Forum Forum podatkoweInne

Abolicja podatkowa: Sejm poszedł na rękę emigrantom

Abolicja podatkowa: Sejm poszedł na rękę emigrantom

Wyświetlaj:
Kasia S / 83.10.252.* / 2008-12-17 19:50
Jezeli nie boisz sie tych wszystkich plotek o abolicji, chcesz miec pewnosc, ze Twoje pieniadze beda bezpiecznie, to dlaczego z tego nie skorzystac?
Polecam konkretną pomoc przy przy rozliczaniu dochodu z zagranicy.
Znajdziesz tam wszystko, co trzeba wiedziec na ten temat -
http://abolicja-podatkowa.zlotemysli.pl/e8i8,1/
z gory dzieki za odp / 86.136.172.* / 2008-07-11 23:37
czy ktoś wie,dlaczego US ma 6 miesięcy na decyzje,ktora w uproszczeniu i naiwności przyjmuje ma brzmieć --umożone? Czy decyzja może być negatywna o nieumorzeniu??
UK / 86.136.172.* / 2008-07-11 22:59
gdzie jest dostepna ta ustawa??? wole przeczytac zanim wroce:-))
moze bedzie dobrze w PL / 86.136.172.* / 2008-07-11 22:56
swietnie, wreszcie rozmawia sie z Tuskiem jak wyksztalcony Polak z Polakiem klasy sredniej
Jackoski / 87.105.236.* / 2008-09-10 22:18
Z Tuskiem to i może fajnie sie gada ale idz człowieku do US to zobaczysz jakim bagnem jest ta cała abolicja podatkowa.Jedna wielka kpina po raz kolejny robia z nas wariatrów
mmmmkkkk / 83.24.24.* / 2009-02-23 21:36
I zobaczyłem. Złożyłem i teraz mam płacić fiskusowi. Oszustwo!!!!!!!
kaseiak / 91.107.87.* / 2008-09-06 15:05
papka dla naiwnych, jak zwykle nic niedociągnięte do końca!
man13 / 2008-07-11 21:25 / Tysiącznik na forum
Napisz coś jeszcze, to takie........... fajne.
Mientek / 83.14.8.* / 2008-07-12 09:14
Na money siedzą głównie Ci co wyjechali?
Znałem reguły przed meczem i wiedziałem jakie zapłacę podatki. Dlatego p.. pracę w UK. Policzyłem, że gra jest niewarta swiecki biorąc pod uwagę moje zarobki w Polsce. Relacja Zysk/Ryzyko była cieniutka Podjąłem decyzję że zostaję.
A tu Tusk zmienia warunki wstecz. Powrót do przeszłości 4.

Jak wprowadzono podatek Belki to przy inwestycjach brałem pod uwagę różne sposoby opodatkowania zysku. Gdyby teraz zaczęli oddawać pieniądze np. za odsetki od lokat to nie wkewiliby ludzi?
Cesar_Cesar / 2008-07-14 12:29
Kiedy wchodziliśmy do Unii Europejskiej wiele przepisów było na siłę zmieniane, żeby dostosować sie do wymogów Unii. W tym całym zamieszaniu ktoś "zapomniał", że wejście do Uni oznaczać powinno wolny przepływ siły roboczej i kapitału. Po to, aby Unia mogła swobodnie i nieskrępowanie się rozwijać, a konkurencja kwotnąć, dla dobra klientów. Niestety, w Polsce ktoś "zapomniał", że jak Polak wyjedzie za granicę i będzie chciał pracować uczciwie, to PRL-owskie prawo podatkowe mu na to nie pozwoli, żeby uczciwie konkurował z tubylcami w tymże krajo - bo on, jak tylk spróbuje wrócić, to będzie musiał dopłacać podatek na "polskich" zasadach. Bo PRL-owskie prawo po to było stworzone, że "te plusy nie przesłoniły nam minusów", a obywatel czuł się rozgrzeszony, że co parawda sobie tam popracował, ale w polsce podatek zapłacił - bo jak mówi bajka: "A to przepraszam, Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem najwyższym dobrem narodu - 70 złotych sie należy".

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Ta kwestia powinna być rozwiązana kompleksowo przed 1 maja 2004 i takie same, uproszczone umowy o unikaniu powójnego opodatkowania powinny były być podpisane ze wszystkimi krajami członkowskimi z Unii. I nikt nie robi łaski, że te nadpłaty będzie zwracał.

Warto też zauważyć, jak wielce niesprawiedliwe i cyniczne jest/było nalicznie tychże nadpłat podatkowych:
- w Polsce, zanim się zapłaci podatek można odliczyć wydatki na ZUS. W rozliczeniu dochodów z zagranicy nie można odliczyć kwoty, któr Państwo obce zabrało na ubezpieczenie społeczne. I chociaż pracownik nigdy nie widział tych pieniędzy, w Polsce wpadał w 40% próg i musiał dopłacać.
- Podatnik mógł wliczyć w koszty co najwyżej 50 diet i pomniejszyć o to podstawę do opodatkowania... nawet jeśli ktoś przebywał za granica 365 dni to mógł jedynie odliczyc te 50.

Dzięki Donek za naprawienie błędów poprzedników.

pozdrawiam.
Zdzisław 1 / 83.8.139.* / 2008-07-27 15:38
To prawo podatkowe nie ma nic wspólnego z PRLem.Jest znacznie" lepsze"
bolo_byk / 87.199.62.* / 2008-07-23 12:20
Donek nie naprawił błędów poprzedników tylko swoje.
Nie kto inny jak PO i SLD uchwaliły tak niekorzystne przepisy.

Szczegóły tutaj: http://powatch.blox.pl/2008/01/Wykiwani-albo-jak-Placforma-podatki-obnizala-cz1.html

I pomyśleć, że Ci emigranci tak przez Tuska wystawieni stali w kolejkach by na niego głosować :)
Ale tak to jest jak społeczeństwo nieświadome i nie interesujące się polityką i historią najnowszą głosuje według tonu jaki nabijają media.

Pozdrawiam
adam222 / 77.88.184.* / 2008-07-11 19:28
Tak naprawdę chodziło Tuskowi tylko o głosy wyborcze. Proszę się zastanowić. Czy płacenie podatków zależy od adresu firmy? Oczywiście nie. Tak więc, jak ktoś pracuje za granicą ale wraca do kraju powinien zapłacić podatki tak jak inni płacą. Co innego gdyby wyjechał na stałe.
Skandaliczną sprawą jest zwracanie już zapłaconych podatków. Oznacza ono dzielenie polaków na dwie grupy: tych gorszych w kraju co płacą i tych lepszych i bogatszych pracujących za granicą co nie płacą. Na zwrot gotówki złożą się ci biedniejsi w kraju. Ta ustawa jest również sprzeczna z Konstytucją.
ufok / 195.160.253.* / 2008-07-24 09:45
Piszesz tak bo nigdy nie placiles podwojnego podatku, jakbys zaplacil 5k za rok to bys inaczej gadal i nie wymadrzal sie
zenek327 / 83.28.233.* / 2008-07-13 14:14
Chyba nie zrozumiałeś. Nie chodzi o to by pracujący za granicą w ogóle nie płacił podatku w Polsce, ale o to, żeby ludzie pracujący w różnych krajach płacili taki sam podatek, czyli żeby zobowiązanie podatkowe było takie samo niezależnie od tego czy pracujesz w USA czy w UK. To TERAZ jest niesprawiedliwie, że osoba pracująca w Anglii, na mocy nowej umowy między PL a UK, płaci o wiele mniejszy podatek (lub nie płaci go wcale jeśli nie ma w danym roku dochodu w Polsce) niż osoba pracująca w USA, która musi zapłacić pełny podatek i może sobie jedynie odliczyć podatek zapłacony w USA. Czy to uważasz za sprawiedliwe? To właśnie teraz jest niesprawiedliwie, że trzeba płacić inny podatek (a różnice są potężne) w zależności od kraju wykonywania pracy. W tej ustawie "abolicyjnej" nie ma mowy o zwrocie całego zapłaconego podatku, tylko o zwrocie różnicy jaka wynika z płacenia go na podstawie umowy "z wyłaczeniem" (np. USA) w stosunku do umowy "z progresją". Jest to więc WYRÓWNANIE obciążeń tak aby zobowiązanie podatkowe było takie samo niezależnie od kraju w którym pracujesz, a nie zwrot podatku w całości. Może warto najpierw zapoznać się z czymś a dopiero potem opluwać to na lewo i prawo?
kajt67 / 85.222.76.* / 2008-09-03 11:32
Jest to więc WYRÓWNANIE obciążeń tak aby zobowiązanie podatkowe było takie samo
niezależnie od kraju w którym pracujesz, a nie zwrot podatku w całości.


Nie rozumiem tego o wyrównywaniu. Znaczy co, Twoje poczucie sprawiedliwości będzie zaspokojone, jeśli każdemu Polakowi, gdziekolwiek bedzie mieszkał będzie tak samo ciężko? Jeśli mieszkam i pracuję w jakims kraju, to mam zobowiązania podatkowe wobec tego kraju, w którym mieszkam. Kropka. Jeśli tamtejsza administracja zadowala się mniejszym podatkiem, to z jakiej racji ktoś ma mi dorzucać ciężar z tego tytułu, że jestem Polakiem i byćmoże kiedyś wrócę do Ojczyzny?
man13 / 2008-07-11 21:28 / Tysiącznik na forum
Świnie szybko zapominają o zobowiązaniach .Tusk, jak widać, NIE. I jak tu nie wierzyć Człowiekowi.
qualified in UK / 86.136.172.* / 2008-07-11 22:50
bedziemy pamietac,ze choc jeden z czegos sie wywiazal
adam222 / 77.88.184.* / 2008-07-12 00:07
Jak byś mieszkał w Polsce to byś zobaczył z ilu rzeczy Tusk się nie wywiązał lub jeszcze gorzej po dorwaniu się do koryta zrobił odwrotnie niż obiecywał. Jego krętactw mamy już naprawdę dość.
Dycha / 83.9.10.* / 2008-07-11 15:58
Dzięki Donald ,zrobiłeś to co trzeba i tyle.
Mientek / 83.15.2.* / 2008-07-11 15:21
Trzeba być tak ciemnym ze sie nie zna przepisów jak sie wyjezdza z kraju?
Nawet teraz emigranci mowią o "płaceniu podatków 2 razy". "Ciemny lud to kupi".
Otóż to nie jest drugi podatek tylko brakująca kwota której nie zapłaciliście wg polskiego prawa.
jak dług oddacie w ratach to powiecie ze dwa razy spłacac jest be?
ja towich nie licze / 86.136.172.* / 2008-07-11 22:51
Mientek ty jak pies ogrodnika, sam nie masz i innym nie dasz. Szkoda ci,policzyles ju moje pieniadze? ile razy przez to nie spales???
absurd / 83.11.4.* / 2008-07-11 16:20
Mientek wypowiada sie jak urzednik,

skoro ktos płacił podatek w kraju w którym oracował i zarabiał , to ok
ale przeliczanie tego na złotówki i ządanie dopłaty/uzupełnienia, podatku , w kraju pochodzenia , to rozbój, emigranci pazcuja w innym kraju ale ponosza tez koszty tej pracy w innym kraju oraz koszty swego utrzymania,
wobec tego , uczciwym byłoby, przeliczanie poniesionych tam kosztów na polskie warunki, i wtedy ewentualnie domaganie sie , wyrównania, jesli by takie wogóle, wystapiło

to co, rzad zrobił, jest rozsadnym, i pro społecznym rozwiazaniem

i prosze nie zapominać, o jeszcze jednej waznej sprawie, to wpłaty emigrantów dla rodzin w kraju, sa sporym zródłem, polskiego rozwoju

sorry za sformuowania,
man13 / 2008-07-11 09:23 / Tysiącznik na forum
Kolejne zobowiązanie PO zostało zrealizowane!

Za uchwaleniem ustawy głosowało 418 posłów.

wszystkim trzeba POdziękować.
mariusztravel / 78.88.8.* / 2008-07-11 14:44
Ja wróciłem do Polski po 10 latach i nigdy nie miałem zamiaru płacić podatku w Polsce, bo po prostu płaciłem w kraju, gdzie pracowałem. Tam żyłem, korzystałem ze służby zdrowia itp. i nie rozumiem za co miałbym niby płacić polskiemu fiskusowi? Za to że mam paszport? Za darmo go nie dostałem, tylko zapłaciłem. Praca w innym kraju to nie zdrada, tylko zwykła kalkulacja. Jadę tam, gdzie mogę się utrzymać. Polska gospodarka rozwija się dynamicznie między innymi dzięki pieniądzom przysyłanym z zagranicy, więc ci którzy zostali powinni być wdzięczni tym co zwolnili miejsca pracy.
Mientek / 83.15.2.* / 2008-07-11 15:17

Polska gospodarka rozwija się dynamicznie między innymi dzięki
pieniądzom przysyłanym z zagranicy

W jakim stopniu dzieki tym pieniążkom? Emigracja ktora wyjezdzala do USA za komuny tez rozruszala gospodarkę w PRL-u? :-P
To tylko hipoteza ze Wasze srebrniki pomogły Polsce. Rownie dobrze mogę powiedziec że wasze pieniadze: napędziły inflację a to spowoduje wzrost stóp % i zahamowanie gospodarki.
absurd / 83.11.4.* / 2008-07-11 17:18
jak ktos nie chce czegoś zobaczyc , nie zobaczy, nawet jakby sie miał o to przewrócić,

co ma emigracja PRL-owska do sprawy abolicji podatkowej?

ale nawet, jezeli juz na siłę , to nawet wielu z tej PRL-owskiej emigracji przysyła jeszcze pieniądze swojej rodzinie,

nie mówiąc juz o ostatniej , polandyjskiej, emigracji zarobkowej,

przedtem sadziłem ze Mentek to urzednik, ale chyba sie myliłem, urzednik powinien wiedziec ile miliardów euro rocznie przysyłaja emigranci do polandi, swoim rodzinom
i jak te pieniadze, wpływaja na rozwój polandyjskiej gospodarki
Mientek / 83.15.2.* / 2008-07-11 17:43

co ma emigracja PRL-owska do sprawy abolicji podatkowej?

Napisałes że dzieki pieniążkom emigranotm ruszyła gospodarka. To naciągniety wniosek bo nie dzieki tym pieniążkom. Gdyby pieniądze emigracji coś działały to gospodarka rzeszowsczyzny i podhala za czasów PRL-u rozwijała by się szybciej niz inne regiony. I kto tu jest ślepy?
absurd / 83.11.4.* / 2008-07-11 18:16
warto czytac ze zrozumieniem

gospodarka ruszyła nie tylko dzieki pieniadzom emigrantów, ale miedzy innym dzieki tym pieniadzom

twoja odpowiedz swodczy, o nieznajomosci tematu, ani historii

inna skala emigracji, inne realia gospodarcze,

rzeczywistośc nie przystosuje sie do twojego swiatopoglądu, jeżeli tego nie zrozumiesz

to .. pozostaje ci, tylko , pisanie tego co piszesz, bez wiekszego odniesienia do rzeczywistosci
Mientek / 83.14.8.* / 2008-07-11 15:11
Raz piszecie że "zwolniliście miejsca pracy" a w innym miejscu "nie mieliście pracy w Polsce". Używanie wulgaryzmówi nie wyklucza posiadania racji w sporze
smooth / 2008-07-11 17:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Kolego mientek,

Ja po paru latach ciezkiej w Polsce, płacenia podatków jak i daniny na ZUS który jest zwykłym haraczem który ginie w otchłani postanowiłem po prostu pojechac tam gdzie mnie docenią. Takie są kolego prawa rynku i ty jako giełdowy inwestor pewnie to wiesz. Powiedz mi dlaczego miałem zostac w systemie ( nie w kraju bo to sa 2 rózne rzeczy) który mnnie okradał, kazał opłaca tysiące nieudaczników rozsianych po róznych dla nich przytułkach typu ZUS, KRUS i nne przechowalnie dla kolesi. Dla mnie jako obywatela europy jest obojetne gdzie bede płacicł podatki. Liczy sie dla mnie co za te podatki dostane ja i moja rodzina. Inny system niz ten polski dał mi wiecej a ja mam wolny wybór i dałem sobie szanse i zaryzykowałem. Ciebie nie był stac na takie ryzyko, co w pełni rozumiem, i zostałes a teraz wylewasz swoje zale. Na prawde łatwo jest komentować poczynania inyych ale kompletnie nie rozumiesz tego oczym piszesz.
Twoje porównania daleikatnie mówiąc sa bez samku zapropnuj jeszcze by ogolić głowy na łyso powracającym jak prostytutkom sypiającym z Niemcami w czasie okupacji.
Ja tez moge napisac ze prawda jest pewnie taka ze siedzisz całe zycie przy mamusi w małym i tym samym pokoj w którym sie urodziłes, nic ci w zyciu nie wyszło jak włosy i nigdy nie było cie stac na ryzko meskiej decyzji wyjazdu to teraz mscisz sie przez klawiaturą usprawiedliwajac w ten sposób swoja zyciawa niudolnosc przed samym sobą
Za łatwo plujesz słowami kolego!
Mientek / 83.14.8.* / 2008-07-11 17:52
Zgadzam sie, ze system podatkowy jest nieuczciwy, ze ZUS to syf itd. I nie potępiam emigrujących. Mam dla nich szacunek nie mniejszy niz dla siebie. Serio.
Nie szanuję tylko ludzi niekonsekwentnych , ktorzy znają reguły gry potem drą ryja że niesprawiedliwie.
Akurat w życiu mi sie udało, choć włosów faktycznie mniej:-)
Jeśli wyjechałes za granicę to nie tylko Cie nie potepiam ale doceniam odwagę. Sam nie zazdroszczę bo zarabiam w Polsce niewiele mniej niz w UK.
To że reguły są chore nie znaczy ze mozna je zmieniac DLA NIEKTÓRYCH.
Cesar_Cesar / 2008-07-14 13:09
I tu się Mientek z Tobą nie zgodzę - i odsyłam do ustawy. Bo tam jest napisane, że jeżeli przenosisz swój ośrodek życiowy do UK, to nie podpadasz pod dopłatę. Ale w Polsce urzędnik skarbowy zdecyduje, czy przeniosłeś ośrodek życiowy. Mało, że wziąłeś żonę i dzieci, i że do Polski nie zaglądałeś przez parę lat, że nie byłeś zameldowany i w ogóle miałes zamiaru wracać. Ale życie nie jest czarno białe, bo po 5-6 latach wracasz bo np. tęsknisz - z tym, że w Pit-cie nie ma na to rubryczki. i wtedy urzędnik przyjdzie do Ciebie wieczorową porą i Ci powie, że sobie wymyśliłeś, że przeniosłeś ośrodek życiowy, bo znowu jesteś. I mu nie udowodnisz, bo najpierw Cię skasuję na 75% Twojego majątku, a potem to spbie możesz apelować...

Brak pewności bardziej mnie niepokoi tu niż nieprzestrzeganie wcześniej ustalonych zasad, króre są otwarte na interpretacje urzędników...

pozdrawiam
smooth / 2008-07-11 19:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Zmieniac bo były po prostu niesprawiedliwy, poniewaz kazde podwójne opodatkowanie tego samego dochodu jest niesprawiedliwe (jeszcze został podatek od dochodów kapitałowych). Przeciez ustawa nie krzywdzi tych którzy zapłacili. Jeżeli decyduje sie pracowac, mieszkac i na terenie innego kraju wspólnoty to jasne jest ze tam równiez moge skorzystac ze słuzby zdrowia czy bibliteki i dlatego tez tam zapłace za w formie podatku. Nie rozumiem dlaczego jeszcze mam za to płacic w Polsce.
Ja zarabiam tu duzo wiecej niz Polsce ale i koszty zycie sa wieksze choc ta róznica powoli maleje. Wiem natomiast ze nie zostane tu na stałe bo zycie na emigracji mimo pieniedzy i dobrej posady (aha i wcale nie pracuje u araba jak to ktos wyzej pisał) nie jest takie rózowe jak to sie wydaje z Polski. Planuje powrót do Polski ale powiedziałem sobie ze nie dam sie oskubac przez głupi system podatkowy i czekałem na ten moment. Przyjade do Polski, bede miał dochody to zapłace za to co polski system oferuje.
A krzyk niektórych ze to niesprawiedliwe własnie z tego wynika ze to nie raz sytuacja zyciowa w ojczyżnie zmusiła ich do kroku w kierunku emigracji Tak na prawde to niektórzy nie chcieli ,a musieli jechac. Zapewniam Cie ze jest tu wiele osób które chciały wrócic a bały sie polskiegio US bo nie jest przyjemne kopanie sie z koniem.

Pozdrawiam!
absurd / 83.11.4.* / 2008-07-11 17:13
jedno drugiemu nie przeszkadza

jedni zwolnili miejsca pracy w polandii, inni nie mieli wogóle pracy
i jedni i drudzy swoja emigracja, przyczynili sie do rozwoju polandii, i trzeba byc slepcem aby tego nie zauwazać

oczywiscie ci, którzy wyemigrowali na stałe, i nie zostawili rodziny w kraju, dali polandi mniejszy zysk, "tylko" zmniejszyli "bezrobocie", ale wiekszosc , emigrantów ma rodziny w polandii, przysysyła pieniadze, dzieki tym pieniadom, wydawanym w polandi, jest wiekszy popyt wewnetrzny, co wiaze sie ze zwiekszonym zapotrzebowaniem na procowników .. itp..itd
lena z USA / 193.19.165.* / 2008-07-11 10:44
Czy ktos wie co z "analigicznymi rozwiazaniami na przyszlosc",czyli ulga podatkowa od 1 stycznia 2008 r dla tych wszystkich ktorzy nadal pracuja poza Polska w krajach z ktorymi nadal obowiazuje niekorzystna metoda proporcjonalnego zaloczenia?W jakiej ustawie ma wejsc ta ulga?
Mientek / 83.15.2.* / 2008-07-11 10:40
A to k... nie wiedzieli jak wylatywali robic w UK, że jest podwójne? Ni ch.ja by nie oddawał! Niby czemu? Ci co olali Polskę ze względów pragmatycznych i stali sie volksdeutschami są na równych prawach z tymi co pozostali w ojczyźnie i pracowali na jej wzrost. Tak nasz rząd nagradza tych którzy budują gospodarki zachodnie.
Nie zmienia sie warunków gry po gwizdku! Inni nie wyjechali bo umieli liczyć że w du.pę dostaną podatkami. A teraz okazuje sie że reguły sie zmienia wstecz.

To ku..wa. powiedzcie piłkarzom pod koniec meczu : " graliście na ilość autów i rzutów rożnych a nie tylko na bramki". Przykład myślę niewiele przesadzony.
raf73 / 89.171.138.* / 2008-07-11 13:47
No tak, ma Pan rację, zwłaszcza te k***wy zamiast przecinków mnie przekonały, że ni ch.ja im nie powinno się oddawać. Aha, no i sprawa dotyczy volksdeutchów, tak? No to jak tak, to rzeczywiście. Tylko nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi porównaniami do reguł piłkarskich, ale to pewnie dlatego, że nie jestem kibolem.
Mientek / 83.14.8.* / 2008-07-11 15:29
Dziękuję za merytoryczną dyskusję. W polemice ironia jest wskazana, ale nie ona wyłącznie bez argumentów

Aha, no i sprawa dotyczy volksdeutchów, tak?

Nie... dotyczy volksdeutSchów.

Tylko nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi porównaniami do reguł piłkarskich,
ale to pewnie dlatego, że nie jestem kibolem.

Obawiam się, że nie dlatego nie rozumiesz. Bo ja nie jestem kibolem -nawet nie lubię piłki nożnej. Pewnie o 30 srebrnikach aluzji nie zrozumiesz emigrancie bo nie jestes bankowcem :-P
raf73 / 89.171.138.* / 2008-07-11 17:59
Przepraszam, ale myślałem, że mam do czynienia z żulem albo kibolem, a do takich argumenty i tak nie trafiają. Ale jak ma być merytorycznie, to przede wszystkim kwestia podwójnego opodatkowania jest mi obojętna, bo mnie nie dotyczy. Bardziej chodzi mi o to, że nie podoba mi się nazywanie wyjazdu za granicę zdradą, a tych, którzy wyjechali volksdeutschami, bo to argumenty nacjonalistyczne i totalitarne (totalitarne w sensie: traktowanie kraju jako wojska, obywateli jak żołnierzy, a obcego kraju jako obcego i wrogiego wojska), a nie chciałbym mieszkać w kraju, w którym takie reguły obowiązują. Po to obalaliśmy komunizm i wstępowaliśmy do UE, żeby móc mieszkać i pracować tam, gdzie chcemy, a nie tam, gdzie nam państwo każe.
taki gosc / 193.0.242.* / 2008-07-11 12:41
Chyba nie wiesz o czym piszesz, nikt nikogo nie okradał. Ludzie pracujący tam legalnie -płacili podatki wg norm i stawek tam przyjętych. Dlaczego mieliby niby jeszcze raz płacić ten sam podatek już raz zapłacony, a do tego w Polsce z przelicznika kursu funta wpadając w Polsce w wyższe progi i bez uzwzględnienia, że tam musieli żyć i płacić za mieszkanie, jedzenie i inne p******* (jak choćby polskie produkty importowane przez UK).

