Forum Forum podatkoweInne

Gilowska: Koniec z obniżką podatków

Gilowska: Koniec z obniżką podatków

Money.pl / 2007-10-05 08:03
Komentarze do wiadomości: Gilowska: Koniec z obniżką podatków.
Wyświetlaj:
kc20 / 212.2.100.* / 2007-10-07 12:06
No tak do podwyżek to oni są pierwsi ale żeby zatrzymać w kraju młodych ludzi to nie. Myślą że przez podtrzymanie wysokich podatków bedzie więcej pieniędzy, ale niestety działa to w drugą stronę. Im wyższe podatki tym częściej uciekaja ludzie za granice. Ja sam jestem przywiązany do tego kraju, ale już nie wytrzymuje i po nowym roku uciekam do UK. Jest to spowodowane niskimi zarobkami i brakiem mieszkań dla młodych ludzi. Tak to się coraz częściej dzieje. Przykra rzeczywistość ale prawdziwa.
dzikilg / 2007-10-05 11:51
Nie dość, że państwo policyjne to jeszcze kasę z ludzi chce zedrzeć.
zapi / 2007-10-05 09:53 / Bywalec forum
Nieroby rządzą (bezrobotni na zasiłkach, rodziny z 5 dzieci gdzie matka tygodnia w ciągu ostatnich lat nie przepracowała itd. itp.) Oni dostają dodatki, ulgi podatkowe (tak jak ta ostatnia), zniżki. Najgorsza osoba w tym kraju, to osoba pracująca. A jak jeszcze do tego kawaler - to już prawie więzienie się należy
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-10-05 11:39
Pomyśl jak tobie (jeśli jesteś młody)
wyliczą emeryturę...
Z kapitału, który uskładasz...
Zabiorą prowizję, opłatę za zarządzanie

A wcześniejsi emeryci...
5 lat dostają emeryturę z "kapitału" którego nie wypracowali
A inni uprzywilejowani emeryci
A fałszywi renciści...

Zwykły zapijaczony menel
nie jest w stanie wyłudzić emerytury czy renty...
Trzeba mieć znajomości
i nie śmierdzieć i cuchnąć ... (przepraszam meneli)
zapi / 2007-10-05 11:47 / Bywalec forum
No dobrze, zgadzam się również, jeżeli chodzi o wcześniejsze emerytury -po prostu zapomniałem dopisać w nawiasie :P
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-10-05 11:55
Z racji charakteru pracy znam mnóstwo takich przypadków...
55 lat i wcześniejsza emerytura...
Rozwiązanie umowy o pracę..
Odprawa emerytalna (w instytucjach państwowych
3,6 krotność zarobków)
Później kombinują jak te same czynności wykonywać
na umowę o dzieło (aby nie płacić ZUSu)
I jeszcze mają olbrzymie pretensje do państwa,
że emerytura za mała...

A jaką dostaną młodzi, skoro przepisy ciągle
zmieniane są na gorsze

A emeryci policyjni...
20 lat pracy i emerytura wyliczana z zarobków z
ostatniego roku...

Tak więc menele to przysłowiowy
"dyżurny chłopiec do bicia"
zapi / 2007-10-05 12:03 / Bywalec forum
wszystko to, co piszesz tylko bardziej mnie utwierdza w moich liberalnych przekananiach, z resztą tak bardzo nielubianych obecnie, więc nie rozumiem czemu ze mną polemizujesz.
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-10-05 12:14
Pozdrawiam i kończę ciekawą dyskusję
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-10-05 12:12
Istotne są proporcje "złodziejstwa"
Drobni, średni i wielcy złodzieje...

Nagłaśnia się tylko drobne złodziejstwo
Jeśli ktoś ukradł 10 zł to złodziej
jeśli 1mln to biznesmen
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-10-05 11:34
Kto w Polsce co dostaje...
Bezrobotni... relatywnie najmniej
Najubożsi i menele... relatywnie najmniej

Pomyśl o wcześniejszych emeryturach..
Np od 55 lat... 5 lat wcześniej...
Przez 5 lat "kasa" za nic

Zasiłki przedemerytalne
Przywileje grupowe
Emerytury wojskowe, policyjne, strażnicy więzienni...
Nie płacą ZUSu..
Emeryturę mają liczoną z zarobków z ostatniego roku
Sędziowie, prokuratorzy...
Tak więc państwo utrzymuje swoich funkcjonariuszy...

A menele i najubożsi...
To stały temat dla mas...
Aby odwrócić uwagę od istoty rzeczt
zapi / 2007-10-05 11:49 / Bywalec forum
Proponuje przejechać się do np. Zabrza. Tam w dni powszednie blokowiska wyglądają jak sanatorium - wszyscy jak jeden na państwowym cycku. Strasznie irytujące
Adol / 2007-10-05 11:34 / Bywalec forum
Kawaler!!! Tu jest inny problem. Ulgi na dzieci dostaną głównie budżetowcy ale przedsiębiorcy na PIT - 5L (19%) i ryczałtowcy NIE. Ich dzieci są mniej warte. A propos "singli" ci powinni płacić podatek podwójnie!!! Tak jak w starej rosyjskiej bajce o ważce i mrówkach.
leih. / 83.17.193.* / 2007-10-05 11:32
dokladnie, wiem co czujesz - mam to samo. 32 lata, kawaler, jak patrze na pit to mnie serce boli - nerwy stres, u********* klienci, i zabieraja mi tysiace rocznie za friko,... A pasozyty kwitna w najlepsze., ech, kiedy to sie skonczy...
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-10-05 11:19
Obniżka podatków...
Skoro dało się ulgę (nie ważne czy PiS, PO czy LPR..)
1150 i wpływy z podatku będą mniejsze to trzeba
chyba "coś podnieść" np VAT na żywność...

Tak więc to w istocie najubożsi zapłacą za ulgę 1150
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-10-05 11:12
Pomyśl i policz zanim coś napiszesz...
Aby skorzystać z 1dnej ulgi (1 dziecko 1150 zł)
trzeba mieć roczny przychód około 21 tys...
Tak więc ta niepracująca matka z 5 dzieci...
Ojciec musiałby zarobić 105 tys rocznie...
Czyli 9 tys miesięcznie...

To tak z grubsza
Tak więc ulga ta jest dla średnio (i "więcej") zamożnych...
Ulgę tą odbiorą przy rozliczeniu rocznym, a więc bez
konieczności poniżania się i chodzenie do opieki

Państwo wyraźnie staje się prawicowe i wspomaga
bogatszych kosztem uboższych...
Jeśli PiS tego nie widzi to może stracić część swojego
elektoratu, bo Gilowska wyraźnie skręca na prawo...
Ile podrożała żywność...
10-20%, a tu ciągle ze strony Gilowskiej
propaganda sukcesu i nawoływania do obniżenia stóp%
zapi / 2007-10-05 11:53 / Bywalec forum
A darmowe mieszkania (z urzędu miasta), zasiłki rodzinne, na dzieci, ulgi na dzieci.

Człowieku osoby, które nie wykazują dochodów (a przynajmniej maja poniżej progu chyba ok. 550zł/os.) mają to wszystko. A osoba mająca na rękę np. 900 zł nie ma totalnie nic. I po części staje w obronie właśnie tych osób!!!!!!!! One mają się znacznie gorzej od tych, którzy są leńmi i śmieją się z pracujących. I to może TY pomyśl zanim coś napiszesz, albo poznaj rzeczywistość.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-10-05 10:55
"Nieroby rządzą (bezrobotni na zasiłkach, rodziny z 5 dzieci
gdzie matka tygodnia w ciągu ostatnich lat nie przepracowała td. itp.) Oni dostają dodatki, ulgi podatkowe (tak jak ta ostatnia) "
Przeholował Pan !!! Aby skorzystać z ulgi podatkowej na dzieci, trzeba mieć dochody, od których się płaci podatek od dochodów osób fizycznych (PIT). A żeby mieć dochody, trzeba pracować !
zapi / 2007-10-05 10:58 / Bywalec forum
A wspólne rozliczenie małżonków?
A.T. / 83.18.191.* / 2007-10-05 11:19
Nawet wtedy żeby dostać ulgę, któryś z małżonków musi mieć dochody do opodatkowania, a więc musi pracować. Więc nie pasuje tu Pańskie stwierdzenie "nieroby".

