Forum Forum podatkoweInne

Gosiewski: Podatek liniowy jak odwrócony Janosik

Gosiewski: Podatek liniowy jak odwrócony Janosik

Wyświetlaj:
pedro007 / 83.7.228.* / 2007-09-07 22:27
Inteligencja tego człowieka poraża! Wróć się chłopie do podstawówki, którą pewnie po znajomości skończyłeś, bo nie da się słuchać takich bredni!
Już swoje umiejętności ekonomiczne pokazałeś we Włoszczowej, więc mógłbyś sobie darować... Takie matoły rządzą teraz Polską... ech
damianczu / 2007-09-14 15:45
Ja to bym wrócił do dziesięciny ze średnioweicz, czy baroku. Każdy płacił dziesiątą częśc swoich dochodow i komu to przeszkadzałó? Rewolucji im się zachciało.
Stefan101 / 85.128.51.* / 2007-09-03 15:45
Takie brednie to Gosiewski moze wyglaszac w Radiu Maryja - tam mu wszyscy beda klaskac. Idą wybory, wiec PIS zaczyna szturmowac "lyberałów"...
Alfista / 2007-08-30 21:09 / Człowiek Hossa
janosikiem (odwróconym, czy nie - to bez znaczenia, i tak kasę zgarnia państwo...) jest podatek liniowy, a progresywny jest mega janosikiem, podatek degersywny (bardzo rzadko spotykany) jest takim cwanym janosikiem (ma przechwytywac osoby o wysokich zarobkach z innych państw), a najmniej szkodliwym janosikiem jest dodatek ryczałtowy (tzw. pogłówne...)

I o to chodzi, by płacić stała stawkę dla każdego bez względu na wysokość dochodu - państwo dzięki temu bedzie znacznie mniej ingerowac w życie gospodarcze... ;)
A... / 212.244.189.* / 2007-09-10 09:05
...a proponuję jeszcze (idąc tropem myślenia (?) powyższym) by wszyscy dostali nagrodę Nobla bo są jednakowo inteligentni i zaradni życiowo i mają takie same żołądki i takie same zdolności i każdemu wg. potrzeb i... i...., niech żyje komunizm ?!
Goliat / 82.139.21.* / 2007-08-29 10:16
Słuchajcie nie zapominajcie o tym że jeżeli podatek byłby na rozsądnym 10-procentowym poziomie to nawet największym szujom robiącym ciemne interesy będzie sie opłacało płacić podatki... bo będą woleli mieć święty spokój... i być "czyści"... Jakosik Gosiu chyba nie chce wbić sobie tego do swojej pustej makówki że po wprowadzeniu podatku "liniowego 19-procentowego" wpływy do budźetu znacznie wzrosły... ale on to woli przypisywać Kaczorom... (co z własnej kieszeni wyciągnęli tą kasę???!!!!!) Normalnie skończone DEB....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TOMIDOMI / 83.24.173.* / 2007-08-29 08:29
W końcu hetman III Gosiewski zna sie również doskonale na ekonomi. Prawdopodobnie ten podatek liniowy to jakaś FILIPINKA wyciągnięta z AKTÓW Wałęsy. Na szczęście obecny podatek będzie przezywał wkrótce swój BENEFIS
nestor5 / 87.207.70.* / 2007-08-28 22:32
Wszyscy tutaj domagają sie wprowadzenia podatku liniowegow Polsce. Mam pytanie dlaczego takie kraje jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Japonia, Stany Zjednoczone i wiele innych , mimo że maja bardziej rozwiniętą gospodarkę nie wprowadzają podatku liniowego. Proszę wytłumaczcie mi to.
333Lubartów / 83.31.187.* / 2007-08-29 04:08
Niemcy i W.Brytania znajdują się w fazie łagodnego spłaszczania progów podatkowych PIT i CIT i optują w tym kierunku .(ich tradycje rozliczania podatków PIT są dłuższe niż nasze)
Rosja ma podatek PIT liniowy . USA prowadzą poprzez swój budżet globalną politykę mającą wpływ na gospodarkę świata i trudno ich z nami porównywać . Ich zmorą jest np. szara strefa tworzona przez imigrację legalną i nielegalną .
Marqus / 83.29.159.* / 2007-08-28 22:53
to proste - demokracja to rządy większości
dzeku / 195.94.208.* / 2007-08-28 19:43
Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze wiadomo, że o kasę. Tym razem raczej nie tą z podatków, bo i tak największe wpływy przynoszą podatnicy w pierwszym progu. Uproszczenie systemu podatkowego ( a to jeden z elementów tzw podatku liniowego ) jest nie na rekę wielu z wielu powodów:
1. System podatkowy jest nie tylko źródłem dochodów władzy ale także elementem represji i nagrody.
2. Prosty system, to spadek dochodów wszystkich urzędniczych "ekspertów", którzy najpierw wymyślają przepisy, a następnie zarabiają na wyjaśnianu "co poeta miał na myśli": publikacje, szkolenia itp.
3. Skomplikowany system wymaga wiecznego "kopania" w nim aby dostosowywać go do rzeczywistości oraz naprawiać popełnione błędy. To napędza mechanizm jak w pkt. 2
4. Uproszczeniem systemu nie są zainteresowane środowiska prawnicze i doradców podatkowych, bo stracą część zajęcia i utracą pozycję guru wiedzy tajemnej.
5. Politycy jak wiadomo w znoju i trudzie walczą o nasze lepsze jutro głównie poprzez bredzenie do nas jak potrzaskani i robienie swojego licząc zresztą słusznie, że i tak nikt nie zapamieta i rozliczy ich z obietnic. Gdy system będzie prostszy, to nie będa mieli przynajmniej w tej materii o co walczyć i obiecywać nam świetlanej przyszłości byle tylko dać im szansę na jej realizację głosując na nich.
Na marginesie. Gosiem nie ma co się przejmować. Jego przodkowie z rycerstwa się wywodza, to i nic dziwnego, że odziedziczył zakuty łeb
Andre7 / 2007-08-28 18:56 / Tysiącznik na forum
Przy podatku liniowym im więcej zarabiasz tym więcej płacisz. Jak zarabisz 1.000 zł zapłacisz (19%) 190 zł podatku, jak zarobisz 100.000 zapłacisz 19.000 zł.
Trzeba być samemu tumanem albo za takich uważać wyborców by opowiadać o Janosikach.
t.jakubowska / 217.98.238.* / 2007-08-28 22:24
Czy tak trudno pojac, ze podatek tylko 10 % dla osoby zarabiajacej 1000 zl jest podatkiem morderczym a nawet 50 % dla osoby zarabiajacej 100.000 jest podatkiem ciagle zupelnie akceptowalnym ? Jest oczywiste , ze proporcjonalnie w o wiele wiekszym stopniu panstwo powinni utrzymywac bogaci a nie biedni. W dodatku podatek liniowy jest nieefektywny ekonomicznie, bo hamuje popyt masowy a przez to zwieksza bezrobocie vide Slowacja juz prawie w czolowce bezrobocia w UE. www.teresajakubowska.pl
?! / 2007-08-30 16:02 / Tysiącznik na forum
Jest dokładnie, jak poniżej napisał Marqus. Pani reprezentuje jakąś przedziwaczną partię "Racja", o której mało kto słyszał (w każdym razie ja do dzisiaj).

Jest oczywiste , ze proporcjonalnie w o wiele
wiekszym stopniu panstwo powinni utrzymywac bogaci a nie
biedni.

Nie jest to takie oczywiste. A państwo, to podobno "zbiorowy obowiązek", więc koszty utrzymania ponosić musi każdy: bogaty i biedny, stosownie do swoich dochodów. Stąd podatek płaski, coraz popularniejszy, jest bardziej sprawiedliwy od chorej progresji.
Aha, oprócz względów ekonomicznych i ich wpływu na "popyt masowy" istnieje jeszcze cos takiego, jak poczucie sprawiedliwości, a nie zdzierstwa ze strony państwa.
Marqus / 83.29.159.* / 2007-08-28 22:51
ten popyt masowy to taki na pasztetową i tanie wino ??? Skoro liniowy jest nieefektywny to napisz jaki jest efektywny. Chyba towarzyszko pomyliłaś to forum z posiedzeniem unii pracy .
333Lubartów / 83.31.187.* / 2007-08-28 22:48
Nie ma co fetyszyzować - podatek liniowy to nie Enigma . Popyt masowy nie kreują podatnicy progu 40% ( vide dane na portalu Pani Gilowskiej - i odpowiedż jakie wpływy ma Korona z jakiego progu podatkowego ) . Ja nie jestem ani biedny ani bogaty ale w jaki sposób mają "utrzymywać" społeczeństwo bogaci - poprzez próg podatkowy ?. Kto taki jest bogaty ? Przecież bogaci to nie emeryci i nie deponują pieniędzy na procynt a je inwestują legalnie na tysiąc sposobów m,in w działalnośc gospodarczą . Słowacy wygrali z nami kilka prestiżowych inwestycji koncernów samochodowych - bezrobocie nie jest tam rezultatem podatku liniowego .
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-08-28 12:58
Gosiu jest jak Janosik wywrócony na drugą stronę, wyprany w wysokiej temperaturze (stąd się skurczył) pofarbowany, wygolony, nadmuchany i z zamontowanym patefonem na płyty winylowe.... to dobre dla Polski...to dobre dla Polski...to dobre dla Polski...to dobre dla Polski...to dobre dla Polski...
?! / 2007-08-28 12:09 / Tysiącznik na forum

Tymczasem minister finansów Zyta Gilowska nie wyklucza wprowadzenia rozliczenia liniowego choć mówi o bardzo odległej perspektywie.

