Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Banki zabiorą domy tysiącom Brytyjczyków

Banki zabiorą domy tysiącom Brytyjczyków

Money.pl / 2008-12-18 19:14
Komentarze do wiadomości: Banki zabiorą domy tysiącom Brytyjczyków.
Wyświetlaj:
ober1 / 85.182.8.* / 2008-12-23 12:57
Czy bedzie mozna wylaczac obszar lesny z uprawy,by go przeksztalcic na teren rolny a potem go odrolnic?
Czy po tej nowelizacji nie bedzie juz problemu?
erazm3 / 91.150.223.* / 2008-12-20 11:57
Golasy piszące tu poniżej i tak nigdy nie kupią mieszkania nawet za 2000m2 mogą się tylko pienić na tych co je mają
tttwm / 85.222.82.* / 2009-01-01 18:14
zgadzam się, święta racja,
mrówka2 / 83.28.105.* / 2008-12-18 19:53
zabiorą im drugie, trzecie i czwarte domy i mieszkania bo na to były brane kredyty..........
Domi8888 / 83.21.221.* / 2008-12-18 19:14
Polakom też zaczną niedługo zabierać. O ile Brytyjczycy to bogaty naród i mogli sobie pozwolić na takie ceny nieruchomości [choć okazuje się, że niektórzy nie] to Polacy zadłużający się na 30 lat na małe klitki już nie. Ofert licytacji komorniczych niedługo będzie więcej w tym kraju niż ofert sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego.
kaczordonald / 217.43.139.* / 2008-12-18 19:39
Mieszkam od kilku lat w UK I juz paru takich spotkalem.I nie hodzi tu glownie o kryzys na rynku i rosnace bezrobocie jak napisano.Ci wywalani na bruk to w 90 % bioracy kredyt na granicy zdolnosci kredytowej lub na 100 a czasem 110 % wartosci zakupu.Takie kredyty to 80% hipotek w Polsce.Biorac pod uwage zarobki ceny nieruchomosci w Polsce sa takie same jak w UK lub nawet wyzsze.A co do licytacji komorniczych to niestety masz racje.Tysiace rodzin potraci mieszkania przez to ze matoly wmawialy im ze nieruchomosc to inwestycja i cena jej musi rosnac w nieskonczonosc.Koszt spoleczn,rozbite rodziny ,alkocolizm szkoda gadac.Nikt tym biedakom nie wytlumaczyl ze inwestycja w nieruchomosc to zakup drugiej nieruchomosci a nie tej w ktorej musisz mieszkac.
Pajchiwo / 2008-12-18 21:17 / Tysiącznik na forum
heh - dokładnie, w inwestycji się nie mieszka, ale na to trzeba mieć chociaż trochę rozumku i wyobraźni.
40-letni / 194.116.183.* / 2008-12-19 09:14
Synku, poczytaj sobie prawo obowiązujące w Polsce - zdecydowanie inne od tego obowiązującego w UK. Po pierwsze, licytacja mieszkania to ostateczność (w pierwszej kolejności bank próbuje negocjować z dłużnikiem, potem zajmuje jego pensję, a dopiero na końcu wszczyna egzekucję komorniczą mieszkania). Po drugie, cena wywoławcza mieszkania na pierwszej licytacji nie może być niższa niż 80% jego wartości, a na drugiej (i ostatniej) niż 70% wartości mieszkania. Dopiero potem mieszkanie może przejąć bank, ale raczej nie sprzeda go za ułamek wartości - bo będzie chciał odzyskać całość pieniędzy. Poza tym, w Polsce obowiązuje przesadnie rozbudowane prawo chroniące lokatorów przed eksmisją, co sprawia, że nawet po zlicytowaniu mieszkania były właściciel może sobie kilka lat w nim mieszkać, dopóki gmina nie zapewni mu lokalu socjalnego. Obecnie średni czas oczekiwania na taki lokal to 5-10 lat. Śnij dalej o mieszkaniach po 2000zł/m2 w Warszawie...
b hgvgv / 89.79.57.* / 2008-12-30 21:09
I-75%
II-66%
mądralo
fghj / 76.64.13.* / 2008-12-26 18:33
Synku,jeszcze chwilka i zmadrzejesz,zobaczysz tragedie mas.