nastepnym razem polecam troche pomyslec.
Mientek / 83.14.8.* / 2008-07-11 13:03

Chyba nie wiesz o czym piszesz, nikt nikogo nie okradał.

A gdzie od k**** nędzy napisałem o kradzieży?! Pokaż!


nastepnym razem polecam troche pomyslec.

Nastepnym razem polecam dokładnie czytać i pomysleć więcej niz trochę
Mientek / 83.15.2.* / 2008-07-11 12:53
Dlatego bo takie jest prawo. Dziwne? Jak mieszkasz w Warszawie zarabiasz wiecej niz w Biłgoraju i choc wydajesz wiecej na czynsz i żarcie to nie ma innych progów dla Warszawki i reszty. JAk nie pasuje to zrzeknij sie obywatelstwa polskiego.
Cesar_Cesar / 2008-07-14 13:00
Mientek, po co Ty się rzucasz - wyjedź, zapomnij, odpocznij, zrelaksuj się. Po co Ci te nerwy.

A przecież w Warszawie nie masz np. osobnego/innego ubezpieczenia społecznego niz w Biłgoraju tylko masz jeden ZUS, który sobie odliczysz od podatku. A w UK musisz zapłacić osobne ubezpieczenie społeczne, bo jest obowiązkowe, a w "polskiej" dopłacie podatku juz go sobie nie rozliczysz.

pozdrawiam
taki gosc / 193.0.242.* / 2008-07-11 13:24
ale tak się składa, że ja mieszkam i pracuję w PL ale nikomu nie zazdroszczę, bo niby czego.
Zrozum że oni już raz zapłacili podatek, niby jakim prawem równości Polak pracujący w kraju X nie musi drugi raz płacić podatku w PL, a w drugim kraju Y jak coś zarobisz to w PL płacisz jeszcze raz ??
ten ktory tam byl / 89.78.28.* / 2008-07-11 12:03
no i oto glos kogos sfrustrowanego siedzeniem w polsce...
a ja bardzo sie ciesze z tego kroku rzadu i sejmu, bo otrzymam zwrot pieniedzy ktore polski fiskus mi ukradl, bo jako jeden z niewielu (tak przypuszczam) rozliczylem sie po powrocie z anglii. a nie mozna tego nazwac inaczej niz bezczelna kradzieza w bialy dzien. mientek jest oburzony tym ze zlodziej oddaje to co ukradl. coz, oddaje nie dlatego ze go sumienie ruszylo, ale dlatego ze zalezy mu na glosach polakow mieszkajacych w anglii. pobudki takie sobie, ale jednak efekt pozytywny!!! moze to sprawi ze jakas czesc mlodych ludzi wroci z zarobionymi pieniedzmi nie obawiajac sie ze zostana obrabowani przez fiskusa? wroca i spelnia swoje marzenia o wlasnej firmie, domu, bla bla bla... z korzyscia dla polskiej gospodarki i dla tych ktorzy tu zyja. wiec gratuluje toku myslenia. widac ze przemawia przez ciebie zwykla zawisc, typowa cecha polaka, ktora czyni ten kraj kiepskim miejscem do zycia
pozdrawiam serdecznie
man13 / 2008-07-11 21:27 / Tysiącznik na forum
Pamiętaj kto obiecał oddać i oddaje. Pozdrawiam
Mientek / 83.14.8.* / 2008-07-11 12:48
Facio! Nie jestem sfrustrowany siedzeniem w Polsce bo zarabiam juz niezle ale dlatego bo przetrwalem gorsze lata i nie wyjachalem. koniunktura sie poprawiła i mam juz lepszą pozycję u pracodawcy.
Dla Ciebie podatki to kradzież - a przecież w konstytucji RP zapisane jest ze masz placic podatkijako obywatel RP. Wg twojego toku myslenia to kazdemu oddać teraz pieniądze- płacący podatki w Polsce nie są okradzani? Dlaczego dla emigrantów robic wyjątki? Znałeś reguły gry przed wyjazdem? Wiec czemu stekasz? Jak nie znałeś to twoja strata boś nieuk.
Joanna Lewandowska / 89.174.218.* / 2008-07-11 10:50
Trochę Pan przesadził z tym komentarzem. Niekiedy wyjazd za granice był jedynym sposobem na utrzymanie rodziny. Opuszczanie własnej ojczyzny i rodziny wcale nie jest przyjemne, jednak to właśnie ojczyzna nie potrafiła zapewnić swoim obywatelom pracy i warunków do godnego życia. Proponuje popatrzeć na ten problem tez z innej strony.
Mientek / 83.14.8.* / 2008-07-11 11:01
Pani Joanno!
Z komentarzem nie przesadziłem,
Zgadzam się jednak że niektórzy olali Polskę bo Polska ich olała. Ale każdy wybiera jak mu będzie najwygodniej. W auschwitz kobiety sie k****** aby uniknąć śmierci głodowej - ale czy to powód zeby przestac je nazywać k******? Może odznaczenia kombatanckie im damy? Ja zostałem w Polsce za mniejsze pieniądze licząc ze dogonimy Europę i zarobki mi sie podniosły. Tylko ze włożyłem sporo sił w naukę żeby mieć przeciętną pracę w Polsce. A niektórzy zdrajcy po eksternistycznej maturze zarobią wiecj niż ja i mówią "nie wrócę do tego syfu". Od syfu czegoś chcą?
Konstytucja RP urzeczywistnia m.in. zasadę sprawiedliwości (społecznej). Ci co s********** z tonącego statku teraz chcą wrocić na prawach tych którzy pozostali i wiaderkami wylewali wodę z łajby.
maromm / 92.21.41.* / 2008-07-11 12:23
Drogi Mientku
Pracowalem w UK 4 lata z zamiarem powrotu. Przez ten czas przywiozlem do Pl ok 100tys zl, ktore wydalem w kraju. A ty ile? Ile podatkow zaplaciles? Ja wzbogacilem tym panstwo jako calosc i moze rowniez twoj pracodawca mial dla ciebie prace dzieki zleceniom osob ktore bylo stac dzieki pieniadzom osob takich jak ja. Poza tym gdyby nie brak rak do pracy (po emigracji pracownikow), pensje nie podnioslyby sie przez ten czas. Wiec nie placz, bo ja tez nie mialem latwo, a juz mialem dosc pracy za 1000 zl. Nie po to uczylem sie 17 lat. Ci ktorzy nie chca wrocic i tak sie nie ujawniali i polski US mogl im naskoczyc. A poza tym nie mieszkalem w Pl, nie korzystalem ze sluzby zdrowia itp., wiec dlaczego mialbym podatki placic? Z reszta placilem je w Anglii. I tyle.
No i nie porownuj sytuacji ludzi z fabryk smierci bo to ani sensowne ani odpowiednie.
Mientek / 83.14.8.* / 2008-07-11 13:00
przez Twoje 4 lata zarobiłem ok. 120000 z pensji. Nie wydałem, nie przejadłem wszytkiego - nie rozruszałem gospodarki konsumpcją, ale zainwestowałem i ok.150000 brutto zarobiłem na giełdzie. Od tego zaplacilem niestety podatek. Do tego 10000zł podatku od odsetek z lokat.

"A poza tym nie mieszkalem w Pl, nie korzystałem ze sluzby
zdrowia itp., wiec dlaczego mialbym podatki placic?"
Bo jesteś obywatelem RP. A prawa wyborczego tez nie korzystałeś?
micia / 217.202.177.* / 2008-12-02 20:45
czy ktos pracowal albo pracuje we Wloszech i wie jak to jest z tymi podatkami. Jakie zarobki nie podlegaja opodatkowaniu we Wloszech, i czy musze placic cos w Polsce???
jmichlicki / 77.101.252.* / 2008-07-11 16:41
glupich nie sieja sami sie rodza. czesto czytam jak ludzie szermuja PRAWEM jako argumentem za placeniem podatku przez emigrantow itp. przyjmuje sie to PRAWO jako wartosc nadrzedna chle chle. nie bede sie tu wdawal w dyskusje filozoficzne ale przytocze przyklad. w czasie II wojny swiatowej prawo mowilo , ze np: za pomoc zydowi grozi kara smierci. czyli ... ? prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa. oczywiscie wielu "wyksztalconych" prawnikow bedzie mowilo inaczej ale oni maja w tym swoj biznes.
IRON / 92.238.57.* / 2008-09-06 19:26
Mientek-powiem jedno -WSADZ SE PIACHE W DUPE!!!tylko to cie ratuje POLUSIE!!!
wiekszego barana juz chyba nie znajde w swoim zyciu
Budyn / 83.27.203.* / 2008-08-26 23:00
Czyje prawo tak mówiło ? Narzucone nielegalnie przez okupanta ? Kpisz ?
Olio / 195.47.239.* / 2008-07-11 12:22
Prawda jest taka że wyjechały nieroby i nieudacznicy. Ci mądrzejsi , poradzili sobie tutaj. Teraz ci którzy sprzedali swój kraj za parę funciaków , wracają i domagają się tego żeby byli lepiej traktowani niż ci co zostali....

Też mi było ciężko , nie mogłem dostać pracy przez rok czasu , robiłem wtedy różne dziwne rzeczy :)
Ale na pewno nie zeszmaciłem się na tyle żeby zmywać naczynia u Araba czy sprzątać.....

No ale cóż POpaprany rząd wspiera tych imbecyli którzy ich wybrali. Niestety ci debile zaczynają tu wracać.... bo ktoś im naopowiadał że teraz dostaną tutaj pracę , czytaj zaniżą swoją szmacianą mentalnościa zarobki. Zabawne jest też to że po 3-4 latach zarabiam tutaj , często więcej niż oni tam.
I kto tutaj jest wkurzony ?? Ja sobie siedze w biurze a nie zamiatam ulice tak jak 90 % tych emigracyjnych nierobów.

Nikt was tu nie chce , już raz sprzedaliście swój kraj.... i prawda jest taka że kiedy za 5,10,15 lat będzie gorzej , zrobicie to znowu.
LETROB / 62.140.137.* / 2009-02-03 16:07
4 LATA SZUKAŁEŚ PRACY TERAZ BY CI SIĘ TO NIE UDAŁO ZŁOM STRASZNIE POTANIAŁ A PO ULICACH CHODZĄ BIEDNI LUDZIE KRÓTKOWZROCZNY CWANIAKU NIE WIDZIAŁEŚ JAK OJCIEC MUSI MIESZKAĆ Z DALA OD SWOJEJ RODZINY ZEBY ZAPEWNIĆ JEJ PODSTAWOWE WARUNKI ŻYCIA NIE PRZEŻYŁEŚ JAK NIE MOŻESZ POMÓC CÓRCE DO KTÓREJ DZWONJSZ RAZ W TYGODNIU A ONA SIĘ SKARŻY ZE Z MATMY MA JEDYNKĘ JAK ROZPADA SIĘ MAŁŻEŃSTWO
thomasitto / 84.38.21.* / 2008-07-11 13:25
Przede wszystkim to Ty sprzedałeś swój własny naród mówiąc w ten sposób o innych ludziach.Gratuluje że dostałeś wymarzoną pracę po roku szukania, ja szukalem pracy w Irlandii wiele wiele krócej i też dostałem to co chciałem.Teraz jestem w Polsce i też mam dobrą prace.Takze nie szykanuj innych Ciulu bo siejesz tylko gorycz na forach.Zadna praca nie hańbi dopoki jest praca.Wielu z nich nie moze pozwolic sobie na roczne szukanie pracy, mama juz nie da na piwo -jak prawdopodobnie bylo w twoim przypadku Lalusiu.Niestety jest to największy problem dla ludzi wracających z zagranicy - wiecznie szczekający Paranoicy jak Ty !!!!
taki gosc / 193.0.242.* / 2008-07-11 12:48
dodając, gdyby tak dużo osób nie wyjechałoby z Polski dalej chodziłbyś po ulicach szukając pracy.

przepraszam za to, ale strasznie mnie denerwuje jak ludzie zazdroszczą innym...Polak Polakowi wilkiem
abi / 89.240.155.* / 2008-07-11 12:46
Dziwne zeczy i pewnie pracowales na czarno, albo po prostu nie placiles podatkow. Mozna powiedziec, ze jestes duzo gorszy od nas, my Polski nie oszukiwalismy.
A to, ze jest podwójne opodatkowanie to po prostu zlodziejstwo. I co z tego, ze takie jest prawo i ja o tym wiedzialem. To zlodziejstwo i koniec.
I przestancie pisac o nieudacznikach. Wyjedzcie do jakiegos kraju ktorego jezyka nie znacie i poradzcie sobie, bo takie byly poczatki :)
Przekonacie sie, jacy z was nieudacznicy :))
taki gosc / 193.0.242.* / 2008-07-11 12:44
oni pracowali tam i tam płacili podatki. my pracujemy w pl więc placimy tutaj.
jaka tu jest niesprawiedliwosc?? bo ja nieruzmiem takich nieudacznikow jak ty.
IRON / 92.238.57.* / 2008-09-06 20:31
Olio - 5-10-15 to ty chyba za duzo ogladales pajacu!!!
twoj wielki patriotyzm to nic innego jak zal do wlasnego zycia ze cie tak w dupe kopnelo-
ja po 7latach pobytu w UK kupilem pol ulicy w moim miescie i buduje moje imperium po to zeby nie byc slugusem tych zydkow jak ty dziwolagu siedzacy za biurkiem-bo to chyba twoja ambicja chora nie pozwala ci palcem ruszyc.
teraz ja bede sie smial z takich pseudo patriotow jak ty ktorzy niedlugo nie beda w stanie splacic kredytow jakie zaciagneli i wyremontowac tych zdezelowanych aut r********** na polskich dziurach
powiem ci wiecej -jak bedzie trzeba to wyjdziemy na ulice i r********* ten rzad ale ty nic nie zobaczysz bo bedziesz siedzial wtedy pod swoim biurkiem.

Najnowsze wpisy