Forum Forum podatkoweInne

Płaciłeś podwójny podatek? Możesz ubiegać się o zwrot

Płaciłeś podwójny podatek? Możesz ubiegać się o zwrot

Wyświetlaj:
przemek734 / 84.203.56.* / 2008-08-01 19:03
jezeli na okres wakacji pracuje w irlandi (poludniowej) i tutaj odprowadzam podatek, to czy musze deklarowac te zarobki takze w polsce w rocznym rozliczeniu? i jezeli tak, czy wtedy jezeli przekrocze jakis prog podatkowy bede musial placic wieksze podatki od dochodow polskich?
?! / 2008-08-04 21:15 / Tysiącznik na forum
Jeżeli osiagasz także dochody w Polsce, to tak - musisz złożyć zeznanie podatkowe, korzystając z metody wyłączenia z progresją. Może się zdarzyć, że od dochodów polskich zapłacisz podatek wyższy, niż 19%, ale tu stopa procentowa ustalana jest stricte w oparciu o dochody.
przemek734 / 84.203.56.* / 2008-08-05 19:27
nie wiem czy dobrze sie rozumiemy:) wiem ze musze zlozyc zeznanie podatkowe, natomiast chodzi mi o te zagraniczne dochody (czy musze je w zeznaniu zamieszczac?) oraz czy to te zagraniczne dochody maja nadal wplyw na to w jakim progu podatkowym sie znajduje, czy zalezy to tylko i wylacznie od przychodow polskich? (przepraszam jezeli odpowiedz byla wlasnie na te pytania ale nie jestem pewny) dziekuje za odp.
przemek734 / 84.203.56.* / 2008-08-05 19:28
aha, no i jak mozna sie domyslic z kontekstu, osiagam przychody takze w polsce:) tak dla jasnosci mowie;)

Najnowsze wpisy