Forum Forum podatkoweInne

Trzeba zawiadomić urząd o zmianie dowodu

Trzeba zawiadomić urząd o zmianie dowodu

Money.pl / 2007-08-13 17:05
Komentarze do wiadomości: Trzeba zawiadomić urząd o zmianie dowodu.
Wyświetlaj:
podatnik253 / 159.205.35.* / 2015-01-21 13:08
od 1 stycznia 2012r nie ma takiego obowiązku.Krótko i na temat.
anonimowy / 77.254.14.* / 2012-08-14 09:40
Dzwoniłam właśnie do Urzędu Skarbowego, Zus-u i swojego banku - tylko bank wymaga odwiedzin z nowym dowodem...
belladonna / 2012-08-14 18:13 / Tysiącznik profesjonalny
Przepisy mają to do siebie, że się zmieniają. Co do US zniknął NIP-3, a z nim aktualizacja dowodu. Do zgłoszenia nowego konta jest ZAP-3 (oczywiście dla osób bez działalności):)
kamsta / 78.131.137.* / 2012-03-29 08:10
od 2012 nie ma konieczności zgłoszenia wymiany dowodu osobistego w Urzędzie Skarbowym. Aktualny wniosek do aktualizacji danych osobowych to ZAP-3, gdzie nie jest uwzględniona żadna rubryka dotycząca dokumentu tożsamości. Najlepiej jednak zadzwonić do Urzędu i dowiedzieć się osobiście.
wiwan / 2012-03-29 10:55
Nie trzeba- na ZAP-3 zgłaszamy zmiany danych, które nie są ujęte w systemie Pesel. Nr. dowodu jak najbardziej jest ujęty.
Zatem ZAP-3 - dla zmiany/podania np. numeru rachunku bankowego, telefonu i miejsca zamieszkania.

Tu zresztą formularz;

http://static1.money.pl/d/podatki/formularze/2012/NIP/zap_3.pdf
SDK / 217.144.198.* / 2007-12-12 14:46
Witam ciekwi mnie tylko jedna sprawa w przypadku gdy nie zgłosisz w odpowiednim termine nowego dowodu w US do jakich kar fionansowych może pokusić się US - bo niestety nigdzie tego nie znalazłem - kolejna sprawa wymieniiłem dowód ktory odbrałem 3 miesiące po terminie co w tym wypadku - czy liczy się czas od odebrania go z UM czy od momętu wydania ?? - pozdrawiam
?! / 2007-08-13 17:05 / Tysiącznik na forum
Tak.... USy mają dane niezmienialne o podatnikach (PESEL i NIP). Numer dowodu osobistego ma się do identyfikacji podatnika, jak siodło do świni! Kretynizm rozrasta się do niebywałych rozmiarów, ale czymś trzeba uzasadnić konieczność tak rozrośnietego aparatu skarbowego.
Zenon nie z Kition / 82.177.27.* / 2007-08-16 19:40
A ja myślałem że żyjemy w XXI wieku i urzędy coś robią bez udziału wędrówki ludów. Ich komputry są skłócone czy tak leniwe? A może nie ma ustawy zobowiązującej urzędy do wymiany danych między sobą? Co przemawia za zdeptywaniem buciorów? Kto w końcu opłaca ich genialne pomysły? A nie chcą przypadkiem następnych trzech dych?
HWDS / 83.28.194.* / 2007-08-17 00:02
Ta banda załatwiła sobie ten nieżyciowy,uwłaczający godności człowieka przepis już parę lat temu.Lekceważą nas,mają w d.. ie nasz czas i każą do siebie chodzić i jeszcze płacić.Za niedopełnienie ludzie płacą srogie kary !!! Na cholerę nam Ministerstwo Finansów ,które spełnia ich zachcianki pozwalające poniewierać niepotrzebnie podatnika po urzędzie i jeszcze go karać.To nieprzyjazny obywatelowi przepis i winien być znowelizowany.Wiele osób dopiero jak coś załatwia w urzędzie to są wyłapywani i kierowani po mandat do komornika skarbowego a jak nie chcesz płacić to masz sąd grodzki.Banda złodziei nieprzyjaznych człowiekowi.DRAŃSTWO !!!

Najnowsze wpisy