Forum Forum ubezpieczeńInne

ubezpieczenie turystyczne

ubezpieczenie turystyczne

leon555 / 2012-04-27 11:20
Pod koniec maja biorę tydzień urlopu i wyjeżdzam na tydzień do Hiszpanii, nie wykupiłem jednak ubezpieczenia turystycznego jeszcze i w ogóle się waham czy kupować. Warto? jakie są w ogóle rodzaje takich ubezpieczeń, gdzie je ewentualnie można wykupić i za ile?
Wyświetlaj:
Lola951 / 89.64.10.* / 2019-08-28 20:44
Polecam Ergo Hestia, zdecydowanie najlepszy ubezpieczyciel
damianwalko / 78.159.101.* / 2019-08-25 14:50
Moim zdaniem lepiej pomyśleć wcześniej, niż później w razie "W" łapać się za głowę i myśleć co robić. Przed wyjazdem też wykupiliśmy ubezpieczenie. Nie chcieliśmy wtopić, dlatego udaliśmy się z żoną do agent.multifirma.pl . Tam pomogli nam wybrać odpowiedni pakiet- tak abyśmy byli zadowoleni.
Ersa / 89.230.212.* / 2019-04-29 14:33
Wyjeżdżając za granicę nie liczę na e-kuz, wolę się dodatkowo zabezpieczyć. W tym roku na wyjazd zagraniczny ubezpieczenie znalazłam w kiosku polis, wygodniej tak porównać wiele ofert od razu jest możliwość wykupienia.
Fabon / 89.64.17.* / 2019-04-29 21:02
Też korzystam z ich przeglądarki. Teraz mają zniżkę 15% na kod plice.
Annalawcia / 89.66.162.* / 2019-04-24 18:20
Cześć wybieram sie z rodzina na wakacje, myśle o wakacjach w Grecji. Zabieramy ze sobą 2 letnią córeczkę i to właśnie dlatego zastanawiam sie nad jej bezpieczeństwem. Czy korzystacie z dodatkowych polis na wakacje? Jesli tak to poleciecie jakąś wyszukiwarkę?
monika43189 / 85.221.155.* / 2019-03-20 09:27
Ja wyjeżdżając do Grecji skorzystałam z ubepieczenia z firmy TAX SAFE w Gdańsku na ul. Kartuska 89/1
Kankaja / 2017-11-22 13:45
A korzystał ktoś z porównywarek ubezpieczeń takich jak WakacyjnaPolisa.pl? Z tego co widzę to jest spora oferta do wyboru.
marekkk / 79.184.218.* / 2017-01-10 11:39
Sprawdź sobie miejsce,w którym ja się zawsze ubezpieczam: signal-iduna.pl/signaliduna/indywidualne-ubezpieczenia-turystyczne
diakon / 212.96.244.* / 2016-06-10 10:26
Elvia ma ubezpieczenia podróżne, jedna z bardziej znanych marek - mówi ci to coś? Masz za kilka dyszek ubezpieczenie, które ma bodaj 20 tysięcy euro sumy gwarancyjnej i w zasadzie to wam wystarczy. Nawet przy poważniejszych problemach i tak pokryjecie to ubezpieczeniem.
rodik / 2016-06-13 10:52
Za 93zł wykupywałem ubezpieczenie podróżne w compensie - pakiet Voyage standard na 8 dni. Dobra oferta - suma ubezpieczenia OC w życiu prywatnym do 100 tys. zł.
Rumian30 / 37.152.19.* / 2016-02-04 09:29
Witam Jeżeli chodzi o ubezpieczenie w podróży to mogę na swoim przykładzie polecić Idea Fair Play. Zakupiłem u nich ubezpieczenie przy wyjeździe do Ameryki Południowej za na kwotę w sumie mieszczącą się w średnich porównując z różnymi wyszukiwarkami, ale przekonał mnie fakt, że dodatkowo konkretna część kwoty z mojej opłaty poszła na szkolny klub sportowy we Wrocławiu co jest miłym dodatkiem :) Bo chciałem wspomagać jakąś fajną inicjatywę
Pozdrawiam ;)
madawoj / 77.65.82.* / 2015-07-30 09:18
Rzeczywiście nie można liczyć na samo EKUZ. Warto przemyśleć inne ubezpieczenia. ERV ma pakiety, które są dobrze skomponowane i na pewno znajdziesz tam pakiet adekwatny do swojej podróży. Warto się dodatkowo ubezpieczyć, aby nie mieć później przykrych niespodzianek.
Była klientka erv / 89.70.238.* / 2017-04-13 04:25
Ostatnie miejsce do ubezpieczenia to erv, lepiej kupić gdziekolwiek, będzie taniej i mniej proszenia o wypłatę w razie konieczności skorzystania z jakiejś opcji ubezpieczenia. Zdecydowanie odradzam !
wesmi / 109.231.4.* / 2016-01-18 11:50
To czego nie pokrywa EKUZ zapewnia polisa podróżna z Generali. Ma szeroki zakres więc można sobie dopasować do swoich potrzeb i możliwości. U nas się sprawdza i co roku bierzemy.
wesmi / 213.92.224.* / 2016-03-12 19:48
nie prawda zrobią wszystko ayś nic nie dostał nie dać się nabrać
werax811 / 37.47.41.* / 2015-07-28 22:15
Biorę udział w projekcie trnd, fajne pomocne wskazówki od ERV przed wyjazdem:
Planowanie podróży z ERV

1. Zabierzmy ze sobą odpowiednie dokumenty wymagane do wjazdu na teren danego państwa (dowód, paszport, wizę), które zostały wymienione na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W razie kradzieży dokumentów skontaktujmy się z placówką konsularną, w której po potwierdzeniu naszej tożsamości możemy otrzymać np. paszport tymczasowy.

2. Korzystajmy z różnych rodzajów środków płatniczych (gotówka w lokalnej walucie, karty płatnicze, debetowe) i przechowujmy je w kilku miejscach. Cenne przedmioty, dokumenty, bilety, środki płatnicze możemy zdeponować w hotelu, w którym się zatrzymujemy. Jeśli utracimy pieniądze na skutek kradzieży, skontaktujmy się w pierwszej kolejności z policją, a następnie z placówką konsularną lub naszym ubezpieczycielem jeśli posiadamy odpowiednią polisę. Konsul może ułatwić nam kontakt z bliskimi, którzy prześlą dla nas za pośrednictwem banku określoną kwotę, a w wyjątkowych przypadkach udzielić pożyczki na podróż powrotną najtańszym środkiem transportu. Ubezpieczyciel - ERV udzieli pomocy w przekazaniu kwoty udostępnionej przez nasz bank lub zwrotnej pomocy finansowej na czas naszego dalszego pobytu za granicą.

3. Miejmy przy sobie wszystkie istotne numerów telefonów – np. do rezydenta w hotelu, do centrum alarmowego zapewniającego medyczne assistance oraz do właściwej placówki dyplomatyczno-konsularnej. Warto mieć przy sobie także zapisany numer polisy ubezpieczeniowej – będzie on potrzebny w razie kontaktu z centrum alarmowym ubezpieczyciela.

4. Utrzymujmy regularny kontakt z rodziną w kraju. Pozostawmy swoim bliskim adres pobytu za granicą, numer telefonu do hotelu, a także nasz plan podróży.

5. Zapoznaj się z ostrzeżeniami dla podróżujących na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

6. Pamiętajmy o adapterze do ładowarki do telefonu i innych urządzeń elektrycznych. W różnych krajach możemy spotkać się z innymi wtyczkami do prądu oraz innym napięciem.

7. Zawsze miejmy ze sobą najbardziej potrzebne leki, środki opatrunkowe i dezynfekujące. Sprawdźmy czy w rejonie, do którego się wybieramy są wymagane szczepienia (dotyczy to szczególnie krajów egzotycznych). Zabierzmy ze sobą w podróż międzynarodową książeczkę szczepień (wydawana w punkcie szczepień), aby móc potwierdzić, że szczepienie miało miejsce. Przed wyjazdem w tropiki skontaktujmy się z lekarzem medycyny podróży w poradni specjalistycznej, który po określenia naszego ogólnego stanu zdrowia może zalecić dodatkowe szczepienia.
MACZERW / 62.148.86.* / 2015-07-28 12:12
Witam ! Biorę udział w projekcie na temat ubezpieczeń ERV i firma ma bardzo ciekawa propozycje dla osob wyjeżdzających zagranice . W tabelkach porównujacych inne firmy z ERV ta wypada naprawdę zadowalająco . Myśle ze warto zainwestować w takie ubezpieczenie i spokojnie podróżować .
domini9kaa / 89.79.136.* / 2015-07-23 20:33
Hej!

Spróbuj się zdecydować na ERV! Wiem, że pytanie było dawno dawno temu, ale może ktoś jeszcze zajrzy :) Początkowo wydaje się atrakcyjne tylko ze względu na porównanie z EKUZ-em (chociażby pokrycie kosztów leczenia, pobytu w szpialu czy leków na receptę), ale nawet tak spoglądając z boku widać, że warto spróbować w ten sposób :)

Pozdrawiam!
adrian tadzik / 88.199.38.* / 2015-07-22 14:32
hej,
też korzystałem z tej porównywarki online i byłem zadowolony. I jak poprzednicy, nie musiałem, ale jednak miałem:) człowiek chyba lepiej się bawi na takich wakacjach.
Co do EKUZ, to najłatwiej do NFZtu sobie zadzwonić albo się przejść.. bo faktycznie rozbeżności są.. żeby później zaskoczenia nie było..
andrzejnowak836 / 2015-07-22 14:04
Witam. Czy są jakieś kraje, na które albo nie da się wykupić ubezpieczenia turystycznego, albo są dużo droższe? Jaką firmę polecacie?
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy