ubezpieczenie OC

zadumany / 83.242.78.* / 2006-04-21 23:23
zakupilem samochód 25.06, który był ubezpieczony w firmie X na poprzedniego włąściciela. Dnia 06.04 należało wpłącić drugą ratę ubezpiecznia. Czy jeżeli teraz po przerejestrowaniu pojazdu i ubezpieczeniu go w firmie Y mogę wypowiedzieć ubezpieczenie w firmie X i jak to się ma do zapłacenia drugiej raty ubezpieczenia?
Wyświetlaj:
Ktoś / 82.160.255.* / 2006-04-28 17:33
Do końca okresu ubezpieczenia jest Pan skazany na poprzednia firmę X. Musi Pan pójść do X z umową kupna - sprzedaży i tam dokonają tzw. rekalkulacji składki w zależności od Pańskich zniżek. Od tego będzie zależała wysokość II raty. Jeśli chce pan zmienić firmę na Y może pan złożyć wypowiedzenie przed ostatnim dniem umowy poprzedniego użytkownika i zawrzec nową w fiirmie Y. Taka jest niestety genialna ustawa.
nieświadomy / 83.20.229.* / 2006-04-28 19:25
Mam podobnąsytuację.we wrześniu 2005 kupiłem samochód. w swojej nieświadomości nie wypowiedziałem umowy poprzedniemu ubezpieczycielowi i zawarłem nową, dla mnie korzystniejszą umowę OC. kilka dni temu przysłano do mnie pismo z działu windykacji poprzedniego ubezpieczyciela abym zapłacił zaległą drugą ratę składki OC. problem w tym że poprzedni właściciel miał 65% zniżki a ja płacę 100% stawki. Czy to na mnie ciąży obowiązek zgłoszenia się i ustalenia nowej składki?jakie konsekwencje może spowodować zapłacenie składki w kwocie dokładnie określonej w piśmie (tj. z uwzględnieniem 65%zniżki) W tym że piśmie nie wspomniano(wg mojej interpretacji) że mam się zgłosić do ubezpieczyciela i prosić go o podwyższenie do 100%. może poprostu zapłacić tąkwotę i ok30dni przed końcem umowy ją rozwiązać? czy ubezpieczalnie sprawdzają to?
jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia z taką sytuacją bardzo proszę o poradę.
z góry dziękuję.

Najnowsze wpisy