Forum Forum emerytalneInne

Od 1 stycznia nikt nie przejdzie na wcześniejszą emeryturę

Od 1 stycznia nikt nie przejdzie na wcześniejszą emeryturę

Wyświetlaj:
ewagrad / 88.156.96.* / 2008-12-17 13:49
a co z tymi co mają po 42 lata pracy w HUTNICTWIE ale nie mają jeszcze wieku??? czy muszą pracować do 65 lat /mężczyzna/ może mi ktoś odpowie . Pozdrawiam wszystkich czytających.
?! / 2008-12-17 11:59 / Tysiącznik na forum

2020 roku kosztowałoby budżet państwa, czyli wszystkich podatników, 44,9 mld zł. Taka kwota Mogłaby być więc zaoszczędzona przez budżet.

Nie mam zamiaru utrzymywać 30-kilkuletnich emerytów!!! Nie może do pracy? Od tego jest renta! Śmieszą mnie wojskowi i inni tej maści emeryci. Swoim uporem przy specjalnych przywilejach potwierdzają, że nasze służby mundurowe składają sie z osób chorych. Rozpirzyć to towartzystwo wzajemnej adoracji!!!
stefan101 / 85.128.51.* / 2008-12-16 21:40
Tak się zaplątuje w swoim kunktatorstwie, knuciu i intryganctwie, że aż się sam zakiwał. Jak jego brat 2 lata temu.

Jeszcze liczy na bunt społeczny, który obróci się przeciwko rządowi i myśli, że tak śmiesznie i sprytnie Donkowi dowalił.