P.S. Osobiście jestem za jak najmniejszymi i najprostszymi podatkami. Jednak jestem w stanie pójść na kompromis i godzę się na ulgi podatkowe, które trochę system komplikują. Uważam też, że z dwojga złego lepiej, żeby ulga na dzieci istniała - chodzi tak naprawdę o inwestycję na przyszłość. Lepsza jest ulga, z której skorzystają pracujący (nie nieroby), niż np. becikowe czy, z którego korzystają wszyscy (nieroby też).

Pozdrawiam
maa / 2007-10-05 11:11 / Tysiącznik na forum
Nie całkiem tak jest, jak Pan napisał. Kiedyś i Pan (singiel?) pójdzie na emeryturę. Dostanie ją Pan dzięki temu, że dzieci pańskich kolegów będą wtedy pracować.
A w czym Pan się przyczynił do ich wychowania, edukacji?
Trochę się Pan przyczynił płącąc ogólne podatki, ale rodzice placą ic więcej - na dzieci...

To miło byc singlem - pasożytem, ale Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie podatki nie są neutralne. Dużo większe płacą rodzice i ulgi są jedynie marną rekompensatą.


PS
Zostawmy na boku rodziny wielodzietne (5 sztuk). W miastach to na jczęścien menelska patologia.
georg / 2007-10-06 23:40 / Bywalec forum
maa, ty chyba jestes niespelna rozumu (lub moze wychowales sie w kibbutzu ze wspolnymi dziecmi itp.) Dzieci nie sa wlasnoscia publiczna, i ten, ktory ich nie ma, nie uchyla sie od jakiegos obowiazku spolecznego. Wrecz przeciwnie, ulgi podatkowe dla rodzin dzietnych powoduja, ze wychowuja one dzieci po czesci na cudzy koszt (i w ten sposob to one pasozytuja na singlach). A co do emerytur, to powinny byc one w calosci ufundowane, tzn. wyplacane z zaoszczedzonego kapitalu (a nie z podatkow placonych przez nastepne pokolenie).
zapi / 2007-10-05 11:55 / Bywalec forum
Ja dostanę emeryturę, którą sobie odłożę. I to jest różnica. Jeszcze nic od nikogo nie dostałem a tylko płacę podatki na te chore państwo.
Ja państwu co miesiąc płace podatki nie mając od niego NIC
A.T. / 83.18.191.* / 2007-10-05 12:02
"Ja dostanę emeryturę, którą sobie odłożę."
Musi Pan też płacić na pierwszy filar, czyli ZUS. A to przyszłe świadczenie emerytalne jest skonstruowane na zasadzie następstwa pokoleń tzn. młodzi składają się na emeryturę starszych. I wysokość tego przyszłego świadczenia jest słabo uzależniona od tego, ile Pan sobie odłożył. Nie podoba mi się to, ale stwierdzam fakt, że po prostu na chwilę obecną tak jest.

Pozdrawiam
zapi / 2007-10-05 12:05 / Bywalec forum
Ale już ten rząd zaczął coś grzebać przy drugim filarze i nie p[asuje im to, że ktoś coś może mieć. Więc dlatego jestem przeciwny temu rządowi, a Pan go chyba bronie - z tej dyskusji przynajmniej tak wnioskuję.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-10-05 12:11
W żadnym wypadku nie bronię rządu i tak jak Pan mam poglądy liberalne. Grzebanie przy drugim filarze też mi się nie podoba. Jestem jednak w stanie pójść na sensowne kompromisy tj. ulgi podatkowe na dzieci. Ten akurat pomysł uważam za nienajgorszy. Brakuje mi tylko równoważenia ubytku z tego powodu dochodów budżetowych za pomocą zmniejszenia wydatków.

Pozdrawiam
Adol / 2007-10-05 11:35 / Bywalec forum
rzadko się z Tobą zgadzam ale tym razem 100% racji.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-10-05 11:23
"To miło byc singlem - pasożytem"
Bardzo martwi mnie przenoszenie na to forum języka dzisiaj rządzącej klasy polityczne. Uprzejmie proszę nie używać go - powoduje automatyczny odruch obronny u osoby zaatakowanej, włączenie emocji kosztem logiki.

A przecież nie o to chodzi na tym forum...

Pozdrawiam
boerghor / 2007-10-05 09:10 / Tysiącznik na forum
Brak mi słów, no może poza jednym: OSZUSTKA!!!
Sabre / 2007-10-05 08:47 / Tysiącznik na forum
Przecież pani minister Gilowska doskonale wie że obciążenia podatkowe w ostatnim czasie wzrosły.
Czy jej także nic nie przekona że czarne jest czarne?
Semantyczne nadużycie, skrót myślowy? Nie, to tylko zwyczajne i ordynarne kłamstwa wyborcze.
P.S.
Chyba że chodzi jej wyłącznie o "dalsze zastanawianie się nad obniżką podatków", a nie o "zastanawianie się nad dalszymi obniżkami podatków".
zapi / 2007-10-05 09:54 / Bywalec forum
Przecież J. Kaczyński powiedział: Sprawimy, że ludzie zobaczą, że czarne jest białe, a białe jest czarne
a320 / 80.68.235.* / 2007-10-05 08:13
poprawi się służba zdrowia. Premier im powie jakie choroby mają leczyć.

I pomyśleć, że kluczem dodobrobytu jest powszechna inwigilacja obywateli. No to towarzysze Bierut, Gierek, Jaruzelski posługując się szpilcami, chcieli naszego dobra.
jliber / 85.75.66.* / 2007-10-05 08:06
Ciagle nie wiem, czy ta kobieta rzeczywiscie od poczatku byla ukryta socjalistka, czy tylko sie szmaci dla pisowskiego stolka. W odroznieniu od przypadku Religi, mysle ze jednak sie szmaci po prostu.
Agit / 80.238.110.* / 2007-10-05 10:27
Nom. Szmaci się. N awet się do tego przyznała:

http://ya.rly.pl/2007/10/04/szokujace-wyznanie-zyty/
pantagruel / 2007-10-05 08:06 / OJOS DE BRUJO
przed reforma sluzby zdrowia bedzie reforma rzadu!
Nie moze Pani obiecywac czegos co bedzie mialo miejsce 2008 roku! Coz za pewnosc siebie.
HH / 217.74.68.* / 2007-10-05 08:03
Obniżono mi składkę rentową, ale dalej co roku rośnie mi stawka na NFZ, dalej rosną akcyzy na energię, a oni mi wmawiają, że obniżali podatki? To chyba jakieś żarty!?
zapi / 2007-10-05 09:56 / Bywalec forum
Dokładnie. Hipotetycznie masz więcej o jakieś 70 zł w portfelu spowodowane obniżką składki rentowej (której nie obniżyli jeszcze przedsiębioprcom - a oni dają prace, a nie piwożłopy pod sklepem, jak cały czas myśli kaczyńki), a z drugiej strony w ciągu miesiąca wydasz 40 zł więcej na paliwo, 20 na gaz 20 na energię i jakieś 50 na codzienne zakupy. :) PO prostu IV RP - Kaczyzm
Bob100 / 2007-11-30 11:11
Czy osoba wynajmująca pokój w swoim domu musi odprowadzić podatek od dochodu jaki uzyskuje?Jeżeli tak to ile?

Najnowsze wpisy