Forum Forum emerytalneInne

Górnicy górą - ustawa wycofana z TK

Górnicy górą - ustawa wycofana z TK

Money.pl / 2005-11-29 18:12
Komentarze do wiadomości: Górnicy górą - ustawa wycofana z TK.
Wyświetlaj:
Patriot / 84.40.242.* / 2005-11-30 16:49
dlaczego lekarze, prawnicy, nauczyciele, itd. - słowem pracownicy umysłowi, którzy również pracują ciężko nie mają wcześniejszych emerytur??
janusz / 83.19.40.* / 2005-12-04 21:23
W IMIENIU SWOIM ,BRACI GÓRNICZEJ SKŁADAM SERDECZNE ŻYCZENIA
janusz / 83.19.40.* / 2005-12-04 21:23
W IMIENIU SWOIM ,BRACI GÓRNICZEJ SKŁADAM SERDECZNE ŻYCZENIA
Protest / 193.26.220.* / 2005-11-30 21:58
nauczyciele, policjanci, żołnierze - mogą iść na emeryture nawet po 10 latach - za 65% kasy, po 15 za 75%. I komu tu lepiej???? I siedzą lekko na tyłkach, nie martwią się że mogą nie zobaczyć słońca, że nie będą mieli czym oddychać, że coś i m spadnie na głowę albo że coś na nich wybuchnie. Wole być jednym z w.w niż górnikiem!!!
U2 / 83.26.72.* / 2005-12-03 10:23
Bzdura nie poparta faktami. Mundurowi mogą iść po 15 latach, ale na 40% emeryturki , nauczyciele muszą czekać dwa razy dłużej. Proszę nie uprawiać demagogii.

Nie oznacza to, że górnikom nie należy się emerytura po 25 latach. Jestem jak najbrdziej za.
real / 81.219.244.* / 2005-12-04 11:13
U2 - jak tak popierasz te wcześniejsze emerytury to zrzeknij się połowy swoich dochodów na pokrycie tych przywilejów i tyle. Myślę że to by było dobre rozwiązanie. Ci co są za, płacą dodatkowo. Ciekaw jestem ilu takich by się znalazło??
wanam / 81.190.138.* / 2005-11-30 13:39
Zorganizowaliście protest obywatelski „ZUS daj nam luz”. Może nadzszedł czas zorganizowania protestu w sprawie nieuczciwej ustawy dającej przywileje wybranej grupie, a krzywdzącej przez to pozostałych obywateli. Skargę do Trybunału Konstytucyjnego może wnieść Rzecznik Praw Obywatelskich, grupa 50 posłów, 30 senatorów. Niech ten protest będzie zorganizowany jako żądanie przez nas wniesienia tej skargi. Raz się udało, przy szerokim poparciu uda się i drugi raz.
baba / 81.18.213.* / 2005-12-02 11:09
jeśli chodzi o wybraną grupę krzywdzącą pozostałych obywateli to ewidentnie jest nią nasz parlament ustalający durne przepisy. jak rozumiem to ten protest obywatelski miałby się odnosić właśnie do w.w.
famos / 83.24.85.* / 2005-11-30 14:03
chyba czsy Gierka już się skończły?
ekonomista / 81.210.119.* / 2005-12-12 11:18
tak się wydawało, ale wyniki ostatnich wyborów, oraz to co się odbywa po nich świadczą o wielkim POWROCIE "gierkowszczyzny" - w "myśleniu" i proponowanych rozwiązaniach (w szczególności "iściu na łatwiznę").
Płakać się chce i ręce (i nie tylko) opadają i nawet nie ma co dalej tłumaczyć, bo mało kto słucha, a jak słucha to i tak nie rozumie - chyba żeby zacząć tłumaczyć ręcznie, bo do każdego trzeba "rozmawiać" w jego języku - tylko, że z takiego tłumaczenia na ogół nic dobrego nie wynika....
I będzie tak dalej, aż w końcu my Wyborcy zaczniemy cenić wykształcenie (ale prawdziwe - wiedzę i doświadczenie - przede wszystkim w myśleniu - a nie dyplomy), a nie "głośno-krzykanctwo"
real / 81.219.244.* / 2005-11-30 11:46
Rodacy!!!!
Uważam, że jeśli się już krytykuje górnictwo to powinna to być krytyka konstruktywna, czyli taka która zawiera również propozycje rozwiązań korzystnych dla wszystkich stron górniczego sporu. Ja już przy innym temacie, złożyłem górnikom propozycję przejęcia na własność kopalni (akcjonariat pracowniczy), ale z jakichś bliżej nie określonych powodów górniczej braci ten pomysł nie przypadł do gustu. No cóż, nie trzeba się zniechęcać pierwszymi niepowodzeniami, nikt nie mówił że będzie łatwo. Oto moja kolejna propozycja. Proponuję utworzyć ze śląskich kopalni SKANSEN WĘGLA KAMIENNEGO. Górnicy tak jak teraz, chodziliby z lampkami na głowach (musieliby się trochę ogarnąć, trochę umyć, ogolić, może jakieś ładniejsze ubranka), jedyna różnica polegałaby na tym, że nie fedrowaliby węgla. No może jeden wagonik na dobę, żeby japońscy czy inni turyści z krajów wysoko rozwiniętych , mogli kupić sobie po grudzie za powiedzmy 10$ +VAT i pokazać w domu rodzinie. Związkowcy mogliby organizować pokazowe strajki i manifestacje oraz zawody dla turystów, no powiedzmy rzut jajkiem w makietę policjanta. Natomiast najgłębiej położone i najniebezpieczniejsze szyby można by wynająć różnym szkołom przetrwania i klubom sportów ekstremalnych, które to kluby za ciężką kasę organizowałyby dla bogatych menadżerów i biznesmenów ekstremalne atrakcje typu – zapalenie cygara w komorze metanowej lub skok na bungie w szybie wentylacyjnym zakończonym deklem. Może to spowodowałoby, że Polska stałaby się turystyczną atrakcją UE, górnicy mieliby bezpieczną i lekką pracę na ziemi a kopalnie stałyby się szybko rentowne i zaczęłyby spłacać swoje dotychczasowe zadłużenie do budżetu co dobrze rokowałoby wszystkim emerytom i rencistom obecnym i przyszłym w Polsce. Apeluję do wszystkich kreatywnych – pomóżmy górnikom, bo oni sami sobie już nie pomogą i będzie źle. Pozdrawiam wszystkich pomysłowych.
baba / 81.18.213.* / 2005-12-02 11:31
łapię ten temat - otwieram:
1/ biuro turystyczne " zjeżdza Górnik do kopalni"
2/ szkołę przetrwania "Lysek z pokładu Idy"
3/ w kooperacji z japonczykami ->produkcja robotów "koników łysków"
4/ szwalnie transparentów, opasek strajkowych, flag,
5/ produkcja metalowych misek, łyżek, kubków i innych gadżetów strajowych
6/ siłownię -> ręczne przepychanie wagoników z pokładu na pokład
7/ solarium i depilację -> opalanie metanem
8/ wspinaczkę skałkową - w szybie po urwanej windzie
9/ salon wróżbiarski "Czarnowidz"
10/ biegi na orientację bez przewodnika
acha! no i wydawnictwo "bez szwanku" coby w formie ksiązkowej albo i w formie cifrowej sprzedawać wspomnienia i przeżycia tych, którym udało się wyjść z takiego przybytku
b / 81.18.213.* / 2005-12-02 11:33
zapomniałam:
przed wejsciem mógłby stanąć konfesjonał
kola / 83.18.7.* / 2005-12-03 11:45
Piszesz jak jakaś potłuczona.
luka / 217.153.6.* / 2005-12-03 13:49
bo Tobie, Michu, brakuje poczucia humoru. Wyrazy współczucia :(
kola / 83.18.7.* / 2005-12-03 14:10
Nie obawiaj się. Poczucie humoru to ja mam. tylko jak widzę komentarze to nic tylko nad nią płakać. byście mogli już przestać żartować z tych górników. no ale czego wymagać od takiej tępoty.
idiotka / 81.18.213.* / 2005-12-04 09:58
trzeba mieć dystans zarówno do sprawy jak i do samego siebie, dystans równy odległości do czubka nosa doprawadza do upadku nie tylko cesarstwa - dla mądrych inaczej: patrz historia
George / 83.25.220.* / 2005-11-30 09:08
Proponuję aby teraz informatycy jako grupa zawodowa zaczęli domagać się wcześniejszych emerytur, za które oczywiście zapłaci reszta społeczeństwa. Ostatecznie łatwo sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby informatycy w wyniku niezadowolenia z braku odpowiednich decyzji wstrzymali prace systemów informatycznych. Wystarczyłoby wyłączyć Internet, ba, nawet wyłączyć serwery rządowych agencji i ministerstw, aby rząd ugiął sie pod ciężarem ewentualnych skutków. A przecież praca informatyka jest ciężka. Ciągle trzeba sie uczyć, pracuje się w ciągłym stresie, czasami - szczególnie na przełomie roku - od komputera się nie odchodzi kilkanaście godzin na dobę, itd. 25 lat takiej pracy wystarczy. Informatycy wszystkich krajów - łączcie się.
wnerwiony obywatel tego biednego kraju rzadzonego przez band / 217.98.238.* / 2005-12-03 22:41
Masz diabelną rację! Skur.... p****.... K. Marcinkiewicz zapewne narobilby w spodnie wskutek takiej katastrofy. Przecież rząd nie muglby funkcjonować. Obawiam się jedynie że wtedy nasz premier-dureń zaoferowalby wtedy i informatykom po np. 10 tys zł aby uspokoić sytuację. Kosztem pozostałych grup!!!!!!!!!!!!!
Mała / 217.79.151.* / 2005-11-30 08:59
Ja wiem, gdzie się te pieniądze znajdą: KACZORY podwyższą podatek dochodowy z 20% na 80%, podniosą VAT na 45%. Z nadwyżki, którą w ten sposób uzyskają dadzą sobie podwyżki i premie a jeśli zabraknie to jeszcze trochę podniosą podatki. Oprócz tego powstaną nowe podatki: podatek od oddechu, podatek od pieszych i poruszających się na wózkach inwalidzkich (dla tych jeszcze konieczne będzie oc) i wózkach dziecięcych, podatek od głosowania i podatek od bycia "niepolitykiem" i podatek od podatku od tego wszystkiego. Zwolni się z podatku kaczki i kaczory a najgłośniejszym kawał słoniny przeterminowanej do łapy i będzie GIT.
byk / 82.146.247.* / 2005-12-08 21:46
opodatkować p********* bo to produkcja gazu, wprowadzić światła dzienne do pojazdów typu rowery, wózki, hulajnogi etc., zamiast słoniny przydział jednej świni na rodzinę a komu mało to dać po ryju.
break / 62.29.165.* / 2005-11-30 08:49
Jest to ustawa nie uczciwa!
-Ja płacę wyższe składki od górnika a emeryturę będę miał mniejszą - chore!!!
-Mam rozumiec że górnik to jest najcięzszy zawód ???
A co z RYBAKAMI, SPAWACZAMI, NURKAMI, DZWIGOWYMI, PIELEGNIARKAMI, LEKARZAMI, DRWALAMI - ITP;

Szkoda, że ludzie się złapali na te populistyczne brednie parti braci K., no ale taki kraj...
Taki górnik dostanie emeryturkę za 2500zł i idze do pracy dalej do kopalni + odprawa / no i co da się żyć !!!!!

A faktycznie jego emerytura wg składek to kwota ok 400-600zł
:P / 193.26.220.* / 2005-11-30 22:00
to jak tak im zazdrościsz to zap.... do kopalni i też będziesz miał 2500 na ręke he he jak dożyjesz,
Pfi / 193.26.220.* / 2005-11-30 21:59
ciekawe czy wyższe, płacisz więcej niż 1200 miesięcznie???
ślązaczka / 83.18.7.* / 2005-11-30 13:27
faktycznie nikt nikogo nie zmusza. tylko powiedz jak ktoś już pracuje na tej kopalni te 10 - 15 lat to co ma zmienic zawód. Nie znam górnika który ma emryture w wysokości 2500. 1800 owszem. powinieneś chyba ogrodnikiem zostać bo lubisz przesadzać jak ten cały pożal się Boże informatyk.
Krzysztof / 83.18.243.* / 2005-12-01 15:49
A ja znam wielu górników ktorzy mają nie mniej niż 3500 zł.
Pip / 145.237.253.* / 2005-12-02 08:58
Gdzie są tacy????
Floyd / 2005-12-03 09:42 / Tysiącznik na forum
Jastrzębska Spólka Węglowa.
Pap / 193.26.220.* / 2005-12-06 21:29
Niemożliwe, która z jej kopalń i jakie stanowisko. Na pewno nie zwykły ryl dołowy bo takich znam mnóstwo. Nie mają nawet te osławione 2500 PLN
Tessa / 83.18.7.* / 2005-12-03 14:07
No a skoro tam tak jest to znaczy że wszędzie. Dziękujemy za oświecenie
real / 81.219.244.* / 2005-11-30 23:52
To się nazywa ryzyko zawodowe. Zanim poszedł do kopalni mógł to przemyśleć. Nikt go siłą nie zapędził!!
666 / 145.237.253.* / 2005-12-02 09:13
Jak chcesz jeść to pójdziesz tam gdzie możesz na to jedzenie zarobić. Błogosławieni ci którzy mogą przebierać w ofertach pracy.
666 / 193.26.220.* / 2005-11-30 22:02
Ja też nie znam takiego co ma 2500 ale nasz naród jak to zwykle nie sprawdza tylko powtarza. Ja nawet za te 2500 po 25 latach nie poszedłbym na dół.
Co górnik ma po śmierci? 3 dni urlopu i znowu pod ziemie.
Ludzie jak wam tak żal to też idźcie do pracy na dół albo dowiedzcie się jak to wygląda i zobaczymy ilu nadal będzie zawiścić.
elf / 149.156.233.* / 2005-12-01 17:54
666 a ty wiesz ilu ludzi w normalnym ćwiecie nie może sobie pozwolić nawet na te 3 dni? tak się składa że nie tylko górnicy umierają. Całe mnóstwo mężczyzn umiera przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Ale ty jako górnik już tego nie wiesz bo widzisz tylko swój własny koniec górniczego nosa. Gdyby patrzyć na statystyki, to mężczyzni po 45 roku życia powinni iść na emeryturę żeby mogli sobie na niej trochę pożyć. Jesteście po prostu EGOISTAMI!!!!
