Forum Forum emerytalneInne

Trybunał zajmie się wiekiem emerytalnym

Trybunał zajmie się wiekiem emerytalnym

Money.pl / 2007-11-27 16:19
Komentarze do wiadomości: Trybunał zajmie się wiekiem emerytalnym.
Wyświetlaj:
płatnik zus / 83.24.36.* / 2009-11-23 15:03
a czym różni się polka od innej europejki że miałaby pracować 7 lat krócej.
ACH TO BAL! / 83.143.138.* / 2009-11-24 16:20
Szczęśliwe te kobiety które pochowały swych mężów w wieku 50 lat. Taka szczęściara jak chłopina sporo zarabiał to ma bal do grobowej deski.Nie ma co rozpaczać tylko w tany,życie zaczynać od nowa HURA!
gosobc / 46.205.50.* / 2011-11-05 01:32
Śmieszna wypowiedź. Napisał to ktoś młody, kto nie wie jak kobiecie w tym wieku chce się w te tany. Nie zapomnij o jednym, że czas bardzo szybko mija i każdy komu to szybkie życie przejdzie obok nosa, ma inny pogląd i wtedy ma inne wartości życia. Ma świadomość, że każda chwila może być chwilą ostatnią (zresztą w młodym wieku też nie ma określonego końca naszego"szczęścia". Życzę Ci aby twoje słowa spełniły się w Twoim przypadku, I ABYŚ W PÓŹNYM SAMOTNYM WIEKU NIE OPŁAKIWAŁ SWOJEJ NAJWIĘKSZEJ MIŁOŚCI I RUSZYŁ W TANY.
KOBIETA I MATKA / 87.105.18.* / 2009-11-23 11:49
A czy mężczyźni rodzilil i poświęcali swój "zawodowy" czas na wychowywanie dzieci?!!!! Gdzie tu jest szacunek i "wynagrodzenie" państwa za trud kobiet?!!!
marcom / 77.65.128.* / 2007-12-07 14:15
Tak naprawdę, nie chodzi tu o "zrobienie dobrze" wszystkim Polkom naraz, ale wyłącznie o dobro prześwietnego ZUS-u. Pięć lat pracy kobiet dłużej to przecież pięć lat dalszego wpłacania składki (i pięć lat mniej wypłacania emerytury), więc ZUS jest z definicji 10 lat do przodu!!! I o to chodzi - prawda Panie Rzeczniku???
kobieta, matka i pracownik / 85.89.184.* / 2007-12-07 12:55
Uważam że każdej kobiecie, która urodziła i wychowała jedno lub więcej dzieci powinno się doliczyć proporcjonalnie do liczby dzieci lata pracy i to jako okres składkowy. Przecierz okazało się że dzieci to produkt, który ma pracować na emerytów. Proodukt , który wytwarza się wiele lat przy ogromnych nakładach finansowych, fizycznych, psychicznych. My kobiety wychowujące dzieci ciężko pracujemy w domu i aby mieć na utrzymanie swoje i dzieci także na kiepsko opłacanych stanowiskach pracy czasami w strasznych warunkach. Równe uprawnienia to nie znaczy aby wszyscy szli na emeryturę w równym wieku, to znaczy że uczciwie należy każdemu policzyć jego lata pracy.
mores / 2007-12-01 13:10
Chciałem zapytać w związku z artykułem o umożliwoci przejście na emeryturę 60-letnim mężczyznom czy dotyczy to;
1. również mężczyzn prowadzących działalność gospodarczą
2. mężczyzn prowadzących działalność gospodarczą i zatrudnionych równolegle minimum 6 m-cy na umowie o prace
3. mężczyzn zatrudnionych w ostatnim czasie minimum 6 m-cy na umowie o prace
Oczywiście pozostałe warunki jak ukończony wiek 60 lat i staż pracy 35 lat są spełnione.
