Forum Forum emerytalneInne

Na emerytury może zabraknąć 5 mld złotych

Na emerytury może zabraknąć 5 mld złotych

Money.pl / 2009-05-22 08:15
Komentarze do wiadomości: Na emerytury może zabraknąć 5 mld złotych.
Wyświetlaj:
AntyZUS / 77.112.51.* / 2009-05-22 15:18
Olać ZUS. Ja pracuje na umowę zlecenie. Nie muszę płacić złodziejskiego ZUS-u i moja szefowa też nie, przez co oboje zyskujemy. Co miesiąc odprowadzam stałą kwotę pieniędzy na konto oszczędnościowe. Jeśli nie będę już mógł być aktywny zawodowo zacznę żyć z tego co odłożyłem. To i tak lepsze zabezpieczenie niż wiara w emeryturę z zus-u która i tak wystarczy tylko na 0.5l i może jakiś sznur!!! I przynajmniej mam pewność że wszystko to co odłożę wykorzystam na siebie, bez konieczności utrzymywania stada urzędników!!!
Leh / 2009-05-24 18:35 / Bywalec forum
A o inflacji słyszałeś? W latach siedemdziesiątych XX wieku ludzie zarabiali po kilka tys miesięcznie. To tak mniej więcej jak dziś. Ale w międzyczasie była denominacja - obcięto 4 zera. Oznacza to że jeżeli ktoś w tamtych czasach odłożył na konto milion złotych to dziś ma sto złotych. Czy jesteś pewien że jak Ty "przejdziesz na emeryturę" za 40 lat to w tym okresie inflacja będzie niższa? Może tak, a może nie. Powodzenia.
albowantyki / 213.158.199.* / 2009-05-22 21:52
tylko lokuj w diamentach, bo to co odłożysz podpieprzy ci system bankowy, który dąży konsekwentnie do plajty.
sceptyk / 2009-05-22 15:17 / Tysiącznik na forum
Ile będzie kosztował pavulon dla emerytur?
I czy można zmusić emerytów, żeby sami go sobie kupili i wstrzyknęli?
syd22 / 83.15.15.* / 2009-05-22 14:36
Nie ma się co dziwić. Znajoma pracowała w ZUS-ie. Stwierdziła, że nie ma takiej drugiej firmy (szkolenia, wyjazdy, imprezy itp). Skoro nie szanuje się kasy(zwłaszcza cudzej), kiedyś musi jej zabraknąć.

http://www.youtube.com/watch?v=6ioYx02K0Fo
mada___ / 213.158.199.* / 2009-05-22 10:38
1.Zlikwidować KRUS
2.Wrócić do normalnego naliczania emerytur górniczych. (rok pracy górnika jest obecnie liczony jako 1,5 roku).
3. Odebrać wreszcie wysokie emerytury esbekom
4. Zlikwidować emerytury mundurowe, emerytów przenieść do ZUS-u, zachowując finansowanie ich z budżetu, ale w proporcjonalnej wysokości do zarobków.

Na pewno znalazłoby się więcej niż 5mld zł, tylko żeby Tusk to zrobił musiałby mieć jaja, a tego mu brakuje. O prezydencie tego nie mogę napisać ze względów prawnych, ale uważam, że brakuje mu jeszcze czegoś więcej.
laser1 / 79.185.138.* / 2009-05-22 18:24
odp. mada____

Tak pomstujesz na emerytury mundurowe?
4. Zlikwidować emerytury mundurowe, emerytów przenieść do ZUS-u, zachowując finansowanie ich z budżetu, ale w proporcjonalnej wysokości do zarobków.
. Kto Ci bronił zostać "mundurowcem" - nie jest to taki słodki chlebek. Po 40 - tu latach "umundurowania" (mówię o wojsku) mam niecałe 1800 zł emerytury i zszargane zdrowie, a nawiasem mówiąc część "starych" emerytów otrzymuje emerytury w oparciu o ustawę o FUS.
Wapniak / 2009-05-22 08:25 / Tysiącznik na forum
Kiedyś o tym pisałem. Braknie, co było do przewidzenia. Rząd /nie tylko ten/-władza obecna niech dalej zajmuje się sobą, wysprzeda wszystko i po zabawie. Zresztą czy ma jakieś wyjście? Taka jest cena zmiany kierunku orientacji, przy nieudolnym gospodarzu szczególnie.
Kierowca bez własnego pojazdu może tylko pytać o drogę.... i słuchać co mu wskażą.
djfksl / 193.108.177.* / 2009-05-22 08:45
Mysle, ze to sa optymistyczne prognozy
UPRzejmy / 80.54.62.* / 2009-05-22 12:11
ja mysle ze braknie dodatkowe 5mld oprocz tych mld co wczesniej zakladano ze braknie
Lorunia / 91.94.165.* / 2009-05-26 09:30
Będzie brakowało kasy póki rząd nie zdaje sobie sprawy z pewnego faktu ! , że pieniędzy nie przybędzie póki ktoś kto ma choć cokolwiek pojęcia nie wróci do dużego znaczenia stażu pracy . Ktoś powie dlaczego ? a odpowiedz jest prosta . Teraz zakładów państwowych jest jak na lekarstwo , więc fikcja w zatrudnianiu kwitnie ! na papierze tysiąc do ręki drugi . Sam ZUS daje do zrozumienia , że te emeretórki są bardzo niepewne i małe, więc lepiej teraz cieszyć się z życia . Gdyby wrócono do dużej wartości stażu pracy , i pracownik z tego by miał np :mógłby odejść po powiedzmy 40 czy 45 latach pracy na emeryturę bez innych warunków sytuacja byłaby zupełnie inna . Teraz każdy olewa bo staz jest zbędny , potrzeba tylko tego minimum . Ciekawi mnie to kiedy się obudzą ci nasi myśliciele i wrócą do sprawdzonych metod .

Najnowsze wpisy