś tym wybranym i bezczelnie wszystkie pojęcia mieszasz.Skoro z ciebie taki wierzący,to dlaczego zmuszasz innych,żeby musieli cię utrzymywac.Okradanie rodaków jest taki moralne?
raf73 / 89.171.138.* / 2008-12-15 11:36
Co to za pomysł, żeby zakłady pracy rozdawały paczki na Św. Mikołaja? To pracownicy tak mało zarabiają, że musi im zakład dokładać? To nie lepiej, żeby zakład dał pieniądze? Czy może pracownicy są tacy niedorobieni, że nie umieją sobie kupić paczek?

A o co chodzi z tym "zajączkiem" i trzynastkami? 12 lat już pracuję na etacie, a takich dziwactw jeszcze nie widziałem. Gdzie Ty pracujesz, na kopalni czy w jakimś innym relikcie? Wczasy pracownicze też tam macie? A radę zakładową i Podstawową Organizację Partyjną też?
ottt / 2008-12-15 11:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie ma ani paczek ani rady, ale zdrowy rozsądek się uchował. Ale musisz przyznać, że pomysł ze skrobaniem dzieci i zabijaniem starców jest przedni: zniknie problem paczek i emerytur. Podobnie jak pełna prywatyzacja służby zdrowia: zniknie bieda, bo selekcja naturalna jest nieubłagana jak wyroki sądów rejonowych.
Generalnie zlikwidować się powinmno wszystkie służby, bo bogatych będzie stać, żeby mieć prywatne a biednych nie będzie. Dobrze będzie też wrócić do starej, dobej, hitlerowskiej eugeniki: wówczas będziemy mieli samych zdrowych, mądrych blondynów.
Tylko jak się ma do tego hasło: Irlandia? Czy ktoś na tym forum wie, jakiego koloru są włosy Irlandczyków?
FirezeuG / 2008-12-15 12:44 / Tysiącznik na forum
Oj stary tobie to się chyba do cna pomieszało w głowie. Moze za dużo zielska dodajesz do tytoniu.
Myślę że masz strasznie jednokierunkowe myślenie. Niestety ten kierunek to "moje finanse". Co mnie interesuje że gdzeiś w jakimś miejscy ludzie na święta nie dostaną paczki od swojego pracodawcy. Mi nikt nie daje i nie płaczę z tego tytułu. Mocno przesadzasz też z tą eutanazją i aborcją. Powiedz mi może czy dzisiaj jest lepiej w tej kwestii. Może emeryt który bierze 500 zł emerytury po 40 latach pracy to nie jest powolne umieranie, albo rodzina która zarabia łącznie 1500 zł pracując gdzieś na wsi i pojawia się dzieciaczek to może nie jest sztuczna aborcja. Więc jak się ma do tego sytuacja "emeryta" w wieku 40 lat biorącego 1500 zł i dorabiającego jeszcze do tego, albo rodzina górników gdzie dostali już mieszkanie i biorą łącznie 4000 przyczym ta rodzinka która dostaje 1500 wykłada na nich 200 ze swoich przychodów bo to "uprzywilejowana" grupa społeczna.
Proponuję się zastanowić nad tym co piszesz. Tak czy inaczej nie bronię ci mieć własnego zdania pomimo tego że jest błędne.
podatnik_ / 79.162.38.* / 2008-12-15 12:29
w PAŃSTWOWYM szpitalu za 'luksus' jakim jest obecność położnej przy porodzie mojej żony musiałem zapłacić 1200zł!!!!! zastanówmy się więc, czy przypadkiem komercjalizacja służby zdrowia nie dokonała się za naszymi placami. po co więc UDAWAĆ że wszystko jest za darmo??

po co w takim razie moje składki, jeśli kiedy pomoc jest potrzebna to i tak muszę zapłacić (za teoretycznie darmowe świadczenia)?!
mycha10 / 2008-12-15 12:02 / Bywalec forum
Na paczki płaca wszyscy zatrudnieni,a dostają wybrani,co maja dzieci.To właśnie teraz jest ukryta eutanazja,bo nie mozna doprosic się badań,a niektóre wykonują tylko w szpitalach,więc nie mozna zapłcic-tak jest na prowincji.Na szczeście powstaja powoli prywatne placówki,gdzie wiadomo za co się płaci.Tak samo z lekami, nowości też przeważnie dla wybranych.Nie plec więc bzdur, bo teraz jak w komunie tylko wybrani maja wszystko,a inni muszą na nich tyrac bez żadnych praw i wszystkie lenie z budzetówki nie chcą stracic tych złodziejskich uprawnień.
ottt / 2008-12-15 12:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sugerujesz, że bezrobotny będzie miał to samo co Kulczyk w prywatnym zakładzie? Przy okazji: na 13-tki też kasa była odkładana ze środków dla pracowników i jest tak do dziś.
Jeżeli ja plotę bzdury to jak nazwiesz swoje produkty inteklektualne? Wszyscy na pomostówkach pracują równie cięzko co pani Krysia w sekretariacie premiera Tuska? Albo pan Mietek zza kasy w "pasikoniku"? Tak się składa, że mam w rodzinie parę osób które pracują w mundurze w warunkach które moim zdaniem uwłaczają ludzkiej godności: przepisy są ułożone jak dla faktycznej służby a pensje są niższe od tych jakie mają betoniarkowi na budowie.
mycha10 / 2008-12-15 12:35 / Bywalec forum
Widac,że jesteś po stronie biorców,dlatego wszystko mieszasz i uciekasz od właściwego tematu.Niemoralne jest wyłudzanie na siłe przywilejów,których nie ma w innych krajach.Sam piszesz,że ludzie z pomostółwkami pracują,więc gdzie stracili to zdrowie skoro nadają się do pracy?Jeżeli zakład jest prywatny i ma zysk,to pracownicy mogą miec przywileje.W budżetówce,przy stratach i tak na wszystko muszą się składac podatnicy, którzy tych przywilejów nie mają i pracują nieraz na minimalnej stawce,bo pracodawcy nie stac na nic więcej .Tak duże są obciążenie pozapłacowe
spinn / 83.24.21.* / 2008-12-15 15:28
ja sie zgadzam z mycha10.
i naprawde uwazam, ze nie powinno by c zadnych przywilejow. dla nikogo i basta.
to bylo by sprawiedliwie. gdy sie ludziom rozdaje wedlug potrzeb to wtedy ich potrzeby zaczynaja rosnac tak szybko, ze ciezko je bedzie zaspokoic chociaz bysmy wszystkich bogatych nazwali zlodziejami i opodatkowal ich za kare za to, ze lubia miec pieniadze i sa gotowi pracowac 16 godzin dziennie, 6 razy w tygodniu aby miec ich wiecej.
a nauczyciele i inne uprzywilejowane grupy zawodowe o 1545 albo o 1630 sa juz spakowane i wracaja do domu ............ tak sie nie da bo wszyscy pracowici wtedy wyjada z tego kraju i kto zarobi na tych leni z budrzetowki ????????
ottt / 2008-12-15 12:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sugerujesz, że powinni pracowć tak długo aż stracą zdrowie? Wówczas idzie się na rentę a nie na emeryturę. A w jak jest w innych krajach proponuję sprawdzić: zacznij od Francji i Niemiec. Tam biorcy to dopiero mają; tak biurowi jak i mundurowi. A nawet w Czechach mundurowi przechodzą na emeryturę po 10 (tak!) latach choć jest to posunięcie zupełnie nieopłacalne - jak w Polsce, gdzie po 15 latach można dostać 40% ostatnie jpencji, czyli -hmm, ile? 700-800 zł?
Nie kpijmy, dobrze.
FirezeuG / 2008-12-15 12:55 / Tysiącznik na forum
No tak totalna kpina.
Zgadzam się z tobą.
Przecież dostawać do końca życia 700 za to że poprostu jesteś to przecież jakaś masakra. przecież powinno się dostawać 100000. Albo więcej, co będziemy sobie żałować.
Powiedz mi może gdzie jest ten nieziemski stres i złe warunki pracy. Kumpel z granicznej w lecie przez 2 tygodnie praktycznie nie wychodził z koszar bo wytrzeźwieć nie mógł. Koleżanka która pracuje jako konduktor jedyne co robi to śpi przez połowę kursu a potem obchód i kimono ponownie. Kuzyn z Policji na wsi staje sobie pod gruszą na pół dnia a potem na komisarjat i laski w sieci ogląda. Niedoszły mój teść był górnikiem i teraz "zacharowany" na śmierć człowiek jedyne na co ma teraz siłe to praca w budowlance. Poprostu koszmarnie się ci ludzie męczą. Normalnie wysiłek ponad miarę.
OTTT przestań pleść bzdury.
ottt / 2008-12-15 12:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Poza tym zauważ, że największe poza płacowe obciążenia fiskalne to akcyza i vat.
pzdr.
ottt / 2008-12-15 15:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pomikkając kwestię niezwykłosci twoich znajomych i bliskich pragnę zauważyć, że obecnie za to, co piszesz ściga prokurator i to w realu o czym możesz przekonac się przeglądając google. Poza tym za wiele z obowiązków jest obłożona odpowiedzialnością karną o czy możesz również się przekonać klikając tę samą wyszukiwarkę.
Ponad to pragnę zauważyć, że nie odniosłeś się w żaden sposób do przykładów innych państw. O czym to świadczy odpowiedz sobie sam.
FirezeuG / 2008-12-15 16:30 / Tysiącznik na forum
Chciałbym powiedzie że nie generalizuje osób z żadnego zawodu bo wszędzie są lenie i pracusie.
Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem ale jeśli uważasz że każdego pracującego na czarno ręcistę ściga prokurator to mocno się mylisz. Gdyby było inaczej to nie mielibyśmy szarej strefy. Jeśli chodzi o obowiązki (też nei mam pewności czy się rozumiemy) obciążone odpowiedizalności karną to są takie wszędzie (nawet ja w prywatnej firmie za błąd mogę zapłacić kilkoma latami odsiadki) a w prywatnym przedsiębiorstwie nie można złożyć winy na kogoś innego tak prosto jak w budżetówce (wystarczy tylko przytoczyć sprawy zaniedbań i przekroczenia uprawnień które się toczą w sądach).

Jeśli chodzi o inne państwa to jak poszukasz moich wypowiedzi z wątku o podobnej tematyce to znajdziesz historyjkę jaką kiedyś opisałem. Tak w skrócie: pracując w niemczech rozmawiałem ze związkowcem z BMW i kiedyś mieli pomysł na strajk w sprawie podwyżek. Kwestia upadła kiedy zarząd firmy powiedział im że jak dostaną podwyżki to w przeciągu 3 lat pracę straci około 40 % pracowników. Przedstawili na to analizę ekonomiczną i strajk nawet nie doszedł do skutku. Na takiej podstawie sądzę że sytuacja w sprawach pomostówek itp w naszym kraju kompletnie nie jest porównywalna do tej za granicami (przedewszystkim dlatego że nasi związkowcy mają sobie zanic kwestie makroekonomiczne)
FirezeuG / 2008-12-15 13:16 / Tysiącznik na forum
A ja myślałem że ZUS ale może się myle.
ottt / 2008-12-15 15:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zus przy vacie i akcyzie nie ma szans.
FirezeuG / 2008-12-15 16:11 / Tysiącznik na forum
oooo a to ciekawe. Jeśli możesz to wyjaśnij mi w jaki sposób mocniej na obciążenie pracodawcy wpływa VAT i akcyza. Jeśli dobrze mi się wydaje to można się starać o zwrot podatku vat ewentualnie wlicza się go w koszty itd. Akcyza objawia się tylko w paliwie i energii elektrycznej bo chybanie można "wbić" w PIT zakupu wódki i papierosów. W przypadku akcyzy to też jest liczone jako koszt więc obciążenie jest to niewielkie dla pradodawcy. Jednymi z niewielu sytuacji w których może to być spory wydatek w próżnię to jeśli prowadzisz działalność produkcyjną w której zużywasz masę prądu albo masz firmę transportową.
Natomiast ZUS i jego pochodne (ubezpieczenie zdrowotne) mają dwie zasadnicze wady.
Po pierwsze: wysokość składek ma się nijak do świadczeń które otrzymujemy.
Po drugie: nie ma możliwości rezygnacji z tego obciążenia (mówię o sytuacji w której chcesz wpłacać kasę na lokatę i z tego będziesz się utrzymywać i kiedy samodzielnie płacisz za opiekę medyczną, czyli naprzykład w moim wypadku).
Dodatkowo wysokość tej składki jest kosmiczna i nie przystająca do żadnych realiów.
Przykład: Zarabiając 2800 netto twój pracodawca musi przeznaczyć na twoją pensję prawie 4000. Chyba widać tu pewien dysonans.

Właśnie z tych powodów uwżam że to jest takzwany "gwóźdź".
Lorunia / 87.96.48.* / 2008-12-15 15:02
Może ta ustawa by przeszła jakoś przez pana prezydenta , ale rząd zbyt pazernie podszedł do sprawy , ponieważ kryteria , które miały decydować o przyznaniu pomostówki z czym można się było jakoś pogodzić jeszcze zaostrzono przez to , że uprawniony który spełnia wszelakie warunki musi do dziś pracować w tym uciążliwym miejscu . Przecież to paranoja, bo 15 lat przed 1999 r. i te 10 lat do naszych czasów to już 25 lat w szczególnych warunkach a przecież minimum to 15 lat . Dany pracownik ze zrujnowanym zdrowiem przecież pracuje gdzieś indziej , poniewierany bo nie ma tej sprawności co inny równolatek nie mówiąc o młodszych . A rząd wmawia , że pomostówka należy się tym co przepracowali przed 1999 r. 15 lat w szczególnych warunkach ! i znajdować się na liście uprawnionych a drobnym druczkiem dodaje się , że trzeba pracować po 2008 roku ! ! !....aby pozbawić nawet tych co niby dano te uprawnienia ...,żałosne , może nawet perfidne zagranie rządu.
hgfhgf / 89.74.26.* / 2008-12-15 15:38
za komuny nie było takiego socjalizmu jaki chcą teraz zrobić
gęsty / 83.24.79.* / 2008-12-19 22:09
walnięty Tusk w hitlerowski łeb
wara

Najnowsze wpisy