Ale każdy, komu moherowy beret oczu nie zasłania - widzi jasno, że ten tchórzliwy przygłup krwi dałby sobie utoczyć, żeby zniszczyć państwo, którym nie rządzi jego najwspanialszy bliźniak...
?! / 2008-12-17 12:03 / Tysiącznik na forum
Jeszcze dwa lata. Tylko i aż, niestety.
kamil64 / 83.28.57.* / 2008-12-16 21:22
moim zdaniem nie powinno się ustalać sztywnego wieku emerytalnego bo po co zmuszać kogoś do pracy systemem prawnym. Wysokość emerytury powinna zależeć tylko i wyłącznie od kwoty zebranego kapitału na koncie emerytalnym i wieku przejścia na emeryturę , ktoś kto przechodzi na emeryturę w wieku młodym powinien otrzymać tyle ile wypracował tzn mało Nie powinno też być wtedy ani minimalnej ani maksymalnej emerytury,Ludzie sami będą chcieć pracować dłużej Wiek emerytalny sztywny dla różnych zawodów to bezsens sam znam osoby które nie mają wieku emerytalnego ale nie mają siły do pracy renty otrzymać też nie mogą męczą się sami męczą też współpracowników i powinni sami mieć możliwość odejscia na emeryturę a nauczyciel wf nie wysilający się w ruchu dotleniony zdrowy w wieku 50 lat zgodnie z prawem idzie na emeryturę czy to ma sens i wielu broni ten chory stan prawa jakby żyli na księżycu i niczego nie rozumieli nie widzieli Cz możliwa jest rezygnacja z wieku emerytalneg ustalanego w sposób sztywny jeśli nie to dlaczego może ktoś mi odpowie z góry dziękuje
Bernard+ / 83.22.105.* / 2008-12-16 18:06
Brawo SLD nie pomagajcie odrzucać prezydenckiego veta do ustawy o emeryturach pomostowych. Słusznie jesteście z ludźmi pracy, czyli z tymi, co pracują w swoim życiu co najmniej 45 lat zanim w wieku 65 lat życia przejdą na krótką emeryturę więc nie lenią się na cudzy koszt i nie obijają się od 45 lub 55 roku życia po zaledwie 20 latach regularnego odbijania karty zegarowej i obijania się przez 8 godzin na państwowym etacie, lub więcej mając dni strajkowania i protestowania niż wydajnej pracy. A powodem do strajków zawsze było tylko to, że ich nierentowne zakłady pracy za mało im płacą, więc po tym udawaniu, że coś robią szli sobie zasłużeni zawodowi związkowcy na wcześniackie emerytury, aby nadal długo i wygodnie, żyć na koszt ludzi pracy. Brawo Prezydent wreszcie podjął Pan słuszną decyzję ustawa przygotowana przez PO była zła, bo w ogóle po 01 -01- 1999roku nie powinno być żadnych przywilejów emerytalnych i zamiast przywileje modyfikować należy je po prostu znieść uchylając wszystkie ustawy, którymi te niesprawiedliwe przywileje wprowadzono w tym KRUS a wszyscy pracujący powinni być ubezpieczeni w jednym powszechnym systemie emerytalnym, w którym wysokość emerytury zależy od sumy wpłaconych składek zaś, kto wcześniej straci zdrowie to przejdzie na rentę, która może być godna jego wcześniejszego wkładu, bo powinna być tym wyższa im więcej składek ktoś wpłacił, więc jeżeli ktoś zachoruje np. mając 61 lat to jego renta nie powinna być o wiele niższa niż emerytura po osiągnięciu 65 lat. Zaś, kto stracił nieszczęśliwie zdrowie zbyt wcześnie, aby mieć odpowiednią sumę składek, ten powinien otrzymać minimalną rentę opłacaną solidarnie składkami zdrowych pracujących Polaków, dodatkowo gwarantowaną przez budżet państwa. Jeszcze raz brawo Prezydent i brawo SLD nie pozwólcie, na żadne nowe ustawy i żadne nowe przywileje dla nauczycieli również. Kto nie może być nauczycielem po 45 roku życia, bo nie uzyska pozytywnych wyników badań niech idzie na rentę inwalidzką a nie na emeryturę. Wszak nauczyciele nie pracują w oparach dymu koksowniczego lub ołowiu i siarki czy innych rakotwórczych substancji a mając wyższe wykształcenie wiedzą, że o zdrowie trzeba dbać i wiedzą jak należy to robić.
MSP 7 / 2008-12-16 17:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Obojetnie co mial na myśli Prezydent - dobrze stało się, że nie będzie "balastu" kolejnego dla społeczeństwa w postaci wcześniejszych emerytur.
Specjaliści, których zatrudniam - szli z innych działów na wczesniejsze emerytury - ja nie mam chętnych do pracy - w związku z tym zmaleje moja sprzedaż, moje podatki, ZUS-y odprowadzane, małym przecinkiem wpłynie to na makro- ale tysiace takich jak ja firm - to już jest problem. Należałoby się zastanawiać nad podwyższeniem wieku emerytalnego a nie "produkcją młodych emerytów". Ja z pewnością, na miejscu tych innych też poszedłbym na tą wcześniejszą emeryturę - ale od tego wybraliśmy posłów, żeby mysleli perspektywicznie a nie pod kątem % bieżących notowań.
asda / 84.38.98.* / 2009-03-17 20:07
Jesli ktos siędzi na tyłku to by chciał pracowac jak najdłuzej.Amy chcieli bysmy troche na emeryturze odpocząc i dlatego wiek powinien wynosic 58 lat dla mężczyzn pracujących w warunkach ucjązliwych jak górnicy hortownicy,hutnicy,manewrowi,oczyszczace,ci ludzie powinni bez trudu przechodzic po 58 lat wtym 30 lat pracy i 20 w warunkach uciązliwych.
to by chciał pracowac jak najdłuzej.Amy chcieli bysmy troche na emeryturze odpocząc i dlatego wiek powinien wynosic 58 lat dla mężczyzn pracujących w warunkach ucjązliwych jak
kozyk / 77.115.36.* / 2008-12-16 20:28
Na całym świecie podnosi się wiek emerytalny oraz zrównuje dla obu płci!
Tylko w Polsce wszyscy ludzie w wieku 30 lat pójdą na emeryturę a Irlandia zbuduje nam się sama!
A kobiety to chcą równo uprawnienie tylko wtedy, gdy mają z tego korzyść!
emerytka-1 / 83.21.83.* / 2008-12-26 12:05
Ale w Polsce kobiety pracują n a dwóch etatach - dom i praca, + wychowywanie dzieci - chyba im się należy wcześniej odpoczynek. Przecież klasyczny 50 - 60 - latek w Polce to : gazeta, piwko telewizor i odpoczynek po pracy, a kobieta po pracy do garów, sprzątania itp.
Więc chyba jej sie należy wcześniejsza emerytura.
Emerytka
MSP 7 / 2008-12-16 17:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wszyscy ci ktorzy "przyklepują" racje pomostówkom, czesto nie zdają sobie sprawy, że obecnie młody/młoda pracujaca nie otrzyma pensji np 2100netto, tylko 1940, ponieważ ktos musi utrzymać tych nieszczęśliwych "młodziaków" (młodych emerytur). Całe szczeście, że w mentalności tych młodych emerytów zmienia się i zdają sobie sprawę, że pobierają wczesniejsze emerytury na "krzywdzie" częściowo innych......
kozyk / 77.114.162.* / 2008-12-16 18:45
Niestety wolno się zmienia ponieważ pociąg do kilkuset złotowej dożywotniej podwyżki pensji jest silniejszy !!
Na emeryturze powinien po prostu być całkowity zakaz pracy i tyle!
A dla nauczycieli którzy dają korepetycje i nie płacą od tej kasy podatku po prostu powinno się obcinać dłonie !!
sb / 83.12.116.* / 2008-12-16 15:47
BARDZO DOBRZE ZE ZAWETOWAŁ ---TO POWINNO WYGLĄDAĆ ZUPEŁNIE INACZEJ,----TEN KTO JEST CHORY POWINIEN DOSTAĆ POMOSTOWKI A ZDROWY CHŁOP LUB BABA JAK MOJA TEŚCIOWA ZDROWA BABA DUPA JEJ UROSŁA PRZYKLEIŁA SIĘ DO KRZESŁA I TYLE A ZDROWSZA OD NIEJEDNEJ 10-15 LAT MŁODSZEJ
kozyk / 77.115.98.* / 2008-12-16 20:36
chory powinien dostać rentę a nie emeryturę
zuzanna465 / 213.92.197.* / 2011-05-03 18:46
w Polsce za dużo jest rencistów, wielu z nich mogłoby pracować, myślę, że powinno się sprawdzić, czy renty są słusznie przyznane.
Przyszły emeryt (za 40lat) / 195.216.115.* / 2008-12-16 13:42
Wcześniejsze emerytury powinny być dostępne dla każdego, pod warunkiem, że dostanie emeryturę odpowiednio niższą w stosunku do tej którą by otrzymał w wieku emerytalnym.
Po przejściu na wcześniejszą emeryturę zakaż jakiejkolwiek pracy, chyba że poprzez swoją działalność gospodarczą.
Ciekawe czy wtedy tak wielu ludzi chciałoby iść na emeryturę za powiedzmy 350zł miesięcznie ?
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-12-16 18:13
Jak by rząd powiedział społeczenstwu prawde nie było by tego krzyku o dopłacaniu. Ta ustawa tak własnie była skonstruowana mniej wpłacałes dłuzej bedziesz pobierał mniej dostaniesz i nikt kto nie musi nie przeszedł by na pomostówke bo stanowic ona bedzie ok 30% jego dochodów.Ale lepiej napuscic ludzi na siebie a samemu zając sie okradaniem wszystkiego
MSP 7 / 2008-12-16 17:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oczywiście - ale dokładnie mniej o kwoty, ktorych nie zapłaci do 65roku do ZUS i drugi raz mniej o te kwoty, które pobierze do 65roku. Nie wykluczone, że ktoś otrzymując nprmalnie w wieku 65lat 1500netto - jak przejdzie mając 57lat - otrzyma cały czas np. 870 miesięcznie emerytury....
Jasiu_ / 193.108.194.* / 2008-12-16 16:29
zdecydaowanie tak, 10 razy tak, zaraz by się okazało, że skorzystałoby z tego może 1% osób, z tych co teraz krzyczą.
Garand / 2008-12-16 13:02 / portfel / Bywalec forum
I tak ma być. Proponuję teraz rządowi, aby nic już z tym nie robił. To znaczy nie przygotowywał innych ustaw dotyczących pomostówek, okresów przejściowych itd. Taka sytuacja jest najbardziej sprawiedliwa i uzasadniona ekonomicznie.
Jak tak się stanie, to będę się teraz cieszył z "nieróbstwa" rządu :)
MiC_1977 / 87.105.187.* / 2008-12-16 12:14
Ja popieram wreszcie wszyscy będą równi wobec prawa. Mam nadzieje że rząd nie będzie szukał nowych kompromisów i tak pozostanie. Myślę że PO wie dzięki czyim glosą doszło do władzy i w jakim wieku jest jego elektorat (raczej związki zawodowe i emeryci do niego nie należą).
Bankier_7 / 2008-12-16 11:13 / portfel / Punktator
Rewelacja.
Prezydent zachowując się w mniemaniu "politycznie",czyli nie chcąć się narazić związkom - zawetował...
Niemniej jest to woda na młyn dla PO,gdyz teraz rzeczywiście nikt ich nie będzie miał a to jest jeszcze lepsze rozwiazanie, albo wszyscy albo nikt! - TAK JEST POPROSTU SPRAWIEDLIWIE I MORALNIE...
.
Finito.
MSP 7 / 2008-12-16 17:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Slusznie - gdyby tak pozostało jak jest czyli zero wcześniejszych emerytur - może kraj będzie szybciej się rozwijać - Jest to skandalem, że młody emeryt - nie rzadko specjalista w swojej dziedzinie "znika" z rynku pracy...
Wykształcenie specjalisty to nie jest "bajka" - musi urodzić się - uczyć, studiować; przez x lat robić specjalizację - potem"trochę" popracuje i........emerytura - Czy naprawdę jesteśmy tak bogatym krajem, żeby rozdawać pieniądze innych (ciężko przez nich wypracowane?)......
kozyk / 77.115.98.* / 2008-12-16 20:49
o jakich "specjalistach" mówisz ???

W tych robotnikach co pół dnia robią przerwy na papierosa w pół dnia jedzą śniadanie i piją kawę ??
Prawdziwi specjaliści nie uciekają tak szybko z rynku pracy ponieważ są oni dobrze opłacani i te parę groszy emerytury na pewno ich nie satysfakcjonuje i wolą zarabiać prawdziwe pieniądze!
BiG Size_ / 78.88.254.* / 2008-12-16 10:58
ooo... to dobra wiadomość. jestem przeciwnikiem wczesniejszych emerytur i im wiecej pieniedzy bedzie przez to w budzecie, tym lepiej. powinnismy sie cieszyc!
grzvb / 78.88.84.* / 2008-12-16 10:40
to pracy rodacy........nie dobrze mi się robi jak słucham związkowców........czy Ci ludzie w ogóle myślą o przyszłości, jak Oni sobie to wyobrażają !!!!!
i bardzo dobrze, że nie będzie żadnych pomostówek nareście......nie ma koniec i kropka... mam nadzieje że rząd sie nie ugnie i nie będzie szukał zgniłych kompromisów..... do pracy RODACY.....mi nikt nie daje muszę ostro pracować......

ps - apeluje o założenie związku ludzi przeciwko szkodliwej działalnośći związków ;-)))) i na nich .... pozdrawiam...
~Kris / 2008-12-16 10:32 / Tysiącznik na forum)
Wreszcie pokazał swój kapitalistyczny pazur.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy