Forum Forum podatkoweInne

Upomnij się o odsetki od akcyzy za samochód!

Upomnij się o odsetki od akcyzy za samochód!

Money.pl / 2008-08-18 00:19
Wyświetlaj:
roman0004 / 83.21.200.* / 2008-08-18 00:19
Izba Celna w Szczecinie
Komunikat ws. wniosków o zwrot nadpłaty akcyzy
Redaktor: Dariusz Michalski
12.08.2008.
W związku z pojawiającymi się mylnymi informacjami dotyczącymi terminu składania wniosków o zwrot akcyzy informujemy, że określony w ustawie z dnia 9 maja 2008 r. o zwrocie nadpłaty w podatku akcyzowym zapłaconym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego (Dz.U. nr 118, poz. 745) 30 dniowy termin na składanie wniosków o zwrot nadpłaty, liczony od dnia wejścia w życie ww. ustawy, dotyczy tylko i wyłącznie zasad naliczania oprocentowania zwracanych kwot nadpłaty. Ustawa weszła w życie 19 lipca br., zatem ww. termin przypada na 18 sierpnia br.

Podatnicy, którzy złożą wnioski ww. terminie, otrzymają zwrot nadpłaty akcyzy wraz z odsetkami, liczonymi od dnia powstania nadpłaty, czyli dokonania zapłaty akcyzy do dnia jej zwrotu. Natomiast podatnicy, którzy złożą wniosek po tym terminie, otrzymają zwrot akcyzy wraz z odsetkami liczonych od dnia powstania nadpłaty, do 30 dnia, od dnia wejścia w życie ustawy, czyli do 18 sierpnia br.

Zgodnie przepisami Ordynacji podatkowej, podatnicy na ubieganie się o zwrot nadpłaty akcyzy mają 5 lat, liczonymi od roku, następującego po tym, w którym dokonali zapłaty. Zatem ci, którzy dokonali zapłaty w 2004 r. mają czas do końca 2009 r. (Monika Woźniak-Lewandowska, Rzecznik Prasowy)

Zmieniony ( 13.08.2008. )
bertoluni / 77.115.72.* / 2008-09-11 18:46
ja mam pytanie...złożyłem taki wniosek , dostałem zwrot nadpłaty ale to było jeszcze przed wejsciem tej nowej ustawy w życie czyli przed 19 lipca br. Pytanie brzmi czy nadal moge sie ubiegac o zwrot odsetek, a jeśli tak to jak mam to sobie wyliczyć??? z góry dziekuje. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy