Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

włascieciel nieruchomosi nie chce przystapic do umowy przerzeczonej

włascieciel nieruchomosi nie chce przystapic do umowy przerzeczonej

marge77 / 2007-07-07 15:29
2006.12.05 zawrłam umowe notarialną na kupno mieszkania.Wpłaciłam 20tys zadatku,130 tys zaliczki.Reszte mam wpłacic po podpisaniu umowy przyrzeczonej,która powinna być zawrta jak w/ w akcie,najpózniej 2007.0716.Jednak wydanie kluczy miało nastapić w kwietniu.Otrzymałam pismo od włascicieli ze nie zdołaja przytąpic do umowy przyrzeczonej oraz wydzielniemieszkania ponieważ jeden z włascicieli jest chory i przebywa w szpitalu i termin opuszczenia nie jest narazie znany,ale proponują mi wydanie kluczy ale w przypadku kiedy zapłace im pozostała część.Oczywiscie nie dostanie zadnych pieniędzy,bo niedotrzymała umowy.KOmbinowała równiez wywalic mnie...poniewaz cały czas twierdzi ze nie ma pieniedzy zeby to skonczyc.Próbowała równiez oddac na pieniadze wpłacone,ale nie wyraziłam na to zgody,z wiadomych przyczyn.Dom stoi wykonczony,brakuje tylko koskti i trawniczków.Wiem ze moge wytapic do sadu o wydzielenie tego mieszkania,ale jak to bedzie wygladało skoro jeden z włascicieli przebywa w szpitalu?i Czy w takim przypadku przysługuje mi prawo z wystapieniem do sadu o wpisanie moich pieniedzy do hipoteki?
aktywa.biz / 2007-10-21 13:03 / Bywalec forum
prawnikiem nie jestem, ale umowa to umowa; jeśli nie zapisano, że "w razie choroby jednego współwłaściciela [...]", to najprawdopodobniej możesz wystąpić do sądu; a jak to będzie wyglądało? sama musisz Sobie na to pytanie odpowiedzieć, czy wypada, czy nie :)
co wpisano w umowie: "jeśli wydanie kluczy nie nastąpi w kwietniu, to [...]"?
proponuję zadać tego typu pytanie prawnikowi: jutro (22 października 2007) zaprosiłem właściciela kancelarii prawnej na internetową pogadankę - wykład o nieruchomościach, serdecznie zapraszam :) http://radio.aktywa.biz

Najnowsze wpisy