Forum Forum podatkoweInne

Fiskus ma plan. Więcej podatku Belki

Fiskus ma plan. Więcej podatku Belki

Money.pl / 2008-10-13 08:23
Komentarze do wiadomości: Fiskus ma plan. Więcej podatku Belki.
Wyświetlaj:
wqurwiony / 85.25.151.* / 2008-10-20 09:23
Dokładnie, też mnie już nie zobaczą na żadnych wyborach !!!! qurwa a myślałem, że PO będzie lepsze, ale to takie same złodzieje jak pozostali !
Przecież pracujemy głównie dla podatku. Jak sobie coś odłożę (z trudem) i chcę oszczędzać to dają mi marne 7% na rok, minus 5% inflacji i minus 19% od tych "narosłych" odsetek. Przecież do jest KPINA !!!!
Kto to widział żeby Polacy do Niemiec na zakupy jeździli bo tam jest ... taniej !!!? Taniej i lepiej. Kto to widział, żeby w USA galon benzyny był tańszy od litra benzyny w Polsce !!?
Niemcy i Amerykanie zarabiają (wykonując podobną robotę) 2-4x więcej.
W sejmie siedzą ZWYKLI złodzieje, chamy, cwaniaki, bandyci, kretyni i góra 5 normalnych.
Opasłe mordy i krzywe ryje !!!! Szlag by ich trafił z kaczyńskim, tuskiem, kwaśniewskim i milerem na czele.
Krzysztof Z. / 83.7.3.* / 2008-10-16 14:22
Złodziejstwo i kpina z WYBORCÓW !!! - PO przed wyborami obiecała że zniesie "podatek belki". Teraz gdy jest u władzy chce zaotrzyć jego stosowanie. My Wyborcy TEGO nie zapomnimy !!!

Taa

Pilsener / 2008-10-13 09:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prawda jest oczywista: podatek Belki to złodziejstwo i należy nazywać to po imieniu - te same pieniądze są opodatkowane MINIMUM 3 razy - CIT/PIT, potem Belka, a w końcu jak je wyjmiesz i kupisz np. dziecku wyprawkę (bo na to między innymi trzeba w polsce oszczędzać, dzięki polskim rządom) to zapłacisz dodatkowo 22% VAT. Ktoś kiedyś policzył, że co druga złotówka jest w łapskach politruków - jak ten kraj ma być bogaty? Redystrybucja dochodu narodowego to przekleństwo tego kraju - no ale politycy i pasożyty muszą z czegoś żyć, co nie?

