Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ukraińcy w Polsce - problemy z pracą i wyzwania prawne

Ukraińcy w Polsce - problemy z pracą i wyzwania prawne

Wyświetlaj:
marnin / 89.66.181.* / 2016-04-27 14:39
TO,ŻE I POLACY TAK ZA GRANICAMI NA OGÓŁ PRACOWALI, NIE OZNACZA, ŻE UKRAIŃCY U NAS TAK SAMO MAJA BYĆ TRAKTOWANI ,NIECH WALCZĄ, TYLKO Z PRACODAWCAMI, NIE Z PAŃSTWEM
Wielowiejski / 93.97.40.* / 2016-02-15 19:38
Nienawidze tego falszywego, tchorzliwego, zwyrodnialego zlepka wielonarodowosciowego co sie od niedawna ukraina nazywa. 3/4 ziemi ten zlepek ma wykradzione przez Chruszczowa ukrainca i stalina zyda gruzinskiego, po 2w swiatowej - Polsce, Wegrom, Rumunii i Moldawii. Kiedy odpowiedza za zbrodnie na polskiej ludnosci w latach 40-tych ????????????????????????????
r903 / 31.42.21.* / 2016-02-07 09:48
Wykorzystywanie przez pracodawców i bezpodstawne zatrzymania przez policję - to najczęstsze problemy, z którymi zwracają się do swoich konsulów Ukraińcy mieszkający i pracujący w Polsce - a do kogo w takich przypadkach mają zwracać Polacy? Przecież to standard w naszym kraju. To nawet nie kwestia policji, oni po prostu wykonują często głupie prawo. Pracodawcy to inna bajka... w prawdziwym kapitalistycznym państwie większość pomarłaby z głodu
edik724 / 31.1.127.* / 2016-02-07 09:35
to nie ukraińcy to banderowskie swinie pracowałem z banderowcem w itali ukradli cement powiedzieli ze to ja a ja byłem w itali 5 dni i w 4 dzien wzieli mnie do roboty na budowe i zaraz mnie oskarzyli ze kradne hamy gonic banderowcow z polski to jak zaraza swińska grypa
wasil750 / 178.43.143.* / 2016-02-07 09:25
NIe jestem jakiś pro Ukraiński
ale plujecie sie wszsycy o mordy Ukrainców na Wołyniu...racja dla tych z UPA to szubienica i obdzieranie ze skóry...tylko warto się zastanowaić w czym tkwi nienawiść Ukraińców do Polaków.
Wystarczy troche poczytać, wszsytkie bunty, morderstwa powstania na Ukrainie (bo Wołyń to nie jedyne takie masowe morderstwo na Polakach). miały swój początek w podejścia Polskich panów do Ukrainców. Wykorzystywanie, niewolnicza praca itp. to przez takie działania oni nas nienawidzą i jeżeli to sie nie zmieni
to Ukraincy dalej do nas będą się wrogo odnosić
nivea63 / 83.22.36.* / 2016-02-07 07:27
Każdego pracownika zatrudnianego na czarno się wykorzystuje. Polaków tak samo jak Ukraińców. U nas po prostu nie działa inspekcja pracy.
Pomija się fakt, że Ukraińcy z powodzeniem rugują Polaków z rynku pracy w wielu dziedzinach, bo są tańsi i nie płaci im się ZUSu. Sprowadzanie Ukrainców to strzał w stopę.
bo860 / 83.145.156.* / 2016-02-07 07:02
A pani premier chwali sie wszem i wobec co to niezrobila dla ukraincow co chca w polsce zamieszkac WSTYD TYLKO I HANBA tak sie chwali pisowska premier
GOŚC / 89.230.208.* / 2016-02-07 12:33
A dlaczego i z jakiej racji POLACY mają coś robić dla UKRAIŃCÓW??Dostali 4 miliardy , wpuścili do POLSKI ponad milion emigrantów zarobkowych!!A ten motłoch stawia pomniki zbokowi banderze ,pluje POLAKOM w twarz sławiąc morderców POLSKICH dzieci!!To jest właśnie UKRAIŃSKA dwulicowość, fałsz,kłamliwość i bezczelność!!Bardziej podstępnej nacji nie ma w EUROPIE!!
micerek / 31.178.32.* / 2016-02-07 08:04
nie tylko w Polsce tak sie dzieje wiec o czym Ty piszesz ? Ona sie nie chwali tylko mówi ilu Ukraińców przebywa w Polsce...
On777 / 86.14.68.* / 2016-02-07 05:48
Typowe walki dla polskich businessman'ow. Nie palam jakas miloscia do ukraincow ale powinno sie ukrucic takie nieuczciwe praktyki. Oszusci pracodawcy wykorzystuja wszystkich do okola, rowniez polakow.
Ukraincow nalezy informowac o ich prawach, zalozyc jakas info line gdzie mogliby dzwonic. Kara dla oszustow np. dziesieciokrotna wartosc oszustwa.
(nie)prawdziwy / 83.5.219.* / 2016-02-07 05:21
Jak to jest - przebywa 1 mln, a tyko 65 tyś ma kartę stałego pobytu? Jak legalnie zatrudnić bez karty stałego pobytu? Jak się pracuje nielegalnie, to łatwo rzucać oszczerstwa. Chyba że trzeba bronić kłamstw z debaty europejskiej, ale szczytny cel uzasadania każde kłamstwo.
Polak694 / 93.97.100.* / 2016-02-07 04:16
Jesli nasz rzad nie dba o nasza historie i zaprasza zwyrodnialcow to my powinnismy jako obywatele wziac sprawy w swoje rece i kazdego tfu ukrainca gnac z Polski zeby pamietali do konca ich zywota ze od Polski WARA !!!
aq1 / 109.153.118.* / 2016-02-07 03:35
W Polsce demokracja T....na.. transformacja nie byla w duchu chrzescijanskim.. w duchu an...sta..
awdjio / 37.152.19.* / 2016-02-06 23:39
taka jest polska po rządach nawiedzonych lewaków wynieśli na piedestał takich złodziei i wyzyskiwaczy zniszczyli rynek śmieciówkami rozwalili państwo neoliberalny syf prawo dżungli kurde na porządku dziennym z drugiej strony chcą przyjmować uchodźców i załatwiać im komfortowe warunki prace i wszystko to jest denerwujące
dziamdziak polski / 89.229.39.* / 2016-02-06 23:04
No prosze a tak niedawno a może nawet dzisiaj narzekamy na traktowanie negatywne Polaków na zachodzie. Jak Kuba bogu tak bóg Kubie !! Zwykłe s************ w Polskim wydaniu.
siwydarek / 174.88.170.* / 2016-02-06 22:24
cala europa jest rasistowska nie tylko Polska.
Ale tutaj jest tak zwany usmiechniety rasizm.
Debatuje sie tylko o rownouprawnieniu , lecz nic sie nie robi.
Nie ma raju na ziemi pod tym wzgledem , bez watpienia najlepszym krajem pod tym wzgledem jest USA.
................ no i widze te zdziwione miny znawcow ameryki po ogladnieciu 2 filmow ze segalem i 3 ze szwarcenegerem.
Czarni mieszkancy to ok.13% populacji w usa , statystycznie jest 8% czarnych milionerow, w kongresie jest 43 czarnych , o czarnym prezydencie i kilku innych w amerykanskim rzadzie wszyscy wiedza.
od 2000 roku bylo okolo 50 czarnych burmistrzow.
Universytet Nord Carolina 280 czarnych profesorow ( 6%).
Porownajcie te dana np do wielkiej brytanii - wszystko tam jest biale a parlament najbardziej.
kids / 89.64.26.* / 2016-02-07 01:56
I tak ma być wiesz co ma czarny białego...??
b111 / 217.99.254.* / 2016-02-06 21:49
Dlaczego ukraińcy mają mieć inaczej niż polacy. PO+PSL doprowadziło do tego że agencje pracy i firmy traktują ludzi gorzej niż niewolników bez względu czy to polak czy ukrainiec. Druga istotna sprawa: w latach 1998-2000 budowałam dom, przyjęłam brygadę ukraińców, mieli b.dobre warunki, mieli przyzwoity nocleg, kuchenkę, lodówkę, robiłam zakupy jeśli coś chcieli, podwoziłam im obiady chociaż tego w umowie nie miałam, zawoziłam na dworzec gdy jechali do domu w odwiedziny a oni co mogli to wszystko mi wykradli, gwoździe, zamki, ubrania, itp., nawet wapno w proszku kiedy zabierał ich bus z placu budowy. Są to złodzieje i ludzie którym nie warto ufać. Podasz im palec a oni wezmą sobie całą rękę. Następna sprawa jak mają być traktowani pracownicy w firmach, kiedy np. pracownik BHP przyjeżdza do firmy na kontrolę gdzie pracują polacy i ukraińcy i tylko sprawdza czy mają kaski na głowie, a że zapylenie w zakładzie jest gorsze niż w kopalni to firmy nie ukara że pracownicy nie mają masek, nie ma wyciągów, no bo to przecież kosztuje, ale pani behapowiec jak wyjeżdza to ma cały bagażnik załadowany prezentami od szefostwa że samochód się ugina. A dzieje się to w Remondisie, jest to firma niemiecka i jak przyjeżdzają Niemcy na kontrolę to w firmie jest trzęsienie i jakby mogli to by prostowali trawę aby ładnie wyglądała. Niemcy mają w nosie warunki pracy dla nich się liczy zarobek.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy