Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Świadectwa energetyczne - blisko, coraz bliżej

Świadectwa energetyczne - blisko, coraz bliżej

Wyświetlaj:
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-06-04 14:17
Do mieszkania przyjdzie mi jakiś człenio, który ukończy jakiś tam 2 tygodniowy kurs korespondencyjny. Opuka ściany, popyta czy ciepło mam w zimie, ile płacę za prąd i czy wietrze mieszkanie. Wpisze coś w jakieś tabelki excela w nagłówku mające literki normy EU. Da mi kartke z napisem mieszkanie ciepłe, choć ja i tak wiem o tym, bo tam mieszkam. Technologia w której mam wybudowane mieszkanie jest mi znajoma i jest w każdej chwili dostępna u administratora nieruchomości. Po co komu takie świadectwo? Ano koleny raz ktoś na siłe mnie chce uszczęśliwić wyjmując mi z kieszeni parę tys. PLN. Chyba mam większy szacunek dla złodzieja bo ten choc kradnie to jednak nie mówi mi bezczelnie, że to dla mojego dobra.
godslaw / 79.186.86.* / 2008-06-09 19:57
antyPiSuar - nie masz racji... a zajadłość na specjalistów z dziedziny budowlanki sięgnęla u Ciebie zenitu...
Jestem rzeczoznawcą majątkowym i zastanawiam się nad podejściem do kursu w tej dziedzinie - niestety nie ma takich dwutygodniowych (ktoś tu oszukuje :))
Stan lokali i budynków w Polsce jest mocno zróżnicowany... świadomość kupujących o znaczeniu termoenergetyki - znikoma, często pomijana ( o tym tez ten artykuł)... a wymogi unijne dodają swoje, dlatego pewnie zdecydowano się na rozszerzenie biurokracji przy transakcjach...
Sprzedaż nieruchomości to nie to samo co hamburgerów w budce... Kto chciałby wpaść na minę i spłacać kredyt mieszkaniowy przez 30 lat buląc nadmiarowo za ogrzewanie i odgrzybianie lokalu (znam pare takich sytuacji)? Moje pytanie takie: komu mam zaufać Tobie jako sprzedającemu, który chce sprzedać jak najlepiej czy niezależnemu specjaliście ? dla kupującego to chyba oczywiste...
BTW usługa będzie na początku droga - malo specjalistów no i prawa popytu i podazy, później się to ureguluje...
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-06-10 15:47
Do godslaw: proszę bardzo niech się robi świadectwa ale na ŻYCZENIE kupującego a nie jako obowiązek przy sprzedaży. Przykład: Jak Pan chce to MOŻE sprawdzić samochód przed kupnem w serwisie ale byłby Pan zadowolony jakby Pan MUSIAŁ to robić nawet jak kupuje Pan samochód od swojego kumpla lub szwagra, któremu ufa?
Skończmy z "uszczęśliwianiem" ludzi na siłę.

Dzięki "specom" z budowlanki żądających chorych kwot za błache prace zawdzięczam nauczenie się podstaw elektryki, murarki, prac instalacyjnych, malowania itp. Okazał się, że robię to 2x lepiej już za pierwszym razem :-) A Pan niech nie bierze wszystkiego do sibie bo prawdopodobnie nie Pan mi mieszkanie rementował :-)
plonker / 2008-06-05 14:18 / Bywalec forum
Antypisie, lecz sie człowieku bo wypisujesz bzdury. To chyba Ty ukonczyłes kurs korespondencyjny. Do pługa hamie
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-06-06 10:23
Do plonker: Hamem od Ciebie czuć z odległości po wulgaryzmach i pieniactwie. Co do mojego wykształcenia to studia dzienne wieloletnie. Odnośnie świadectw energetycznych i "fachowców", którzy będą je wystawiać był stosowny artykuł i to właśnie z niego czerpałem inspiracje oraz dodatkowo z życia, bo nie raz miałem nieszczęście mieć kontakt z tzw. "specjalistami" z dziedziny budowlanki, którzy nieżadko nawet korespondencyjnych kursów nie pokończyli a za usługi żądają conajmiej tyle jakby mieli habilitacje z mieszania betonu. Mi czy kupującemu naprawdę wystarczy zerknąć w rachunki za prąd czy ogrzewanie plus zerknąć czy budynek ocieplony żeby się zorientować czy budynek jest ciepły. Całość mi zajmie 15 min. i nie będzie mnie kosztować 1500-2000 tys PLN. Mam propozycje niech to będzie robione np. na życzenie kupującego, poniał różnicę?
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-06-06 13:40
Do plonker: jeszcze jeden przyklad na debilizm biurokratów z budowlanki... kiedyś poprosiłem aby architektka zmieniła mi wymiary grzejnika bo chciałem inną wysokość... zakłopotała się, posapała, powiedziała, że musi to dokładnie przeliczyć i bedzie to kosztowało 500 PLN! Powiedziałem: "Co tu przeliczać, niech pani weźmie katalog producenta grzejników da taką samą moc tylko inne wymiary grzejnika. Popatrzyła na mnie jak na stwórce zbawiciela i odparła... no tak ma pan racje. Na to ja stawirdziłem, że chyba za to nie muszę płacić 500PLN? :-)"
klg / 77.253.47.* / 2008-06-05 20:54
Facet ma rację.Przekonasz się gdy do ciebie przyjdzie i wystawi rachunek za nieporzebną ci "usługę",albo jeśli wynajmujesz lokal,dostaniesz podwyżkę czynszu.
bbrtk / 77.253.85.* / 2008-11-18 20:37
Weszły w życie nowe rozporządzenia. Również to ze wzorem świadectwa energetycznergo. Szczegóły na :
http://kovex.pl/kurs-swiadectwa-charakterystyki-energetycznej-budynku.php
ksk / 83.24.174.* / 2008-12-10 11:52
Wszystkie nowe rozporządzenia oraz aktualne informacje z rynku świadectw energetycznych znajdziecie na stronie http://swiadectwaenergetyczne.edu.pl/ sama od nie dawna interesuje sie tą tematyką a to stronka warta polecenia....

Najnowsze wpisy