666 / 145.237.253.* / 2005-12-02 09:11
Oczywiście, że ja to rozumiem. Ale chodzi o to, że oprócz normalnych niebezpieczeństw, które nam w życiu zagrażają oni mają dodatkowe w pracy. Pracujący w biurze nie mają takich zagrożeń jak tam na dole. I o to mi chodzi. Zapraszam cię na dół. Zjeżdzałeś kiedyś szolą górniczą?
Można się zesrać :)
aaa / 83.29.153.* / 2005-12-06 00:21
A Ty się zesrałeś jak zjeżdżałeś po raz pierwszy? Wcale nie jest tak strasznie, jestem kobietą i zjeżdżając się nie sfajdałam!U nas się liczą tylko dwa zawody: górnik i rolnik.Oni najciężej pracują, im trzeba, a reszata?Tylko te zawody miały zawsze preferencje. A co z resztą?
elf / 149.156.233.* / 2005-12-02 12:52
W kopalnianej windzie jechałam, jeździ bardzo bardzo szybko, ale się nie zesrałam. I do sufitu też mnie nie wbiło, chocaż jstem chuda i mała. Cały czas mówicie o tym samym. Nie mam nic przeciw wcześniejszym emeryturom, ale na takie sobie trzeba zarobić. A kopalnie mają długi, umarzane przez państwowe pieniądze, czyli podatników. I TEGO NIE MOŻECIE ZROZUMIEĆ.
666 / 193.26.220.* / 2005-12-06 21:31
Elfie drogi, kto ci nagadał że kopalnie mają długi. Wyobraź sobie że nie wszystkie. Niektóre świetnie prosperują, robią na inne i nawet płacą zyski. To też nie w porządku że zyskowni tracą bo robią na niezyskownych ale tak to już u nas jest.
kat / 83.18.7.* / 2005-12-02 13:20
chyba w takiej zabytkowej kopalni tą windą jechałaś.
666 / 193.26.220.* / 2005-12-06 21:32
Dokładnie. Do normalnych działających kopalń kobiety wstępu nie mają. Nawet zwiedzać nie wolno. Więc takie doświadczenie odpada. Pewnie to była winda w wieliczce :)
Maciek / 83.26.202.* / 2005-12-01 08:53
Sprawa jest prosta , sami zaróbcie na swoje emerytury i idźcie na nie chociażby po 5 latach pracy, ale nie karzcie za to płacić innym, i to jeszcze w imię SPRAWIEDLIWOŚCI
666 / 145.237.253.* / 2005-12-02 09:16
Jaką ty chcesz sprawiedliwość. Wszystko jest tak skonstruowane że płacą wszyscy i korzystają też wszyscy tylko każdy w innym czasie. Każdy sam zarabia na emeryturę. Tylko ja zarabiam na emeryturę twoich rodziców, a twoje dzieci będą zarabiać na moją. Jak wypłacą ci rentę to z czyich składek, nie z twoich własnych, tylko z moich też. Jak płacisz ubezpieczenie za auto to też kupa ludzi się na to składa żeby tobie wypłacić, itp. itd. jeśli to ci się nie podoba to ten świat tak skonstruowany najwidoczniej nie dla ciebie.
real / 81.219.244.* / 2005-12-02 14:42
No widzisz 666, może górnikiem to ty jesteś dobrym ale na finansach znasz się niewiele lub nic, i to jest największy problem rozmów z górnikami. Wy powtarzacie w kółko że górnicza praca na dole jest ciężka, a wszyscy inni zastanawiają się skąd wziąć kasę na górnictwo?? I pewnie nikt by się nad tym nie zastanawiał, gdyby kopalnie osiągały ZYSK. Czyli to jest tak jak rozmowa ze ślepym o kolorach. Powiedz, czy słyszałeś kiedyś o tym że rząd zastanawia się nad kwestiami dotyczącymi finansów np firmy WEDEL?? A może wiesz coś o planach rządu dotyczących wcześniejszych emerytur dla pracowników MOSTOSTAL W-wa? Albo czytałeś w gazecie, że rząd ma podnieść dodatki branżowe w firmie Żywiec? Pewnie nie wiesz nic na ten temat i nic nie słyszałeś. A wiesz czemu nie słyszałeś?? Bo to są prywatne firmy i państwo ich w żaden sposób nie dotuje. Te firmy z ZYSKU (przychód-koszty=zysk) płacą podatki i składki (również na ZUS). A wiesz co się stanie, jak któraś z tych firm nie będzie mogła sprzedać swoich towarów, lub usług bo np będą za drogie i zamiast zysku będą miały stratę?? Taka firma przestanie istnieć, pracownicy przejdą do innych firm w kraju lub wyjadą tam, gdzie praca dla nich będzie i tyle. A teraz prześledźmy działalność firmy która się nazywa KOPALNIA WK. Jak kopalnia wydobywa węgiel dobry jakościowo, i stosunkowo tanio (nowoczesny park maszynowy i płytko położone złoża), to po jego sprzedaży może osiągnąć ZYSK (przychód-koszty=zysk) i z tego zysku kopalnia zapłaci górnikom wypłaty i składki (również na ZUS). A teraz co się dzieje jak kopalnia nie może osiągnąć zysku (zła jakość węgla, przestarzały i awaryjny park maszynowy, bardzo duże koszty wydobycia związane z dużymi głębokościami pokładów węgla)? Kopalnia działa nadal, górnicy otrzymują wypłaty, deputaty i inne świadczenia, składki nie są odprowadzane do ZUS (w ZUSie na koncie takiej kopalni jest zapisywana kwota długu do zapłacenia przez kopalnię w przyszłości jak będzie miała ZYSK). Pozostałe świadczenia i wypłaty są płacone przez budżet (ponieważ kopalnia nie osiągnęła ZYSKU czyli nadwyżki powstałej z przychodu ze sprzedaży węgla pomniejszonego o koszty wydobycia). No a teraz co się dzieje jak kopalnia nie osiąga zysku np przez 20 lat?? Ano przez 20 lat działa dokładnie ten mechanizm który opisałem ciut wyżej - świadczenia bieżące dla górników są płacone z budżetu państwa (bo kopalnie są państwowe) a w ZUSie rośnie dług na koncie kopalni. W końcu pani Wiktorow (prezes ZUSu) pisze do min. finansów zapytanie skąd ma wziąć pieniądze, które zalega kopalnia? Minister odpowiada, że część pieniędzy przekaże do ZUSu budżet państwa (sprzedaż dodatkowej puli obligacji, czyli dodatkowe zadłużenie budżetu), a resztę pani prezes musi pozyskać z kredytu bankowego (oczywiście oprocentowanego), który jest gwarantowany przez skarb państwa. Aktualnie ZUS ma otwarte 4 linie kredytowe. To oznacza, że ZUS się zadłuża, ponieważ skarb państwa jest już tak zadłużony że dalsze zadłużanie jest niebezpieczne (na dziś 436 mld miliardów zł). No a ty mi piszesz że rentę wypłacą mi również z twoich składek?? Twoich składek w ZUSie niema!! A jak ktoś wam mówi że są to was (i całe społeczeństwo) oszukuje!! Na koncie kopalni jest zapisany dług!!! ponieważ przez ostatnie ponad 20 lat, górnictwo w Polsce jest nierentowne (przychód ze sprzedaży węgla nie pokrywa kosztów