Forum Forum prawneCywilne

Uciążliwy sąsiad

Uciążliwy sąsiad

an_mat / 2011-03-11 08:27
Witam.Mieszkam w domku dwu rodzinnym.Sąsiad od kilku lat co kilkanaście minut rąbie drewno na opał w piwnicy nie zważając na porę dnia i często nocy.Hałas ten roznosi się na cały dom.Wiele razy zwracałem się do niego z prośbą i informacja że tan hałas bardzo nam przeszkadza ,proponowałem mu żeby np.porąbał drewno na opał na podwórku,tak jak to robią wszyscy w około ludzie lub przynajmniej niech przynajmniej raz dziennie o określonej godzinie narąbie sobie drewna tak żeby starczyło mu na cały dzień palenia .Mam pod opieką mamę (82 lata) z nadciśnieniem tętniczym oraz zaawansowana chorobą alzheimera,Mama jest na silnych lekach psychotropowych i wymaga spokoju,a takie hałasy powodują ze staje się nie spokojna,nerwowa.Mama z racji przyjmowana leków często musi spać i w dzień.Ja również jestem osobą chorą mam 2 grupę inwalidztwa i wiele chorób .Również i ja potrzebuję spokoju gdyż po kilka raz w nocy wstaje do mamy.Przyznam że jestem już u kresu sił i bliski załamania nerwowego.Kto zna ogrom problem opiekunów chorych na Alzheimera i samych chorych ten wiej jak bardzo potrzebny jest spokój.Stąd moja wielka prośba- CZY JEST JAKIŚ PRAWNY SPOSÓB NA "UCISZENIE" SĄSIADA. Gdzie mam się zwrócić o pomoc.
Pozdrawiam Andrzej M.
Wyświetlaj:
polka emerytka / 83.23.48.* / 2017-02-18 20:01
Mam własne mieszkanie za ścianą sąsiad rąbie drewno i to nagminnie nie interesuje go godzina drewno jest twarde straszny huk ,zwracam uwagę przecież mam wrażenie ze mieszkam w stajni ale to do nich nie dociera mają wiele znajomych także im wszystko wolno no ja się denerwuje także nie kiedy brak mi słów gdzie szukać pomocy
szklarek / 2017-02-19 20:46
'Wewnętrznie' tj. we władzach spółdzielni/wspólnoty/ zarządzie komunalnym.
'Zewnętrznie' u policji po prostu.

W zależności od okoliczności mają zastosowanie m.in. art. 51 KW, art. 144 KC, art. 16 Ustawy o własności lokali, art. 13 ustawy o ochronie praw lokatorów ...
wiesiekkk_pio / 2011-03-16 12:25
Sprawę tę można spokojnie zgłosić na policję zgodnie z art. 144 kodeksu cywilnego: "Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych".

Najnowsze wpisy