Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To będzie nietypowy tydzień na GPW. Co czeka inwestorów?

To będzie nietypowy tydzień na GPW. Co czeka inwestorów?

Wyświetlaj:
YJTY / 77.113.60.* / 2014-11-10 22:08
WITAMY W BANANOWEJ REPUBLICE BEZ ZASAD ŁADU I SKŁADU -PRZYKŁAD CDECD CZY COŚ W TYM STYLU ŁAJNO TEN KRAJ I TYLE ,1500TACZEK TRZEBA AŻEBY WYWIEŚĆ TO Ł.... Z TEGO G.... BO TYLU MAJĄ ALA- ASYSTENTÓW ŻE TACZEK ZABRAKNIE -DNO NA MAX-KS BANANOWA REPUBLIKA W TOKU NARODZIE KUPUJMY TACZKI ,,,
synonim / 2014-11-10 20:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kolejny kwartał płaskich przychodów spółek w USA co wcześniej czy później pogorszy zyski bo nie da się w nieskończoność upiększać zysków kreatywną księgowością

Revenue Softness Worries Stock Investors

http://online.wsj.com/articles/revenue-softness-worries-stock-investors-abreast-of-the-market-1415568827?mod=WSJ_hp_LEFTWhatsNewsCollection
andrzejwojciech / 2014-11-10 18:32
Dzisiaj na Węgrzech duże protesty przeciw władzy a notowania BUX mocno rośnie +2,93 % tylko pozazdrościć inwestorów ich mądrości . Nasze GPW i WIG 20 ostatnio mocno stacza się w dół chyba spekulanci krajowi i międzynarodowi przewidują recesję w naszym kraju i ujemny PKB w przyszłym roku . Dlatego rezerwują dla nasz czerwoną latarnię .
mi to wygląda na rozkręcający się Rajd Mikołaja.... / 31.175.232.* / 2014-11-10 16:59
Ej GURU !!!! NO I GDZIE TEN KRACH W USA PO ZAKOŃCZENIU QE????
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-11-10 17:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

NO I GDZIE TEN KRACH W USA PO ZAKOŃCZENIU QE?


No po zakończeniu QE1 i QE2 też z dnia na dzień nie tąpnęło


mi to wygląda na rozkręcający się Rajd Mikołaja.


To kup ETF-a na S&P500 i od dziś liczymy twe zyski - i napisz nam o tym

Ale stawiam na to, że nie będziesz mieć jaj
wybacz GURU... / 31.175.232.* / 2014-11-10 17:30
GURU WIEMY ŻE TYLKO TY MASZ TU NAJWIĘKSZE AJA I NAJWIEKSZEGO PUT---asa...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-11-10 17:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

TYLKO TY MASZ TU


No widzisz, nie wziąłeś longa na indeksy w USA czyli sam nie wierzysz, że ten bąbel będzie dalej rósł
chcesz się dowartościować najpierw przeproś / 91.189.219.* / 2014-11-10 18:47
najpierw przepros tych którzy prognozowali w czerwcu zeszłego roku 17000 pkt na DJ a ty ich błotem obrzucałeś
synonim / 2014-11-10 18:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

najpierw przepros tych którzy prognozowali w czerwcu zeszłego roku 17000 pkt na DJ a ty ich błotem obrzucałeś


A gdzie ty koleś niby przepowiadałeś 17k na DJ?
andrzejwojciech / 2014-11-10 15:05
WiG 20 dzisiaj słabiutko walczy o czerwoną latarnię z Ukrainą . Węgierski BUX dzisiaj mocno wystrzelił w górę . Dla spekulantów aktualnie grających na naszej GPW wyniki spółek nie odgrywają żadnej większej roli cały czas zachowany trend grania na spadki .
krispek - nielog / 95.48.32.* / 2014-11-10 13:49
W jakim DM macie konto maklerskie? Ja posiadam w BOŚ-iu, ale stwierdzam, że oferta na rynku jest jednak dużo bardziej konkurencyjna niż myślałem... Po małym rozeznaniu.
Bardzo dobrą ofertę ma Raiffaisen, aczkolwiek nie ma tu żadnych zniżek dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.
AliorBank także ma bardzo fajną ofertę i tutaj ta zniżka jest, z tym że po zniżce oferta jest na poziomie tej z Raiffaisen :)

Jakie DM wy polecacie? Nie narzekam na BOŚ, aczkolwiek koszty transakcyjne zawsze stanowią pewny odsetek naszego obrotu i po przeliczeniu okazuje się, że wcale nie taki mały.

Mój horyzont inwestycyjny jest średnio/długoterminowy. Obligacje na długi termin, natomiast akcje i kontrakty terminowe od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy (w przypadku akcji).
synonim / 2014-11-10 14:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jakie DM wy polecacie?


Cześć

Deutsche Bank i Alior to dwa najlepsze domy maklerskie na rynku. Deutsche Bank jest sklasyfikowany na 1 miejscu pod względem najbardziej istotnych dla klienta czynników typu prowizje, dostęp do notowań w czasie rzeczywistym, oferta, obsługa klienta, wiarygodność itd. BOŚ uplasował się na trzecim miejscu. Całkiem niedawno kolesie z XTB mnie wpienili i musiałem poszukać nowej platformy do handlowania opcjami i po wielu analizach okazało się, że Deutsche Bank i Alior są najlepsi, BOŚ na trzecim miejscu. Ja wysłałem zapytanie mailem jednocześnie do DB i Aliora ale DB byli szybsi i od razu oddzwonili. Umowę dostałem kurierem, prawie zero formalności, nawet nie musiałem się zjawiać w banku. Teraz jestem bardzo zadowolony bo przy dziadach z XTB to jak z piekła do nieba

Najdłużej mam rachunek maklerski w mBanku, gdzie zakładałem jeszcze w czasach Multibanku. Całkiem nieduże prowizje ale oferta kiepska. Nie mają nawet opcji ale kontrakty terminowe, akcje i obligacje obsługują. Na tym rachunku korzystam jedynie z funduszy inwestycyjnych bo tu ofertę mają niezłą, choć kiedyś kupowałem przez ten rachunek akcje. Generalnie z mBanku/Multibanku jestem zadowolony, choć jak mówię, nie jest to bank nastawiony na maklerkę (dziadowska platforma transakcyjna i dziadowski pakiet notowań) ale w tym zakresie co działają to działają dobrze

Drugi rachunek mam w BZWBK i to jest IKE. W sumie trochę mnie tam skubią bo prowizje odpowiednio wyższe ale że mam tam już zainwestowaną kasę w akcje i obligacje plus ceryfikaty to tego nie ruszam, bo w sumie nie płacę podatku od transakcji. Jednak odpowiednio wyższa prowizja obniża tę korzyść

Tak jak mówię, Deutsche Bank i Alior są w tej chwili najlepsze a ja na DB naprawdę nie narzekam. Pakiet notowań w czasie rzeczywistym w DB (dbnotowania 4 MAX) też jest bardzo fajny i obsługuje zagraniczne rynki w czasie rzeczywistym za friko, za co w BZWBK już trzeba płacić

Raiffeisena nie znam ale mając z nimi trochę do czynienia od strony Polbanku nie poleciłbym ich. Choć mają całkiem ciekawą ofertę zagranicznych funduszy inwestycyjnych

Zastanawiałem się też swego czasu nad Saxo Bank bo mają najbogatszą ofertę w zakresie rynku opcji w Polsce ale są drodzy a poza tym nawet nie odpisują na pytania co źle świadczy o ich stosunku do klienta więc sobie odpuściłem ich

Tu masz zaktualizowany ranking domów maklerskich

http://www.bankier.pl/static/att/93000/3063196_RankingDomwMaklerskich2014Bankierpl2.pdf
krispek - nielog / 95.48.32.* / 2014-11-10 14:56
Dzięki wielkie!
Co do XTB to gdzieś czytałem, że całkiem przyzwoici są, nie rozumiem chyba jednak do końca ich zasady działania. Z tego co znalazłem na stronie to wszystko idzie w CFD. Opcje także, nie za bardzo mogę się tam połapać czytając ich ofertę.
O DB także coś czytałem i muszę się w to bardziej zagłębić. Mam trochę wolnych środków i chciałem część wrzucić w obligi korp. i pobawić się strategiami opcyjnymi bo jeszcze nie miałem okazji, a raczej czasu. W DB i Alior mają dostęp do opcji i kontraktów? Również tych na mWIG40?
W mBanku mam także rachunek, ale nie korzystam. Tzn. mam tam śmieszną kwotę w akcjach, ale nie ruszam tego od dawna i jak sprawdzałem to nie ma opcji na WIG20, ani kontraktów FW40.
synonim / 2014-11-10 15:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Co do XTB to gdzieś czytałem, że całkiem przyzwoici są, nie rozumiem chyba jednak do końca ich zasady działania


Z XTB jest tak, że im bardziej się w nich wgłębiasz tym większe bagno odkrywasz. Ja miałem w XTB rachunek opcyjny i wykorzystywałem ich tylko do spekulowania na opcjach. Platforma transakcyjna Sidoma. Sidoma nie była taka zła choć generalnie to kiepawa platforma bo potrafi ci nagle zresetować wszystkie ustawienia bez powodu. Wpieniało mnie to ale w końcu odkryłem, że możesz zapisać je na HD. Rachunek był jednak całkiem niezły bo nie płaciłem nic za prowadzenie konta a prowizje za opcje były najniższe na rynku. Do tego miałem aktywny serwis Reutersa w czasie rzeczywistym i fajnie się na tym wszystkim nawet grało. I nagle przyszedł mi mail, że Sidomę likwidują, handel opcjami tak samo i zamiast tego wchodzi Infront. Więc pytam jaka jest oferta Infront. A oni, że płacisz już za prowadzenie rachunku 50 zeta miesięcznie (!), możesz kupować akcje zagraniczne i polskie ale za wysokie prowizje, o opcje już nawet nie pytałem bo na co mnie to skoro mogę mieć te same warunki co w starej Sidomie z XTB w Deutsche Banku i Aliorze. No i zrezygnowałem. Niech się walą. Obudzili się na samym szczycie bańki spekulacyjnej w USA i naganiają ludzi na zakup zagranicznych akcji, frajerzy. To nawet nie tani BZWBK ma chyba taniej akcje zagraniczne


Z tego co znalazłem na stronie to wszystko idzie w CFD.


Tak, CFD mają rozbudowane z platformą Meta Trader, całkiem niezła, dużo możliwości, AT w zaawansowanej formie plus serwis informacyjny Dow Jones Wire gdzie w czasie rzeczywistym dostajesz wszystkie dane z rynku za friko. I nie tylko Meta Tradera mają ale też na przykład xStation do handlowania opcjami binarnymi kiedyś mieli. I te opcje binarne były na wiele rzeczy, na przykład na surowce i waluty. Potem jednak od tego odeszli bo leszcze mały obrót tam robili, jak wiadomo leszcz kocha być golony na kontraktach

Jeśli chodzi o CFD to CFD to kontrakty a ja mam zasadę, że nie gram na kontraktach, choć trzeba im przyznać, że mają CFD na wszystko, nie tylko na indeksy ale też i na akcje, waluty, surowce, co chcesz


Opcje także, nie za bardzo mogę się tam połapać czytając ich ofertę.


Nie bardzo rozumiem jak można opcje władować pod CFD ale skoro akcje można to pewnie i opcje też


W DB i Alior mają dostęp do opcji i kontraktów? Również tych na mWIG40?


Oczywiście, masz wszystko. Deutsche Bank to chyba w tej chwili największy broker derywatów na świecie więc jak mogliby nie mieć wszystkiego


W mBanku mam także rachunek, ale nie korzystam. Tzn. mam tam śmieszną kwotę w akcjach, ale nie ruszam tego od dawna i jak sprawdzałem to nie ma opcji na WIG20, ani kontraktów FW40


Tak, to prawda, mBank jest kiepawy pod względem derywatów. To rachunek dobry na długi termin w akcjach lub funduszach inwestycyjnych. Ja ich wykorzystuję do zakupywania jednostek funduszy inwestycyjnych bo po pierwsze mają całkiem duży wybór i co jakiś czas wzbogacają ofertę a po drugie nie płacisz tam prowizji za nabywanie jednostek. Generalnie jestem z nich zadowolony w tym co dają, nigdy nie miałem żadnych problemów. Robią po prostu dobrze swoje

BZWBK też całkiem fajnie działa jeśli chodzi o maklerkę, fajna platforma, pakiet notowań to NOL (całkiem dobry) ale trzeba im płacić 5 zeta co miesiąc, chyba, że zrobisz choć jedną transakcję. Kiedyś mieli NOLA za darmo. Ale nie korzystam z NOLA bo mam dbmaklera 4 MAX w Deutsche Banku i ten mi wystarczy. Mam też nadal notowania Meta Tradera w czasie rzeczywistym w XTB bo rachunek CFD nadal mi obsługują za darmo. Tak więc jest trochę ofert na rynku całkiem niezłych. Popróbuj z XTB ale z nimi jest tak jak mówiłem, im dłużej masz z nimi do czynienia tym bardziej cię wkurzają
krispek - nielog / 83.23.161.* / 2014-11-10 16:02
XTB jakoś mi nie podchodzi, bardziej mi się kojarzą z forexem niż z normalną giełdą, a z forex wiadomo jak jest - brokerzy naganiają jak tylko można na każdego minilota.
Chyba ogarnę DB i Alior i wśród nich wybiorę. Chodzi mi typowo o taki średni termin. Na długi termin chyba będę grał w mbanku, a BOŚ odpuszczę zupełnie. Szczerze mówiąc nigdy nie inwestowałem w fundusze, zawsze kojarzy mi się to z ogromnymi kosztami z ich strony za zarządzanie kapitałem. Może się mylę. Choć niektóre dają przyzwoite kilkunastoprocentowe stopy zwrotu w ciągu roku.

Dzięki za opinię, jakże szczegółową :)
synonim / 2014-11-10 16:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

XTB jakoś mi nie podchodzi, bardziej mi się kojarzą z forexem niż z normalną giełdą, a z forex wiadomo jak jest - brokerzy naganiają jak tylko można na każdego minilota


Trochę ponarzekałem na XTB ale mimo wszystko może spróbuj. Kontrakty CFD dają tam naprawdę możliwość wyjścia na wiele aktywów a jeśli lubisz kontrakty to może jest to dla ciebie w sam raz


Szczerze mówiąc nigdy nie inwestowałem w fundusze, zawsze kojarzy mi się to z ogromnymi kosztami z ich strony za zarządzanie kapitałem. Może się mylę. Choć niektóre dają przyzwoite kilkunastoprocentowe stopy zwrotu w ciągu roku.


Nie słuchaj obiegowych opinii leszczy pokroju mitomana którzy grają groszami i myślą, że giełda to szybki sposób na wzbogacenie się i dlatego śmieją się z funduszy bo przy małym kapitale nie mają tam czego szukać. Ale z czasem, jeśli będziesz gromadził coraz większy kapitał to fundusze nie są złe przy stosunkowo dużym kapitale i naprawdę się to opłaca. Opłaty wcale nie są duże, w mBanku w ogóle nie masz prowizji a jedynie opłaty za zarządzanie są brane ale i tak ich nie widzisz bo są odgórnie odliczane od zysku. Na funduszach obligacji można było w 2012 roku utrzepać 15% zysku przez rok po odliczeniu kosztów zarządzania, gdy japoniec u nas agresywnie kupował, ten rok też jest świetny, więc naprawdę warto to monitorować. Nawet fundusze rynku pieniężnego i gotówkowe trochę ściemniają i lokują część środków w obligacje korporacyjne i skarbowe żeby podkręcić zysk. Prócz tego masz dużą paletę funduszy akcji, polskich, zagranicznych, fundusze surowców, obligacji polskich i zagranicznych etc. To wszystko się rozwija cały czas i ktoś kto interesuje się budową portfela oraz szeroką dywersyfikacją siłą rzeczy musi się tym z czasem zainteresować. Im większa dywersyfikacja na poszczególnych klasach aktywów tym większa szansa na zysk i zniwelowanie strat w przypadku zawirowań na rynkach ale tego ci nie muszę już tłumaczyć


Dzięki za opinię, jakże szczegółową :)


Nie za ma co, powodzenia
gazmajster / 37.7.85.* / 2014-11-10 12:07
jaki byl sens otwierac dzis nasz warzywniak?
idą jak burza / 46.113.17.* / 2014-11-10 13:50

jaki byl sens otwierac dzis nasz warzywniak?


Od 13,40 do 13,44 nie było ani jednej transakcji na kontraktach na WIG20 (FW20Z1420) - najbardziej płynnym instrumencie!
sama czysta prawda / 78.8.119.* / 2014-11-10 13:38
MYŚLĘ ŻE SPOKOJNIE WYSTARCZY OTWIERAĆ WARZYWNIAK PRZY KSIĄŻECEJ 1 DZIEŃ PRZED ROZLICZENIEM SERII ,

TAM GRUBAS Z LONDYNU CO MA 50% RYNKU USTALI SOBIE KURS ROZLICZENIA POD SIEBIE I PO KŁOPOCIE
Totalna katastrofa / 87.205.245.* / 2014-11-10 10:18
Na KGHM obrócili 6.889 akcji za 861 tys. zł.

I na czymś takim chcieli oprzeć system emerytalny.
synonim / 2014-11-10 13:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

I na czymś takim chcieli oprzeć system emerytalny


Przecież system emerytalny jest oparty na fiducjarnym pieniądzu, którym gardzisz, choć za niego jednocześnie żyjesz (niekonsekwencja)

Ciekawe na czym ty byś oparł system emerytalny, pewnie na bitcoinie, który zjechał o 70% od twojej rekomendacji
Tak kończy zban krutowana piramida finansowa / 87.205.245.* / 2014-11-10 10:22
Jaki zagraniczny spekulant by inwestował w takie dno, żeby potem nie móc z niego wyjść?

Byle większy pakiet do sprzedaży załamuje rynek w parę sekund.

Teraz wiemy dlaczego uciekają do Brukseli...
idą jak burza / 109.243.132.* / 2014-11-10 10:42

Jaki zagraniczny spekulant by inwestował w takie dno, żeby potem nie móc z niego wyjść?

Byle większy pakiet do sprzedaży załamuje rynek w parę sekund.

Teraz wiemy dlaczego uciekają do Brukseli..


Kowalskiego spekulanci wytrzebili, a teraz mają za złe, że nie ma kto papierów od nich odkupić.
Ostatni spuszcza wodę / 87.205.245.* / 2014-11-10 10:00
"Obrót" na KGHM 649,5 tys. zł,
Na PKN 1,175 mln zł,
PZU 1,7 mln zł.
Taka Yama / 87.205.245.* / 2014-11-10 08:55
Pierwsze od 8. miesięcy spotkanie prezydenta Putina z premierem Abe przy okazji szczytu Azja Pacyfik w Pekinie.
Japonia mocno potrzebuje paliw...
Taka Yama / 87.205.245.* / 2014-11-10 08:57
A Rosja najnowszych technologii...
synonim / 2014-11-10 08:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Giełda w USA jest przewartościowana o 100%

John Hussman: The Stock Market Is Overvalued By 100%

http://www.peakprosperity.com/podcast/88702/john-hussman-stock-market-overvalued-100
.gangbang. / 79.191.37.* / 2014-11-10 09:41

Giełda w USA

Czy ktoś tu gra na amerykańskich indeksach , zastanów się zanim wrzucisz taki spam.Powinieneś założyć własną stronę www i tam wypisywał byś podobne brednie , nawet przebił byś ich pisząc że jest przewartościowana o 200%.Poza ty już dość dawno zbankrutowałeś USA.
synonim / 2014-11-10 10:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Czy ktoś tu gra na amerykańskich indeksach , zastanów się zanim wrzucisz taki spam.Powinieneś założyć własną stronę www i tam wypisywał byś podobne brednie , nawet przebił byś ich pisząc że jest przewartościowana o 200%


Brednie to ty piszesz tu non stop a jeśli chodzi o amerykańskie indeksy to ktoś kto był w 2008 roku na giełdzie wie co się stanie gdy one zaczną spadać ale ty jeszcze wtedy nie byłeś na giełdzie dawco kapitału więc czemu masz takie rzeczy rozumieć


Poza ty już dość dawno zbankrutowałeś USA.


USA ma 18 bilionów długu, więcej niż istnieje dolarów na świecie, dług matematycznie niespłacalny, gdybyś ty miał dług, który jest matematycznie niespłacalny byłbyś dawno bankrutem z komornikiem na głowie ale oczywiście USA bankrutem nie jest
dociekliwy / 2014-11-10 13:17 / portfel / Tysiącznik na forum

USA ma 18 bilionów długu, więcej niż istnieje dolarów na świecie

a to od kogo pozyczyli te dolary ktorych nie ma ?
synonim / 2014-11-10 14:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a to od kogo pozyczyli te dolary ktorych nie ma ?


A o rosnących odsetkach od długu słyszał?
synonim / 2014-11-10 14:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A o rosnących odsetkach od długu słyszał?


Nie mówiąc o odsetkach od odsetek


a to od kogo pozyczyli te dolary ktorych nie ma ?


Od siebie, po tym jak dodrukowali z sufitu i dopisali sobie jako dług

"Jedyne" 4,4 biliona dodrukowane przez FED, że o reszcie nie wspomnę
dociekliwy / 2014-11-10 14:44 / portfel / Tysiącznik na forum

Od siebie

to i sobie oddadza :)
nie twierdze ze ten dlug bedzie splacony
ale nic do tego nie ma ilosc dolarow w obiegu skoro mozna pozyczyc wiecej niz jest dolarow to i wiecej mozna oddac

a co robi FED ze swoim zyskiem ?

ile jest PLN w obiegu a ile Polska ma dlugu
synonim / 2014-11-10 14:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

to i sobie oddadza :)


Nie cały dług pożyczyli od siebie, dużo wiszą też zagranicy w rosnących odsetkach od odsetek, co już dawno wymknęło się spod jakiejkolwiek kontroli. Policz sobie narastające odsetki od kilkunastu bilionów dolarów. Dlatego wiszą więcej niż istnieje na świecie dolarów


ale nic do tego nie ma ilosc dolarow w obiegu skoro mozna pozyczyc wiecej niz jest dolarow to i wiecej mozna oddac


Oddać trzeba z czegoś. No chyba że masz na myśli prymitywne dopisywanie zer w komputerach lub wybicie 20 monet, każda po jeden bilion. Tylko to już przerabialiśmy w epoce weimerskiej i dobrze się to nie skończyło

Skoro to takie proste to czemu od dawna świat tak już nie funkcjonuje?



ile jest PLN w obiegu a ile Polska ma dlugu


Nie mówię o obiegu, tylko o tym co istnieje w systemie plus obieg total. W obiegu jest chyba tylko 20% realnej gotówki a reszta to zapis
dociekliwy / 2014-11-10 15:40 / portfel / Tysiącznik na forum

Nie mówię o obiegu, tylko o tym co istnieje w systemie

nie powiesz chyba ze jest jakis dlug ktory istnieje poza systemem ?

co już dawno wymknęło się spod jakiejkolwiek kontroli

to tylko przypuszczenia ...
synonim / 2014-11-10 15:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie powiesz chyba ze jest jakis dlug ktory istnieje poza systemem ?


Nie, nie powiem, bo mówiąc o obiegu pisałem o aktywach a nie pasywach. Dług jest w zapisie a nie w obiegu i dlatego jest więcej długu niż dolarów na świecie


to tylko przypuszczenia ...


A to widzę że masz pomysł na to jak USA spłaci dług, więc słucham z ciekawością
dociekliwy / 2014-11-10 16:43 / portfel / Tysiącznik na forum

bo mówiąc o obiegu pisałem o aktywach a nie pasywach

widze ze juz brniemy w otchlan
dlugu nie bylo teraz jest tylko ze po jednej stronie bilansowej i tak mozna do ....

