Forum Forum podatkoweOdliczenia

ulga prorodzinna a dziecko pracujące za granicą

ulga prorodzinna a dziecko pracujące za granicą

karola34 / 2011-04-19 14:11
witam
chciałam zapytać czy można skorzystać przy rozliczeniu z fiskusem z ulgi prorodzinnej w wypadku gdy pełnoletnie już dziecko pracuje tymczasowo za granicą? czy w takim wypadku ulga nie przysługuje?
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-04-19 21:25 / Tysiącznik profesjonalny
Wszystko zależy w jakim kraju pracuje, bo jak w kraju gdzie wg umowy te dochody są zwolnione z opodatkowania, to może i zarobić milion, a rodzic ulgi nie traci... natomiast jak wg umowy dochody zagraniczne podlegają opodatkowaniu w PL, to w grę wchodzi magiczna kwota dochodu :)
Napisz gdzie dziecko pracuje (jaki kraj) i czy miało tez inne dochody w roku podatkowym :)
mahabeusz / 82.0.168.* / 2011-08-08 19:52
Pracuje w Wielkiej Brytanii. Czyli wg tego co napisałaś mogę zarobić 7400 funtów i ulgi nie stracę???
belladonna / 2011-08-08 21:26 / Tysiącznik profesjonalny
No wg przepisów tak jest... ale nie tak dawno natknęłam się na wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, że to by było bardzo krzywdzące. Min Fin stoi na stanowisku, że celem ustawodawcy nie było zróżnicowanie praw... czyli bez względu w jakim kraju zarabia dziecko, to magiczna kwota dochodu brutto 3 089 zł ma zastosowanie w każdym przypadku.... hm... tylko w przepisach to jeszcze odzwierciedlenia nie ma... ale myślę, że je "poprawią" :)
mahabeusz / 82.0.168.* / 2011-08-09 08:32
Czyli nie ma podstawy prawnej, a jak nie ma podstawy prawnej to mogą mi skoczyć innymi słowy.
Rzeczywiście było by to bardzo krzywdzące tak jak np. podwyżka VAT'u i zablokowanie lokat jednodniowych ufff jak to dobrze, że jednak tego nie zrobili :D...
Ja tam głosuje na Kongres Nowej Prawicy i najchętniej miałbym gdzieś tą ulgę, ale jak najpierw okradają to trzeba potem odebrać.
belladonna / 2011-08-09 11:20 / Tysiącznik profesjonalny
Stanowisko Min Fin jest dla aparatu skarbowego wiążące, a jakie jest przeczytasz wpisując w Google frazę "Ulga prorodzinna a zagraniczny dochód dziecka"
dlatego aparat skarbowy będzie stał na stanowisku, że ulga się nie należy, a nie zgadzając się można jedynie odwołać się do sądu (żeby sprawdzić jak to zinterpretuje sądownictwo)) :)

Najnowsze wpisy