Forum Forum prawnePracy

Um. o pracę + dzieło u tego samego pracodawcy - jak obliczyć podstawę zasiłku chorobowego dla ciężarnej?

Um. o pracę + dzieło u tego samego pracodawcy - jak obliczyć podstawę zasiłku chorobowego dla ciężarnej?

lk613 / 79.163.13.* / 2014-01-08 22:30
Witam,
od lutego 2013 r. jestem zatrudniona na umowę o pracę (na 1/2 etatu) + co miesiąc miałam podpisywaną umowę o dzieło (z tym samym pracodawcą), w związku z czym pobierano wszystkie składki ZUS z umowy o dzieło (tak jak z um. o pracę).
Od początku listopada jestem nieprzerwanie na zwolnieniu chorobowym w związku z ciążą, w dniu w którym przeszłam na to zwolnienie - nie miałam podpisanej umowy o dzieło.
W tej chwili wypłacany mam zasiłek chorobowy w kwocie dużo niższej niż moje średnie zarobki sumarycznie osiągane u pracodawcy, ponieważ zasiłek jest obliczany jedynie z wynagrodzenia z umowy o pracę.

Co powinnam zrobić, jakie przepisy wykorzystać, aby w obliczaniu podstawy zasiłku zostały uwzględnione też składki odprowadzane z umów o dzieło? Czy ktoś miał podobną sytuację?

Do opisu swojej sytuacji mogę dodać:
1. byłam 5 dni na zwolnieniu zdrowotnym w lipcu (przeziębienie), nie mając jeszcze 100% pewności że jestem w ciąży - w związku z czym na druku ZLA znalazł się kod A, ale mogę poprosić lekarza o zaświadczenie, że byłam już w tym czasie w ciąży (wg obliczeń był to 3-4 tydz.);
2. w ostatnich dniach września powiedziałam pracodawcy o ciąży, w związku z czym nie podpisał ze mną kolejnej umowy o dzieło w październiku (mimo że chciałam nadal pracować), a wg założeń projektu w którym pracowałam - umowy o dzieło miałam mieć podpisywane do stycznia 2014 r. włącznie (jako dowód mam zeznania świadków + ogłoszenie o pracę i pewnie są też odpowiednie informacje w dokumentacji projektu - ale do nich nie mam dostępu).

Dodam jeszcze, że w różnica pomiędzy kwotami zasiłku, który otrzymuję, a który sama wyliczyłam wynosi ponad 2 tys. Zł (umowa o pracę była podpisana na kilkaset zł), w związku z czym bardzo mi zależy na szybkim rozwiązaniu tej sprawy. Jestem gotowa walczyć o swoje również w sądzie, bo czuję się oszukana.

Drugie pytanie, które mi się tu nasuwa - czy zasiłek macierzyński będzie tej samej wysokości co chorobowy, czy inaczej będzie obliczana jego podstawa?
Wyświetlaj:
lk613 / 79.163.46.* / 2014-01-09 19:40
Czyli nie ratuje mnie to, że na początku ciąży też byłam na zwolnieniu chorobowym? W tamtych dniach byłam związana z pracodawcą obydwiema umowami.
Czy nie jest tak, że za tamto zwolnienie powinna być taka sama podstawa zasiłku jak za obecne?

I jeszcze jedno - gdybym "dogadała" się z pracodawcą, że wracam do pracy na kolejną umowę o dzieło, np. do końca stycznia, czy wtedy naliczono by mi nową podstawę? Nie mam tu szans na przepracowanie 91 dni, bo po pierwsze-rodzę za 2,5 miesiąca; a po drugie-wg. wcześniejszych ustaleń pracodawca miał ze mną podpisywać dzieło tylko do końca stycznia 2014.
wiwan / 2014-01-09 19:58
Nie ratuje, poza kwestią owych dodatkowych 20% pkt. proc wysokości chorobowego ciążowego w stosunku do zwykłego.

Tak, wynagrodzenie z dzieła weszłoby do podstawy macierzyńskiego, jeśli urodziłaby Pani w czasie trwania umowy.

Do chorobowego- moim zdaniem nie, bo nie byłoby 3 miesięcy kalendarzowych bez zasiłku co zmuszałoby do naliczenia podstawy od nowa. Zasada 3 miesięcy ( art. 43 ) szczęśliwie nie dotyczy macierzyńskiego ( art. 47 ).
lk613 / 79.163.20.* / 2014-01-10 10:44
Wynagrodzenie z dzieła weszłoby do podstawy macierzyńskiego tylko gdybym urodziła w trakcie trwania umowy?
Czyli gdybym wróciła do pracy na umowę o dzieło i wygasłaby ona znowu przed porodem - nie mam szans na nowe obliczenie podstawy. Nawet jeśli w trakcie trwania umowy przechodzę na kolejne zwolnienie chorobowe?

Przepraszam, że tak łopatologicznie wszystko przetwarzam, ale jestem z zupełnie innej branży i język prawniczo-urzędniczy jest dla mnie nieczytelny.
wiwan / 2014-01-10 12:33
Tak właśnie- powtórzyłaby się obecna historia i ciągłość zasiłków chorobowy-macierzyńśki jest tu bez znaczenia.

Co więcej, z owego art. 41, ust. 2 wynika również to, że gdyby umowa wygasła już w trakcie macierzyńskiego, to od następnego dnia zasiłek byłby należny już obniżony, tj. policzony z podstawy nieuwzględniającej wynagrodzeń z dzieła.
wiwan / 2014-01-09 13:54
Korekta ZLA na ciążowe da efekt tylko w postaci zwiększenia lipcowego chorobowego o 1/4 tj. ze stawki 80% do 100%.

Podstawa macierzyńskiego będzie ta sama, co obecnie skoro raczej do pracy Pani nie wróci.

W Pani sytuacji wynagrodzenie z dzieła traktuje się jak składnik wynagrodzenia przysługujący tylko do pewnego terminu. A skoro zasiłek jest wypłacany po tym terminie- nie wlicza się wynagrodzenia z dzieła. Wynika to z art. 41, ust. 2 ustawy zasiłkowej i art. 18, ust. 1 a ustawy o systemie ub. społecznych. Ma też zastosowanie art. 36, ust. 4 ustawy zasiłkowej.

Co do zasiłku macierzyńskiego- obecnie są dwie opcji wyboru jego stawki - 100% za czas u. macierzyńskiego i dodatkowego macierzyńskiego + 60% za czas rodzicielskiego albo 80% za czas wszystkich ww urlopów. Ta druga opcja wymaga zachowania warunku, by wniosek o wszystkie te urlopy był złożony sumarycznie (tj. na wszystkie rodzaje) i w ciągu 14 dni od porodu.

Walczyć można w sądzie pracy/ub. społecznych- najpierw z pracodawcą, bo jeszcze jest to wynagrodzenie chorobowe, potem z ZUS, gdy będzie to już zasiłek. Bo owszem jest to niezrozumiałe i niekonsekwentne, że dzieła z własnym pracodawcą nie traktuje się jak osobny tytuł do ubezpieczenia na etapie ustalania podstawy składek społecznych, ale już na etapie świadczeń tak się traktuje, czyli tak jakby było to zlecenie lub drugi etap- które jako samoistne tytuły zakończone przed zasiłkiem do podstawy zasiłku nie wchodzą.

Najnowsze wpisy