A to widzę że masz pomysł na to jak USA spłaci dług

nie i to nie moj problem tylko wierzycieli
ja sie martwie o polski dlug ...
synonim / 2014-11-10 17:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

widze ze juz brniemy w otchlan
dlugu nie bylo teraz jest tylko ze po jednej stronie bilansowej i tak mozna do ....


A gdzie ja pisałem, że długu "nie było". Nie odpowiadam za to co ty zrozumiesz i jak sobie zinterpretujesz coś w swoim szukaniu dziury w całym, ja mam na myśli cały czas to samo


nie i to nie moj problem tylko wierzycieli
ja sie martwie o polski dlug ..


A ja niespecjalnie na razie, rozmowa tyczyła się długu USA a my to jesteśmy pyłkiem w skali globalnego systemu finansowego
popatrz co zrobili z EMERYTEM!!! / 31.175.232.* / 2014-11-10 16:29

masz pomysł na to jak USA spłaci dług

Mówiłem Ci , ostrzegałem ; nie czytaj Zerohedge bo od tych anonimowych artykulików TYLKO MÓZG CI ZLASUJE!!!
synonim / 2014-11-10 16:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Mówiłem Ci , ostrzegałem ; nie czytaj Zerohedge bo od tych anonimowych artykulików TYLKO MÓZG CI ZLASUJE!!!


Czytam wszystko a wiem swoje

A ty czytasz tylko to co się zgadza z twoimi poglądami?
tylko ten co nie jest w stanie je obsługiwać! Elementarz! / 94.254.144.* / 2014-11-10 11:26
BAnkrutem NIE JEST TEN CO MA DŁUGI!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-11-10 12:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

BAnkrutem NIE JEST TEN CO MA DŁUGI!!!!
tylko ten co nie jest w stanie je obsługiwać!


Ciekawe jak obsłużysz 18 bilionów matematycznie niespłacalnego długu
.gangbang. / 79.191.37.* / 2014-11-10 10:50

wtedy nie byłeś na giełdzie

Bredzisz jak zwykle , skąd możesz wiedzieć co gdzie był w 2008 r.Może przypomnisz gdzie ty byłeś , pod jakim loginem wypisywałeś , a sami sprawdzimy jakie to brednie.
USA ma 18 bilionów długu,

Znowu brednie , przecież sam ten dług kupowałeś.Tylko pewnie trzeba będzie tłumaczyć co to są obligacje.
byłbyś dawno bankrutem z komornikiem na głowie

Widać że masz doświadczenie w kontaktach z komornikiem , [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
synonim / 2014-11-10 11:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Bredzisz jak zwykle , skąd możesz wiedzieć co gdzie był w 2008 r.


To pokaż jakąkolwiek swoją transakcję z 2008 roku

Ale nie pokażesz bo nie masz


.Może przypomnisz gdzie ty byłeś , pod jakim loginem wypisywałeś , a sami sprawdzimy jakie to brednie.


Lepiej módl się żebym znowu nie sprawdził ile masz na czym wtopy dzisiaj


Znowu brednie , przecież sam ten dług kupowałeś.Tylko pewnie trzeba będzie tłumaczyć co to są obligacje.


A co to ma do rzeczy. Nic. Jak zwykle musiałeś odwrócić kota ogonem od niewygodnych faktów


Widać że masz doświadczenie w kontaktach z komornikiem ,


Zmyślasz ale net jest jak papier i wszystko przyjmie
.gangbang. / 79.191.37.* / 2014-11-10 15:18

To pokaż jakąkolwiek swoją transakcję z 2008 roku

Tylko ciepły tu o tobie była mowa , co mają moje transakcje do tego.
Lepiej módl się żebym znowu nie sprawdził ile masz na czym wtopy dzisiaj

Sprawdzaj ile razy chcesz , ale o swoich wtopach pisz bo znowu piszesz od rzeczy.
. Jak zwykle musiałeś odwrócić kota ogonem od niewygodnych faktów

Dług , to właśnie obligacje , tylko skąd masz to wiedzieć.Kto i co tu odwraca , zastanów się o czym bredzisz.
Zmyślasz

Piszesz o ty , lecz się.
synonim / 2014-11-10 15:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Tylko ciepły tu o tobie była mowa , co mają moje transakcje do tego


Mowa była o tobie nieudolny odwracaczu kotka ogonkiem, że nie byłeś na rynku w 2008

No czyli nie masz żadnych transakcji z 2008 i jest tak jak myślałem


Sprawdzaj ile razy chcesz , ale o swoich wtopach pisz bo znowu piszesz od rzeczy


Ja mam bardzo zdywersyfikowany portfel i tak zbudowany żeby jedna wtopa była jakoś niwelowana przez zysk na jakimś aktywie przeciwstawnym a ty masz same akcje i prawie na każdej wtopę od 7-20% więc nawet do stóp mi nie sięgasz


lecz się


Tak znasz się na leczeniu jak świnia na gwiazdach więc lepiej skończ
synonim / 2014-11-10 08:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Giełda w USA jest przewartościowana o 100%

http://www.peakprosperity.com/podcast/88702/john-hussman-stock-market-overvalued-100
albo w tym tygodniu? / 94.254.145.* / 2014-11-10 07:29
Synonim ten krach po zakończeniu QE w USA to dziś?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-11-10 08:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ten krach po zakończeniu QE w USA to dziś?

nie cwaniakuj mądralo bo nie urośniesz
synonim / 2014-11-10 08:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

mądralo


Nawet nie masz tu nicka lub loginu cwaniaczku żeby jak zacznie spadać to oczywiście nikt cię nie mógł rozliczyć z tego cwaniakowania

No bo ty jesteś "nieomylny"

Za to bardzo chętnie rozliczasz innych

Banda perfidnych hipokrytów
gfdsfgdsffs / 91.189.219.* / 2014-11-10 09:27
no właśnie najbardziej cie to boli że nie możesz kogoś porozliczać, bo nie masz bardziej sensownego zajęcia, szkoda że nie znajdzie się tu drugi taki jak ty, żeby ciebie porozliczał z tych twoich 1500 stron głupot
synonim / 2014-11-10 11:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

no właśnie najbardziej cie to boli że nie możesz kogoś porozliczać


No jasne, tylko wy jesteście od rozliczania ale was już rozliczać nikt nie ma prawa


twoich 1500 stron głupot


Zmyślasz, a tak w ogóle to pokaż choć jedną stronę swoich mądrości bo nie widziałem nawet jednego twojego postu z czymkolwiek mądrym
.gangbang. / 79.191.37.* / 2014-11-10 15:33

No jasne, tylko wy jesteście

Nie odwracaj kota ogonem , jak zwykle.
Zmyślasz,

No chyba jednak , NIE ZMYŚLA.Tylko ty bredzisz.
synonim / 2014-11-10 15:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie odwracaj kota ogonem , jak zwykle.


W odwracaniu kota ogonem jesteś tutaj mistrzem ty


No chyba jednak , NIE ZMYŚLA.Tylko ty bredzisz


Ty jakbyś tu choć raz napisał cokolwiek z sensem to byś od razu umarł
Etermit / 2014-11-10 01:38 / Tysiącznik na forum
To będzie nietypowy tydzień na GPW. Co czeka inwestorów?

Autor: Paweł Zawadzki


no więc już odpowiadam:

tydzień będzie typowy czyli upłynie w fantastycznych i cudownych nastrojach, szampan będzie lał się strumieniami, do tego kawior, filety z delfina oraz zrazy z rzadkiego gatunku pandy, a to tylko część wszystkich wspaniałości, które kupują i konsumują ci, którzy codziennie zarabiają biliony milionów złotych na książęcym parkiecie :)))
aspert / 83.22.176.* / 2014-11-09 19:44
Wszelkie dane nijak się mają do notowań
to jest ruletka.Jak dane złe to kursy rosną i na odwrót.Darmozjady analitycy napiszą ,że była już uwzględniona w notowaniach
pokleks / 87.205.77.* / 2014-11-10 17:32
masz 100% racji, banki lepsze wyniki, a dołują, bo następny kwartał nieco mniej.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy