Forum Forum podatkoweInne

Akcyza od samochodów - nadchodzą zmiany

Akcyza od samochodów - nadchodzą zmiany

w******** / .* / 2004-08-09 15:45
Komentarze do wiadomości: Akcyza od samochodów - nadchodzą zmiany.
Wyświetlaj:
grat / .* / 2004-11-04 08:10
Moj Opel ma juz prawie 200 tys km i prawie 10 lat. Sprowadzony byl w calosci, nigdy nie mial wypadku. Kazdy przeglad jak do tej pory przechodzil bez najmniejszego problemu - zadnej usterki. Nawet amortyzatory ma jeszcze fabryczne (sprawnosc ok 70% -czyli tak jak nowe). Spala 5,5 l/100km, pod maska ok. 100KM. Na autostradzie w Niemczech bez problemu rozbuja sie do 200/km/h, rdzy ani sladu. Dodatki: ABS, 2xAirbag, wszystkie inne elektroduperelki, zamki itp. Moje wczesniejsze Poldki mialy przejechane 50 - 80 tys. km i trzeba bylo je sprzedac bo sie rozlatywaly a mialy ok. 3 lat kiedy w drzwiach byly dziury na wylot. No to po ch... mi nowe auto jak starego nie da sie zajechac?
antypater / .* / 2004-11-01 20:39
Powiedział, kiedyś nasz znany pisenkarz - satyryk pan Pietrzak, że gdyby tak wysłać polskich ekonomistów na Saharę, to po roku piasku by zabrakło. Ja myślę , że nie tylko piasku ale i wszystkie oazy by szlag trafił , bo zaraz wprowadziliby różne akcyzy, podatki, ubezpieczenia, zakazy, nakazy itp. No ale na szczęście rządzą tam jeszcze Arabowie.
loko / .* / 2004-10-23 15:14
Z.P napisal ze placimy za leczenie i za wypadki spowodowane jezdzacym zlomem... otoz nie! placi nasze kochane pzu... ktoremu wcale nie placimy wiecej dlatego ze jest wiecej wypadkow a dlatego ze chca wiecej z nas zedrzec... zaden kowalski nie doklada przeciez za wypadek spowodowany zlomem... poza tym jesli juz o tym mowa to co za roznica jakim samochodem jedzie idiota? czy bedzie jechal nowym czy starym to jak ma spowodowac wypadek to i tak go spowoduje... a naprawa nowego auta kosztuje nie raz tyle za ile mozna by wyposazyc w uzywane samochody ze 4 czy 5 rodzin kowalskich.... a na dodatek i tak jeszcze pzu nie chce wyplacac pelnej wartosci za naprawienie auta uzywanego choc to i tak mniej kosztuje niz naprawienie nowego auta a z kolei placimy wiecej za ubezpieczenie starego auta bo rzekomo wiecej pzu na niego wydaje przy szkodzie.... paranoja... cale szczescie ze nie ma mnie w tym kraju
Alicja / .* / 2004-11-01 20:13
Masz szczęście ,że nie mieszkasz w naszym durnym kraju bo byś zgłupiał. Tu rządzą sami nieszęśliwi ludzie, którzy notorycznie i nachalnie jak zwyczajni bolszewicy chcą na siłę uszczęśliwiać innych.
R.I.P / .* / 2004-09-12 17:53
Przeczytałem kilka komentarzy, i wszystkie są jak by nie patrzył o tym samym, że w polsce jest źle i wogule, oczywiście podpisuje się pod tym. Szukałem jakichś informacji o podatku akcyzowym od samochodów sprowadzonych z zagranicy. Natarfiłem ne "Tę" strone, dowiedziałem siętroche, ale to bardziej było potwierdzenie tego co było do przewidzenia. Jestem młody i normalnie pracuje od niedawna, ale żeby móc jakoś funkcjonować zaczołem pracę jeszcze między egzaminami maturalnymi, obecnie pracuje w T.P S.A, co daje mi zarobi pomiędzy 600-800zł, szkoła kosztuje mnie 1500zł za rok, do tego dochodza wydatki na życie..... niech któryś mądry człowiek siedzący w tym naszym ukochanym rządzie powie mi jak ja moge odłorzyćna coś ?? Z ich dochodami jak któryś z nich jest w stane obiektywnie na coś patrzeć?? Co to ich obchodzi, przecież żąden z nich nie otarł się o problemy które niby starają się rozwiązać!! Jednym słowem.... każdy z Was wie jake jest życie w Polsce, w Naszej Polsce a nie "ich", i jesli czegoś z tym nie zrobimy to niegdy nie będzie Tu lepjej!!
Zdrowomyślący / .* / 2004-08-28 15:12
Dajcie ludziom zarobić w tej polsce kochanej to kupią nowe auta.Tymczasem nie morzna człowieka pozbawić wyboru między nowym a starym samochodem.Uważam że całą nagonkę na właścicieli sprowadzanych aut robią dilerzy nowych i niekoniecznie lepszych samochodów.Już zapowiadają podwyżki gdyż po zmianach podatkowych zdrożeją urzywane samochody.
poinformowany / .* / 2004-08-24 18:06
Czytałem wasze opinie i wydaje mi się, że Pankracy jest "podstawiony" przez mf Nie dziwcie się, że w rządzie podejmuje się te głupie decyzje bo tam nie ma normalnie myślącego a już ekonomicznie to trzeba zapomnieć.Te propozycje to wypociny pana edka, który jest w straży marszałkowskiej już 15 lat i wszyscy chodzą do niego po pomysły jak zapobiegać temu czy innemy. Pan edek jak z palca strzela wciąż nowymi pomysłami na "polepszenie". Nie denerwujcie się bo to nic nie da, pan edek ma zdjęcia i nagrania i wielu decydentów.................. za dużo już powiedziałem.
kefir / .* / 2004-08-21 11:06
Nie moge czytać postów niektórych baranów.Chciałbym zwrócić uwage na dwie kwestie.mianowicie,kto wyliczył ze sprowadzanie aut stymuluje kradzież itp rzeczy.Chce tylko przypomnieć ze samochody od dawna zarejestrowane i te nowe kupione w salonach TEZ ulegają wypadką i się psują.Więc gadanie bzdur ze sprowadzane auta napedzają kradzież jest conajmniej glupie.W tym przypadku nie problem sprowadzania aut a problem sprzedazy używanych części powinien być "naprawiony".Wszyscy widzą ze po wejsciu do UE ceny aut spadly dzięki czemu wieksza ilość osób stac na zakup samochodu.I nawet choć to jest 10 letni golf bedzie on bardziej niezawodny i bezpieczniejszy od gównianianego malucha,poloneza w najlepszym stanie.warto też powiedzic o tym ze wielkim minusem jest to ze wyplywa spora ilość kasy z polski(bo kupujemy za granicą)ale winę za ten stan rzeczy nie ponosit społeczeństwo ale PANSTWO ktore przez lata trzymalo sie blisko "wspanialego" FIATA i DEWOO.Głupia skoda która kiedyś sie taka wydawała, dzisiaj robi furore w krajach europy a my dalej skrecamy lubliny i tego typu sredniowieczne konstrukcje.Wszystkim "zasłożonym" w ten dzisiejszy stan rzeczy chcemy PODZIĘKOWAC.
Pawel / .* / 2004-08-17 18:07
chciałem powiedzec, że nie w akcyzie jest problem nie rozumiem wogóle idei tego podatku dlaczego mam naszym komuchom oddawać kase jak przecież od nich nie kupuje samochodu ale to jedna sprawa jeśli już nie mają się tam na tych stołkach czym zajmować to niech poprostu "urodzą" ustawę, która nakarze bardziej szczegółowe kontrle stanu pojazdu, bo przeciez nie uważam żeby nawet 10letni "malczak" w którym zderzaki przednie robi się z nóg był bezpieczniejszy niż "merc" nawet z lat 80 lub volvo który ma resory w zderzakach, blache ocynk która nawet kataklizm przetrzyma i naprawde trwałe części
zybi / .* / 2004-08-17 16:39
Ten podatek to dobry pomysł!! Kupa mongołów i cwaniaczków ściąga te auta i chce na nich zarobić kosztem innych prostych ludzi. Koniec z tym niech pracy poszukają TYLKO PYTANIE GDZIE W TEJ NASZEJ WSPANIAŁEJ POLSCE!!!
cosa / .* / 2005-02-04 19:46
co wolę nowego fiata pande czy 4 letniego fokusa z niemiec odpowiedz chyba oczywista
robert / .* / 2004-08-16 09:23
proszę mi uzasadnic racjonalnie jak młody człowiek lub 75% polaków ma kupić nowy samochód, kredyt który ciężko uzyskać kosztuje miesięcznie minimum 500 zł., a zarobki znakomitej większości naszej populacji nie przekraczają 1000 zł., przy opłatach miesięcznych ( czynsz, gaz, prąd, ... ) i strawie bardzo skromnej, plus wyprawka do szkoły... , można sobie przeliczyć miesięczne wydatki. zatem proszę kogoś mądrego aby przy moich dochodach netto 2600 zł. na 4 - ro osobową rodzinę jak kupić nowe auto.
tom1313 / .* / 2004-08-16 07:14
A czy ktos pomyslal o czesciach do tego samochodu?Jestem zdecydowanie przeciwny sprowadzaniu uzywanych/powypadkowych samochodow z jednego powodu: do ich naprawy potrzeba czesci a te sa zdobywane najtaniej czyli : poprzez KRADZIEZ.Mojemu koledze niedawno z audi ukradli lusterko i grill (kradziez na zamowienie). Inny - o zgrozo - czeka na czesc, ktora ma byc ukradziona :(I tym sposobem nie dosc, ze po drogach czasami jezdza gruchoty, to jeszcze rosnie fala kradziezy !!!
Marcin Puciato / .* / 2004-08-16 16:56
Gratuluje bystrości umysłu oraz znajomych, którzy nakręcają koniunkture nie tylko producentom nowych samochodów. To własnie przez takich znajomych, a nie przez import używanych samochodów mamy taki stan rzeczy. Złodziej nie kradnie dla przyjemności, lub dla siebie. Z drugiej strony z zadrością patrzę na Fiata 125p z 91r i przebiegiem 100 tys km, mojego ojca, a mojąc rozgruchutane BMW ( 96.000 km do 2002 roku serwisowana) z Niemiec, którego wartośc tam jest zblożona do wartości serwisowanego u Władka auta mojego ojca. Pozdrawiam i życzę kolejnych cudownych pomysłów na poprawę bezpieczeństwa na drogach.
przewoznik / .* / 2004-08-15 12:36
niech obniza ceny nowych aut produkowanych w Polsce dlaczego utrzymuje sie cena w przelicnika euro skoro ich produkcja u nas kosztuje o 35% mniej nie mowiac ze koszt roprowadzenia aut jest o polowe mniejszy pozniej robi sie promocje a glopi polaczek sie cieszy ze dostal 5000zl rabatu albo klime GRATIS
olek41 / .* / 2004-08-14 21:17
mialem nowego poldka który po roku zacząl rdzewiec i były problemyze skrzynią biegów kilkanascie wizyt w stacji obslugi i zazalnia- to mi powiedziano ze te typy/poldki/ tak maja i mam se kupic auto zachodnie to nie bedzie problemów a jak se kupiłem to post komuchy chcą mine u......ć cały rzad nalezy przepuscic przez komin- ekologiczny
suwalczanin / .* / 2004-08-14 19:15
bravo!!!dla wszystkich! szanowni czytelnicy, chciałbym poruszyć jeszcze jedną kwestię i jednocześnie zachęcić do dyskusji: czy którykiolwiek z was, drodzy czytelnicy, był na jednej z 5 giełd samochodowych na litwie(najbliższa polskiej granicy-marjiampole)? zapewne nie! a czy którykolwiek z was był na giełdzie w słomczynie? zakładam że większość. różnica jest następująca słomczyn do marjiampola ma się jak 1 do 5, mogę z ręką na sercu powiedzieć ze słomczyn to jeden ze średniej wielkości komisów na litwie. ale do czego zmierzam. kupienie w polsce audi A6 kombi z 96-97 to jest rząd wielkości 4000EUR+50%akcyzy+dodatki, natomiast kupienie tegoż samochodu na litwie to jest wielkość 3000-3500EUR, taniej niż w niemczech? prawda!! dlaczego? dzięki temu że prawie wszyscy tam handlują tymi wozami od ponad 10lat, ale czy można spotkać starsze niż 10 letnie auta na drodze? TAK!!! z polskimi rejestracjami!!!
kobra / .* / 2004-08-14 18:24
Czytając powyższe wypowiedzi można się z nimi zgadzać lub nie.Jedno jest pewne - nie można narzekać na brak idiotów ,którzy nami rządzą !!!!!!1
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy