Forum Forum podatkowePIT

Umowa o dzieło dla prowadzącwego działalność gospodarczą.

Umowa o dzieło dla prowadzącwego działalność gospodarczą.

deterjeg / 83.25.13.* / 2009-10-26 21:17
jestem zatrudniona na pełen etat, a prócz tego od niedawna prowadzę małą firemkę, która w zamierzeniu w przyszłości chcę rozkręcić. I teraz pytanie

jeśli wykonuję usługę (jako firma/działalność gospodarcza, zgodnąz moim zakresem działalności) dla innej firmy to

a) rozumiem, że nawet jesli podpisuję ze zleceniodawcą umowę o dzieło lub zlecenie, to nie płaci on żadnych składek, tylko przekazuje mi kwotę brutto, którą podaję na rachunku.
b)wystawiam rachunek, księguję dochód i zaliczek na podatki rozliczam się sama.

jesli mi ktoś to potwierdzi (lub podważy) będę wdzięczna do końca życia za wskazówkę! bo sama jestem troche niepewna. dziękuję!
Wyświetlaj:
ZulkaM / 188.33.222.* / 2009-10-27 16:23
Wystawiasz rachunek jako firma i cały rachunek ma być zapłacony. Umowa o dzieło czy zlecenie podaje tylko warunki wykonania takiej usługi, a zawierana miedzy firmami nie powoduje konieczności naliczania składek na ubezpieczenia, odliczania kup i potrącania podatku jak z osobami fizycznymi - bo chyba o to Ci chodziło.
ZulkaM / 94.254.193.* / 2009-10-27 16:23
Wystawiasz rachunek jako firma i cały rachunek ma być zapłacony. Umowa o dzieło czy zlecenie podaje tylko warunki wykonania takiej usługi, a zawierana miedzy firmami nie powoduje konieczności naliczania składek na ubezpieczenia, odliczania kup i potrącania podatku jak z osobami fizycznymi - bo chyba o to Ci chodziło.

Najnowsze wpisy