Pali się stołek pod d***, więc Gilowska wysyła sygnały, aby jej w przyszłości jakis stołeczek podarować. Co za baba!!! Brrr...
KAP / 162.27.9.* / 2007-08-28 11:45
sie zaczyna. najlepiej rozadac jak najwiecej, bo placic beda obywatele finansujac kampanie PiSu. ideologie mozna zawsze dorobic. pan Gosiewski rozbijajacy sie w czasie urlopu rzadawa bryka wraz z rzaadawa obstawa wie najlepiej co to znaczy wspolczuc ubogim w Polsce
KAP / 162.27.9.* / 2007-08-28 11:56
Lub moze inaczej. Gossiewski mowi do wyborców PiS tylko i wylacznie. To dobrze sprecyzowana grupa:
(1) Roszczeniowa - stad janosik
(2) Na ogól z nizszym wyksztalceniem - stad brak kalkulacji procentów
(3) Wkurzona na innych , a zwlaszcza tych którzy do czegos doszli/dochodza - stad szukajaxca wszedzie zlodziei i przekretów.
(4) Absolutnie impregnowana na argumenty inaczej myslacych

do innych Gosiu nie mówi, wiec jakiekolwiek logiczne argumenty tu nie pomoga. Pomoze tylko udzial w wyborach. Jesli okaze sie ze frustraci sa w wiekszosci, a inni nie maja swojej klarownej reprezentacji (bo PO bejaujeczne nia niestety na razie nie jest) to trzeba stad spieprzac.
Ja, a jakże / 213.238.100.* / 2007-08-28 20:19
A ty jako człowiek wykształcony wkalkulowałeś podwyżki VAT, które wg PO miały zrekompensować podatek liniowy?
I czy jako człowiek wykształcony wiesz może kto za te podwyżki VATu zapłaci najwięcej?
antyPISuar2 / 213.192.124.* / 2007-08-29 08:34
zapłacą wszyscy, i tak powinno być że wszyscy płacą po równo za utrzymanie tego kraju a nie tylko lepiej zarabiający - niejednokrotnie osoby które podjeły trudne decyzje i zaryzykowały całe swoje majątki (nie mylić z przekrętami prywatyzacyjnymi)
to jest chore że teraz tym osobom się mówi że mają płacić kare za to że w wyniku poniesionego wysiłku i ryzyka powodzi im się lepiej niż tym co woleli siedzieć na słabo płatnej ale pewnej posadzie
Ja, a jakże / 213.238.97.* / 2007-08-29 11:31
Zapłacą wszyscy?
Może to i prawda, albo i nie.
A komu zwrócony zostanie ten podatek? Też wszystkim?

A co do przekrętów prywatyzacyjnych, to akurat nie PiS w tym maczał palce, jeno poprzednicy PO i SLD.
~Kris / 195.205.150.* / 2007-08-28 11:42
Idźmy dalej: niech bogaty siedzi dłużej za przestępstwa

wtedy będzie i Prawo i Sprawiedliwość
minut / 213.17.193.* / 2007-08-28 10:25
cudowne to zdjecie z lampka szampana - janosik jak malowany ;-)
?! / 2007-08-28 12:22 / Tysiącznik na forum
...i z procentami!!!
Haksio / 83.16.155.* / 2007-08-28 10:20
Żal tyłek ściska. geniusz ekonomii.przez takich jak on jesteśmy legalnie OKRADANI!
...* / 83.12.60.* / 2007-08-28 10:00
Według PIS i jego zwolenników sprawiedliwie byłoby wtedy gdyby wszyscy w Polsce byli biedni, bo bogaci to złodzieje. Taki człowiek usprawiedliwia się - ja też mógłbym być bogaty ale nie chcę bo musiałbym być złodziejem. Ci ludzie mają taką mentalność, że wydaje im się, że bogatym można się stać tylko w sposób nieuczciwy. Innymi słowy trzeba ukarać bogatych dodatkowym podatkiem za to, że im się chce zrobić coś więcej niż pozostałym. Za komuny był taki dodatkowy podatek - domiar. Może PIS go wprowadzi.

Ciekawe tylko kto by tych wszystkich biednych zatrudnił, żeby mogli płacić podatki zżerane potem przez debilnych polityków.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-08-28 11:30
a skąd Starak miał pieniądze na kupno polfy w Starogardzie. Firmy farmaceutyczne to największy biznes po ropie naftowej. Póżniej okazuje się że był SBekiem czy agentem wszystko jedno. Polski kapitał rodził się na polówkach i handlu ulicznym i myślisz, że szybko można było zdobyć kasę na kupno polfy, nawet za psie pieniądze (dla swoich)?
...* / 83.12.60.* / 2007-08-28 13:58
Nie wiem skąd kto ma pieniądze i skąd je wziął bo szczerze mówiąc w ogóle mnie to nie interesuje.
Ja nie zazdroszczę tym ludziom, że mają więcej ode mnie.

Jeśli ktoś popełnia przestępstwo to od tego jest policja, prokurator i sąd. Jeśli wiesz o przestępstwie to zgłoś się do tych organów bo jeśli tego nie zrobisz to staniesz się współwinnym.
Ja nie jestem sędzią dla nikogo.
Czy nie dostrzegasz innych możliwości wzbogacenia się niż przestępstowo?
KAP / 162.27.9.* / 2007-08-28 11:47
pod która budka z piwem stoisz?.
barakowezwyczaje / 83.24.191.* / 2007-08-28 19:28
pytany niech odpowie szybko - kapo pyta!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy