Forum Forum ubezpieczeńInne

ubezpieczenie pracownika

ubezpieczenie pracownika

andzia23 / 2013-03-14 09:19
Witam, czy jako pracodawca moge wykupic dodatkowe ubezpieczenie dla swoich pracowników? Czy moge im np. zaproponowac dodatkowego ubezpieczenia za kilkanascie zl miesiecznie ktore sami by oplacali ?
Wyświetlaj:
wiwan / 2013-03-14 10:24
TAK, może Pani. Jest sporo ofert dodatkowego ubezpieczenia grupowego.
Niekoniecznie ze składką opłacaną jedynie przez pracownika (tj. potrącaną z wynagrodzenia netto), możliwy jest model sponsorowany i mieszany opłacania składki.
Z różnym zakresem ryzyk i kwot świadczeń.

To kto ponosi składkę zdecydowanie wpływa na PIT pracownika, traktowanie jako koszt DG i kwestię oskładkowania ZUS (niestety) wpłacanej składki komercyjnej do t.ubezpieczeniowego.
yetiks / 2013-03-20 13:19
my w naszej firmie mamy wlasnie tak ze pracodawca dodatkowo ubezpiecza pracownikow w zakladzie i nie pobiera od nas zadnych dodatkowych oplat wybnikajacych z tego ubezpieczenia :)
Dancer12 / 2013-03-20 15:08 / Bywalec forum
Ja mam podpisaną umowę na zlecenie... zgodziłem się na dodatkowe ubezpeiczenie... wiem ze to mnei pienieðzy do keiszeni..ale za to mam pewość ze zostane przyjęty w razie jakiegoś wypadku...
stefano2 / 2013-06-24 12:26
chciales powiedziec ze podpisujesz pewnie co miesiac umowe zlecenia tak? ja tez tak pracuje bo zalezy mi na ubezpieczeniu, plusem jest to ze jestem studentem jeszcze i dzieki temu utrzymuje status studenta wiec tez wiecej kasy zostaje dla mnie, co innego w przypadku jakbym nie byl studentem bo wtedy inaczej sie to liczy i kasa inaczej jest dzielona. mimo wszystko poszukuje pracy gdzie bede mogl pracowac na normlana umowe o prace
H Szatkowski / 2016-09-23 11:10
Status studenta nie ma znaczenia dla kwestii oskładkowania o obciążenia PIT nieodpłatnego świadczenia od pracodawcy jakim jest komercyjne ubezpieczenie
bonzur / 2013-03-20 15:19
no i przedewszystkim odklada ci sie na emerytury :) to tez jest plus takiego czegos napewno

Najnowsze wpisy