Forum Forum emerytalneInne

Rencista też płaci składki ZUS

Rencista też płaci składki ZUS

Money.pl / 2007-09-21 17:50
Komentarze do wiadomości: Rencista też płaci składki ZUS.
Wyświetlaj:
rencista 2 / 188.47.176.* / 2011-03-15 15:41
Czy rencista posiadający grupę mam jakieś uprzywilejowania ??
morska / 89.191.130.* / 2011-02-10 12:03
czy rencista zatrudniony na 1/2 etatu, czy zakład pracy zobowiązany jest odprowadzać składkę emerytalną ? Może ktoś mnie oświeci !
wiwan / 2011-02-10 12:35
Tak. Nie tylko emerytalną, ale i wszystkie inne. Wynika to ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Poza tym, po osiągnieciu wieku emerytalnego z tego tytułu będzie miał wyższą emeryturę.
ąninaj / 83.4.34.* / 2011-02-06 22:50
Praktycznie renciści płacą też podatki i to tylko emer. i ren.bo inni tak robią ,ze zawsze mają straty i zwroty podatku
nie przymusowi / 78.157.160.* / 2007-09-22 12:31
przymus , jakikolwiek , jest złem samym w sobie. Dziwię się że nikt nie patrzy na ubezpieczenia od tej właśnie strony.Każdy piętnuje tylko to co dotyczy JEGO bezpośrednio. A ty ,, bezrobotny 55" ,cóż , nieudacznicy też istnieją ,ku ostrzeżeniu młodzieży, dlaczego społeczeństwo ma ich utrzymywać? Wtedy coraz więcej dochodzi do wniosku że opłaca się być ofiarą losu bo ,,państwo da utrzymanie"
Robotny / 79.191.93.* / 2010-01-28 04:09
Obrażasz chamie jeden "nie przymusowi" miliony ludzi bezrobotnych, wiekowych, od wielu lat nie mogących podjąć pracy - w tym chorym systemie, gdzie emeryci po 15 latach pracy w wojsku, policji (milicji), straży granicznej, UB i SB, CBA, CBŚ, i innych niesłusznie uprzywilejowanych łe składek innych ludzi (podobnie jak wymuszone pałami i petardami emeryturki górnicze) - pobierają emeryturki bez odłożonych na to odpowiednich składek na własnych kontach emerytalnych i do tego nadal dopracowują sobie -blokując etaty - jako tania siła robocza, bezkonkurencyjna wobec starszych i młodszych bezrobotnych (bez emerytury i renty).. Podobnie studenci, za nich firmy nie płaca ZUS, więc odbierają oferty pracy starszym bezrobotnym. A taki skończony nieuk i bałwan, jak Ty, nazywa ich nieudacznikami.
-50= / 83.27.71.* / 2010-01-28 09:03
i słusznie jak byliby nieudacznikami to by nie mieli tyle lat pracy , zobaczymy jak będą zaradni CI co dojdą do jakiegoś tam wieku i niebędą mieli środków do życia
markuss / 213.158.196.* / 2007-09-21 17:50
I to jest kary godne. Osoba całe życie wpłaca na ZUS i gdy przechodzi na emeryturę to otrzymuje grosze za które nie jest w stanie dokonać podstawowych opłat.
Natomiast jeżeli przejawia chęć dorobienia sobie do tej niskiej renty jest karana ponownym obowiązkiem płacenia na niewydolny system. Jest to zwykłe mafijne zdzierstwo bo jeżeli ZUS nie potrafi z odkładanych przez lata pieniędzy, stworzyć dorodnego kapitału takiego by emeryt nie musiał pracować ponad swój wiek to wstydem jest obciążać kosztami swojej nieudolności tych starszych ludzi
MIREK II / 212.76.37.* / 2007-09-22 12:03
Prawdopodobnie chodzi o obciążenie składkami ubezpie-
czenia społecznego zleceniodawcy a nie emeryta lub
rencisty ! Natomiast zupełnie zgadzam się z tobą markuss
jeżeli rencista prowadził działalność gospodarczą to
płacił zaliczkę na podatek dochodowy oraz ubez. zdrowotne
jeżeli jest to działalność jednoosobowa to wszystko jasne
ale przy zatrudnianiu pracowników gdy pracodawca
przechodzi na rente i nie jest zdolny do wykonywania
pracy to należy zwolnić pracowników i zlikwidować
działalność całkowicie gdyż będziesz wtedy UKARANY
i obowiązkowo płacić należy wszelkie ubezpieczenia
społeczne , mimo że osobiście pracy wykonywać nie
jesteś w stanie !!
bezrobotny55 / 83.30.158.* / 2007-09-21 23:49
Jak będziesz miał np. 58 lat tak jak ja i będziesz 6-ty rok bezrobotnym, bez prawa do zasiłku T inaczej na to spjrzysz. Miałbyś racje gdyby bezrobocie wPolsce było śladowe, w kategoriach wiekowych 55+ i 60+
Bo dla tych ludzi juz nikt uczciwy pracy nie oferuje, mająć nadmiar emerytów i rencistów chętnych do pracy za marne grosze, także na czarno.
rysiek55 / 157.25.31.* / 2007-09-26 15:16
masz przed sobą jeszcze statystycznie 15 lat więc nie narzekaj tylko weź się za jakąś pracę.mam 55 lat jestem rencistą i prowadzę działalność gospodarczą
jona43 / 83.30.192.* / 2007-10-04 21:12
No i to jest błąd ludzie maja rente czyli są chorzy więc nie powinni pracować a pracują. A młodzi nie mają czym dzieci nakarmić bo renciści robią za grosze.
tatazzz / 2008-04-25 15:01 / Bywalec forum
Jeżeli ma kłopoty wiencowe to co myślisz,że jest na 100% sprawny?
Łowca / 83.12.153.* / 2008-04-24 21:11
A renciści,co sa gorsi,nie maja dzieci i rodzin???Rencistą jest również niepełnosprawny!Trzeba pamiętac,że są różne rodzaje pracy i nie trzeba byc w 100% zdrowym żeby ja wykonywac.Pewnie najlepiej rencistów wystrzelać i zakopać bo po co mają zajmować miejsca pracy dla "młodych".
tatazzz / 2008-04-25 02:37 / Bywalec forum
Najlepiej to "Emeryci i renciści popierajcie PO czynem,umierajcie przed terminem".To jest aktualne hasło na dzień dzisiejszy.Jeżeli chodzi o rencistów to są różni .Ja miałem styczność z rencistą który mieszkał na wsi,nie miał samochodu nie mógł jeżdzić na rowerze a musiał z czegoś życ.W obecnej żeczywistosci zabrano mu rente i teraz siedzi chłopina w domu i nijak nie może pracować ,raz za daleko do autobusu,dwa w Kizie ma napisane praca w warunkach specjalnych zakaz stania i chodzenia .Chłop jest załamany bo chciałby ale go nikt nie chce przyjać do pracy no bo na krótkich dystansach moze chodzić i jedyne co w tej chwili ma to grupe inwalidzką do zatrudnienia.To jest jakaś paranoja.Osobiście pojechałem na komisje na ul.miodową 5 w Warszawie a mam endo proteze stawu biodrowego i kilka chorób nie do opisania.Dostałem odmowe gdyż jestem zdrów jak ryba.Zatrudniłem sie w zakładzie pracy chronionej ,tyram po 12-e godzin i na noce Noga to mi czasami sie blokuje tak,ze nie mogę kroka zrobić,no ale wg.orzecznika jestem zdrów.Targam wory po 40 kg.,jestem zdrów ale z czegos trzeba życ.Więc doszedłem do wniosku,ze dokąd bedę mógł to będę pracował a jak całkiem się rozlece to zostaje mi tylko sznur gdyż już wtedy nie bedę nikomu potrzebny.W dobie obecnych przemian ,twierdze,że bardzo złych dla polaków życie ludzkie jest nic nie warte.Po 50- ym roku życia.Więc chasło które było za komuny staje się jak najbardziej aktualne.Jak czytam tutaj na forum te bzdury które niektórzy piszą o emerytach i rencistach to jestem pierwszy do tego aby powstały krematoria jak za hitlera i palcie nas w imie pseudo-demokracji polskiej .Nigdzie na świecie nie ma takiego idiotyzmu jak w tym kraju.Trzeba się liczyć z tym,że kiedyś niektórych piszących dosięgnie jaklieś nieszczęście i chciałbym znać jego wypowiedż.Generalnie jeśli sytuacja ta będzie trwała nadal to można ten stan rzeczy podciągnąć pod eutanazje w obliczu prawa na częsci narodu dotkniętej nieszczęsciem ułomności.Jak mozna emerytów i rencistów,traktować jak zło konieczne?
Dlaczego w tym kraju im wiecej mówi się o prawie tym większe bezprawie.Dlaczego polak jest takim hamem do drugiego polaka.Dlaczego prawo jest dla bogatych.Dlaczego jeden lekarz podważa diagnozę kilku lekarzy.Dlaczego obywatel w polsce jest traktowany przez wszystkie organa władzy jak potencjalny przestępca a faktyczni przestępcy sąhołubieni przez tę samą władze.
Tych dlaczego jest tak wiele ,że człowiek staje przed wyborami które nie mieszczą się w ramach żadnych norm etycznych i ludzkich..?
bery / 79.184.52.* / 2010-01-08 19:30
Wspaniale ujęte, niestety prawda:(...........Też nieraz nachodzą mnie myśli o bezsensowności prawa polskiego i wielkiej dyskryminacji ludzi, którym powinno się pomóc, którzy są najbiedniejszą grupą pod wieloma względami,przede wszystkim, którym zdrowie nie pozwala na podjecie pracy lub wykonywania wielu zawodów, ludziom, którzy powinni mieć wsparcie w pokonaniu barier,oj wiele by wymieniac... Natomiast nasze prawo nas wykańcza. Osobiscie rencista, niech nie ryzykuje podjęciem pracy..prawo mówi,że można coś dorobić, ale jak podejmie się ryzyko, to odbiorą ci rentę(cala masa takich przypadkow), a wtedy mimo ew braków zdrowotnych, do pracy jak dasz radę- bo przeciez nie ma przeciwskazan!!! Jak nie masz zdrowia, co pozostało? Mafia rządzi krajem!!!!Ludzie bez jakichkolwiek ludzkich zasad!
pinio181 / 2008-05-29 21:35
brawo tatazzz.....całkowicie cię popieram....ale ci kretyni co nami rządzą nie będą tego czytać!!!!!...oni muszą walczyć o swoje stołki.....

Najnowsze wpisy