Innymi słowy prowadzę od 7 lat działalność gospodarczą, mam 62 lata i czy będę mógł skorzystać z nowelizacji ustawy nie zatrudniając się na umowę o pracę i nie przerywając działalności gospodarczej.
tercia / 83.23.152.* / 2007-12-01 11:53
Niech Rzecznik, z całym szacunkiem dla niego, za ten pomysł smaży sie w piekle .
Wszak to iście szatański pomysł!!!
Młodzi uciekkaja za geranicę, my staruchy w pracy do smierci.
Może Pan Rzecznik ma ws5tręt do kobiet.
Pracujemy ciężko, często bez pomocy ze strony Panów>
Praca zawodowa, praca sprzątaczki, praczki, kucharki,niani, kochanki, rodzicielki... a Panowie jak królowie!!!????
Taki wiek emerytalny dola kobiet mógł więc wpaść na pomysł, tylko "chłopom".
Nie chcemy uszczęsliwiania NAs na siłę pracą do 65 roku życia... nie chcemy może tych większych emerytur ....!!!!
Chcemy troche odpoczynku i spokoju....
Czy tak trudno to zrozumieć???
Chodzi jednak moze o coś zgoła innego? Może kolesie z ław rządowych, kancelari Prezydenta, Premiera, Parlamentu i Senatu potrzebują pieniędzy na swoje wysokie emerytury?
Policjanci, żołnierze ida na emerytury w wieku 40 lat, bo im sie to należy, a mykobiety ???
Krzycho1000 / 83.3.18.* / 2007-11-29 10:21
No i niech się TK zajmuje.
Ktoś wcześniej doskonale zauważył, że kobiety mniej mają bo mniej zarabiają. Tu jest ta różnica w emeryturze. Jeżeli mówi się o zrównaniu wieku emerytalnego dla obu płci to może w drugą stronę - czyli wszyscy pracują do 60-go roku życia?
Może jednak dać możliwość pracy do 65roku życia ale tym kobietom, które o to wystąpią. Niech istnieje taka możliwość wyboru przez same zainteresowane. Szanujmy je za to co od wielu lat robią i dawajmy im możliwie dużo a nie zmuszajmy do pracy ponad siły. Co z tego, że statystycznie kobiety dłużej żyją. Przecież długość życia nie zależy od nikogo. Spytajcie kobiet, która z nich chce zostać wdową. Poza tymi bitymi przez mężów żadna.
Żyjemy w Europie XXI wieku a ciągle nie potrafimy być krajem samodzielnym. Ciągle poddajemy się czyimś wpływom (jak nie Ruskie to Wspólnota). Sami o sobie musimy stanowić a nie oglądać się na kogoś i czekać pozwolą czy nie pozwolą!!!
emilika / 80.50.230.* / 2007-11-28 18:51
Pan Rzecznik niech nie wypowiada się w imieniu KOBIET zróbmy REFERENDUM od 19 roku życia ciężko pracuję i z pism które otrzymuję z ZUS-u to mam na SWOIM koncie kapitał chyba że to jest tylko kartka nic nie warta ,i nic TAM NIE MA? I TO JEST GŁOWNY POWÓD PRZEDŁUŻENIA WIEKU EMRYTALNEGO????? Niech nikt mi nie zagląda do portfela wolę mieć mniej i sobie trochę pożyć i NACIESZYĆ SIE WNUKAMI
Agniecha25 / 89.78.80.* / 2007-11-28 19:34
Doskonale się z tobą ( Emilika) zgadzam!!! Na ZUS i tak nie mamy co liczyć, bo najprawdopodobniej i tak nic nam nie da, i będzie podobna sytuacja jak w Niemczech- czyli wielka lipa z państwowych emerytur.A drugi filar to i tak ściema, bo 80% pieniędzy stamtąd idzie na lukę w pierwszym filarze i suma sumarum, ani w I ani w II fizycznie nie ma pieniędzy i ich nie będzie!!! Także nic tylko prywatne gwarantowane emerytury, i to nie z III filaru, bo ten kapitał który my młodzi na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie włożyć jest za mały i starczy nam na ok 5 lat wypłat emerytur po 60 roku życia.Byłam dzis w ING i dowiadywałam sie jak to wygląda, i jeżeli chciałabym płacić tylko na emeryturę bez ubezpieczenia i dodatkowych świadczeń to muszę mieć min składkę 350 zł, przy wieku 25 lat , baaaa... bardzo śmieszne...Jeszcze jedyną w miare rozsądną opcją jeżeli chodzi o emeryturę jest EVENTUS- tam mam gwaranta i dozywotnio wypłacaja kasę, w dodatku najniższa składka to 100 zł. Sorki że się rozpisalam...pozdrawiam wszystkich
@@@ / 195.90.107.* / 2007-11-29 23:55
Wszystko fajnie, tylko kto zagwarantuje ze te firmy ubezpieczeniowe beda istnialy jak bedziesz przechodzic na emeryture. ZUS moze bedzie placilmalo ale gwarantem jest tu panstwo.
delfin70 / 79.185.25.* / 2007-11-27 21:22
Może by tak samych kobiet zapytać!!!??? Ja pracuję od 21 roku życia i jeszcze wydłużą mi czas pracy do 65 roku życia??? Nie pracuję na stanowisku kierowniczym, tak jak PANOWiE, którzy łaskawie będą stwierdzać, co jest tu równouprawnieniem. Ja zatem w ramach tego uprawnienia ŻĄDAM, by Pan Rzecznik Praw Obywatelskich urodził i wychował co najmniej 3 dzieci, zasuwał jak większość zwyczajnych kobiet do pracy a potem jeszcze do roboty w domu i niech haruje do 75 roku życia jak chce. Pozdrawiam
fanta2 / 80.50.230.* / 2007-11-28 18:41
Pan Rzecznik nie wychowywał dzieci i nie pracował na dwóch etatach więc nie wie jaki to jest MIÓD. Pracuję od 19 roku życia według pism z ZUS na swoim koncie mam swój ciężko wypracowany Kapitał na przyszłą emeryturę a może GO nie mam ! Dajcie mi moje pieniądze ja je ulokuję i mogę już dziś odpoczywać ! No i chyba brak na naszych kontach ciężko wypracowanego przez nas kapitału To jest powód aby przedłużyć nam wiek przechodzenia na wcześniejsze emerytury !! Proste Nie będą musieli ich Nam wypłać bo NAS JUŻ NIE BĘDZIE NA TYM ŚWIECIE !!! WOLĘ MIEĆ MNIEJ w portfelu ale chcę SOBIE POŻYĆ !!!! NIECH PAN TO ZROZUMIE PANIE RZECZNIKU
viola18 / 83.16.118.* / 2007-11-28 07:11
Kobiety mają mniejsze emerytury , ponieważ mniej zarabiają(tu jest dyskryminacja) no i powinnysmy umierać przed 60-tą. Wówczas pewnie było by dobrze.Mężczyźni spokojnie mogliby sobie żyć na emeryturze.
Bib / 80.55.2.* / 2009-07-14 11:08
K 54 - Oczywiście, że mamy mniejsze emerytury, bo mniej zarabiamy. Dyskryminacja wciąż istnieje. mimo przepisów k.p. zakazujących takich praktyk. Mogę coś o tym powiedzieć jako kadrowa. Ostatnio zwolniła się dziewczyna ze stanowiska z pensją 2000 brutto. Na jej miejsce przyjęto faceta niedoświadczonego-"zielonego" w danej dziedzinie za 4000 brutto, mimo iż ma wykształcenie dokładnie takie samo jak koleżanka na równorzędnym st. (już doświadczona) z pensją 2500. I o co tu chodzi. BO TO FACET i musiał dostać znacznie więcej.
Kasiaschr / 81.15.230.* / 2007-11-27 18:30
Gratulacje nic tylko klaskać !!! :-/. Ja proponuje wydłuzyć kobietom , niech pracuja do 80-tego roku zycia bo przeciez zyją dłużej i niech jeszcze urodzą min każda po 10 dzieci koniecznie bo jak nie to pozbawic wogóle prawa do emerytury , no i warunkiem udzielenia emerytury niech bedzie to że musi miec przepracowane 60 lat.
Chory kraj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Re: Trybunał zajmie się wiekiem emerytalnym
Fifka / 62.111.241.* / 2007-11-28 14:14
naprawdę chory kraj.A pan Kochanowski to nie powinien juz byc na emeryturze?? Bo jesli nie to niech pochodzi w ciązy urodzi z jedno dziecko,niech prowadzi dom ,pracuje za 800 zł i niech dopiero za kilkanaście lat popatrzy w lustro i mciekawe jak będzie wyglądał.Bo juz do powiedzenia na temat wieku emerytalnego ma stary dziadek
Staszeku / 83.13.42.* / 2007-11-28 08:11
Nie kraj chory tylko ty! Przecież kobiety cały czas walczyły o równouprawnienie, a jak sie im go daje to w płacz!
woj1 / 91.94.151.* / 2007-11-27 19:00

Chory kraj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chory rzecznik, może by tak zapytać kobiet co sądzą o dobroci i dbania o ich interesy przez chorego rzecznika
jaJanek / 77.253.162.* / 2007-11-27 18:50
może interwencja rzecznika pozwoli nareszcie go uzdrowić
zpp / 194.153.95.* / 2007-11-27 17:09
Najzabawniejsze i najsmutniejsze zarazem w całym tym galimatiasie, że pod artykułem jest link "UE: Każdy kraj MOŻE sam ustalić wiek emerytalny". Tak wygląda suwerenność Polski. Będziemy MOGLI tyle, ile nam urzędaski brukselskie pozwolą. Ustrój niewolniczy się rozwija.
Staszeku / 83.13.42.* / 2007-11-28 08:13
Czy ty w ogóle rozumiesz co czytasz? Jeżeli kraje UE same ustalają wiek emerytalny to o jakim ustroju niewolniczym pieprzysz?
zpp / 79.188.94.* / 2007-11-28 10:47
Szanowny Panie

Tak pieprzę, bo np. VATu poniżej 15% nie możemy ustalić. Bo np. musimy stosować różne akcyzy, których minimalne granice kwotowe lub procentowe są narzucone. Bo np. obowiązuje nas tzw. równouprawnienie i preferencje dla niektórych grup społecznych i/lub zawodowych i tego NIE MOŻEMY zmienić we własnym prawodawstwie. Czy był Pan w ogóle łaskaw zapoznać się z traktatem przystąpienia Polski do UE i/lub projektem tzw. konstytucji UE i/lub tzw. kartą praw podstawowych ?
@@@ / 195.90.107.* / 2007-11-27 16:19
Tylko RPO nie zauwazyl ze kobety pobieraja emeryture srednio ponad 300% dluzej niz mezczyzni. (6.14 lat dla mezczyzn i 19.44 lat dla kobiet)
marek 19.53 / 83.24.61.* / 2007-11-27 16:29
Zauważył
krócej oszczędzają na emeryturę i dłużej ją pobierają.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-11-27 16:37

kobieta, która przejdzie na emeryturę w wieku 60 lat, otrzyma zaledwie 66 procent świadczenia mężczyzny

Tylko ze powyzsze wydaje sie byc powodem jego interwencji.
Slowo "zaledwie" wydaje sie to sugerowac.
Ewa z Gdańska / 83.12.229.* / 2007-11-28 08:54
że niby 300 % dlużej !!!!!!!! To jest śmieszne - za co ja mam żyć i to na stanowisku kierowniczym 1.300 netto i wychowuję jednocześnie dziecki - nie mam pojęcia jak mi się udaje wiązać koniec z końcem i w takim razie ile moja emerytura będzie wynosić ???? i samam wychowuję dziecko bo mąż jest dziecinny woli prowadzić życie kawalerskie więc się rozwiódł - i ja mam się sama użerać z takim draniem i z politykami i jeszcze ciężko pracować do 65 roku życia ????? przecież ja jednocześnie wychowuję kwiat młodzieży polskiej - to jest jak drugi etat !!!!!!!!!!! i nic za to nie dostaję żadnego wynagrodzenia !!!!!!!!!!!!!!!
W tym kraju większość kobiet musi walczyć o byt a jeszcze im się kłody podstawia pod nogi. Mężczyźni politycy pomyślcie raczej o zaplacie takim samotnym kobietom jak ja wynagrodzenia za wychowywanie dziecka - dodatku nie mogę dostać bo o 100 zł przekroczony mam dochód od którego liczy sie minimum na dopłatę socjalną....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
jeszcze nie emerytka / 83.18.209.* / 2007-11-28 08:41
Proponuje naszej wałdzy ,aby zamiast wydłużać wiek emerytalny ,niech obejmie okresem składkowym urlop macierzyński i wychowawczy, bo to własnie te okresy zaniżaja nam emeryturę. Podobno ten kraj jest prorodzinny, a jakos zapomnieli o tej kwestii.... kobieta zajmowała sie domem i bedzie to robić... a równouprawnienie Panowie objawia się troszke w innych kwestiach.. jeszcze troszke a z braku szerszej wiedzy będziecie chcieli abyśmy to my dzwigały nie wiem jakie ciężary hahahahaha oj panowie panowie
pracująca starsza pani / 83.13.110.* / 2007-11-28 18:56
własnie, dlaczego wychowanie dzieci zaważylo, że sa to okresy nieskładkowe?To chyba jest największe poświęcenie i praca przez cały czas, a w dodatku często "obsługa" takiech wielmoznych panow, co to jak przyszedł z pracy to juz wszystko i mogł odpoczywac na foteliku a kobiety musiały im stroic pod nosek, a co "niepełnośplawny"?No to gdzie jestesmy, jak zawsze w pieluszkach, w żadnym unijnym kraju tak nie ma!
gryzelda / 83.21.84.* / 2008-01-08 21:53
co to znacy wiek emerytalny , kazdy powinien sam zadecydować .ja mam przepracowane 38lata mam 53 lata przechodzac na emeryture w wieku 60 lat , będe miala 45 lat pracy i lat skladkowych.Ilość lat pracy powinna decydowac o przejściu na emeryturę
pracująca starsza pani
[
anm / 83.19.11.* / 2008-01-11 10:21
bardzo słusznie pani stweirdza bym powiedziała podobnie, po to się pracowało tyle lat żeby były docenione, a my wynagrodzone za ciężkie lata młodości
Marianna / 83.21.15.* / 2008-01-27 17:12
Proponuję naszej władzy aby pielęgniarki, które tak ciężko pracują, po przepracowaniu 30 lat pracy szły na emeryturę. .Zaden z panów urzędników nie chciał by się tak nadźwigać i mieć tak sfatygowane kręgosłupy, stawy jak mamy my. My jesteśmy wrakiem człowieka.Uważam że taka ustawa powinna się znaleźć w Trybunale Konstytucyjnym.
Mani / 83.21.15.* / 2008-01-27 17:10
Proponuję naszej władzy aby pielęgniarki, które tak ciężko pracują, po przepracowaniu 30 lat pracy szły na emeryturę. .Zaden z panów urzędników nie chciał by się tak nadźwigać i mieć tak sfatygowane kręgosłupy, stawy jak mamy my. My jesteśmy wrakiem człowieka.Uważam że taka ustawa powinna się znaleźć w Trybunale Konstytucyjnym.

Najnowsze wpisy