jego wydobycia!!!) i widzisz tu jest cały problem. Argument, że teraz kopalnie zarabiają na czysto (w związku ze wzrostem cen węgla na świecie), jest o tyle błędny że aby górnictwo w Polsce mogło powetować straty które ponosiło przez 20 lat, to teraz przez kolejne 20 lat musiałoby osiągać zyski. Obawiam się że ceny węgla na świecie spadną znacznie szybciej (ok 2-3 lata, ropa już staniała). Nie spodziewam się że ten opis spotka się z waszej strony choćby ze zrozumieniem. Na pewno napiszecie (jak zwykle), że praca górnika jest ciężka i jemu się należy. Dlatego uważam, że te jałowe spory zakończy definitywnie albo załamanie budżetu, albo załamanie ZUSu. A że tak się stanie to raczej pewne (już do akcji wyrywania z budżetu szykują się kolejarze, kolej zarabia tylko na cargo pozostała działalność nie zarabia na swoje koszty, długi kolei rosną, służba zdrowia jest zadłużona po uszy i dług dalej rośnie itd.) Ekonomia jest tylko jedna (i całe szczęcie) i nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością społeczną. Albo coś jest opłacalne i prosperuje, albo opłacalne nie jest i idzie do piachu. Każde inne działania to tylko przesuwanie katastrofy w czasie, oczywiście na czyjś koszt (podatników którzy płacą składki z ZYSKU a po załamaniu finansów nie zobaczą ani złotówki z tych składek). A liczenie na to że młode pokolenie będzie pracować w Polsce za 1000 zł/m i będzie płacić składki i podatki jest dziecinną naiwnością. Młodzi są z reguły dobrze wykształceni, znają języki i 1000zł/m oraz 1000zł becikowego w Polsce ich nie zatrzyma. I tym optymistycznym akcentem kończę, ponieważ teraz muszę się zająć zabezpieczeniem własnej emerytury. Nara
666 / 193.26.220.* / 2005-12-06 21:35
No real. Przynudzasz. Wyobraź sobie, nie spadnij z krzesła. JA NIE GÓRNIK TYLKO EKONOMISTA. Zdziwko co? Więc wyobrażenie o finansach mam. Nie wrzucaj wszystkich kopalń do jednego worka. Słyszałeś o węglu koksującym? Nie czytam całej twojej wypowiedzi bo przynudzasz. Teoria to jedno, praktyka co innego a znajomość tematu z bliska też. Dlatego się wypowiadam w imieniu górników.
real / 81.219.244.* / 2005-12-06 22:14
Taaaaak!!! Ekonomista z uczelni przykopalnianej!! Po zasobie twojej wiedzy widać jaką szkołę kończyłeś, a może nie skończyłeś??? Śmiać mi się chce, jak tłumaczysz innym (ELF 06.12.), jak to ""...kopalnie PŁACĄ ZYSKI"" Ha,ha,ha, - zyski ekonomisto się ma, lub się ich nie ma. Zysków nie można płacić!!! Zapytaj o to swojego profesora wykładowcę z lampką na głowie. Może cię oświeci!!! I jeszcze jedno. Jak się chcesz EKONOMISTO czegoś nauczyć, to książki (mądre) musisz czytać do końca, a nie tylko tytuł. Na tym kończę, bo widzę, że w tekście który jest dłuższy niż 4 wiersze po prostu się gubisz. Niestety ekonomia nie jest dla wszystkich. Nara
666 / 193.26.220.* / 2005-12-10 20:46
Brak mi słów do ciebie, realu mało realny. Wyobraź sobie że są kopalnie które w tym roku wypłaciły zyski i to spore ale nie powiem ci które i ile, bo ty przecież wszystko najlepiej wiesz. Jakbyś żył w środowisku górniczym to naprawdę miałbyś w tej kwestii coś do powiedzenia, a póki co nie masz się co wymądrzać. A co do długości tekstu - to ciekawe kto się wgłębiał w ten twój długaśny monolog. Nigdy cię w szkole nie uczyli że wystarczy krótko byle na temat? Znudziło mi się już czytanie twoich krótkowzrocznych tekstów. Nawet nie chciało mi się zaglądać co tu znowu wymyśliłeś za p*******. A na następny raz sprawdź fakty a potem się wypowiadaj. Zwłaszcza, jeśli chodzi o zyski...
666 / 193.26.220.* / 2005-12-06 21:36
Aha, i grubo się mylisz. Za dużo telewizji, za mało praktycznego podejścia do sprawy. Nigdy ci nie mówili że tv kłamie? Albo co najmniej koloryzuje.
miks / 83.22.17.* / 2005-12-04 19:26
Dzięki Dobry Człowieku. Kawał dobrej pedagogicznej roboty. Ja to wiem. Mam nadzieję, że choć 1 górnik to przeczyta. Ten tekst powinien wydrukować sobie premier, preses kopalni, sztygar i robić pogadanki po fedrowaniu.
real / 81.219.244.* / 2005-12-07 21:41
No widzisz miks, też myślałem że jakiś górnik przeczyta, ale oni mają z czytaniem duży kłopot, a nawet jak już który dojdzie do końca tekstu to i tak niewiele z niego zrozumie (patrz tekst 666 z 06.12., 21.35). Daremny trud. Oni zatrzymali się w epoce ""wczesny Gierek"", to znaczy w epoce węgla kamiennego. Nie zauważyli, że gospodarki rozwinięte już dawno nie używają węgla do celów energetycznych, bo to po prostu się nie opłaca. Węgiel do celów energetycznych używają kraje, które z różnych powodów, nie mają dostępu do nowoczesnych (tanich) źródeł energii (Wietnam, RPA, Chiny, Indie itp.) No ale nasza gospodarka i energetyka musi być nieefektywna, bo górnicy doszli do wniosku, że muszą fedrować do emerytury i już. Opamiętają się dopiero wtedy, jak zabraknie kasy na świadczenia. Ale będzie już za późno.
real / 81.219.244.* / 2005-11-30 23:58
Słuchaj trzy szóstki! Nikomu nie jest żal, wszyscy współczujemy górnikom, dlatego zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zamknąć kopalnie aby górnicy nie narażali siebie i swoich rodzin. Musimy to zrobić za was, bo wy jak te ćmy do świecy, leziecie do tych kopalń i się narażacie. Ale z tym już koniec. Pomożemy wam.
jo d / 91.204.204.* / 2008-07-27 00:10
Gornicy nie godejcie z tymi co nie wiedza co znaczy nasza robota godac kazdy moze ale na dole robja chlopy co znaja sie narobocie iszanuja wlasne i cudze zycie i nieboja sie ciezkiej roboty
fasolka / 213.238.89.* / 2007-05-03 14:01
Żal mi was wszystkich mądralińskich założyłbym się że gdybyście mieli pracować w kopalni to żaden z was nie wytrzymałby tego syfu jednego roku czy nawet pół ,nawet pół to za dużo a gdzie tu 25 lat .A do tego żeby sobie jaja robić z ciężko pracujących górników to macie wrodzone talenty i zdolności,więc powinniście zabawiać i zarabiać w kabaretach .
JONY / 83.30.205.* / 2006-05-01 19:16
OCZYWIŚCIE ZAMKNĄĆ ALE DZIEKI TYM KOPALNIĄ ŻYJE 80/ POLSKI [ FABR.KABLI , FAMUR ITD ITD ITD ]WSZYSTKO TO LEŻY GOTOWE A Z TYM LUDZIE A TONA WEGLA BEDZIE KOSZTOWAŁA 1500 ZŁ ZACHÓD CZEKA JAK MY CHODZYMY DO PRACY JAK ĆMY TAK ITY CHODZISZ JAK ĆMA DO SWOI Z CZEGOŚ TRZEBA ŻYĆ CZEGO NAM ZAZDROŚCISZ POMUŻ NAM PROSZE POMUŻ CIENKI B...U
666 / 145.237.253.* / 2005-12-02 09:01
Nie ma sprawy, zamknijcie, będziemy importować węgiel z Chin i utrzymywać ich gospodarkę, górnicy się przekwalifikują i pozabierają wam wasze miejsca pracy. Dzieci też zaimportujemy z Chin, reszta górników pójdzie na renty za które też trzeba płacić, a dziś rentę kupić nietrudno. Więc co tam, po co będą pracować, dostarczać krajowy surowiec bez którego gospodarka na czasy obecne jeszcze się zupełnie nie potrafi obejść, po co mamy na tym zarabiać, po co górnicy mają składki płacić na obecnych emerytów. Niemądre to twoje myślenie.
real / 81.219.244.* / 2005-12-06 22:18
Policzone. Niech wszyscy górnicy od jutra idą na renty, obojętne czy im się należą czy nie. Dla kraju i budżetu znacznie, znacznie taniej. Jak masz pod ręką coś do liczenia to sprawdź. Instrukcja do kalkulatora jest z regóły na jego tylnej ściance. Powodzenia!!
czytelnik / 83.24.180.* / 2005-11-30 13:44
"się za" też sie pisze osobno.
ślązaczka / 83.18.7.* / 2005-11-30 14:08
I nic więcej nie wiesz? nie rozpoczyna się zdania od wyrazu "się" i z małej litery.
elf / 81.219.244.* / 2005-11-30 15:06
Ty chyba chciałaś trafić na forum ortograficzne.
baba / 81.18.213.* / 2005-12-02 11:41
oj z tymi kurduplami to przesada: wybrano nam niezłą parkę karupli na przód zaprzęgu... a może to wóz bez dyszla?
666 / 145.237.253.* / 2005-12-02 09:18
Dzięki ślązaczka. Mam wiadomości z pierwszej ręki więc wiem jak jest. Denerwują mnie ludzie którzy uważają się za najmądrzejszych bo w tv usłyszeli coś tam. Jak się czegoś nie sprawdzi to nie można wiedzieć jak to jest. Ta nagonka na górników w tv jest obrzydliwa. Ale nie mieli innego ekscytującego tematu i dlatego.
real / 81.219.244.* / 2005-12-02 20:57
Witam ponownie trzy6. No nie mówiłem, że wszyscy na górze chcą tych biednych górników dołowych wydymać!!! Przeczytaj dzisiejszą WYBORCZĄ w dziale gospodarka, art. pt. ""Rząd chce częściowej prywatyzacji kopalń"" Żebyś nie mówił że inni są najmądrzejsi bo czytają, ty też przeczytaj, bo podobno masz info z pierwszej ręki. Ale gdybyś nie miał czasu to zacytuję mały fragmencik.
""Kompania, w której pracuje 70 tyś. osób, musi najpierw uporać się z restrukturyzacją zatrudnienia. Liczba górników pracujących pod ziemią jest, jak zapewnił GAZETĘ Maksymilian Klank, prezes KW, na optymalnym poziomie. TRZEBA NATOMIAST ZMNIEJSZYĆ LICZBĘ PRACOWNIKÓW POWIERZCHNI, KTÓRZY MAJĄ ODEJŚĆ NA WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY"" No widzisz - tak jęczycie że na dole tak ciężko, niebezpiecznie - a co powiecie o górze??!!! No się należy, bo przecież ci powierzchniowi mają rodziny i oni też się przyzwyczaili brać niezłą kapuchę, no i to nie wypada tak ludziom odbierać te przywileje!!! No nie? Ale wy górnicy jesteście naiwni, jak dzieci we mgle!!
ślązaczka / 83.18.7.* / 2005-12-02 09:35
no właśnie w tv coś usłyszeli i myślą że pozjadali wszystkie rozumy. szkoda że mają za małe móżdżki żeby to zrozumieć no ale trudno takie życie.
real / 81.219.244.* / 2005-12-07 21:53
Ślązaczka, czy ty nie wiesz że WYBORCZEJ się w TV nie ogląda??? To jest kobitko GAZETA, to się czyta (czytanie, to składanie liter w wyrazy, które z kolei tworzą zdania, które służą myślącym ludziom do przekazywania INFORMACJI). W dawnych czasach do przekazywania informacji służyły tamtamy, ale tego to ci już tłumaczył nie bedę. Jak chcesz się dowiedzieć to idź do szkoły.
ślązaczka / 83.30.141.* / 2005-12-08 23:38
zauważ że pierwsza ja napisałam komentarz a tamten został dodany przed moim. godzinę umiesz rozpoznać uczony? może ty idz do szkoły. tam na dużych zegarach pokazują dzieciom jak rozpoznać godziny np. że rano jest 8 a wieczorem 20. kumasz?
real / 81.219.244.* / 2005-12-09 18:09
Widzisz ślązaczka - stęskniłem się za twoim dowcipem (czarnym), no i jak cię miałem wyciągnąć z cienia. A tak - widzisz od razu jakiś fajny tekścik o zegarach machnęłaś. Tak trzymaj. Przywal jeszcze coś, nie żałuj sobie, może ci choć na duszy będzie lżej (bo górnicza dola to już do smierci będzie przerąbana). Nara
ślązaczka / 83.30.145.* / 2005-12-10 00:27
górnikiem nie jestem. zmartwiony? przykro mi. zaczynasz to musisz niestety spodziewać się odzewu skoro nieudolnie czytasz :-)
elf / 149.156.233.* / 2005-12-01 18:14
wolę być chuda i mała i mieć inteligentnego męża, niż być ślązaczką, bo kogo ja bym miała całe życie obok siebie?
ślązak / 145.237.253.* / 2005-12-02 09:20
Inteligentny mąż by cię nie chciał jakby zobaczył co ty tu piszesz. Inteligentny szybko by się tobą znudził i inteligentnie zamienił na inną :)
ślązaczka / 83.30.145.* / 2005-12-01 20:57
dobrego człowieka. a masz coś do ślązaków mały gorolu?
real / 81.219.244.* / 2005-12-01 21:52
Hej ślązaczka!! Spoko, wyluzuj!! Coś ty taka drażliwa!! Przecież na razie jeszcze wam tych emerytur nie zabrali. A swoją drogą powinniście (ślązacy i górnicy) popracować troche nad Public Relations. Zamiast warczeć na wszystkich i rzucać śrubami, zaprosilibyście podatników na Śląsk, zorganizowali fajną impre, piwko, wódeczka, kiełbaski, grilek, poczilautowalibyśmy trochę na bansie i może jakiś konsensus udałoby się klepnąć. No bo jak mamy (podatnicy) wam te przywileje fundować, to musicie się bardziej starać i przekonać nas że warto w to zainwestować. Prześpij się z tematem, jutro dasz znać.
666 / 145.237.253.* / 2005-12-02 09:25
real choć raz coś ze znajomością tematu. Górnicy nie są taką masą jak to pokazali niedawno. Mi się to też nie podobało takie zachowanie ale niektóre formy walki są widać skuteczniejsze. Pielęgniarki w taki sposób też wygrały. Tylko naprawdę denerwuje mnie sposób w jaki piszesz o górnikach. To nie obiekt, na który trzeba płacić i utrzymywać. To również podatnicy, którzy również płacą i to sporo. Teraz była barbórka. Średnio od każdej ściągnęli ponad 800 zł społecznego i ponad 300 zdrowotnego. Z wypłatami też tak jest. Masz pojęcie jakie to pieniądze? Więc nie mów o fundowaniu górnikom przywilejów bo nie masz do tego podstaw. Ludzie zarabiający po 800 zł takich obciążeń nie mają, więc w mniejszym stopniu wspomagają nasz system emerytalny, nie mowiąc o tych którzy zatrudniają na czarno i o tych którzy pracują na czarno. Więc jakby się tak zagłębić w temat to wśród w/w górnicy stoją na szczycie płacąc najwięcej...
EF / 149.156.233.* / 2005-12-02 13:00
Pielęgniarki nie demolowały Warszawy! Skoro ściągnęli z barbórki po tyle kasy,to znaczy, że mieli z czego ściągnąć. REAL MA RACJĘ, tylko niewielu go rozumie, bo do tego trzeba znać się na ekonomii.
ślązaczka / 83.30.253.* / 2005-12-01 22:23
po co mamy was zapraszać? żebyście się wywyższali? to nam niepotrzebne. a poza tym sam pokazujesz stosunek do górników i ślązaków. tylko my musimy nad tym popracować?
real / 81.219.244.* / 2005-12-02 00:38
Noooo właśnie. Po co macie nas zapraszać?? Podatnicy mają płacić i cicho siedzieć. Co najwyżej jak górnikom coś się nie spodoba, to sami do podatników przyjadą, demole zrobią, szyby powybijają, parę autek z dymem puszczą, a my (podatnicy) powinniśmy się cieszyć, że i tak mieli dobry humor (bo sobie przed demolą zrobili), bo mogło być gorzej. No i powiedz ślązaczka za co my mamy was kochać??? Eeech, a napisałem ci wcześniej żebyś się z tym tematem przespała!! Tak liczyłem na ciebie. A swoją drogą, jak ty taka wybuchowa jesteś to całe szczęście że na dole nie pracujesz, bo jakby tak ci się zachciało wybuchnąć w obecności metanu??? Aż strach pomyśleć. Pa
ślązaczka / 83.18.7.* / 2005-12-02 09:31
Ani to śmieszne ani mądre. Lepiej nie licz bo widzę że to nie jest twoja mocna strona. Ty nawet kobiety byś na kopalnie wywalił czyli wszyscy do jednego wora. szkoda nerwów na dyskusję z kimś takim. a kochać nas nie musicie bo i tak nie będzie to nigdy odwzajemnione. takich jak ty mamy nie powiem gdzie bo i tak tylko kłapia jadaczkami a nikt nie wie po co bo mało w tym kłapaniu sensu.
baba / 81.18.213.* / 2005-12-02 12:05
ty ślązaczka jesteś mocna w gębie i na tym ta moc się kończy. jesteś wrogo nastawiona do wszystkich. my nie chcemy twojej miłości. i nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich bo cię spiorą te twoje górniki. tak dziadowie walczyli o polskość sląska a teraz chcecie do niemców! a idźcie! i zobaczcie co od nich dostaniecie - chłe chłe chłe - ja tam nikomu takiej wolności i dobrobytu nie bronię.
ja mam w rodzinie górników i nikt mi kitu nie wciśnie - już z samej wysokości doprowadzanych skladek (które podał 666 trochę wyżej) widać jakie wynagrodzenie wchodzi w grę. dla wielu Polaków to całe kilkumiesięczne wynagrodzenie. przez gierka przewróciło się wam we łbach. przyzwyczaił was do dobrobytu, talonów i innych "należy się" kiedy reszta kraju modliła się, żeby może choć za ósmym razem "załapać sie" na dobre miejsce w kolejce po jakikolwietk towar. miejcie pretensje do zarządu kopalń, że żyją na wasz koszt, a nie ograbiajcie resztę ciężko pracujących ludzi.
ślązaczka / 83.18.7.* / 2005-12-02 12:54
Ty się nie udzielaj jak nie masz pojęcia na ten temat. na wieś babo krowy doić.
baba / 81.18.213.* / 2005-12-02 13:23
nie wysilaj sie! nie jesteś w stanie mnie obrazić :-)))))
ślązaczka / 83.18.7.* / 2005-12-02 13:56
Nawet mi do głowy to nie przyszło. byle kogo nie obrażam szkoda zachodu :-))
baba / 81.18.213.* / 2005-12-02 16:18
widzę, że jesteś wyszkolona w obrażaniu! :-))))
ślązaczka / 83.30.252.* / 2005-12-02 23:08
tak i nie tylko a ty niestety w niczym.
baba / 81.18.213.* / 2005-12-04 10:06
gratuluję szkoleń - właśnie widać z jakich "szczekająco-ujadających" kompetencji korzystają ci co na obywatelach tego państwa chcą wymóc swoje apanaże.
hymus / 62.233.177.* / 2005-12-05 09:37
bravo mi się a "baba"podoba :)
ślązaczka / 83.30.253.* / 2005-12-01 22:19
denerwuje mnie jej tekst kogo by miała obok siebie. co górnik to jakiś idiota czy jak? bo tak to można zinterpretować. denerwują mnie takie przemądrzali ludzie a jestem niestety bardzo wybuchowa.
Maciek / 83.26.202.* / 2005-12-01 08:57
"Sąd, sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" cytat z "Sami swoi"
piotr / 2005-11-30 10:07
Nie denerwuj sie Break, Kaczory to dobre chlopaki i wkrotce zaczna rozdawac takze innym...Bedzie pieknie na swiecie, slonce bedzie juz na zawsze swiecilo, zadnej chmurki na niebie, pelne brzuszki, pelne portfele i uśmiechnięte buźki naszych dzieciaczków co to je za becikowe bedziemy płodzic.....tak IV RP....
jb / 84.10.229.* / 2005-11-30 08:46
Ciekawe, czy istnieje możliwość skierowania tej Ustawy do TK przez społeczeństwo? Może ktoś wie coś na ten temat?
Rosa / 62.111.170.* / 2005-11-30 08:03
A ja uważam, że skutki emerytur górniczych są mniejsze niż bezrobocie (ok.40%) wśród młodzieży. Niech wypracowani ludzie idą na zasłużoną emeryturę (dotyczy to również osób - nie górników, które zgodnie z tą ustawą mogą skorzystać z wcześniejszej emerytury), a młodzież niech pozostanie w kraju, zamiast z braku możliwości stworzenia warunków do egzystencji zmuszona jest do emigracji za chlebem. Uważam, że ustawa emerytalna powinna dawać uprawnienia do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę po przepracowaniu określonego okresu np. 35 lat dla kobiet. Kobiety, które w momencie ukończenia 55 lat, mają ponad 35 letni staż pracy powinny iść na zasłużony odpoczynek, bo kto je będzie zatrudniał, jeśli teraz kobieta 45 letnia traktowana jest jako " starucha-sklerotyczka".
neck / 193.26.220.* / 2005-11-30 22:04
Mądre słowa, widać że tylko kobiety rozumieją sytuację i to kobiety powinny rządzić krajem. Jak to wiadomo facet głową kobieta szyją.
Zdegustowany / 83.27.40.* / 2005-11-30 06:31
W tym bezprawnym kraju tylko pięścią załatwia się wszystkie sprawy. Jeśli nie masz pięści i łokci, idź i kup sobie trumnę zawieź ją na cmentarz i tam się zastrzel, bo w tym kraju na nic liczyć już nie można. Sprawiedliwość należy tylko do złodzieja
i silnego w pięści. P A R A N O J A.
jj / 82.143.136.* / 2005-11-30 20:54
Jak jeszcze raz pojda pod sejm wyglaszac swoje prawa kilofami, nie ma problemu, w/g mnie powinni ich tak nawalic, zeby wiecej nie mysleli o takich sposobach. A co maja powiedziec pielegniarki, wziac igly i isc dźgać policje jak bedzie ich tlumic?.....
Haha, bardarzem dusic?
To co oni zrobili, to jest WYMUSZANIE przez terroryzm!
A nikt nie lubi terrorystów... :)
WIEC JAK JESZCZE RAZ PRZYJDA, NIECH IM KTOS NAKOPIE DO DUPY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
666 / 145.237.253.* / 2005-12-02 09:29
jj twoją nieznajomość tematu widać jak na dłoni. Jeśli nie wiedziałeś że pielęgniarki ostro strajkowały i to kilkakrotnie, to ostanio przypominali o tym w tv jak waliły butelkami. I wyobraź sobie że osiągnęły to co chciały - dostały podwyżki. Inne grupy zawodowe również, tylko działo się to na przestrzeni lat, o czym masz prawo nie wiedzieć. ALE skoro nie wiesz to nie pisz takich bzdur. A teraz po prostu górnicy są na tapecie i to wszystko. Będą i następni. Taka kolej. A ty interesuj się bardziej wnikliwie i nie ośmieszaj.
real / 81.219.244.* / 2005-12-02 15:00
666 -tak wszystkich krytykujesz, że niby nic nie wiedzą ale ty też wiedzą nie grzeszysz!! Sejm w 2001r uchwalił ustawę 203. Znasz tą ustawę?? A skąd, przecież nie dotyczy górnictwa ale coś tam przez ucho przeleciało. Do dzisiaj część personelu służby zdrowia tych pieniędzy nie dostała, sprawy mają w sądach, a szpitale im nie płacą bo są zadłużone po uszy i każdą wolną złotówkę przejmuje komornik. Przypomnę ci bo tego też pewnie nie wiesz, że w przypadku służby zdrowia chodzi o 200 zł. Oczywiście w twojej głowie utrwalił się obraz (że waliły butelkami) i to wszystko, bo walenie to wasza specjalność (zwłaszcza dobrze to widać na demolkach w W-wie). No i cóż mogę ci też doradzić abyś się interesował wnikliwiej i nie ośmieszał się, bo tak generalnie to chyba fajny z ciebie hanys.
elf / 149.156.233.* / 2005-12-01 18:11
pielęgniarki wyjadą i nadal kto zostanie??? GóRNICY.
jm / 84.10.151.* / 2005-11-30 00:50
To jest pojecie prawa i sprawiedliwości w wersji partii która się nazywa Prawo i Sprawiedliwość.
W imię populizmu bali się że Trybunał wyda negatywną ocenę. Jak widać powstała jeszcze dziwniejsza koalicja parlamentarna tym razem PIS i SLD idą razem.
Ciekawe jak się czuja wyborcy PIS-u, którzy na serio traktowali deklaracje szefów partii
jj / 82.143.136.* / 2005-11-30 20:55
czuje sie wydymany......
aron / 83.25.181.* / 2005-11-29 23:58
A stoczniowcy,hutnicy,stolarze,budowlańcy,rolnicy,kierowcy zawodowi...?Gorsi?Powstańmy.Wiosna Ludu Pracującego.WLP 2006.
666 / 145.237.253.* / 2005-12-02 09:33
Jest rozwiązanie. Stworzyć listę wszelkich możliwych zagrożeń w pracy. Która grupa zawodowa będzie miała najwięcej zagrożeń ta również będzie miała najwięcej przywilejów. I to jest moim zdaniem sprawiedliwe. Np hutnicy pracują przy ogromnych temperaturach, których nie da się porównać z tym że słońce w lecie grzeje na rolnika choć też mu nie jest lekko. I oczywiście nie wszystkie stanowiska są równorzędne, bo kierownik który tylko dyryguje i koordynuje nie powinien mieć takich samych uprawnień jak ten najniższy budowlaniec który się nadźwiga. Jeśli stworzy się jasne zasady - nie będzie takich problemów.
baba / 81.18.213.* / 2005-12-04 10:29
człowieku zastan ów się co mówisz, żądasz powrotu do socjalizmu.
górnicy powinni żadać lepszych zabezpieczeń dla zdrowia i życia wprowadzanych w pracy -tam na dole. żądać poprawy warunków pracy, przestrzegania wszystkich ustalonych reguł, przepisów, zasad dotyczących bezpieczeństwa- to jest ważne. a nie przywileje! nóż się otwiera jak sie słyszy o przywilejach. po was choćby potop co? żądajcie godziwego wynagrodzenia za pracę od zarządu kopalń. tacy mocni jesteście na ulicy, ale tam przed swoimi kierownikami to siedzicie cicho, a przecież to oni decydują o waszych wynagrodzeniach. na nich wymuszajcie skoro tak się wam należy
damianoz / 80.53.92.* / 2005-11-30 00:56
ustawa ta powninna miec dodatkowy warunek, a mianowicie emerytura dla pracownika pracującego min 25 lat pod ziemią, ktory przkeroczył 50 rok życia. Wiem ze wielu górników idąc na emertyturke w wieku 43 lat dalej zatrudnia sie w firmach wykonujących pracę na rzecz Kopalń i wykonują tą samą prace przyjmując emeryture + wynagrodzenie za pracę = okolo 5000 zl netto. Uważam ze ustawa powinna być bardziej uszczegółowiona jezeli chodzi o wiek przystapienia i stanowisko pracy
O / 193.26.220.* / 2005-11-30 22:06
To już ich sprawa, jak chcą to niech dalej walą pod ziemią, ja znam wielu co mają dość i wielu takich co ich nie ma bo nie dożyli nawet 45 lat. Jedną z ofiar jest 22 latek. Fajna robota nie, Kaczor obiecywał żołnierzom że nie zabierze im ich zajefajnych uprawnień emerytalnych a górnicy to co gorsi????
Dowiedzcie się najpierw jak wygląda praca innych, preferencje innych a potem się czepcie tych górników.
Spiderx / 84.10.35.* / 2005-11-29 23:18
Znak to, że Polska jest bogatym krajem. Ciekawe, co powie rząd za 7-9 lat, kiedy pierwszy wyż demograficzny (lata pięćdziesiąte) pójdzie na emeryturę? Skąd na to weźmie kasę, skoro teraz ZUS działa "na bierząco"? No tak, tego rządu to już obchodzić nie będzie, nikt już o nim nawet nie będzie pamiętał... I tak wszyscy myślą: byle dziś, jutro i w tym roku... A co w kolejnych latach?
real / 81.219.244.* / 2005-12-01 00:09
A w kolejnych latach .......przyjedzie walec i wyrówna. Górnicy myślą, że jak jakąś głupią ustawę zastraszeni posłowie uchwalili to oni już kasę na pewno dostaną! Ha,ha,ha. A pamiętacie ustawę 203 dla pielęgniarek uchwaloną też przez głupich posłów 5 lat temu?? Do dzisiaj pielęgniarki po sądach się włuczą. A to było tylko po 200zł na pielęgniarkę!!! Ciekawe skąd wezmą po 2000 zł na górnika??!!! Ha,Ha,Ha.
Mała / 217.79.151.* / 2005-11-30 08:49
I tu się zgadzam. Bo jakoś nikt nie wspomina o obecnym niżu demograficznym i o tym, że z powodu bezrobocia nieliczna garstka niewolników pracuje na wypasione górnicze (i inne) emeryturki i renty. A kiedy my pójdziemy na emeryturę to nic nie dostaniemy bo nie będzie a kto wie może jeszcze nam dopłacić każą.
plusk / 193.26.220.* / 2005-11-30 22:08
Pewnie że nie będzie na nasze emerytury ale nie przez górników. JAK GAZETA PRAWNA GŁOSI GÓRNIK POBIERA EMERYTURĘ ŚREDNIO PRZEZ 17 LAT więc odczepcie się od nich bo przy naszej emeryturze tych teraz już dawno nie będzie i weźcie się za płodzenie dzieci żeby miał na nas kto płacić. A że warunki do chowania dzieci fatalne to czepcie sie warszawki niech coś z tym konkretnego robi!!!
real / 81.219.244.* / 2005-12-01 16:20
Witam plusk. Ty jesteś laską czy facetem?? Pytam bo chciałem z tobą coś spłodzić. Proponuję po trójce dzieci na głowę (razem sześcioro). No a gdybyśmy chcieli zaszaleć na starość i mieć emeryturkę w wysokości górniczej, to przygotuj się na to, że z porodówki nie bedziesz wychodzić przez najbliższe 12 lat. Ale nic się nie martw, kupię Ci telewizor przenośny, żebyś w tym czsie nie straciła kontaktu ze światem. No to co?? Wchodzisz w ten temat?? Jak się zastanowisz to daj znać, bo muszę się do tego jakoś przygotować kondycyjnie!
czytelnik / 83.22.25.* / 2005-11-29 18:12
To śmiech z państwa prawa. Skąd ten strach przed oceną ustawy przez Trybunał Konstytucyjny? Ano stąd, że została by uchylona bo jest NIEZGODNA Z PRAWEM. A jako bezprawna - nie ma racji bytu. I niech się górnicy nie obrażają, bo to nie jest to ocena ich pracy, tylko efekt i ocena pracy parlamentu i prezydenta.
George / 83.25.220.* / 2005-11-30 09:14
Proszę Pana! Gdyby bezprawne ustawy nie miały w tym kraju racji bytu, bylibyśmy w zupełnie inny miejscu, niż jesteśmy dzisiaj. Zapewne nie zastanawialibyśmy się, co będzie z naszymi emeryturami, co zrobić z zastępami bezrobotnych, jak pomóc dzieciom, które nie dojadają, itd. Sam socjalizm jest bezprawnym, demoralizującym i szkodliwym rozwiązaniem ustrojowym, a przecież w naszym kraju ma się co najmniej dobrze. Dlaczego więc z bezprawnymi ustawami miałoby być inaczej?
jb / 84.10.229.* / 2005-11-30 08:45
Ciekawe, czy istnieje możliwość skierowania tej Ustawy do TK przez społeczeństwo? Może ktoś wie coś na ten temat?
wanam / 81.190.138.* / 2005-11-30 13:31
Zasadniczo grupa 30 posłów i Rzecznik Praw Obywatelskich jeszcze mogą wystąpić do TK [art 131 Konstytycji] innych możliwości już nie ma.
wanam / 81.190.138.* / 2005-11-30 13:40
Prostuję 50 posłów, 30 senatorów
RobaQs / 85.198.242.* / 2005-11-30 23:03
proponowałbym wszystkim krytykującym wizytę na kopalni , ale nie taką na "Barbórkę" tylko w zwykły normalny dzień pracy gdzieś na "przodek" , "ścianę" do cholernej CIEPŁOTY ciekawe czy wtedy też byście tak cwaniakowali
KS / 83.18.243.* / 2005-12-01 16:13
Mówisz człowieku jak za komuny to już inne czasy i rząd nie ustala zarobków czy emerytur według trudności pracy.
Nic dziwnego że górnicy będą bronić jak życia aby nie było prywatyzacji kopalń. Zawsze żerowali na pozostałej części społeczeństwa.
No i te mity o ich pracowitości czy straszliwie trudnej pracy (przeciętny obywatel nie ma możliwości sprawdzić), koń by się uśmiał.
Tak ciężko, a wszyscy się pchają jak do raju. Może powiesz za jakie łapówy moż zostać przyjętym do pracy na kopalni?
Sprywatyzować wszystkie kopalnie, a potem sobie walczcie.
pk / 83.30.145.* / 2005-12-01 20:58
po prostu trzeba chcieć.
elf / 149.156.233.* / 2005-12-01 18:07
Hej KS, prywatyzacja to skomplikowana i wymagająca myślenia praca. Sorry, ale ty chyba za dużo wymagasz od faceta co tylko walić kilofem w ścianę potrafi.
Swoją drogą to niby dlaczego: górnik dziadek, górnik ojciec, górnik syn, a córunia kogo ma za męża? górnika
kulka / 83.30.145.* / 2005-12-01 21:03
Od takiej ciemnoty jeszcze komentarza nie widziałam, no ale skoro według ciebie górnik to tylko wali w ścianę kilofem...
ciężko oczekiwać czegoś mądrzejszego.
chyba tej córuni zazdrościsz tego męża górnika. a tak nawiasem czy górnik to ćwierćinteligent? chciałabym poznać tego twojego "inteligentnego męża". niejednemu górnikowi do pięt nie dorasta.
real / 81.219.244.* / 2005-12-01 00:20
EEEEEEtam RobaQs!!! Ja tam wolę skoczyć do kina, albo na fajną impre a ty mi tu jakiś przodek proponujesz. Sam zasuwaj na przodek, jak masz takie głupie hobby to twoja sprawa ale nie musisz zarażać tym innych!!

Najnowsze wpisy