Pamiętam kiedyś te zatroskane twarze "polacy mało oszczędzają", "polacy nie mają oszczędności" - no to trzeba ich nakłonić, nie? Dowalić polaczkom taki podatek, żeby już nie wstali i nie pisali bzdur na forum. A politycy i burżuje mają Was głęboko, bo np. Kulczyk płaci podatki w Austrii a nie w polsce, nawet partie polityczne mają konta w Szwajcarii albo gdzieś w rajach podatkowych, a ciemny lud płaci, narzeka - i nawet chodzi na wybory, żeby poprzeć swoich dobrodziejów.
nkn / 89.229.131.* / 2008-10-13 19:58
Racja, a co najśmieszniejsze to obeni rządzący mieli z tego podatku zrezygnować. Pozdrawiając, dodam tylko, (co mnie bardzo smuci) że pojawiają się tu komentatorzy z planety "udawadniaczy, że mokre jest suche inaczej" Lenin wiecznie żywy. Chocaż ten przynajmniej miał jakąś wizję. Ta tak zwana ;"redystrybucja" dziś to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Zbynio13 / 62.121.76.* / 2008-10-13 09:17
Tak dla przypomnienia to w niektórych krajach "podatek od zysków'-sięga 25% ( i to EU);-min.fin-obudziło się po czasie-proceder uprawiany przez sprzedaż polis na życie i dożycie na np 18 m-cy -to jawne obejście prawa ( anie lamanie)
rty / 83.7.74.* / 2008-10-16 09:25
"Jeżeli chcecie, żeby był socjalizm to wprowadzajcie wszędzie demokrację." -Karol Marx
Zenada / 87.205.148.* / 2008-10-13 08:23
peeerdolone złodzieje a Belka to finansista jak z koziej dupy trąbka. Na emeryture liczyć nie można a oszczędzać tez nie można bo 19% zabierają w imię czego??? za co??? przecież to moje pieniądze, za które już podatek zapłaciłem. To jest dobre w bogatych krajach gdzie sporo ludzi, żyje np. z giełdy ale od lokaty 500 zł zabierać podatek??? qurwy i nic więcej.... żenada.
lotar / 89.171.95.* / 2008-10-14 10:20
masz rację-też tak uważam!A jak malutko ci dopiszą do konta to zabiorą nawet 50 procent,bo zaokrąglają do pięćdziesięciu grioszy.Qrestwo jawne!
arturzimny / 85.89.184.* / 2008-10-13 17:33
To nie jest podatek od już opodatkowanych pieniędzy, tylko od zysków, które te pieniądze wytwarzają. Jeśli 100 złotych po roku rośnie do 123 zł, to podatek płaci się od 23, ta stówa, raz opodatkowana, jest bezpieczna.
Też nie lubię podatków, ale wiem, że są złem koniecznym. Czy podatek Belki jest czymś gorszym od zwykłego podatku dochodowego? Śmieszy mnie, jak ludzie, których stać na inwestowanie/oszczędzanie narzekają, że muszą płacić podatek od zysków, a nie płaczą, że od zwykłej, ciężkiej pracy płaci się taki sam (albo i większy) haracz. Tak sobie myślę, że najlepsze byłoby zniesienie podatków dochodowych i zostawienie samego VATu, oczywiście o wyższej stawce. Podatek płacony byłby proporcjonalny do konsumpcji każdego człowieka. Kto nie chce płacić, niech kupuje mniej. Kogo stać, ten więcej kupuje i płaci więcej podatku.
Lotar / 89.171.95.* / 2008-10-14 10:22
zapominasz ,że te 23 złote to papiwerowy zysk-a ile w tym czasioe wyniosłanp inflacja lub inne dobra ,które mogłeś kupić rok wcześniej za te 100 zł.To jest qrestwo i tyle!
azetus / 2008-10-14 21:58
Zapominasz o tym, że inflacja obniżyła również wartość tych 23 złotych. Jeśli inflacja w ciągu roku odsetki bankowe wynoszą 10%, a inflacja 5%, to twoja stówa (warta na koniec roku 95 zł) daje ci 10 zł zysku (warte 9,50 zł), od którego płacisz podatek 1,90 (wart 1,80 zł). Inflacja zjada wszystkim równo - i tobie (twoje zyski), i państwu (ich podatki), więc nie można jej używać jako argumentu przeciw podatkom (jakimkolwiek). Nie daj się zmanipulować oszołomom.
Miś K / 79.190.1.* / 2008-10-16 15:48
tylko czemu jest inflacja :?
nie daj sie zmanipulować oszołomom ;P
azetus / 2008-10-14 22:00
I jeszcze jedno: jeśli cię boli inflacja, to nie oszczędzaj, nie inwestuj, tylko konsumuj. Co zjesz, to twoje, żadna inflacja ci tego nie ruszy.
marter / 84.40.134.* / 2008-10-13 19:09
1) Co z kosztem wynikającym z inflacji?
2) Skoro odsetki od oszczędności są dochodem, to odsetki od kredytów i pożyczek powinny być traktowane jako strata/koszt.
azetus / 2008-10-14 10:04
Uwagi celne.
2) koncepcja podatku jest taka, że odlicza się tylko koszty związane z przychodem; zatem jeśli inwestor zarabia na akcjach korzystając z kredytu, to odsetki od kredytu powinny być kosztem (chyba nawet tak jest), ale jeśli ktoś jednocześnie oszczędza i korzysta z kredytów, to tu już nie ma związku, tym bardziej jeśli ktoś nie oszczędza a ma kredyt (oczywiście nie chodzi o działalność gosp.); niesprawiedliwe, ale logiczne
1) inflacja szkodzi niezależnie od podatku; na koniec roku siła nabywcza zysków kapitałowych jest pomniejszona o inflację, ale płacony podatek również - w stopniu proporcjonalnym; dlatego nie można inflacji traktować jak koszt pomniejszający podstawę opodatkowania, tylko jako "szkodnika" zjadającego w tym samym stopniu zysk brutto, podatek i zysk netto.
Bernard+ / 83.4.23.* / 2008-10-13 22:18
I są tak traktowane jak weźmiesz kredyt na działalność gospodarczą to zapłacone odsetki są kosztem.
Sankcja / 2008-10-13 08:49
Ogólnie to ma Pan racię ale zwrot niech płacą inne kraje, rozwalił mnie zupełnie. Tok myslenia nich inni płaca aby nie ja :). Bardzo długo trwało odnalezienie tej luki, chyba ktoś przespał. Złodzijstwo trochę co by nie mówić. Państwomusi też z czegoś żyć:) Czekam zobaczymy co zrobią.
bejbeee / 81.210.89.* / 2008-10-14 16:34
kolejna ekipa po pis obiecala ze znisą ten złodziejski belkowy podatek , a co robi ? szuka jak by tu jeszcze wiecej się dochapać, tu widaćzakłamanie tuska i pawlaka, niczym się nie różnią od patałachow z poprzedniej ekipy, mamona i kolesiostwo, ja na zadne wybory juz nie pojde mam gdzieśkto bedzie rządził bo zawsze będzie rządziłpod siebie i dla kolesi. sikam moczem na rzadzacych

Najnowsze wpisy