kaczordonald / 86.140.175.* / 2008-12-19 12:28
Przed wyjazdem do UK pracowalem na windykacji banku i uwierz mi ze to nie instytucja charytatywna.Jak cos sie wydarzy typu utrata pracy lub choroba no wiesz samo zycie bank nie bedzie sie z toba cackal.Sam negecjowalem z ramienia banku z dluznikami.Ale polega to natym ze cisnie sie goscia zeby odzyskac zalegly dlug w jak najwiekszej kwocie i jak najszybciej.Jak nie ma kasy bo stracil robote czy z innych zyciowych przyczyn po 6 miesiacach i listach ponaglajacych jest u komornika.A komornik pozabiera ci wszystko co masz na poczet dlugu.Jezeli myslisz ze ktos moze sobie przez piec lat nie placic i mieszkac w mieszkanku z zonka i z dziecmi to nie masz racji.Kase i tak ci wyszarpia a beda dowalac ci takie karne odsetki ze dkonca zycia sie nie wyplacisz jak znajdziesz nowa prace.Nie zostawia cie w spokoju dopoki nie oddasz a welu zgodzi sie na opuszczenie mieszkania dobrowolnie jak zobacza rosnace koszty i sytuacje wyniszczajaca rodzine.Kiedy przychodzilem do dyrektorki mojego banku w sprawie trudnego klienta to ona zawsze pytala ile moze wplacic zaleglosci od razu zeby wogule chciec rozmawiac a potem ucinala zawsze tymi samymi slowami.BANK TO NIE INSTYTUCJA CHARYTATYWNA.
expert / 79.184.210.* / 2008-12-19 11:14
tak to prawda co tu napisałeś, ale spekulantów już nie ma, bo pouciekali z tej tonącej branży, zostali tylko napawdę zaieresowani, większość osób co ma troszkę oleju w głowie woli wynajmować i zapłacić pare tysięcy za wynajem bo po obniżce będą klkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy do przodu, a jak się deweloper w********* na kolana to syndyk będzie oddawał mieszkania ostro poniżej cen rynkowych by zaspokoić głodnych wierzycieli i banki, poczekajmy jeszcze 4-6 miesięcy a cena w wawie sięgnie 4500/m2 a nawet niżej....
myszyn81 / 2008-12-19 18:28 / portfel
Zgadzam się. Ceny spadną na 100%. Tylko desperaci kupują teraz.

Dodatkowo rząd szykuje wisienkę na tort: Upadłość konsumencką. Golas, który kupił pół roku temu 60m2 za 600k na mokotowie biorąc na to ponad 300.000 chf kredytu, ma teraz tego kredytu 800k PLN na mieszkaniu wartym 500k PLN. Sam bym wyprowadził płynny majątek na rodzinę i zbankrutował dokładając kolejny lokal do puli komornika.
Puz / 83.17.64.* / 2008-12-23 11:05
co do egzekucji komorniczych to nie bedzie tak łatwo i zgadzam się z opinią że nie bedzie mieszkań za 2k za metr,
Ale myślę i obym się nie mylił że cena mieszkań w niektórych przypadkach ma szanse spaść do magicznych 5k brutto za metr w warszawie. Sam teraz wynajmuję mieszkanie. I spokojnie z żoną czekam na to az ceny zejdą do normalnego poziomu Nawet 500zł za metr mniej daje 30 tyś zł. A ja za wynajem w ciągu roku nie zaplacę wiecej niz 12k. Więc 18k do przodu? A może się myle.
not4U / 89.76.144.* / 2008-12-30 23:17
Ja zrobiłem inny myk. w 2006 kupiłem dom pod Krakowem, kredyt w PLN'ach. WIBOR mnie trochę złupił ale wziąłem matkę do siebie a 2 pokoje w Kraku wynająłem. Jak podliczyłem wszystkie opłaty które wydawała na mieszkanie + wynajem (teraz idzie równowartość do mojej kiesy) to tak jakbym nie płacił odsetek od raty kredytu za dom! to pozwoliło mi spokojnie wykończyć i umeblować się.
POZDRO i głowy do góry!
ktośtamnagórze / 89.74.134.* / 2009-01-09 12:33
Polska nie jest stabilnym rynkiem nieruchomości. Co może nam posłużyć za przykład;NAWET 600% PODWYŻSZENIE CEN ZA NIERUCHOMOŚCI W WARSZAWIE W TZW. DOBREJ LOKALIZACJI.PODWYŻKA TA MIAŁA MIEJSCE NA PRZEŁOMIE 2006/2007 ROKU.TEN PRZYKŁAD NAJLEPIEJ ODZWIERCIEDLA, JAKI JEST NASZ RYNEK NIERUCHOMOŚCI- WYSPEKULOWANY DO GRANIC MOŻLIWOŚCI!!!!!!!
TU NIE POMOGĄ TŁUMACZENIA,ŻE TO BYŁO, KIEDY BYŁO „BOOM BUDOWLANE” CZY INNE.PAMIĘTAJMY O JEDNYM, CO SZYBKO ROŚNIE TO JESZCZE SZYBCIEJ LUB GŁĘBIEJ SPADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A JEŻELI CHODZI O NASZ RYNEK TO SPADKI BĘDĄ BARDZO GŁĘBOKIE!!!!!!!!
W Polsce marża dewelopera wynosi 50%-60% CENY WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI.PRZY MIESZKANIU 100M2 WYCENIANYM 10,000ZŁ M2.MIESZKANIE BĘDZIE KOSZTOWAĆ 1,000,000ZŁ!!!!!A ZAROBEK DEWELOPERA WYNIESIE ODPOWIEDNIO OD 500,000ZŁ-600,000ZŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!
BIORĄC POD UWAGĘ SPADEK
-CEN GRUNTÓW O 15%
-CEN ZA ROBOCIZNĘ RZĘDU 30%
-MATERIAŁÓW OK.10%
-I INNE OK. 5%-8%
WIĘC CZY DEWELOPER ZEJDZIE Z CENY CZY TEŻ NIE.NIERUCHOMOŚCI I TAK BĘDĄ TANIE,PONIEWAŻ INNI BĘDĄ BUDOWAĆ TANIEJ I ZMUSZĄ RYNEK TYM SPOSOBEM DO DRASTYCZNYCH I GŁĘBOKICH OBNIŻEK CEN NIERUCHOMOŚCI.
WIEM I MAM NADZIEJĘ,ŻE POLSCY DEWELOPERZY NIE ZEJDĄ Z CENY I
-ZBANKRUTUJĄ
-ICH MIENIE I MAJĄTKI PRZEJMĄ KOMORNICY I WYSTAWJĄ NA LICYTACJĘ ZA 1/3 CENY,JAKĄ CHCE RYNEK,A NIE, JAKĄ CHCIAŁ DEWELOPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-ZOSTANĄ, CO NIEKTÓŻY WCHŁONIEŃCI PRZEZ WIĘKRZYCH DEWELOPERÓW
TRZEBA, WZJĄĆ PODUWAGĘ TAKŻE,
-POGŁĘBIENIE TYCH SPADKÓW!!!!!!!!!!!!!!
-PRZEPEŁNIONY RYNEK NIERUCHOMOŚCI WTÓRNY/ PIERWOTNY
-PASZPORT ENERGETYCZNY
-WYPRZEDAŻE NIERUCHOMOŚCI KUPOWANYCH PRZEZ ZAGRANICZNYCH INWESTORÓW TZW.”MIESZKANIA PAKIETOWE”
-I INNE
NALEŻY TEŻ PAMIĘTAĆ,ŻE RYNEK NIERUCHOMOŚCI ODCZUJE
-KRYZYS ŚWIATOWY
-RECESJE W UE,A PRZEDEWSZYSTKIM W NIEMCZECH,U NASZEGO PARTNERA BIZNESOWEGO
-NATURALNE SPOWOLNIENIE GOSPODARCZE
-INFLACJA TAK NAPRAWDĘ 5%
-DEWALUACJA ZŁ
-ZAOSTRZENIE POLITYKI KREDYTÓW HIPOTECZNYCH
-I INNE
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIE KUPUJCIE NIERUCHOMOŚCI!!!!!!!!!!!POCZEKAJCIE 6-12MIESIĘCY!!!!!!!!!!!!!!!!
DAJCIE IM UPAŚĆ!!!!!!!!!!!!!ZA TO,ŻE BYLI PAZERNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DAJCIE SOBIE ZAROBIĆ.TAK ZAROBIĆ,BO NIE WYDACIE PIENIĘDZY ZA GŁUPOTĘ DEWELOPERÓW I ZŁE DECYZJE BIZNESOWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SPŁACICIE SZYBCIEJ NIERUCHOMOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Z MNIEJSZYM WYSIŁKIEM!!!

Najnowsze wpisy